EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By DaV
#122242
Witam
Od wczoraj pufam Tornado. Zrobiłem pierwszy e-liqid na produktach Platinum Ice E.Liquid Mixing Kit, na razie malutkie ilości, krok po kroku z filmiku totaly wicked który jest TUTAJ_WWW, około 3ml pierwsza buteleczka 24mg power , smak Tiramisiu :zakrecony .
Na razie experymentuje, szukam ulubionych smaków oraz odpowiedniego stężenia, więc małe ilości w kropelkach liczone, jak już znajdę się w smakach i stężeniu to przyjdzie czas na kalkulatory i mililitry...
Mam taką samą tabelkę przy instrukcji od platinum Ice jak w filmiku, zrobiłem e-liqid na jej podstawie z małym dodatkiem, w/g ich instrukcji było tak:
Drops of Platinum Ice 13
Drops of flavouring 7
Drops of Diluent 10
Final strenght 24 mg

Diluent w ich fimiku to Propylene Glycol, a ja oprócz niego mam jeszcze Aqueous Glycerine (contains Glycerine USP Deionised Water <15% ) i ją też chcę dodawać dla większej chmury, 10% na początek bezpiecznie postanowiłem dodać, więc zmixowałem tak:
Drops of Platinum Ice 13
Drops of flavouring 7
Drops of Diluent (PG) 7
Drops of Gliceryne 3
Final strenght 24 mg

Razem wszystkiego miało być 30 kropel , 10% z 30 kropelek to 3 wiec dodałem do całej mieszanki 3 kropelki Gliceryny a odjąłem 3 Diulentu czyli PG tak aby zachowac proporcje i końcowy power nicki 24mg...

Czy dobrze to wszystko obliczam? To pytanko numer jeden

E-liqid to przede wszystkim glikol propylenowy , gliceryna, i płyn z nikotyną, jak nazywacie fachowo ten płyn? To drugie....

I pytanko numer 3. Wczorakj odpaliłem faję zrobiłem e-liqid j/w, 3 pierwsze buchy mało nie wyrwały mi płuc, ogólnie ten fajek jest mocny jak cholera, gryzie w gardło i wali w płuco masakrycznie, cały ten efekt daje płyn z nikotyną tak?? PG to tylko rozcieńczalnik a gliceryna daje dymek i łagodzi ostrość smaku, czyli zmniejszam ilość płynu z nikotyną, daje gliceryny 15% a nie 10% jak poprzednio i z marlborasa czerwonego zrobię lighta, tak będzie ok?

Poza tym wszystko ok, nie czuje ŻADNEGO cugu w stronę analoga, jestem super zadowolony i śmierdziuchom kategorycznie mówię NIE.
Pozdrawiam wszystkich.

DaV
Awatar użytkownika
By lesmie
#122249
Płyn z nikotyną, czyli roztwór PG z nikotyną nazywamy e-liquidem bazowym lub w skrócie bazą. Zamiast odmierzać kroplami, lepiej jest posługiwać się tanią jednorazową strzykawką z dokładną podziałką, warto przy tym posługiwać się bardzo wygodnym i łatwym w obsłudze programem, gdzie wystarczy tylko podstawić wartości i samo policzy. http://skrypty.info.pl/kalkulator_beta.html
Awatar użytkownika
By DaV
#122258
Mate Lesmie z wrocka nie pierwszy raz już ratuje, z podziękowaniem i szacuneczek kolego... Poza tematem słowniczek pojeć pierwsza klasa, well done.
Tak też zrobię, mam też liqid v.1.4 final by tweetyPL, powoli do przodu.
Pytanko numer trzy ktoś rzuci okiem??
Awatar użytkownika
By ubs
#122266
DaV pisze:
I pytanko numer 3. Wczorakj odpaliłem faję zrobiłem e-liqid j/w, 3 pierwsze buchy mało nie wyrwały mi płuc, ogólnie ten fajek jest mocny jak cholera, gryzie w gardło i wali w płuco masakrycznie, cały ten efekt daje płyn z nikotyną tak?? PG to tylko rozcieńczalnik a gliceryna daje dymek i łagodzi ostrość smaku, czyli zmniejszam ilość płynu z nikotyną, daje gliceryny 15% a nie 10% jak poprzednio i z marlborasa czerwonego zrobię lighta, tak będzie ok?



3. Do rozcienczenia mozna uzywac gliceryny w stosunku 0-30%, mozna wiecej, czasami robie sobie do 50%. wtedy juz mam extra gesty dym i duzo, robie tak nie dajac wtedy prawie PG.
Lub mozesz samym PG wedlug kalkulatora obliczyc ilosc na obnizenie mocy.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.