EPF
Nasze własne produkcje
By khris
#1288180
Witam;

Dziś złożyłem swojego pierwszego boxa, mam nadzieję, że nie ostatni :)

Tak się prezentuje:

Obrazek Obrazek Obrazek

Podzespoły, z których został wykonany:

Obudowa: Z76 -> https://sklep.avt.pl/obudowa-plastikowa ... zarna.html
Mosfet: IRL3103 -> https://sklep.avt.pl/tranzystor-irl3103 ... to220.html
Przycisk -> https://www.fasttech.com/products/2013501
Głowica 22mm z regulowanym pinem + -> https://www.fasttech.com/products/2013500
Magnesy do klapki 6x3 w il 4szt.
Koszyk 2 x 18650 -> https://www.fasttech.com/products/1279300 Aku podłączone równolegle.
Dodatkowo przełącznik hebelkowy, odcinający zasilanie.

Krytyka mile widziana :)

Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 20:03 przez khris, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By himmel
#1288203
Fajny :) ja osobiście podkolorowałbym obudowę, żeby nabrał charakteru ( jakiś motyw) ale to kwestia gustu :) też będę musiał dołożyć mosfet do swojego handmoda :)
By khris
#1288213
@himmel
Lubię prostotę i nie rzucające się w oczy rzeczy, nie będzie nic zmieniane w stylistyce.
Dodatkowo mam taką samą obudowę, tylko niebieską. Kto wie może powstanie niebieski bliźniak
By khris
#1288217
Nie kuś, bo do niedzieli będzie parka :D
Awatar użytkownika
By czes21
#1288219
masz jeszcze sporo miejsca wiec pomyśl o woltomierzu mała zabawka a cieszy a boxik ładny zacny wręcz
By khris
#1288503
No i się stało.... :D

Powstał V2. Niebieski z woltomierzem.

Zdjęcia jak się bateria naładuje.
Awatar użytkownika
By jerzwo
#1288617
Witam, przewód plusowy głowicy można było przylutować bezpośrednio do pinu, a nie do nakrętki.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1288619
Nie tylko można a trzeba tak zrobić. W tym konektorze przewód plusowy musi być przylutowany do pina plusowego a przez otwór w nakrętce ma on tylko przechodzić.
By khris
#1288665
Dzięki za wytknięcie błędu. Będzie to poprawione.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1288691
A po co mocniejszy? Przycisk główny i przełącznik znajduje się (chyba się znajduje, bo powinien) w obwodzie bramki tranzystora MOSFET więc płynie przez niego bardzo mały prąd.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 11:01 przez Goldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1288708
Zależy czym wiercisz. Ja używam takich wierteł:




Do znalezienia pod nazwą wiertło stożkowe, stopniowe, stopniowane lub choinkowe.
By ParDez
#1288711
Goldi pisze:Zależy czym wiercisz. Ja używam takich wierteł:




Do znalezienia pod nazwą wiertło stożkowe, stopniowe, stopniowane lub choinkowe.

Dzięki Goldi, jak zwykle jesteś profesjonalistą.
By khris
#1288817
Dokładnie takie wiertło i nie przyciskaj za mocno, to nic nie popęka. Co do przełącznika mocniejszy nie jest potrzebny. Nawet nie musi go być, ale mając Małego Potworka w domu, który wszystko wciska to musiałem zrobić odcięcie.
@ParDez co do obudowy to możesz mieć problem z wsadzeniem tam koszyka i aku na wysokość.
By ParDez
#1288833
khris pisze:Dokładnie takie wiertło i nie przyciskaj za mocno, to nic nie popęka. Co do przełącznika mocniejszy nie jest potrzebny. Nawet nie musi go być, ale mając Małego Potworka w domu, który wszystko wciska to musiałem zrobić odcięcie.
@ParDez co do obudowy to możesz mieć problem z wsadzeniem tam koszyka i aku na wysokość.

Ta obudowa ma 89mm wysokości, a koszyki dostępne na allegro mają bodajże 74mm i są znacznie tańsze. Tyle tylko że dołączją przylutowane przewody + i - z przewodu 0,5mm co moim zdaniem jest za cienki.
By khris
#1288844
Wysokość(grubość) moja ma 28mm, ta Twoja 23mm i pamiętaj to zewn wymiar.
By ParDez
#1288857
khris pisze:Wysokość(grubość) moja ma 28mm, ta Twoja 23mm i pamiętaj to zewn wymiar.

Fakt, ja traktowałem te 89mm jako wysokość i drugi fakt że 23mm grubości to za mało. Poza tym w tej Twojej obudowie można zastosować magesy zamiast śrubek. Jednak nie zawsze dążenie do mnimalizacje jest słuszne :)
Awatar użytkownika
By ppowa
#1289651
W klapce wyciąłbym otwór, żeby można było przesuwać przełącznik hebelkowy, który przymocowałbym na sztywno do obudowy tak aby dźwignia kończyła się na równi z klapką. Można przełączać bez otwierania boxa mocniej dociskając przełącznik lub paznokciem (jak ktoś posiada ciut dłuższe :D).
By roliii
#1346691
Rozumiem że nie użyłeś tutaj żadnego rezystora? a w którym miejscu umieściłeś voltomierz, mógłbyś wstawić jakis schemat ; ) ?
By khris
#1346855
Jest rezystor 15k, voltomierz minus do głowicy, plus do wyjścia z przycisku
By Kushonator
#1353067
Cześć, chciałbym skopiować tego boxa i tu moje pytanie, jak wsadzę dwa efesty 30A i zejdę do około 0.1 oma to będzie grało? Nic nie wybuchnie lub coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
By erbis
#1383378
Tak ciężko wpisać w google trzy magiczne słowa? Albo użyć forumowej "szukajki"? Jest tu schematów od groma.
By poli1990
#1578836
Witam, da radę zamontować do tego jakiś potencjometr którym będzie można regulować napięcie na głowicy? Pomoże ktoś coś wybrać że sklepu avt?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1578853
No pewnie, że da radę, jeśli nie przeszkadzają ci ogromne rozmiary potencjometru to oczywiście że można takie coś zamontować w boxie.
Szukaj pod hasłem "REZYSTOR DRUTOWY REGULOWANY 100W".
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1578907
Dla własnego bezpieczeństwa nie bierz się za takie rzeczy jak tak nawet podstaw nie znasz.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Goldi
#1578910
poli1990 pisze:No a jeśli bym tego nie zamontowal to jakie napięcie będzie podawane na grzałkę?

Takie jakie jest aktualnie na akusie.
By poli1990
#1578915
Coś tam ogarniam, zielony nie jestem ale wolę dopytać, więc chyba będę musiał zamontować potencjometr bo najlepiej mi się pali na jednym napięciu, jak jest wysokie to czasami bobrzy z grzałki... I nie smakuje liquid jak trzeba hehe
Awatar użytkownika
By Goldi
#1578919
Masz jakiś pomysł jak zamontować potencjometr w tym układzie? :wink:
Awatar użytkownika
By bofh
#1578920
Zamontować potencjometr? Chyba raczej nie ogarniasz ;) Sądzisz, że dołożenie potencjometru w magiczny sposób zmieni mechanika z mosfetem w zasilanie ze stabilizowanym napięciem? :mrgreen:
By poli1990
#1578924
A jak to jest rozwiązane w baterii która teraz uzyskuje spinner? Na dole baterie jest potencjometr którym się reguluje... Wiem że się nie uda w taki sposób zrobić stabilizacji ale np potencjometr ograniczył by napięcie max do 3.7v i koniec, żeby większego prądu nie podawalo...
Awatar użytkownika
By Goldi
#1578937
Potencjometr to tylko część mniej lub bardziej skomplikowanego elektronicznego układu regulacji napięcia. Nie jest on zamontowany bezpośrednio pomiędzy wyjściem na parownik a zasilaniem. Zdjęcie elektroniki wspomnianego Spinnera 2:


By poli1990
#1578951
Aha, no tak... A gdyby zastosować stabilizację napięcia stała tzn bez potencjometra? Mam stara baterie ego i pamiętam że tam była stabilizacja po iluś tam kliknięciach...

-- [scalono] 03 lut 2016, 16:51 --

w jednym z filmików na yt ( https://www.youtube.com/watch?v=qr3V5A4 ... YA&index=1 ) koleś używa jeszcze tego przy budowie... co to jest? - http://www.amazon.com/gp/product/B00HKI ... RA2OI66K2O - bezpiecznik 15A ? gdzie takie coś kupie?
By orient
#1579456
Tak, na pewno jak przykleisz do tranzystora tą płytkę od egona to będziesz miał stabilizację napięcia. A najlepiej i najbardziej profesjonalnie - za pomocą termogluta. :lol: :D Człowieku, nawet ja - noga z elektroniki wiem, że straszliwie bluźnisz i nie masz żadnego pojęcia o elektronice. Jak chcesz mieć _regulację_ napięcia na tranzystorze to musisz dołożyć jakiś układ który będzie ci tą bramkę otwierał i zamykał z regulowaną częstotliwością. Jak chcesz mieć regulację i _stabilizację_ napięcia to odłóż na półkę ten nieszczęsny tranzystor i zrób boksa na KIS-ach albo OKR-T10.
By poli1990
#1579467
Uhm... Juz części zamówione, będę robił tak jak autor tego tematu czyli na Mosfecie. Jeszcze jakby ktoś mi odpowiedział na poprzedni post a dokładnie co to jest na podanym linku...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.