EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By navegare
#169039
Poproszę tych bardzie doświadczonych o wskazówki :)
Co warto zamówić - oprócz maltolu i absolutu? Jakieś inne dodatki?
Są tam aromaty szczególnie warte grzechu?
Awatar użytkownika
By Arizona
#169053
I ja również poproszę o rozwinięcie tematu.Nadal szukam... i szukam .......... ale do złotego środka daleko.Nieraz wydaje mi się,że w tym mieszaniu brakuje przysłowiowej kropki nad "I".Ten temat może dopomoże niektórym z nas.I proszę reeda o nie usuwanie tego pościka,choć w w wymowie jest on z pewnością nie na temat. :D
Awatar użytkownika
By pawko2009
#169055
Arizona pisze:I ja również poproszę o rozwinięcie tematu.Nadal szukam... i szukam .......... ale do złotego środka daleko.Nieraz wydaje mi się,że w tym mieszaniu brakuje przysłowiowej kropki nad "I".Ten temat może dopomoże niektórym z nas.I proszę reeda o nie usuwanie tego pościka,choć w w wymowie jest on z pewnością nie na temat. :D



Proszę uzupełnić profil forumowicza.Dziękuję. *BOR* *BOR*
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#171519
Wąchałem je tylko, i powiem, że pachną pięknie. Do tego duże wrażenie zrobiły na mnie buteleczki na aromaty od Lindy.
Malutkie, szklane, z zakrętką, i dodatkowo do każdej dodana zakrętka z pipetą, oczywiście szklaną. Świetne wykonanie i bardzo praktyczne. IMO dużo lepsze od standardowej plastikowej butelki z zakraplaczem.


No to Reed cieszę się przeogromnie. Co prawda za dużo o tych aromatach nie napisałeś ale skoro już ładnie pachną to muszą i ładnie smakować.
Zamówiłem ich dość trochę w dwóch partiach i teraz czekam.
A tak na marginesie to ile trzeba czekać?
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#171577
I jakie koszty przesyłki? Forma płatności?
Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#171583
Teoretycznie nie powinno się o tym pisać w tym dziale (sorry Reed, jak coś to przeniesiesz) ale skoro padło pytanie...
Ja dwie przesyłki bo kilka buteleczek zamawiałem i średnio ok 7$za przesyłkę. Oczywiście są też droższe opcje.
Ceny aromatów bardzo przyzwoite, do tego możliwość wybrania 3 sampli gratis. Domyślam się iż są to mocno stężone aromaty (plus absolut tobacco) więc łącznie z przesyłką to i tak tanio jak barszcz.
Płatność kartą kredytową.
By Vaporek
#171585
czas przesylki - duzo zalezy od poczty - ja otrzymywalem po 4 i po 5 dniach.
koszt przesylki - zalezy od wagi, ale przy kilku aromatach orz paru dodatkach ( tobaco absolute, ethyl maltol, linalol, Dimethyl Pyrazine 2,3, menthol cristals) wychodzi ok 10.50$
Mozn placic przez paypal
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 21:11 przez Vaporek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#171592
Dziękuję Wszystkim za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#171718
A może by ktoś napisał do czego służą poszczególne składniki dostępne w Perfumer's Apprentice, oprócz aromatów. I jak je można stosować do naszych szczytnych celów czyli dążenia do doskonałego liquidu.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 00:06 przez Maniek1972, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mecel
#174072
reed pisze:Liczyłem, że bardziej doświadczeni miąchacze podzielą się swoją wiedzą. Nadal na to liczę, choć zaczyna wyglądać na to, że chyba sami będziemy musieli dojść do wszystkiego.

Na razie trochę wcześnie na dobre, własne przepisy, a i w opisy półproduktów musimy wierzyć, nie przetestowawszy różnych stężeń. :)
Ja właśnie doświadczyłem dojrzewania liquidu, te które mieszałem z wcześniej posiadanych aromatów z czasem po prostu słabły, nie zyskując nic wymiernego.

Bełt podobny do miodowego tytoniu do fajki, coś w stylu "Radford's Wild Honey" - ciężki, słodki, drapiący, zaspokaja mój głód nikotynowy nawet w połączeniu z alkoholem.
Pierwszy raz nie ciągnęło mnie do analoga przy piwie, wśród palaczy, choć może to być wpływ wapowania na VHV.

na 30ml:
15k roztworu TA (roztwór 1k/1ml) - przy takiej ilości aromat tytoniowy ląduje gdzieś na uboczu, jak ktoś chce zdecydowanie tytoniowy smak polecam dodać więcej, ale po sprawdzeniu własnej reakcji na TA - dla niektórych użycie stężonego TA w ilości 1k/30ml kończy się wizytą w kibelku.
30k honey
30k caramel candy
10k hazelnut praline
5k amaretto almond
10k roztworu EM 10% (nie wiem, czy potrzebny - sprawdzę następnym razem, proporcje wzięte z innego przepisu)
0.6ml spirytusu (czyli 2%, normalnie nie dodaję, ale podkusiło mnie by dodać "kopa")

Całość wybełtałem na bazie PG do 12mg z 30% dodatkiem VG (drip).
Przez pierwsze dwa dni mieszanka nie nadaje się do wapowania - ma metaliczny posmak (EM? TA?).
Awatar użytkownika
By mecel
#174108
reed pisze:Dzięki za podzielenie się przepisem :)
Niestety, nie mam wszystkich aromatów, brakuje mi amaretto do Twojego zestawu :(

Spróbuj jakiegoś orzeszka dodać, dodałem Amaretto Almond by złagodzić cukierkowy smak pozostałych aromatów. :) Gdybym miał, dodałbym Hazelnut (bez praline).
Awatar użytkownika
By mecel
#174154
reed pisze:BTW, zauważyłem,że na PA jest "słodzik" do liquidów, próbowałeś go może?

Mam, ale jeszcze nie próbowałem, jakoś nie było do czego. Wszystkie aromaty PA są w sam raz, mogą służyć bez dodatków.

reed pisze:No i jeszcze jedna rzecz. Mógłbyś opisać proces rozcieńczania samego TA?

Butelkę ogrzać wodą do temperatury około 30 stopni, intensywnie potrząsać co kilkadziesiąt minut przez kilka godzin.
I tak będzie trzeba wstrząsnąć przed użyciem, bo lekko się wytrąca. Przy stężeniu 1k/1ml ma intensywnie oliwkowy kolor i jest niezbyt klarowny, ale jednolity. Zbytnie podgrzanie skutkuje wytrąceniem się jakichś farfocli.

TA warto rozcieńczać nawet gdy używa się go więcej niż jednej kropli na buteleczkę liquidu - stężony, dodany bezpośrednio do liquidu lubi osadzać się na ściankach. Ma wtedy co prawda bardzo przyjemny tytoniowy aromat, ale wapowanie go skutkuje nieprzyjemnym skurczem gardła, dokładnie takim, jakiego możemy doświadczyć zaciągając się cygarem, fajką lub mocnym skrętem po paru dniach nikotynowej abstynencji.

reed pisze:Robiłem to na zimno, może dlatego? No i na BioBazie VG, a chyba lepiej w PG go rozcieńczać?

Na zimno trzeba więcej telepać, ale da się, przynajmniej w stężeniu 1k/1ml. :)
Rozcieńczałem wyłącznie PG, bazy VG jak dotąd się nie doczekałem.

reed pisze:No i jak rozcieńczasz EM?

1:10 objętościowo EM/PG - nie mam cylindra, więc wsypałem EM do strzykawki zatykając odpływ, po czym wypłukiwałem ją kilkakrotnie niewielkimi ilościami PG.
Buteleczkę z zalanym PG EM trzeba wsadzić pod gorącą wodę i po ogrzaniu parę razy mocno wstrząsnąć. W cieple rozpuszcza się dość szybko i po ostygnięciu nie krystalizuje.
EDIT: Roztwór nasycony EM powinien powstać przy proporcjach 5:40 objętościowo.

W międzyczasie sprawdziłem - to EM, a nie TA daje na początku niezbyt przyjemny, metaliczny posmak.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 18:39 przez mecel, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By malina
#174187
Rozcieńczanie EM
1g kryształków rozpuszczasz w 10 ml PG (może być również spirytus)
Lekkie podgrzanie ( np pod ciepłą bieżącą wodą ) ułatwia rozpuszczenie się EM .

Rozcieńczanie TA
Przygotowujesz sobie buteleczkę z zawartością 10ml PG. Cienkim drucikiem przenosisz do powyższej buteleczki 5 kropli Stężonego TA i mieszasz.Nie zaleca się podgrzewania bo można przedobrzyć z temp.Mieszanie na zimno jest co prawda dłuższe ale wykonalne.
Tak sporządzony "aromat" dozujesz sobie według uznania.
Awatar użytkownika
By mecel
#174436
reed pisze:Ja mieszałem to na zimno, TA w VG, i właśnie na ściankach takie "tłustawe coś" się osadzało. Ale smak i zapach miodny. Pewnie nie przesadziłem z ilością, bo nie miałem skurczów gardła :)

Wstrząśnij i dodaj do liquidu, w liquidzie już nie będzie się osadzać. :)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#179679
Witam zawodowych mieszaczy
Mam prośbę, mieszam od 2 miesięcy co nieco już załapałem.
Polecacie zakupy w tym sklepie więc chcę się skusić ,mam jednak problem.
Pomimo biegłej znajomości języka nieco gubię się na tej stronie.
Pomóżcie , chciał bym zamówić jakieś aromaty ale nie wiem które.
Nie wiem też co mam sądzić o absolucie tytoniowym oraz innych dodatkach bardziej niż aromaty skomplikowanych.
Napiszcie proszę co nie co na temat zakupów tam i tego co polecacie.
Dzięki pozdrawiam
Awatar użytkownika
By navegare
#182348
PA podaje, że ten sprzedawany przez nich jest wolny od tytoniu.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#182355
Chyba wolny od nikotyny ;)
Awatar użytkownika
By kawosz
#182737
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem ile tej nikotyny jest w moich miksturze. Olejek rozrzedziłem glikolem, a tej mieszanki daję parę kropel. Więc nikotyna jest chyba marginalna. Za to wspaniale uszlachetnia i wyrównuje smak. Co prawda trochę zostawia osadu, ale coś za coś :) Chętnie spróbuję tego absolutu, w celu porównania. Jeżeli ktoś będzie coś zamawiał to ja się dołączę.
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#186793
Dla kogoś, kto jest tu pierwszy raz, cały ten wątek to jeden wielki bełkot. Skróty, skrótowce, żargon, odniesienia do sytuacji, których prawie nikt nie zna. Nie do odczytania ani zrozumienia. Ot, wysokiej klasy specjaliści w jakiejś wąziutkiej, hermetycznej dziedzinie. Piszecie chyba wyłącznie dla siebie, a szkoda.
Awatar użytkownika
By mecel
#186806
Piotr_M pisze:Dla kogoś, kto jest tu pierwszy raz, cały ten wątek to jeden wielki bełkot. Skróty, skrótowce, żargon, odniesienia do sytuacji, których prawie nikt nie zna. Nie do odczytania ani zrozumienia. Ot, wysokiej klasy specjaliści w jakiejś wąziutkiej, hermetycznej dziedzinie. Piszecie chyba wyłącznie dla siebie, a szkoda.

Skrótów ciężko uniknąć, gdy niemal każda z nazw którymi się posługujemy składa się z dwóch wyrazów. Staram się używać pełnych nazw i skrótów naprzemiennie, ale nie zawsze o tym pamiętam.
Odniesienia do sytuacji - nie rozumiem do jakiej sytuacji się odnosisz, zacytuj. ;-P
Skrótowce i żargon - wiesz, wskaźnik stołowo-kulotoczny i krążek danonośny jakoś się nie przyjęły, mlaskanie przegrało z klikaniem, odnośniki z linkami, a pogawędki z czatem (od której to nazwy mnie trzęsie). Język dąży do form prostych, a nie pięknych i poprawnych.

Gdyby to był poradnik, a nie forum - które powstaje na szybko, za darmo i na którym każdy może poprosić o wyjaśnienie - czytalibyśmy po trzykroć każde napisane zdanie, testowali czytelność przekazu na nowicjuszach, wdawali w spory o terminologię z redaktorką i konsultowali się ze specjalistami z kilku dziedzin. ;)
Tylko że to nie jest poradnik, my się tu uczymy. Przebrnij, dopytaj i dołącz. :)

PA - Perfumer's Apprentice, sklep ze znakomitymi aromatami i dodatkami do tworzenia liquidów
TA - Tobacco Absolute, koncentrat tytoniowy, ma posmak tytoniu i ułatwia uzyskanie uczucia "napalenia"
EM - Ethyl Maltol, wzmacniacz aromatu

Gdzieś na forum był słowniczek żargonu, ale nie potrafię go znaleźć. Ups.

PS
Zwróć uwagę, że przesiadłem się na EP ( ;P ) niespełna sto dni temu, zaś mieszać zacząłem gdzieś po miesiącu - więc nie może być to wiedza ciężka do opanowania.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#197979
Tak studiuję zagraniczne fora i wyszło mi iż dodaje się 1/4 łyżeczki (1.25g) EM na 10ml PG
Ten roztwór dopiero stosuje się jako dodatek do liquidu w ilości 1-2 kropel na 10ml.
Należy ostrożnie posługiwać się EM ponieważ przy większych ilościach może zaszkodzić. Jeśli dobrze zrozumiałem jest to bardzo mocno stężony cukier a wdychanie takich cukrów może powodować bardzo złe samopoczucie
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... ugars.html

A jeśli dobrze zrozumiałem to reed sam roztwór EM stosuje jako liquid no chyba reed że coś źle przeczytałem
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#198236
Ja jak na razie bardzo sobie chwalę. Przynajmniej orzeszki, miód i karmel. Oczywiście na bazie z dodanym EM. 1 gram na 15ml.


Czyli wynika z tego iż palisz bardzo duże stężenie EM, a generalnie z takiej dawki (dokładnie 1g na 10ml) powstaje dopiero "aromat-słodzik" którego to powinno się używać w stężeniu od 2 kropli na 10ml bazy

Podobnie sprawa ma się z roztworem TA:
2 krople TA
1/4 łyżeczki EM (1.25g)
10ml PG
Tak powstaje aromat którego do gotowej bazy dodaje się ok 2 kropli na 10ml

Zamiast rozcieńczać samemu EM wystarczy zamówić po prostu gorowy aromat PA "COTTON CANDY". To nic innego jak 10% stężenie EM rozpuszczonego w PG

Ja dałem 2 krople karmelu i 1 kroplę orzeszka. Na 10ml bazy z EM.


A amerykańce na forach piszą iż rozcieńczanie zaczyna się od 10-20% z czego wynika iż słabe stężenia mają aromaty PA. Wyjątkiem są smaki oznaczone na stronie PA jako mocno stężone gdzie zaznaczono iż daje się ich ok 5%
Więc ewidentnie 2 krople na 10ml nic nie dają (zakłada się średnią 4 krople na 1ml)
Awatar użytkownika
By miskowski
#199066
Mecel narobił mi smaku na arbuza, ale zastanawiam się nad zakupem z prostego powodu. Zazwyczaj aromat "arbuziany" nie ma smaku czystego miąższu. Czy ktoś z Was miał okazję próbować tego aromatu w wydaniu PA? Niby stoi napisane, że smak naturalny ale jakoś tak wolę się upewnić. :)
By DNF
#208350
Czy ktos juz testowales tytoniowe aromaty z PA?
Ewentualnie ktorys z absolutow?
Chcialbym sie rowniez dowiedziec o menthol. Jakie wrazenia?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
By gastolek
#220587
Melduję,że kupiłem od kolegi Reeda Ethyl Maltol,Tobacco Absolute i kilka aromatów PA.
No i mieszam :D
No i nasuwają się pytania,na przykład o dodatkowe składniki o których ktos tu wspominał:
-Dimethyl Pyrazine 2,3 (Advanced Biotech)
-Linalool
-Trimethyl Pyrazine 10%,
-Tetramethylpyrazine 1% (PG),
-Methylbutyraldehyde 1%,
-Vanillin 10% (PG)
Czy ktoś może wie cotototo?do czego służy ile dawać i po co?
No i czy warto coś z tego zamawiać.
Z aromatów PA na razie mi pasi Tobacco Flavor i Hazelnut Flavor.
A głownie mieszanka:
na 10 ml Bazy z 20 kroplami 10%roztworu Ethyl Maltolu
20 kr Tobacco Flavor,5 kr Hazelnut Flavor,5 kr Tobacco Absolut(roztworu 2 kr na 10 ml glikolu)
Awatar użytkownika
By gastolek
#220858
Roztwór Ethyl Maltolu : na 10 ml PG - 1 ml kryształków, mieszać w gorącej kąpieli wodnej

Roztwór Tobacco Absolute : na 10 ml PG - 2 krople tej smoły, mieszać w gorącej kąpieli wodnej

Baza z Maltolem 9 mg nikotyny:
Ethyl Maltol 10%-wy -10 ml
Baza PG 36 ----------25 ml
Glikol --------------40 ml
Baza VG 0 -----------15 ml
Gliceryna 99,9 ------10 ml

MIODOWO ORZECHOWY
Na 10 ml Bazy 9mg PG 75% VG 25 % w tym 10% roztworu Ethyl Maltol
Honey Flavor PA -------------10 kr
Caramel Flavor PA -----------10 kr
Hazelnut Flavor PA -----------5 kr
Tobacco Absolute roztwór -----5 kr


TABAKOWO ORZECHOWY
Na 10 ml Bazy 9mg PG 75% VG 25 % w tym 10% roztworu Ethyl Maltol
Tobacco Flavor PA ----------20 kr
Hazelnut Flavor PA ----------5 kr
Tobacco Absolute roztwór ----5 kr
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#221667
No i do mnie dotarła przesyłeczka od Lindy.
Zrobiłem bazę 45% bazy VG (Inawera) + 45% bazy PG (Inawera) + 10% dziesięcioprocentowego roztworu Ethyl Maltol w PG + 0,5 kropli Tobacco Blend PG na każdy ml bazy + 1 kropla Caramel (Original) Flavor na każdy ml bazy.
Liquidy:
1. DK Tobacco Base 4 krople na ml - prawie to samo co Desert Ship z FA, ale bez nutki miętowej, mi on odpowiada,
2. RY4 Type Flavor 5 kropli na ml - delikatny słodkawy, fajny do wapowania,
3. Hazelnut Flavor 5 kropli na ml - smak takich "kremowych" orzechów laskowych, bardzo przyjemny,
4. Peppermint Flavor 5 kropli na ml - prawdziwa mięta, fajna,
5. Creme De Menthe 5 kropli na ml - słodka kremowa mięta,
6. Menthol Flavor Liquid 5 kropli na ml - troszkę za dużo, bardzo wyraźny smak mentolu, dobrze odświeża oddech :)
7. DK Tobacco Base + RY4 Type Flavor + Hazelnut Flavor po 4 krople na ml - tytoniowo-zielskowy aromat złagodzony kremowymi orzechami laskowymi, bardzo przyjemny,
8. DK Tobacco Base + Creme De Menthe po 4 krople na ml - tytoniowo-zielskowy aromat złagodzony słodką kremową miętą, bardzo przyjemny
9. DK Tobacco Base + Peppermint po 4 krople na ml - tytoniowo-zielskowy aromat złagodzony prawdziwą miętą, bardzo przyjemny.
Baza przegryzała się 48h a liquidy tylko po parę godzin.
Awatar użytkownika
By Smakuś
#225689
To chyba najlepszy wątek :D
Wreście coś jasno zrobione.
Jak dobrze zrozumiałem - robicie bazę z Ethyl Maltol (w odpowiednim stężeniu) a dopiero potem dodajecie smaczku???
Każdy z was dodaje tych smaczków zakupowanych za granicą a czy ktoś próbował do gotowej bazy (z Ethyl Maltol) dodać smaczków z Inawery ?????
Jakoś strasznie mnie rajcuje - popieranie Polskiego producenta :-) :mrgreen:
Ethyl Maltol - wiadomo, nie jest osiągalny w Polsce.

W jakiej pistacji przysyłają Ethyl Maltol?

Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć ile kosztuje Ethyl Maltol i w jakich ilościach są sprzedawane? (nie znam języka angielskiego :( )
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#225690
W takiej jaką zamówisz: gotowy roztwór w PG (4 ml, 15 ml, 1 oz, 4 oz, 16 oz), kryształki (15 ml, 1 oz, 4 oz, 16 oz) lub proszek (4 ml, 15 ml, 1 oz, 4 oz, 80 ml).
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#225695
Według mnie chyba jednak lepiej zamówić w postaci kryształków lub proszku. Płyn jest mało wydajny.
Awatar użytkownika
By gastolek
#225696
Chyba najkorzystniej kupić 1 uncję kryształków i rozrobić.
1 ml kryształków na 10 ml PG (podgrzanego)
Przy okazji można zamówić kilka razy po 4 ml aromatów na próbę :)
A po przetestowaniu,2 lub 3 aromaty wybrane po uncji.
Ja tak zrobiłem.
Na przykład Kawy z PA wogóle mi nie podeszły:
Coffee
Kona Coffee
Tiramisu
Nie ma jak Kawa z Inawery.
Ale posmakował mi aromat Mary Jane :zakrecony
Nie jest to raczej obiecany zapach marihuany jaki pamiętam z młodości hihihi
Ale ciekawy zielskowo-żywiczny taki
Awatar użytkownika
By Smakuś
#225701
Nie dziwę się ,ze Tiramisu Ci nie podeszło. Może być mdlące - z mojej tabelki wychodzi, że aby mdlący smak zredukować - np. jabłkiem, gruszką, miętą lub zmniejszyć intensywność aromatu.
By pidyn.Mawr
#225779
Tiramisu pokazuje "pazur" dopiero w wiekszym stęzeniu.
Wydymałem testową buteleczkę od Lindy, i w większych ilościach był dla mnie zajedwabisty. Wcale nie przypominało to Tiramisu :D
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#301159
Są osoby, które lubią od razu na świeżo, powiedzmy po kilku godzinach. A są inni, którzy lubią aby płyn się przegryzł, tak z co najmniej tydzień.
Awatar użytkownika
By Britt
#1031927
Mam wrażenie że ten temat skończył się zanim się zaczął, kilka stron sprzed trzech lat i do tego nie na temat. Moim zdaniem warto go aktualizować, więc zachęcam - wrzucajcie jakieś fajne przepisy na samogony z aromatów TPA. Na dobry początek:

"Maślany sutek" ("Buttery nipple" w oryginale hehe)

14% Butterscotch
6% Irish Cream
1% Sweet Cream (opcjonalnie)

Przepis kolegi Heabob z analogicznego forum.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.