EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1758120
Witam
Kupiłem sobie pierwszego moda mechanicznego ,z wcześniejszym zapoznaniem się ze wzorami i artykułami na temat mech-modów .Skręciłem duala 8 zwojów na 2.5 z drutu 0.5.Wyliczylem ze to będzie 45w ,po 22,5 na grzałkę i będzie pobieralo 12,5A czyli bezpiecznie ,do tego Sony VTC5 .No i wszystko fajnie rurka się nie grzeje ,bateria tez nie ,ale atomizer się grzeje .Nie tak bardzo ale jednak .Czy powinienem się obawiać ?
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1758127
Mod się grzeje, bo napchałeś tam sporo żelastwa. Obliczenia jak najbardziej poprawne, za co duży plus. Jeżeli używałeś do nich magicznego narzędzia o nazwie steam-engine to masz tam takie pole jak: Heat capacity. W przypadku twojego projektu zwraca ono: (each coil) 57.77mJ/K i mówi o niczym innym jak: "atomizer się grzeje / będzie się grzać / i dodatkowo będzie potrzebować chwili na rozruch". Okolice 60mJ/K nie są jakieś ultra straszne, ale jeżeli atomizer grzeje się bardzo mocno, tzn że któryś z czynników, które powinny obniżać temp samych grzałek nie działa jak powinien. Takie 3 podstawowe to: 1. Liquid, 2. Umiejscowienie coili w stosunku do AH. 3. Budowa samego atomizera(ciepło ma się gdzie rozkładać?).

Pomyśl troszkę bardziej kreatywnie. Nie sugeruj się tym co czytasz / widzisz w poradnikach. Masz taki i taki atomizer / RDA(nie mam pojęcia jaki)... Wyłapujesz wszystkie jego mankamenty / zalety... I dopiero na samym końcu projektujesz jakiś skonkretyzowany setup. Jeżeli jesteś miłośnikiem prostych rozwiązań / musisz ograniczyć się w 2,5mm oczkach(i zakładam problemy z którymś z wyżej wymienionych czynników chłodzących). To tutaj taka mała podpowiedź ode mnie:


Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 16:05 przez TooCruel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1758129
Jak na mechanika to dałeś za dużo żelastwa. Zrób grzałki z drutu kanthal 0,35mm ( jak chcesz duala ) po 7 zwojów na stronę na średnicy 2,5mm. Te grzałki które zrobiłeś mają dużą bezwładność cieplną i stąd długo się rozgrzewają a potem trzymają temperaturę.
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1758170
Dziękuję bardzo za tak szczegółowe i bardzo pomocne rady. Zastosuje się do nich i napisze co mi wyszło.
Pozdrawiam
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.