EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1567905
Zabrakło mi tam pytania do Pani ekspert jaka jest skuteczność jej metody terapii i ile osób wraca do nałogu.
By marcin21467
#1567920
Deimond pisze:Zabrakło mi tam pytania do Pani ekspert jaka jest skuteczność jej metody terapii i ile osób wraca do nałogu.

Może prowadzący świadomie nie zadał tego pytania bo by się jeszcze wydało że te terapie mają prawie zerową skuteczność :D
By wooten
#1575049
Proszę:

Obrazek

Taką skuteczność deklaruje Free Forever Clicnic.

Tutaj natomiast cytat z psychologia.edu.pl:

W większości przeglądów badań i analiz ich wyników odsetek osób, które utrzymywały abstynencję po 6 miesiącach wynosi 20-25%, a wyniki grup poddawanych terapii behawioralnej miały te wskaźniki zwykle dwa razy wyższe od grup kontrolnych. Wobec tak licznych danych, potwierdzających skuteczność terapii behawioralnej, wykorzystującej różne procedury, jest ona pierwsza na liście zalecanych metod. Jednak o wiele mniej jest danych o skuteczności poszczególnych procedur.


A tutaj z eSA:

Ponad 80% badanych po 14 miesiącach używanie e-papierosów całkowicie zrezygnowało z palenia wyrobów tytoniowych – wynika z badań zespołu brytyjskich naukowców.


Również żałuję, że nie zadali tego pytania :(
By wooten
#1576358
@Krasnal45 No raczej nie inaczej ;) Ale uważam, że terapia behawioralna faktycznie może zadziałać ze sporą skutecznością... Myślę że to całkiem realna liczba te 58,9%. Tylko należy wziąć to pod uwagę: dostępność :D Ile mają takich grup terapeutycznych? Czy można terapię zamówić do domu przez internet? I czy za 200-300 zł na start zadziała?
Ile osób rzuciło palenie przez e-fajki w Polsce? Ok. 1,5 miliona. Ile za pomocą psychoterapii? Zapewne dużo, dużo mniej. Kilkanaście tysięcy? Myślę, że nie więcej :p Co tu dużo gadać. EIN konkurencji w tej dyscyplinie nie mają.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.