EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By pol
@ Wapujemy.pl,

Co ja jeszcze mogę dodać do tego co napisałeś?
Napisałeś to do czego ma doprowadzić wprowadzona DT. Przecież nie od dziś wiadomo, którą firmę wspierają te regulacje prawne. Inni zwijają interes. Rynek UE nie dla nich, zarezerwowany dla monopolisty.
By w1904
Pol to jeszcze wyjaśnij mi proszę swoją interpretację tego zapisu:
"i urządzenia bez kartridża lub zbiornika;"...

Bo według mnie w przytoczonej przez Ciebie definicji mamy podział na trzy rodzaje efajek:
1. "Na kardridż"
2. "Tank / dripbox"
3. "Dripper"
(Oraz wg tego czy są jednorazowe)

Według Ciebie dzieła się na te:
1. " z kardridż em"
2. "Ze zbiornikiem"
Tak?
Awatar użytkownika
By pol
DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2015/2183

Dyrektywa 2014/40/UE stanowi, że producenci i importerzy papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych przedkładają właściwym organom zainteresowanych państw członkowskich powiadomienie o każdym takim wyrobie, jaki mają zamiar wprowadzić do obrotu lub jaki już został wprowadzony do obrotu w dniu 20 maja 2016 r. Informacje te powinny być przekazywane sześć miesięcy przed planowanym wprowadzeniem do obrotu nowych lub znacznie zmodyfikowanych wyrobów. Należy określić format takiego zgłaszania

@ w1904,
Napisałem, to co napisałem na podstawie wielokrotnego czytania 3 aktów prawnych.
Najważniejsze fragmenty dla ułatwienia zacytowałem. I o ile czytanie samej ustawy wygląda trochę optymistyczniej, to w połączeniu z pozostałymi dwoma DW już tak różowo nie wygląda.
Zaczyna wyłaniać się określenie co to jest zbiornik, również w parownikach (e-papierosach) do ponownego napełnienia.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 23:53 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Wapujemy
Krasnal45 pisze:Wapujemy.pl To ja tu i teraz cynicznie Ci odpowiem, że o sprzęt, mnie osobiście głowa nie boli :mrgreen:
Sorry za OT.

Kolego tu chodzi o nowych ludzi, którzy pomyśleli jak Ty kllka lat temu ... no czas się przesiąść na EIN ...
Jak OT to, wierz mi, ja też nie muszę się martwić. Chodzi o rynek, co z niego zostanie a nie to co będzie wolno czy nie.
Każdy parownik nawet najlepszy z czasem trafi szlag, śrubki się wyrobią, szkiełko pęknie, cokolwiek i co?

pol pisze:Przecież nie od dziś wiadomo, którą firmę wspierają te regulacje prawne. Inni zwijają interes. Rynek UE nie dla nich, zarezerwowany dla monopolisty.

To tylko tym udowadniasz, że dyskusja na temat co będzie wolno ma niewiele sensu bo dotyczy czegoś czego nie będzie w ogóle.

-- [scalono] 05 sie 2016, 22:54 --

pol pisze:DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2015/2183

Dyrektywa 2014/40/UE stanowi, że producenci i importerzy papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych przedkładają właściwym organom zainteresowanych państw członkowskich powiadomienie o każdym takim wyrobie, jaki mają zamiar wprowadzić do obrotu lub jaki już został wprowadzony do obrotu w dniu 20 maja 2016 r. Informacje te powinny być przekazywane sześć miesięcy przed planowanym wprowadzeniem do obrotu nowych lub znacznie zmodyfikowanych wyrobów. Należy określić format takiego zgłaszania

Ja cały czas myślę o dacie po 20 maja 2017. Nie wiem czy dobrze się rozumiemy.
To musi wszystko zadziałać w ten sposób, że w Polsce pojawi się dystrybutor wielu marek ze zgłoszonymi produktami i zasili cały rynek, jak na razie nikogo takiego nie widzę.
Awatar użytkownika
By pol
@ Wapujemy.pl

Co po określonym terminie BAT na dotychczasowych stoiskach eSW będzie wprowadzał do obrotu, to dziś nawet wróż Maciej nie jest wstanie przewidzieć.

Istnieje pewna szansa, że Anglia nie ulegnie temu zabójczemu koncernowi tytoniowemu i u nich EIN przetrwa walkę na wyniszczenie.

Edit:
Nie sugeruj się datą z DW, bo ona jest z 2015 roku. U nas te daty muszą być dostosowane (i są dostosowane) do daty uchwalenia ustawy.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 23:57 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Wapujemy.pl pisze:Jak OT to, wierz mi, ja też nie muszę się martwić. Chodzi o rynek, co z niego zostanie a nie to co będzie wolno czy nie.
Każdy parownik nawet najlepszy z czasem trafi szlag, śrubki się wyrobią, szkiełko pęknie, cokolwiek i co?

Oczywiście że tylko OT. Doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Sam jestem handlowcem. Wprawdzie w innej branży, ale handlowcem :beer:
A co do części zamiennych, śrubki, pyrex.... o to chyba nie musimy się martwić :wink:
Awatar użytkownika
By Wapujemy
@Pol no jasne, ale to i tak będzie dla wąskiego grona ludzi, aby miało przyzwoite ceny to musi być dostępne w wielu sklepach w każdym mieście a nie w jednym na województwo nie mówiąc już o zakupach przez internet za granicą bo to jest dla kilku procent zarezerwowane.

Krasnal45 pisze:A co do części zamiennych, śrubki, pyrex.... o to chyba nie musimy się martwić

My nie, ale co z całą resztą? Chodzi o ogólnopolską dostępność aby to działało.
Jak byś swoje produkty mógł bez reklamy sprzedawać w jednym sklepie w województwie, to powiedz, kto o tym będzie wiedział? 100 osób? 200? Ile sprzedasz? Ludzi i punkt utrzymasz?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 00:05 przez Wapujemy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
@ Wapujemy.pl,

Czy Ty jeszcze masz nawet najmniejsze wątpliwości po co jest ta DT?
To ma zlikwidować konkurencję dla tradycyjnego tytoniu.
Przepisy tak ustawiono, aby rynek EIN przestał istnieć w Europie.
Awatar użytkownika
By Wapujemy
pol pisze:@ Wapujemy.pl,

Czy Ty jeszcze masz nawet najmniejsze wątpliwości po co jest ta DT?
To ma zlikwidować konkurencję dla tradycyjnego tytoniu.
Przepisy tak ustawiono, aby rynek EIN przestał istnieć w Europie.

No właśnie cały czas to próbuję powiedzieć a Ty masz problem czy parownik będzie 2ml czy nie. Jak BAT go wprowadzi to w każdym kauflandzie będzie do kupienia a to już nie nasze zmartwienie, nas na rynku nie będzie.

Nie martw się, jak poradzili sobie z całą UE to z GB to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
By pol
@ Wapujemy.pl,,

Wątek wysmażyłem w związku z wieloma wpisami na forum, w których były argumenty chęci, a nie interpretacji przepisów.
Odczytałem przesłanie przepisów odmiennie od dotychczasowego trendu i postanowiłem się mymi uwagami podzielić z innym.

Zawsze należy być optymistom, że coś nagle się zmieni. Może jakiś gigant np z Chin się pojawi i namiesza w planach BAT.
Awatar użytkownika
By Wapujemy
pol pisze:Zawsze należy być optymistom, że coś nagle się zmieni. Może jakiś gigant np z Chin się pojawi i namiesza w planach BAT.

Tak na prawdę tylko na to liczę, bo na nic innego już nie. Ale na to jest czas do 20 listopada.
Awatar użytkownika
By Wapujemy
Nie lubię tego i nie mam w zwyczaju, ale tego im życzę.

Co mnie martwi najbardziej, to że jak się nie wyrobią do 20 listopada to żaden sklep waperski nie będzie w stanie pociągnąć bez reklamy czasu pomiędzy 20 maja a wejsciem tego "giganta" z zarejestrowanymi produktami.

Jest wiele sklepów w Polsce z EIN, większość to takie co mają w ofercie tylko to, oni nie dadzą rady przeczekać. Klienci uciekną a potem ich nie powiadomisz, że masz znowu te produkty, to jak otwieranie nowego punku i to bez reklamy.
Awatar użytkownika
By gemino
Wapujemy.pl pisze:My nie, ale co z całą resztą? Chodzi o ogólnopolską dostępność aby to działało.
Jak byś swoje produkty mógł bez reklamy sprzedawać w jednym sklepie w województwie, to powiedz, kto o tym będzie wiedział? 100 osób? 200? Ile sprzedasz? Ludzi i punkt utrzymasz?

Myślę, że na razie sklepy stacjonarne, wbrew pozorom, zyskają. Nie daleko mnie jest mały sklep z akcesoriami do wapowania (istnieje odkąd wapuje - 2012), fakt faktem, że stanęli w miejscu z asortymentem (prawie tak jak King) i do nich przujdzie pewnie więcej osób, jeśli nikt nie kupi przez internet. Pewnie po wejściu dyrektywy unijnej, w pełnej krasie, zwiną interes. BAT nie bierze pod uwagę (chyba, że robi to celowo), że jak zostanie sam i będzie windował ceny, to rynek wart miliardy, padnie jak domek z kart (musi być konkurencyjny do analogów)
Awatar użytkownika
By Wapujemy
gemino pisze:Myślę, że na razie sklepy stacjonarne, wbrew pozorom, zyskają.

tak, to oczywiste, ale na jak długo? Wyobrażasz sobie kolejki u chińskich producentów na dwa, trzy miesiące przed dniem "zero" czyli okolice końca lutego? Oni w tym czasie i tak mają bum związany z ich Nowym Rokiem. Zamówienia przyjmują do najdalej 25 stycznia. Druga rzecz, to towar musi wejść na cło przed dniem 6 miesiecy po wejściu ustawy bo potem cofka lub przepadek, tego nikt nie wie jak się stanie.
Jak nie kupię do końca roku aby mieć stan do 20 maja to co? Co z pracownikami? Zatowarować się na pół roku? no no ... nie lada wyczyn.
Poza tym, zatowarowanie się przed końcem roku na tak długi czas to zbankrutuję na 31 kwietnia jak mi przyjdzie podatki z remanentu zapłacić.
Awatar użytkownika
By pol
@ w1904,

Aby nie było, że Ci potraktowałem i nie odpowiedziałem na Twe pytanie.

Na podstawie łącznego czytania tych 3 aktów prawnych przyjąłem taki podział:
- e-papieros jednorazowy
- e-papieros z wymiennymi kartridżami jednorazowymi
- e-papieros ze zbiornikiem do wielokrotnego napełniania.

Zbiornik parownika do wielokrotnego napełniania, wymienny kartridż do wielokrotnego napełniania, kartomizer do wielokrotnego napełniana traktuję na równi i określam je "zbiornikiem" atomizer do wielokrotnego napełniania.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 00:47 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By gemino
Wapujemy.pl pisze:
gemino pisze:Myślę, że na razie sklepy stacjonarne, wbrew pozorom, zyskają.

tak, to oczywiste, ale na jak długo? Wyobrażasz sobie kolejki u chińskich producentów na dwa, trzy miesiące przed dniem "zero" czyli okolice końca lutego? Oni w tym czasie i tak mają bum związany z ich Nowym Rokiem. Zamówienia przyjmują do najdalej 25 stycznia. Druga rzecz, to towar musi wejść na cło przed dniem 6 miesiecy po wejściu ustawy bo potem cofka lub przepadek, tego nikt nie wie jak się stanie.
Jak nie kupię do końca roku aby mieć stan do 20 maja to co? Co z pracownikami? Zatowarować się na pół roku? no no ... nie lada wyczyn.
Poza tym, zatowarowanie się przed końcem roku na tak długi czas to zbankrutuję na 31 kwietnia jak mi przyjdzie podatki z remanentu zapłacić.

Może być jeszcze gorzej, gdyż dopiero dopracowują normy do Dyrektywy ( Leon Kuśmider jest w zespole ). Żaden producent, tak naprawdę nie wie co tam się znajdzie
Awatar użytkownika
By Wapujemy
gemino pisze:Żaden producent, tak naprawdę nie wie co tam się znajdzie

i dlatego jeszcze ustawa jest nie podpisana, przeciągają temat aby skrócić czas na badanie w/g wytycznych jakie mają się pojawić do minimum, wiadomo, że nie da się tego zrobić w dwa miechy i to pierwszy raz i prawidłowo aby nie odrzucili.

@Pol

wiesz coś może na temat, na jakich drukach, komu w jaki sposób to się będzie zglaszało? Powstała już jakaś komórka, zajmująca się przyjmowaniem zgłoszeń EIN? Instytuty, które będą mogły przebadać sprzęt wiedzą jak mają to zrobić? Cokolwiek ...?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 00:48 przez Wapujemy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
@ Wapujemy.pl
Z ustawy:
Art. 7. W przypadku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych wprowadzonych do obrotu do dnia wejścia w życie ustawy zgłoszenie, o którym mowa w art. 11b ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jest dokonywane w terminie 6 miesięcy od tego dnia.

Art. 8. 1. Wyroby tytoniowe wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu oraz oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami przed dniem 28 lutego 2017 r., papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy oraz wyroby ziołowe do palenia wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, które nie spełniają wymagań ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, mogą być wprowadzane do obrotu do dnia 20 maja 2017 r.

Co nie zmienia zapisu
Art. 11b. 1. Papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe mogą być udostępniane po raz pierwszy w celu dalszej sprzedaży albo udostępniane po raz pierwszy w celu wprowadzenia do obrotu po dokonaniu przez producenta lub importera zgłoszenia oraz wyznaczeniu osoby prawnej lub fizycznej do kontaktu na terytorium Unii Europejskiej.
2. Zgłoszenia do Inspektora dokonuje się, w postaci elektronicznej, w terminie co najmniej 6 miesięcy przed dniem planowanego udostępnienia, o którym mowa w ust. 1.

6 miesięcy liczy się od daty wejścia w życie.
Podwójne liczenie:
- to co już masz przed wejściem ustawy w życie, możesz sprzedawać przez 6 miesięcy, ale równocześnie musisz do 6 miesięcy od wejścia ustawy zgłosić te produkty do Inspektora i ponieść opłaty. Jeżeli produkt nie uzyska zgody, to pozostawiono czas na wyprzedaż pozostałego stanu do 20 maja 2017.
- to co zamówisz po wejściu ustawy w życie musisz zgłosić do Inspektora na 6 miesięcy przed wprowadzeniem do obrotu.

Edit:
Dałem link w pierwszym pości. Tekst z tego aktu prawnego również posłużył do interpretacji zapisów ustawy
w ustawie
Wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych określa decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2015/2183 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiająca wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych (Dz. Urz. UE L 309 z 26.11.2015, str. 15).

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2015/2183 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiająca wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 32015R2178
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 00:58 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Zero smaku w smoku stick v8 baby

Witam bardzo... przyszedłem tutaj z tego powodu że[…]

Liquid zmieszany z gliceryną

Witam chce zmieszać liquid 10 ml o mocy 6 mg z gli[…]

HCigar VT75D - Dual (DNA75C)

Nowe pudelko ze znaczkiem HCigar - tym razem 2 x 1[…]

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tałseny. To już […]