EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By Rafox
#1884196
Hej Panowie,

Czytam czytam czytam i sam nie wiem od czego kurcze zacząć.
Pewnie najlepiej od początku heh.
Od samego początku lecę na gotowych grzałkach zaczynając od samego początku zaczynając od volisa milda etc ( to już chciałbym pominać) :D
Zaczynając o normalnych sprzętach:
Pico z Melo = Rok użytkowania ledwo się trzyma już nieużywany.
WISMEC Reuleaux RX2 20700 z Inokinem Axiom m21 od ponad roku w użytku jednak tutaj jakoś za bardzo smaczek nigdy nie był za super, może mi się tylko wydaje ale Melo lepiej oddawało smak.
Kilka dni temu prosiłem was o pomoc w którym wybór padł na VOOPOO DRAG 2 wraz z Eleaf ELLO Duro
VOOPOO DRAG 2 po pierwszych wrażeniach spisuje się super powłoka widać nie jest najwyżej jakości ) od soboty złapał jedną ryskę od samego stania :D ) ale nie jest źle wygodnie leży w łapie no i podoba mi się.
Eleaf ELLO Duro ciężko mi jeszcze jest określać za mało samogonu się przelało żebym mógł jeszcze go określić ( leci jeszcze na załączonej grzałce 0,15.
Ze zwykłych śmierdzących petów bo tak mogę to po 2 latach bo tyle już określić są to śmierdzące pety odeszłem mmam nadzieję na zawsze.
Od pół roku zastanawiam się nad czymś na własne grzałki wszyscy polecają a ja nie miałem szansy nawet raz spróbować z takiego sprzętu.

Analizuje analizuję i analizuję i można zwariować.
W głowie mam jedynie po tych wszystkich przemyśleniach Atomizer Vandy Vape Kylin Mini RTA ( dostępny w dymnym sklepie a na tym mi zależy )
Podobno nie cieknie i jest praktycznie idealny dla osoby jak dla mnie czyli na początek.
Nie ośmielę się napisać że się kurcze boję z tym zacząć ze względu iż nie mam zdolności manualnych kompletnie do tego dochodzi mi kompletny brak czasu, żona nieraz jak mnie o coś zapyta to ja po 5 min mam już 10 innych zajęć i zapominam co ona chciała.

Wygodę z gotowymi grzałkami mam taką że ją po prostu przekręcę i jest.
Tutaj może dopowiem ale gotowa grzałka w przy moim użytkowaniu starcza mi na około 3 tygodnie.

Nie wiem jak do tego podejść może jest szansa na pół środek i dostanę coś coś co mi w sumie sprzedawca w dymnym sklepie zasugerował że grzałki będę mógł kupić gotowe a tylko wymieniać watę?

Mój wstępny wybór padł na Vandy Vape Kylin Mini RTA
Wyczytałem / wypatrzyłem na youtube dobre opinie o nim. Nie mam takiej wiedzy czy można gotowe grzałki do niego kupić.


Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.
jeśli zły dział proszę przenieść też nie byłem pewien tego.

Finalnie chciałbym aby całość wyglądała następująco:
Pico z melo = RIP
WISMEC Reuleaux RX2 Wraz z Eleaf ELLO Duro
VOOPOO DRAG 2 Plus coś właśnie RTA
By Maskota
#1884201
Tak są już gotowe grzałki które tylko wkręcasz w baze ustawiasz wkladasz wate i gotowe. Ale są to zazwyczaj ciężkie claptony z kupą żelastwa. Nawinięcie swojej trwa pare sekund, później czynność jak wyżej. Do rozpatrzenia dorzuciłbym jeszcze Griffina25, Ammita singla oraz Blitzena. Gryfinka nie ma na stronomie sklepu ale stacjonarnie mogą miec

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Rafox
#1884212
Maskota pisze:Tak są już gotowe grzałki które tylko wkręcasz w baze ustawiasz wkladasz wate i gotowe. Ale są to zazwyczaj ciężkie claptony z kupą żelastwa. Nawinięcie swojej trwa pare sekund, później czynność jak wyżej. Do rozpatrzenia dorzuciłbym jeszcze Griffina25, Ammita singla oraz Blitzena. Gryfinka nie ma na stronomie sklepu ale stacjonarnie mogą miec

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź.

Pociągnę temat dalej od czego zacząć
Nie chciał bym zaczynać od wszystkiego na raz a jednak chciałbym aby coś się ruszyło i tu się zaczyna jaka wata jaki drut a może jeszcze jakiś toolkit? chcę wybór ostatniego z elementów zostawić na sam koniec o ile inne rzeczy typu właśnie wata czy drut nie będą inne.
Awatar użytkownika
By gregg
#1884284
Więc załóżmy, że kupisz Draga, Ammita 25 albo Kylina Mini. Do tego grzałki - albo półgotowy prebuilt, np Tsuka czy Alien od Demon Killer Coil (do dwóch wymienionych czajników będą fajne). Albo szpulka drutu, np Fused Clapton Ni80 3*30 +36 od GeekVape. Do tego bawełna - Cotton Bacon V2, a na pierwsze próby Muji niewybielana - tania, więc jak wickowanie od razu nie wyjdzie to mniej Ci będzie szkoda. Oprócz, że tania, to i dobra.
Co do toolkitów... pęseta ceramiczna, małe i zgrabne nożyczki i cążki do drutu - to warto mieć. Reszta waperskich gadżetów nie jest niezbędna, choć może być przydatna. I jakiś przybór o żądanej średnicy, na którym będziesz nawijał zwoje drutu ze szpulki (np wiertło).
By Rafox
#1884334
gregg pisze:Więc załóżmy, że kupisz Draga, Ammita 25 albo Kylina Mini. Do tego grzałki - albo półgotowy prebuilt, np Tsuka czy Alien od Demon Killer Coil (do dwóch wymienionych czajników będą fajne). Albo szpulka drutu, np Fused Clapton Ni80 3*30 +36 od GeekVape. Do tego bawełna - Cotton Bacon V2, a na pierwsze próby Muji niewybielana - tania, więc jak wickowanie od razu nie wyjdzie to mniej Ci będzie szkoda. Oprócz, że tania, to i dobra.
Co do toolkitów... pęseta ceramiczna, małe i zgrabne nożyczki i cążki do drutu - to warto mieć. Reszta waperskich gadżetów nie jest niezbędna, choć może być przydatna. I jakiś przybór o żądanej średnicy, na którym będziesz nawijał zwoje drutu ze szpulki (np wiertło).


Draga już mam także tu jest z głowy.
Zdecydowałem się na Vandy Vape Kylin Mini RTA watę też wezmę z dymnego sklepu Cotton Bacon V2 bo akurat taką mają.
Ostatnie w sumie pytanie i dziś wybieram się na zakupy tutaj Cię zacytuję ,, prebuilt, np Tsuka czy Alien od Demon Killer Coil''

Idzie to dostać gdzieś u nas? Bo na początek chciałbym polecieć na gotowcach a nie wiem czy jest to w dymnym sklepie.
Multitool mają jakiś więc też trzeba się zaopatrzyć.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1884336
Wejdź na stronę sklepu, sprawdzisz co mają, pooglądasz przed zakupem.
By Rafox
#1884339
SuwMar pisze:Wejdź na stronę sklepu, sprawdzisz co mają, pooglądasz przed zakupem.

Tutaj to nie problem tylko że ja mam bardzo ograniczony dostęp do zakupów u nich ze względu że nie mam go stacjonarnie.
Zadzwoniłem i na stanie na teraz mają jedynie AKATTAK Kanthal A1 Clapton 0.4ohm Prebuilt Coil
Nie wiem czy w to iść kolejny raz dojście do ich stacjonarki będę miał za kilka miesięcy.

AKATTAK Kanthal A1 Clapton 0.4ohm Prebuilt Coil takie średnie opinie wyczytałem.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1884340
Z drutami byłoby prościej. Nakręcenie grzałki na jakiś rdzeń to naprawdę nie jest żadna filozofia.
Przemyśl to sobie na spokojnie jeszcze.
Awatar użytkownika
By gregg
#1884348
AKATTAKów nie miałem, nie opiniuję, ale tak wzrokowo, to chyba z dość grubych drutów robią te swoje prebuilty.
Wejdź na stronę sklepu na "E", wpisz "Demon Killer" . 9 wynik jest tym, czego szukasz. Zamów z odbiorem w swoim sklepie.
Ja Ci tylko podałem przykład, że można kupić taki ukręcony już drut. Ale tak, jak @SuwMar wspomniał - nawinięcie 5-6 zwojów ze szpulki, nie jest niczym trudnym. Nawet bez multitoola.
By Rafox
#1884720
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Tak jak wcześniej pisałem wybór padł zgodnie z założeniem czyli Kylin Mini RTA do tego wata Cotton Bacon V2 na razie na tych grzałkach co mieli czyli AKATTAK Kanthal A1 Clapton 0.4ohm Prebuilt Coil ze względu na to że nie mogłem odebrać innych, nie zdążył bym zanim dojechały by do sklepu.
Bardzo naprawdę bardzo bałem się zrobić pierwszy setup ale się udało. Kylin nie cieknie.

Co do smaku jestem przeogromnie zaskoczony jestem naprawdę nieporównywalne z gotowym Axiomem co miałem czy też tym nowym ELLO Duro.
Smak jest znakomity, nie myślałem że jest tak ogromna przepaść pomiędzy gotową grzałką a własną.

Całość prezentuje się następująco:
Obrazek


PS
Czy to normalne że grzałka ma niby 0.4ohm a mi Drag pokazuje 0.56?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1884724
Rafox pisze:Co do smaku jestem przeogromnie zaskoczony jestem naprawdę nieporównywalne z gotowym Axiomem co miałem czy też tym nowym ELLO Duro.
Smak jest znakomity, nie myślałem że jest tak ogromna przepaść pomiędzy gotową grzałką a własną.

Cały czas to tłumaczymy :wink:

Rafox pisze:Czy to normalne że grzałka ma niby 0.4ohm a mi Drag pokazuje 0.56?

Jeżeli wartość jest stała i nie ma wahań, to nie masz się czym przejmować.
By Rafox
#1884727
bulit73 pisze:
Rafox pisze:Co do smaku jestem przeogromnie zaskoczony jestem naprawdę nieporównywalne z gotowym Axiomem co miałem czy też tym nowym ELLO Duro.
Smak jest znakomity, nie myślałem że jest tak ogromna przepaść pomiędzy gotową grzałką a własną.

Cały czas to tłumaczymy :wink:

Rafox pisze:Czy to normalne że grzałka ma niby 0.4ohm a mi Drag pokazuje 0.56?

Jeżeli wartość jest stała i nie ma wahań, to nie masz się czym przejmować.

Dzięki za odpowiedź nie wiem w sumie gdzie zadać to pytanie i który dział do niego pasuje więc dociągnę to tutaj.
Zauważyłem tylko że Kylin mi żze tak to nazwę strzela coś jak by liquid miał wodę nie są to strzały na tyle mocne aby trafiały mi do buzi.

Co zrobiłem nie tak?

Jeśli mogę się jeszcze pochwalić to z mocą spadłem i to bardzo z samogonów około 17mg nikotyny na 6 mg przy zmianie Atomizery Melo3 18mg Axiom 18 MG ELLO Duro.i Kylin 6Mg 18stka teraz chyba by mi płuca rozerwała:)
By Rafox
#1884728
Rafox pisze:
bulit73 pisze:
Rafox pisze:Co do smaku jestem przeogromnie zaskoczony jestem naprawdę nieporównywalne z gotowym Axiomem co miałem czy też tym nowym ELLO Duro.
Smak jest znakomity, nie myślałem że jest tak ogromna przepaść pomiędzy gotową grzałką a własną.

Cały czas to tłumaczymy :wink:

Rafox pisze:Czy to normalne że grzałka ma niby 0.4ohm a mi Drag pokazuje 0.56?

Jeżeli wartość jest stała i nie ma wahań, to nie masz się czym przejmować.

Dzięki za odpowiedź nie wiem w sumie gdzie zadać to pytanie i który dział do niego pasuje więc dociągnę to tutaj.
Zauważyłem tylko że Kylin mi żze tak to nazwę strzela coś jak by liquid miał wodę nie są to strzały na tyle mocne aby trafiały mi do buzi.

Co zrobiłem nie tak?

Jeśli mogę się jeszcze pochwalić to z mocą spadłem i to bardzo z samogonów około 17mg nikotyny na 6 mg przy zmianie Atomizerów. Melo3 18mg Axiom 18 MG ELLO Duro.i Kylin 6Mg 18stka teraz chyba by mi płuca rozerwała:)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1884729
Rafox pisze:Zauważyłem tylko że Kylin mi żze tak to nazwę strzela coś jak by liquid miał wodę nie są to strzały na tyle mocne aby trafiały mi do buzi.
Co zrobiłem nie tak?


Woda to jedna sprawa.Takie objawy są też, gdy grzałka jest zbyt wysoko na wlotem powietrza.
By Rafox
#1884733
bulit73 pisze:Woda to jedna sprawa.Takie objawy są też, gdy grzałka jest zbyt wysoko na wlotem powietrza.


Hmm nie mam byt dużego doświadczenia.
Zerknij jak możesz

Obrazek
Awatar użytkownika
By bulit73
#1884737
Za dużo nie widać. Grzałka nad otworami powinna być 1-2mm.

p.s. Jak na pierwszy raz, ładnie ukręcona grzałka :wink:
By Rafox
#1884817
Cinmar pisze:@Rafox, przy przepalaniu grzałki nie było punktów, które rozgrzewają się szybciej?


Chyba tu był właśnie problem.

Grzałka teraz się lepiej przepaliła i jesty git nic nie strzela :)
Dziękuję serdecznie za pomoc.
Zamówiłem już drugi kompletny zestaw Draga2 z Kylinem :)
Wismec i te jego gotowe grzałki idą w odstawkę.
By Piorun191
#1889958
Żeby nie zakładać nowego tematu, moje pytanie bardzo zbliżone do istniejącego.
Posiadam Pico 75W Melo III niestety bardzo się już zniszczył i ciekawi mnie czy przejście na własne grzałki sprawi że nie pomyślę już o melo.
Tak więc obstawiam na :
Tesla WYE 85W oraz do tego:
Vandy Vape Kylin Mini RTA- biorąc pod uwagę obecny wątek plusy dla niego
lub
Merlin mini RTA- cena mniejsza, opinie raczej też dobre?
I Trzecia opcja zakupić ponownie zestaw pico + melo.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1889960
Zapomnieć o melo, tesla jest ok, zamiast kylina kupić ammita 25 singla, nie wracać do melo ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mario132
#1889963
Z Melo wyciągnąłem ostatnio uszczelkę bo mi się przydała i wyrzuciłem go do śmieci a nowy był. Więc raczej jak kupisz któryś z powyższych to już do niego nie wrócisz. Ammit się moczy od spodu. Merlin czy Kylin? Sam musisz niestety sprawdzić który pokochasz. Szanse masz 50/50.
By Piorun191
#1889986
Czyli rozumiem że na początku kylin i merlin będą ciekły dlatego że jeszcze źle skręcam, lecz przy ammit będzie zawsze ciekło?


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1889988
Przy każdym będzie zawsze ciekło jak skopiesz setup. Mi ammit pożyczony od znajomego przez tydzień kombinacji z różnymi grzałkami nie popuścił ani razu. Poprostu jeden użytkownik z danym parownikiem sobie poradził inny nie

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mario132
#1889991
Nie cieknie tylko się poci.Nie wiem może miałem trefny egzemplarz. Ciec może każdy albo żaden to zależy od ciebie czy dobrze ułożysz watę. Jak nabierzesz wprawy to zawsze będzie idealnie a wymiana waty to będzie moment.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889992
Piorun191 pisze:Czyli rozumiem że na początku kylin i merlin będą ciekły dlatego że jeszcze źle skręcam, lecz przy ammit będzie zawsze ciekło?

Ktoś, kiedyś powiedział, że nie ma cieknących parowników a są tylko źle zrobione setupy. I tego się trzymaj :wink:
By Piorun191
#1890171
Wybór padł na Tesla i Merlina, pomimo strachu przed pierwszą grzałka myślę że wyszło całkiem dobrze, tylko zastanawia mnie w porównaniu do Melo bardzo mały przepływ powietrza, jest to spowodowane złym nałożeniem waty czy merlin tak ma

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1890173
Merlin to parownik robiony z myślą o wapowaniu usta płuca a więc i przewiew ma mniejszy niż melo

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Piorun191
#1890182
Tak, regulację przepływu użyłem. Różnice czuję przy maksymalnym otwarciu w Merlinie oraz w przeciwną stronę na Melo.
Czyli z tym nic nie zrobię jedynie parownik z większym przepływem powietrza?


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1890188
Piorun191 pisze:Czyli z tym nic nie zrobię jedynie parownik z większym przepływem powietrza?

Musisz szukać parownika dedykowanego do wapowania DL.
By Piorun191
#1890479
Po złym dobraniu dziś zakupiłem Kylina dobrze opisywanego w tym temacie i jestem mega zadowolony :D.
Odnośnie Merlina, ponieważ już nie będę z niego korzystał, chciałbym wystawić na bazarku jednak nie mam uprawnień do utworzenia tam tematu, potrzebny dłuższy staż na forum do skorzystania z bazarku ?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.