EPF
Awatar użytkownika
By Krasny
#879526
Obiło mi się o uszy że zmniejszenie pojemności komory wokół mesh skutkuje poprawą smaku.
Postanowiłem to wypróbować na parowniku GbB22, okazuje się że to działa ;)
To testu użyłem samogonu melon na składnikach Inawery ponieważ to bardzo delikatny smaczek i na gienku jakoś się gubił.
Po zainstalowaniu piguły jest o niebo lub dwa lepiej

Lada dzień powstanie prototyp przeznaczony dla RSST
Tymczasem przedstawiam prototyp dla GbB22

ps
Piguła wykonana z teflonu, mogę zrobić parę sztuk ale po około tygodniowych testach.
Będzie możliwość wykonania piguły pod GbB22 oraz RSST bo takie gienki posiadam do zwymiarowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 20:17 przez Krasny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasny
#879535
@Snaco
Zrobię więcej ale muszę to testować myślę że za tydzień wyjdą wszystkie niedociągnięcia ;)

@sawas
z teflonu ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 20:10 przez Krasny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#879539
Nie poddajesz się. Tak trzymaj.

Potem zrób odlew prototypu i cynowe lub silikonowe odlewaj.
Awatar użytkownika
By Snaco
#879543
Krasny pisze:@Snaco
Zrobię więcej ale muszę to testować myślę że za tydzień wyjdą wszystkie niedociągnięcia ;)

@sawas
z teflonu ;)

To ja czekam na jakieś wieści. Mam już dwa kominy i 3 profilowany to już przesada. No chyba ze cena będzie większa jak komina do gbb22 to odpuszczam.

Tapnięte z Samsung NOTE
Awatar użytkownika
By sgm80
#879563
Jacek rób prototyp do RSST. Jak będziesz miał to daj znać. Podjadę " pociągnąć " :-) ....bucha oczywiście.
Jak będzie smakowało to pisz mnie od razu na listę. z #001 :-)

ps. Kiedy do RSST będziesz miał.

Koncepcja bardzo słuszna i mam nadzieję że się sprawdzi. A jak z ilością niebiańskiej chmury? Polepszyło się - bo wiesz, że ja lubię jak mocno kopci *CZAJNICZEK* (pamiętasz jakie miałem obawy i nie do końca byłem zadowolony na początku drogi z meshem jak nie kopciło jak trzeba) .

A teraz jestem zadowolony :-)




ps. Ten prototyp do RSST to możesz podrzucić do testu :-) :lol:
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 20:28 przez sgm80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasny
#879565
PucH2 pisze:Nie poddajesz się. Tak trzymaj.


Jak to mówią kury... grzebie się ;)

sgm80 pisze:Jacek rób prototyp do RSST. Jak będziesz miał to daj znać. Podjadę " pociągnąć " :-) ....bucha oczywiście.
Jak będzie smakowało to pisz mnie od razu na listę. z #001 :-)

ps. Kiedy do RSST będziesz miał.

ps. Ten prototyp do RSST to możesz podrzucić do testu :-) :lol:


Do RSST na początek wykonam trzy sztuki dla siebie, sąsiada i Ciebie więc spokojnie będziesz mógł potestować i wydać swoją opinię.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#879570
No to wstępnie jestem zainteresowany pigułą na GBB i RSST. Mam nadzieje, że cena będzie dobra, koszt materiałów raczej nie duży. Zobaczymy...

Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By bienkus
#879571
Też jestem zainteresowany do RSST
Awatar użytkownika
By ekspres
#879579
Też myślałem o takim rozwiązaniu,ale że z teflonu to nie wpadłem na takie genialne i proste rozwiązanie.
Krasny gratulacje *GOOD*
Awatar użytkownika
By Krasny
#879582
Wszystkich zainteresowanych proszę o obserwowanie wątku w przyszłym tygodniu po testach niezależnych ekspertów pojawi się link do listy ;)

mam dwa problemy:
1. Otwór na korek wlewowy jest wiercony na wylot a na mesh nie. Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze ze względu na przepływ powietrza niestety jeśli ktoś zrobi dłuższy knot może być problem. Więc może na wylot?
2. Trochę się ten patent podoba ale plusów nie widać, oj nie widać :lol:

ekspres pisze:Też myślałem o takim rozwiązaniu,ale że z teflonu to nie wpadłem na takie genialne i proste rozwiązanie.
Krasny gratulacje *GOOD*


Jakoś tak już mam że lubię proste i genialne rozwiązania :lol:
Awatar użytkownika
By bienkus
#879594
Knot można przyciąć jak za długi
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#879608
Jak będzie rozsądna cena (mniej niż parownik :)), tak do dwu dych i efekt zauważalny
to można mnie z automatu wpisać po zrobieniu listy na RSST.

A do GDBB producent nie robi już zmniejszonego komina ?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 21:09 przez MarioBernatti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasny
#879612
domekrap pisze:Czy do cobry taka zabawka by pasowała?


Cobra ma chyba mniejszą średnicę i na pewno inny rozstaw pina + względem wlewu oraz knota.
Można coś takiego zrobić ale problem w tym że nie mam cobry no i czy w/w rozstawy są na tyle duże że da się estetycznie nawiercić pigułę.

MarioBernatti pisze:Jak będzie rozsądna cena (mniej niż parownik :)) i efekt zauważalny to zapisuje sie na RSST.


Mniej niż parownik hmmm... mniej niż RSST napewno ;)

MarioBernatti pisze:A do GDBB producent nie robi już zmniejszonego komina ?


Chyba Rafał coś tam wymyślił ale co z tymi co mają standardową wersję? Poza tym przy wadze GbB22 + Natural nie zauważyłem różnicy wagowej.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 21:13 przez Krasny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasny
#879625
MarioBernatti pisze:Jak to sie trzyma w kominie?
Wpasowane na ścisk, na gluta :) ?


Na razie jest na lekki wcisk chociaż dobrze pozycjonuje korek wlewowy i fosa w GbB. Z cap'a nie wypada sam, myślę że docelowo to nie będzie żaden problem bo zawsze można dać kawałek sznurka między cap i pigułę.
Awatar użytkownika
By Lutor
#879664
domekrap pisze:Czy do cobry taka zabawka by pasowała?


clone-top-cap-insert-for-the-aga-s-t51668.html

domekkrap z doświadczenia wiem, że nie wiele zmieni taka wkładka w małych gienkach typu cobra, aga-s,
Awatar użytkownika
By Krasny
#881441
Testy trwają, wprowadziłem już pewne modyfikacje.
Pojawiły się problemy ze skroplinami ale wygląda na to że temat już opanowany.
Obecnie testuję z przewierconą na wylot komorą mesh myślę że różnicy wielkiej nie ma jednak muszę wykonać nową pigułę dla porównania.

Zmiana smaku jest wyraźna testowałem zakładając i wyjmując pigułę.
Smak jest sprawą względną a poza tym chcę uniknąć efektu placebo więc sgm80 dostanie jako pierwszy na testy.

Do wykonania testowych prototypów mogę zabrać się w poniedziałek lub wtorek, cały weekend poświęcam na dość ważne święta rodzinne ;)

Ewentualna lista powstanie pod koniec przyszłego tygodnia.
Parę osób już deklarowało tu i na PW chęć zakupu więc może zrobimy niezobowiązującą listę tak żeby określić mniej więcej jakie jest zainteresowanie i ile materiału zamówić?
Awatar użytkownika
By zibija66
#885179
Krasny pisze:Testy trwają, wprowadziłem już pewne modyfikacje.
Pojawiły się problemy ze skroplinami ale wygląda na to że temat już opanowany.
Obecnie testuję z przewierconą na wylot komorą mesh myślę że różnicy wielkiej nie ma jednak muszę wykonać nową pigułę dla porównania.

Zmiana smaku jest wyraźna testowałem zakładając i wyjmując pigułę.
Smak jest sprawą względną a poza tym chcę uniknąć efektu placebo więc sgm80 dostanie jako pierwszy na testy.

Do wykonania testowych prototypów mogę zabrać się w poniedziałek lub wtorek, cały weekend poświęcam na dość ważne święta rodzinne ;)

Ewentualna lista powstanie pod koniec przyszłego tygodnia.
Parę osób już deklarowało tu i na PW chęć zakupu więc może zrobimy niezobowiązującą listę tak żeby określić mniej więcej jakie jest zainteresowanie i ile materiału zamówić?

Ja jestem za, jeśli otworzysz takową listę proszę mię wpisać :)
chyba że na zasadzie kopiuj/wklej
Awatar użytkownika
By k3lt
#885198
Krasny pisze:Ewentualna lista powstanie pod koniec przyszłego tygodnia.
Parę osób już deklarowało tu i na PW chęć zakupu więc może zrobimy niezobowiązującą listę tak żeby określić mniej więcej jakie jest zainteresowanie i ile materiału zamówić?


Ile to ma orientacyjnie kosztowac? Dobrze wiedziec zanim sie dopisze do listy. ;)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, 19:33 przez k3lt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Artur
#885200
Fajna opcja z tą pigułą u mnie większość gienków posiada skrócony kap, włącznie z chińskimi rsst i aga-s,aga-t smak bajka ale to wszystko zawdzięczam fogattiemu który nauczył mnie co to prawdziwa ewolucja. Życze powodzenia i oby trafiło do mas ;P
Awatar użytkownika
By Krasny
#885380
Piguła wytoczona jutro pójdzie do obróbki końcowej i na testy.
Jestem w trakcie "zdobywania" materiału i będziemy myśleć o utworzeniu listy ;)

ps
Nie sądziłem że teflon jest tak drogi ;)
Awatar użytkownika
By Snaco
#885420
Ja też czekam na listę. Proszę mnie wpisać na pozycje 1. :) w końcu jako pierwszy wyraziłem chęć zakupu.

Tapnięte z Samsung NOTE
Awatar użytkownika
By Wąski
#885584
Piszę się na pigułkę do GbB-22. *SMOKEKING*

Póki co, zamierzam sobie wystrugać pigułę z wrzośca - mam trochę odpadów z produkcji fajkarskiej. Krasny, dzięx za inspirację, repucha poleciała. 8)
Awatar użytkownika
By Nabial
#885587
O kolego to chyba wpadłes na mój post dotyczący cobry. Tam bardzo narzekalem na gienki. Smak mi nie odpowiadał i dymek był za zimny więc postanowiłem zmniejszyć komorę. Udało się lecz zrobiłem to bardzo prowizorycznie ale dałem zdjęcia mojego wynalazku. Powodzenia. Wkońcu mi ktoś uwierzył;-)
Awatar użytkownika
By Krasny
#886160
MarioBernatti pisze:
Krasny pisze:Piguła wytoczona ... Nie sądziłem że teflon jest tak drogi ;)


Powolne podbijanie ceny :) :)


Nic podobnego, żeby podbijać cenę musiałbym już jakąś podać a następnie podbijać ;)

MarioBernatti pisze:(ale nadal chce być automatem na liście jak cena do 20 :) i recenzja testera bedzie pozytywna)


Od początku założyłem że piguła nie powinna być droższa niż 20-25zł i robię teraz wszystko żeby w tej cenie się zmieścić.
Myślę że się uda.

Dla redukcji kosztów robocizny będę wykonywał po kilka sztuk na raz.

Oczywiście to wszystko dopiero po teście sgm80 żeby uniknąć subiektywnych odczuć smakowych.
Jak pisałem wcześniej różnica jest zauważalna jedna osoba już to potwierdziła cmokając mojego GbB22 ;)
Więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku ;)

wstępna lista
wstepna-lista-na-pigule-smaku-do-gbb22-rsst-t53043.html
Awatar użytkownika
By xacax
#886917
piguła jest rozumiem robiona na fabrycznym setupie RSST ? Chodzi mi głównie o śruby i podkładki. Bo tak paczę i paczę... i mi wychodzi że swoich ulubionych śrubek i podkładek nie zmieszczę :P
Awatar użytkownika
By Krasny
#890396
xacax pisze:piguła jest rozumiem robiona na fabrycznym setupie RSST ? Chodzi mi głównie o śruby i podkładki. Bo tak paczę i paczę... i mi wychodzi że swoich ulubionych śrubek i podkładek nie zmieszczę :P


Piguły mogą być robione jedynie pod fabryczne setup'y to chyba zrozumiałe ;)
Zawsze można ją przystosować dla siebie.
Awatar użytkownika
By sgm80
#890588
Z uśmiechem na twarzy pragnę poinformować szanowne grono zainteresowanych "pigułą" iż właśnie dziś wpadła w moje ręce. Prototypowa pierwsza piguła mile mnie zaskoczyła. Właśnie pierwsze 4 ml liquidu przez nią wyparowało. Na razie nie chcę nic pisać o odczuciach smaku w teście bo używałem jednego smaku liquidu a chciałbym powapować na niej kilka smaczków żeby coś powiedzieć.

Jedno jest pewne. Smak jest inny ( ale o tym później ) a chmurka zyskała na soczystości :-) - jest odczuwalnie gęstsza.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jacku, wielkie dzięki za możliwość potestowania piguły. Za kilka dni dam znać jak wygląda sprawa ze smakiem na innych liquidach. :D
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Krasny
#890812
accer pisze:Masz może w planach pigułę do Senisisa?


Tak planuje cos takiego niestety warunkiem jest posiadanie parownika, moze znajde na to sposob ;)
Oczywiscie wszystko zalezy od liczby chetnych.

Wstepna lista na GbB i RSST bardzo mnie zaskoczyla. Jest duza liczba potencjalnych chetnych. Przy tych ilosciach bedzie ciezko zrobic wszystkie "z reki", więc powstana dwie matryce. Ulatwi to prace i zapewni duza powtarzalnosc.

Sent from my BlackBerry 9360 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Krasny
#890851
Pszemeg pisze:Zrób jeszcze do AGATy, to zobaczysz ile chętnych będzie. :)


To co druga lista ;)
Ale tak na powaznie, sadze ze Agatka dostanie pigulke szczescia.
Oczywiscie najpierw musze zajac się bierzaca lista.



Sent from my BlackBerry 9360 using Tapatalk
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.