EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Aughild
#1856916
Smok osub 80w
Kupiłem dwie nowe grzałki 0.4
Zalałem pierwszą, odczekałem dosyć długo. Palę, zero smaku, sam dym i po chwili spalona.
Wkręciłem drugą, ładnie zakroplilem, delikatnie zakrecilem i zalałem. Odczekalem i znowu to samo. Co się dzieje? Czemu każda nowa grzalka daje sam dym bez smaku a po kilku minutach sie sfajcza?
By Maskota
#1856918
Moc w zasilaniu ustawiasz na preferowaną dla konkretnej grzałki?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1856919
Niestety tak to bywa z gotowymi grzałkami :( To, że zalałeś i odczekałeś, nic nie dało, bo pewnie w grzałkach było za dużo upchanej waty i liquid nie mógł się przez nią przebić, żeby nasączyć grzałkę. Jedną z możliwości jest użycie igły i "pogmeranie" waty. Niestety trzeba to zrobić podczas zakrapiania grzałki.
W to, czy miałeś ustawioną odpowiednią moc do tych grzałek, juz się nie zagłębiam :wink:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1856920
Jakim liquidem zalewasz?
Jeśli nie szalejesz z mocą, to grzałka najwyraźniej ma problem z odpowiednim nasączaniem nośnika.
Czyli: zbyt zbita watka lub zbyt gęsty liquid.
By Aughild
#1856921
Używam zalecanej mocy grzałki. Nawet jak jest dokładnie nasączona. Z tego co widzę to przypaliła się w jednym miejscu. I tak jest z prawie każda, która kupię 0.4. Niestety jestem zbyt zielony by samemu robić grzałki, ale te gotowe to porażka.
By Maskota
#1856922
Tez myślałem że jestem zielony dlatego udałem się z moim Merlinem do najlepszego sklepu i miła pani, uzytkowniczka trawnika zreszta pokazala mi jak sie to robi. Dlatego polecam i Tobie, koszt zmarnowanego drutu az sie nauczysz bedzie nizszy niz jedna grzalka do tego Bubla
Awatar użytkownika
By bulit73
#1856923
Aughild pisze:Niestety jestem zbyt zielony by samemu robić grzałki, ale te gotowe to porażka.

A myślisz, że my jak zaczynaliśmy kręcić własne grzałki to jacy byliśmy? Zapoznaj się z tym tematem: topic96392.html Na początek wiele Tobie wyjaśni.

No chyba, że chcesz dalej walczyć i wydawać pieniądze na gotowe grzałki :wink:
Ostatnio zmieniony 22 lip 2018, 22:53 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
By Aughild
#1856924
Ehh. Ale jaki może być powód, że każda grzalka sie przepala? Wywaliłem tą drugą i została mi ostatnia ale już 0.15.
Obie były mocno spalone ale tylko w małym miejscu.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1856925
Aughild pisze: Ale jaki może być powód, że każda grzalka sie przepala?

Taki, że jest to masowa produkcja i nikt po wykonaniu nie sprawdza ich działania. Zauważ, że na grzałki nie masz gwarancji.
By Maskota
#1856926
A no taki że gotowce to loteria. Możesz trafic 10/10 dobrych, innym razem 1/10 bedzie dobra a reszta poleci na smietnik. Policz sobie ile wtedy pieniedzy wywalisz i pomysl ze my robiac swoje grzalki mozemy na jednej jechac kilka miesiecy. Ty na kupnych kilka dni jak sie uda
By Aughild
#1856928
Przekonaliscie mnie, ale gdzie ja się nauczę kręcić te grzałki?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1856930
Aughild pisze:Przekonaliscie mnie, ale gdzie ja się nauczę kręcić te grzałki?


Jeżeli nie będzie Ci komu pokazać to z filmików się nauczysz, wiem sam po sobie.
By Maskota
#1856931
W domu, na wiertle;D Ewentualnie jeżeli masz u siebie w mieście najlepszy sklep to do noego sie udaj. Sprzedadza atomizer, wszystko co potrzebne do grzałek, pokaża wytłumacza..
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.