EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By Krasnal45
#1793610
Czy ktoś, coś, w temacie serwisu w/w?
Leżał odłogiem dwa lata. Ni huhu, ani drgnie. Przypuszczam, że przez zaniedbanie akumulator padł do zera. Serwis próbuje mi kit wcisnąć i sobie gdybają że pewnie płyta główna i naprawa ma kosztować 250+. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Mamy na trawniku jakiegoś magika? *BLUSH*
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1793629
Krasnal45 pisze:Czy ktoś, coś, w temacie serwisu w/w?
Leżał odłogiem dwa lata. Ni huhu, ani drgnie. Przypuszczam, że przez zaniedbanie akumulator padł do zera. Serwis próbuje mi kit wcisnąć i sobie gdybają że pewnie płyta główna i naprawa ma kosztować 250+. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Mamy na trawniku jakiegoś magika? *BLUSH*

Jeżeli leżał 2 lata w oparach "gliko-ryny" / przy minimalnym zawilgoceniu to w ciemno obstawiałbym na płytę główną. Jeżeli był naładowany chociażby w 50% i sobie tak leżał to nie ma najmniejszych szans, aby ogniwa stosowane w PB tak o sobie siadły przez nieużywanie/leżakowanie(mikrozwarcie -> uwalenie któregoś z układów płyty -> dobranoc - 250zł = koszt płyty głównej). 0 gdybania(autopsja)...

SMDki na całej szerokości płyty głównej znajdują się bardzo blisko siebie. O ile sekcja CPU / RAM zabezpieczona jest ładnie blaszkami / odcięta od przyrody i dzikich zwierząt, to sekcja we / pamięci flash / mostkująca z minimalną ilością wilgoci może skutecznie uwalić całą konstrukcję.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2017, 15:38 przez TooCruel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By yetisize
#1793632
Tak jak kolega wyżej, nie sądzę żeby przez dwa lata akus padł. Ostatnio wyciągnąłem z szuflady telefon po podobnym czasie nieużywania, pokazał ponad 50% baterii i działał bez problemu.
By Krasnal45
#1793636
W oparach "gliko-ryny"( :mrgreen: ) nie leżał, bo cały czas był u córki. Spróbuję go rozebrać i zmierzyć chociaż ogniwo :?
Jak się da jakoś nieinwazyjnie wyjąć, to elektronikę do IPA wrzucę...
Awatar użytkownika
By pol
#1793638
Tak na marginesie.
Zanwacy ogniw....
Prawie nówka LG HG2 (oryginalne) może po dwóch cyklach. Naładowana na 100% i nagle bez powodów zewnętrznych ... do utylizacji.

Nie zbadane są wyroki na li-iony.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1793646
Krasnalek wymieniaj ogniwo i ciesz się z czytania a jak nie to ślij do mnie.

A w praktyce to wygląda tak że nawet jakby tak było co piszą to masz ekran cały. Zwłoki sprawnego czytnika potłuka to 10-50 zł.
By Krasnal45
#1793650
No właśnie tak po łebkach przeleciałem po alledrogo i widzę że same bebechy można wyrwać za grosze.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1793651
Dokładnie. Sam u siebie już dwa razy ekran wymieniałem (ciężka dupa mam). Nawet teraz niedawno jak pisałem swoje trzy grosze radząc co kupić jednej z naszych koleżanek.

yetisize pisze:Tak jak kolega wyżej, nie sądzę żeby przez dwa lata akus padł. Ostatnio wyciągnąłem z szuflady telefon po podobnym czasie nieużywania, pokazał ponad 50% baterii i działał bez problemu.

Też taki fon z szuflady wyjąłem. Bateria tak sama z siebie spuchła że 4 razy większy był, i martwy. Po wymianie ogniwa bo batek takich już nie produkują, fon dalej sprawny.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1793738
Też mam nadzieję Krasnalu, że to tylko bateria. Miałem tak z tabletem LG - zamknąłem pewnego dnia okładkę i tablet przeleżał ze dwa miesiące nieużywany. Po podłączeniu do adaptera przez miernik pokazujący A/U/mAh nie było widać żadnych oznak ładowania. Dopiero przy którymś z adapterów i zostawieniu na jakoś dwie godziny zaczął się proces ładowania i bateria "wstała". Zabezpieczenie widać nie zadziałało, a ja od tej pory pińć razy się upewniam czy wyłączyłem, a nie tylko uśpiłem sprzęt.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.