EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Seth171
#1540150
Siemaneczko mam do was pytanie.
Kupiłem ostatnio swoją pierwszą bazę i aromaty w celu zrobienia liquidu
Baza: pink fury 50/50 3mg
Aromaty: banana berry i green fruit mix (tez pink fury)
Z pomocą kolegi (który wydaje mi sie zna sie na rzeczy, bo juz kilka razy vapowalem jego LQ i byly bardzo smaczne) wymieszałam to odpowiednio (buteleczka 50ml, 65 kropelek aromatu reszta baza), włożylem pod gorącą wodę i znowu wymieszałem.
Niestety nie mogę się pozbyć tego charakterystycznego smaku bazy (coś jak płatki kukurydziane). Prawie wcale nie czuje aromatu. W zapachu tak samo, liquid pachnie strasznie podobnie do bazy (kukurydzianie)
Co zrobiłem zle?
Nie wiem jak opisac tam ten smak i zapach, nie jestem pewnien czy "kukurydzianie" to dobre slowo. Jak się wchodzi do sklepu edymu, to caly sklep jest przesiakniety takim zapachem bazy, mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :)
By Seth171
#1540156
nie, a trzeba czekac az tyle?
wsadzilem (oczywiscie zakrecona) buteleczke pod goraca wode, poczekalem az liquid sie rozgrzeje a potem porzadnie mieszalem przez jakies 5min, i zostawilem na cala noc. Musze poczekac dłużej?
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1540172
Seth171 pisze:nie, a trzeba czekac az tyle?
wsadzilem (oczywiscie zakrecona) buteleczke pod goraca wode, poczekalem az liquid sie rozgrzeje a potem porzadnie mieszalem przez jakies 5min, i zostawilem na cala noc. Musze poczekac dłużej?


W większości przypadków tak. Smak docelowy (taki, który już się nie będzie zmieniał) mieszanka może osiągnąć po tygodniu a nawet po miesiącu.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540189
Kup sobie porządną bazę i porządne aromaty, a nie jakieś pomyje. Czysta baza PF smakuje płatkami kukurydzianymi? No to smacznego. Czysta baza nie powinna mieć smaku ani zapachu... bo jest czysta.
Przykładowo aromaty Aqua w szczególności Red cloud lub Shisha apple nie muszą się długo przegryzać i stanowią już gotowe liquidy same w sobie - są to skoncentrowane kompozycje smakowe choć mogą być używane do mieszania z innymi aromatami oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1540251
@Seth171 - a ja z innej beczki doradzę, spróbuj najpierw wyeliminować nośnik jako sprawcę całego zamieszania z "kukurydzianym" smakiem. W sumie sam nie potrafisz go precyzyjnie nazwać, więc pomyślałem : a może to pop-cornowy posmak ??
Dlaczego o tym wspominam ? Ano zakupiłem u naszego szanowanego bimbrownika trzy topowe smaki i równocześnie w znanym sklepie włókna CelluCotton Rayon Fiber za - uwaga 0,99 zł/metr. Początkowo oczywiscie się ucieszyłem, że udało mi się kupić w tak dobrej cenie, gdyż ten nośnik powinien kosztować w granicach 6-7 zł/m.
Pierwszy setup , drugi i trzeci - wszystko do kosza i do mycia. Nie dało się wapować - totalny, wszechobecny pop-corn. To nie boberek, nic z tych rzeczy, to byl wyraźny pop-corn (z lekko zużytym olejem w tle) i jeśli ktoś lubi ten klimat, to byłby zachwycony. Ja nie cierpię.
Szybkie PW do bimbrownika - nie ma mowy o pomyłce. Wącham więc nośnik i co się okazuje ? Pachnie zwykłą watą apteczną. Nigdy na wacie nie wapowałem, zawsze minimum Muji, nie stosowałem więc "sztuk" z gotowaniem itp. i do głowy mi nie przyszło, że coś może być nie tak z CelluCottonem. Ano może - trzeba uważać jaki symbol się kupuje. Teraz już wiem jaki.
Piszę abyś sprawdził sobie nośnik, może to on lub inny rodzaj użytego drutu są przyczyną twoich kłopotów.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.