EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By LogerM
#522191
Na pewno. Bully to wewnętrznie dokładna kopia Phoenix'a.
By jq0o
#522289
Koledzy,nie wprowadzajcie zdziniu33 w błąd.
To nie jest ten sam atomizer-piszecie o atomizerze do dripowania,a kolega pyta o podobny,bardziej rozbudowany atomizer, z knotem i wkładem tank typu A lub B.
Atomizer taki sprawuje się bardzo dobrze,ale wymaga wiedzy i doświadczenia od e-palacza.
W nim musisz sobie sam ukręcić grzałkę i zrobić knot.
Niby proste,ale w grę wchodzi bardzo dużo czynników,które trzeba ogarnąć by dobrze działał.
Jeżeli się zdecydujesz-bierz wersję na duże wkłady,czyli B.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#522323
LogerM pisze:Na pewno. Bully to wewnętrznie dokładna kopia Phoenix'a.


Chyba się trawy najarałeś pisząc to :lol: Toć przecież są 2 różne atomizery. Jeden do dripowania, a drugi podróbka bulli tank.
Awatar użytkownika
By Lutor
#522329
tak jak 666marian666 napisał jest to atomizer typu A2 tank czyli tematy pochodne to te o A2 by sz3kla, A2 bulli i klony, vertigo, adwat - jest tam wszystko co trzeba wiedzieć o tego typu atomizerach
Awatar użytkownika
By LogerM
#522399
Cubezero pisze:Toć przecież są 2 różne atomizery. Jeden do dripowania, a drugi podróbka bulli tank.


Faktycznie mój błąd zasugerowałem się linkiem od leda i nie doczytałem że chodzi o tank, a nie drip. Mój błąd.
By jq0o
#522873
krislet74 pisze:Na duże wkłady, czyli można tam trochę zalać lq, a jak tak to ile, czy tylko na sznurek? :)

Można zalać,a nawet trzeba :wink:
Od tego są wkłady:
wkład A -1,2 ml.
wkład B -2,5ml.
Na sznurek,to w tym prostszym,przeznaczonym do dripu.
Awatar użytkownika
By zdziniu33
#522892
Ale rozpętała sie dyskusja . Jedyem świadomy że to jest rozbudowany tank. Co fo kręcenia grzalek mam doświadczenie - vivi nova . Mam nadzieję że ten modzik będzie wart swojej ceny która to nie jest wygórowana . Moze trzeba coś będzie poprawić - napisze jak sir sprawuje . Jestem tylko ciekaw ile swoi trzeba sprecic aby byli ok

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Lutor
#522893
zdziniu33 pisze:Ale rozpętała sie dyskusja . Jedyem świadomy że to jest rozbudowany tank. Co fo kręcenia grzalek mam doświadczenie - vivi nova . Mam nadzieję że ten modzik będzie wart swojej ceny która to nie jest wygórowana . Moze trzeba coś będzie poprawić - napisze jak sir sprawuje . Jestem tylko ciekaw ile swoi trzeba sprecic aby byli ok

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2


zdziniu33 napisz w języku polskim bo nic nie rozumiem
Awatar użytkownika
By zdziniu33
#522902
Bardzo przepraszam za błędy ale pisałem na mim telefonie.
Jestem świadom że jest to rozbudowany tank - trochę tego sprzętu maiłem - i mam.
Więc jest ciekaw z ilu zwoji robicie grzałkę aby było ok ?
Będę miał od jutra - goldem moda - brak stabilizacji napięcia ale trwały i goldimoda - na kiesie.
Wiec muszę wybrać tak aby działało na obu.
Na vivi nawijam zwoje - sznurek 2,5 jest ok
Tutaj sam jestem ciekaw czy będzie tak samo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Lutor
#522903
pod kisa zrobisz jaką chcesz, skorygujesz napięciem podnosząc lub obniżając, na zasilanie bez regulacji i stabilizacji robię grzałki 1,6-1,8oma 4 zwoje
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, 16:27 przez Lutor, łącznie zmieniany 1 raz.
By jq0o
#522905
Spoko,rozszyfrowałem go.
Więc tak:
To dobrze,że masz doświadczenie w kręceniu grzałek,ale to tylko część góry lodowej.
Pozostaje knot,iglica,skropliny i takie tam.
Co do ilości zwoi,to tylko zależy jaki opór chcesz uzyskać i jakim drutem dysponujesz no i na jakej grubości sznurku będziesz nawijał -zdaje się,że pisałeś o doświadczeniu w zwijaniu grzałek,więc nie wiem po co to pytanie zadałeś.
Awatar użytkownika
By adamk9
#522909
Miałem długą przewę więc przepraszam za pytanie. Jak wyglądają te wkłady do atomka a i b. Czy do B nie idą takie same jak do moda A2 by sz3kla ???
Awatar użytkownika
By Lutor
#522911
A i B to oznaczenia wkładu do atomizerów ego tank, tylko ostatnia seria A2 by sz3kla była na wkłady B atomizera ego watkowego( kartridż) choć większość z nas przerobiła A2 i stosowaliśmy wkłady tank B
B tank - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=939
A tank - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=792
B ego kartridż - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=356
A ego kartridż - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=435
Awatar użytkownika
By adamk9
#522918
Lutor pisze:A i B to oznaczenia wkładu do atomizerów ego tank, tylko ostatnia seria A2 by sz3kla była na wkłady B atomizera ego watkowego
B tank - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=939
A tank - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=792
B ego kartridż - http://www.peleon.pl/product.php?id_product=356


Ok dzieku. Tylko jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że ten atomek jest na A lub B ego tank a nie na kartridże??
By krislet74
#522922
Można zalać,a nawet trzeba :wink:
Od tego są wkłady:
wkład A -1,2 ml.
wkład B -2,5ml.
Na sznurek,to w tym prostszym,przeznaczonym do dripu.[/quote]
jq0o dzięki.
Awatar użytkownika
By Lutor
#522927
adamk9 tak, lecz po modyfikacji wywaleniu iglicy, i zrobieniu rowków wentylacyjnych na gwincie można stosować kartridże watkowe, ale na co to komu ;)
Awatar użytkownika
By Sann
#524609
zamówiłem bo myślę, że warto tym bardziej, że dorabiając jeden element możemy uzyskać g tanka a przy kilku dorobionych elementach genis. Przetestuję i wrzucę foty.
Zastanawia mnie tylko, że w opisie napisane jest masywna stalowa obudowa.
Tylko tuleja jest metalowa a reszta chromowany mosiądz czy cały atomizer?
Awatar użytkownika
By kotoj
#525673
Sann pisze:zamówiłem bo myślę, że warto tym bardziej, że dorabiając jeden element możemy uzyskać g tanka a przy kilku dorobionych elementach genis. Przetestuję i wrzucę foty.
Zastanawia mnie tylko, że w opisie napisane jest masywna stalowa obudowa.
Tylko tuleja jest metalowa a reszta chromowany mosiądz czy cały atomizer?


Tak dla ułatwienia zadania z iglicą:
http://epapierosylodz.pl/p/119/896/knot ... sztat.html
Przydatny drobiazg,mam z głowy robotę z kombinowaniem knotów.
By makczo
#525719
kotoj pisze:
Sann pisze:zamówiłem bo myślę, że warto tym bardziej, że dorabiając jeden element możemy uzyskać g tanka a przy kilku dorobionych elementach genis. Przetestuję i wrzucę foty.
Zastanawia mnie tylko, że w opisie napisane jest masywna stalowa obudowa.
Tylko tuleja jest metalowa a reszta chromowany mosiądz czy cały atomizer?


Tak dla ułatwienia zadania z iglicą:
http://epapierosylodz.pl/p/119/896/knot ... sztat.html
Przydatny drobiazg,mam z głowy robotę z kombinowaniem knotów.

Jeżeli "gotowce " to proponuje:
http://www.dpv9.pl/pl/p/Knotwick-Biansi-Imist/160
Dobry transport jak i grzałka to podstawa działania tanka , stąd m.in idea moda 'modowanego" i odnawialnego.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#525743
makczo pisze:
kotoj pisze:
Sann pisze:zamówiłem bo myślę, że warto tym bardziej, że dorabiając jeden element możemy uzyskać g tanka a przy kilku dorobionych elementach genis. Przetestuję i wrzucę foty.
Zastanawia mnie tylko, że w opisie napisane jest masywna stalowa obudowa.
Tylko tuleja jest metalowa a reszta chromowany mosiądz czy cały atomizer?


Tak dla ułatwienia zadania z iglicą:
http://epapierosylodz.pl/p/119/896/knot ... sztat.html
Przydatny drobiazg,mam z głowy robotę z kombinowaniem knotów.

Jeżeli "gotowce " to proponuje:
http://www.dpv9.pl/pl/p/Knotwick-Biansi-Imist/160
Dobry transport jak i grzałka to podstawa działania tanka , stąd m.in idea moda 'modowanego" i odnawialnego.

Biansi Imist ?? to nie ten dział. w Peleon Bully wystarczy wprowadzić sznurek w iglicę, a knota zostawić spokojnie w świeczkach. Dokładnie... to należy nawijając grzałkę zostawić 1/2 cm sznurka wiecej, a po nawinięciu przeciągnąć nadmiar przez iglicę, odciąć nadmiar i gotowe :) proste? prawda.
By makczo
#525758
Biansi Imist ?? to nie ten dział. w Peleon Bully wystarczy wprowadzić sznurek w iglicę, a knota zostawić spokojnie w świeczkach. Dokładnie... to należy nawijając grzałkę zostawić 1/2 cm sznurka wiecej, a po nawinięciu przeciągnąć nadmiar przez iglicę, odciąć nadmiar i gotowe :) proste? prawda.[/quote]
Proste:tak Skuteczne:Chyba tak Praktyczne:Na kilka dni tak
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#525774
makczo pisze:Biansi Imist ?? to nie ten dział. w Peleon Bully wystarczy wprowadzić sznurek w iglicę, a knota zostawić spokojnie w świeczkach. Dokładnie... to należy nawijając grzałkę zostawić 1/2 cm sznurka wiecej, a po nawinięciu przeciągnąć nadmiar przez iglicę, odciąć nadmiar i gotowe :) proste? prawda.

Proste:tak Skuteczne:Chyba tak Praktyczne:Na kilka dni tak[/quote]
Grzałke możesz spokojnie zmieniać co kilka dni...
Najlepiej działa gdy sznurek jest w jednym kawałeczku z nawiniętą grzałką.... dodawanie mensh nie pomaga... ale sznurek musi być w jednym ciągu.
Dziś nie podrzucę foto.... jutro popołudniu,
Awatar użytkownika
By Lutor
#525786
no ale po co? nie lepiej od razu grzałkę na meshu zrobić i knot bezpośrednio do tanka dać? ;)
Awatar użytkownika
By fabiogolab
#525793
Lutor, dzięki za odpowiedź. Byłbym wdzięczny za jakiś mały poradnik lub foto jak to wykonać i gdzie kupić siatkę mesh. A trzeba usuwać iglicę czy można ją zostawić?
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#525803
Lutor pisze:no ale po co? nie lepiej od razu grzałkę na meshu zrobić i knot bezpośrednio do tanka dać? ;)

Właśnie o to mi chodzi, gdy sznurek jest w jednym ciągu z nawiniętrą grzałęczką, wszystko śmiga aż miło.
W org. wysyłanym jest przykładowo nawinięta w Chinach grzałka z wprowadzeniem do iglicy.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#525825
makczo pisze:Czekamy na foto.Proste , skuteczne i praktyczne rozwiązanie jest bardzo mile widziane .

W Chinach widziałem jak to robią, po nawinięciu grzałki przeciągaja przez iglicę i odcinają nadmiar sznurka.
Gdy odkręcimy środkowy element za "chiny" juz nie złożymy ponownie identycznie, więc pozostaje nam mensh.
Awatar użytkownika
By kakadu
#525827
ogrodnik pisze:W org. wysyłanym jest przykładowo nawinięta w Chinach grzałka z wprowadzeniem do iglicy.


Ogrodniku miły, a nie można było tego wcześniej napisać? :) Ja po otrzymaniu Bully Tanka najpierw z radością go porozkręcałam. Zakropiłam liquidem i było fajnie. Ale, że tanki lubię to wkład napełniłam, w iglicę ( wszak pusta już była gdyż podczas oględzin sznurek się wysunął) włożyłam knot, a nadmiar sznurka przy grzałce odcięłam (myślałam, że do dripowania służy) . Wynika z tego, że sama sobie "niedźwiedzią przysługę" zrobiłam i stąd czasami mi "zabobrzy".
Zatem czeka mnie powrót do "chińskiego" pierwowzoru i kręcenie grzałki. :)
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#525838
kakadu pisze:
ogrodnik pisze:W org. wysyłanym jest przykładowo nawinięta w Chinach grzałka z wprowadzeniem do iglicy.


Ogrodniku miły, a nie można było tego wcześniej napisać? :) Ja po otrzymaniu Bully Tanka najpierw z radością go porozkręcałam. Zakropiłam liquidem i było fajnie. Ale, że tanki lubię to wkład napełniłam, w iglicę ( wszak pusta już była gdyż podczas oględzin sznurek się wysunął) włożyłam knot, a nadmiar sznurka przy grzałce odcięłam (myślałam, że do dripowania służy) . Wynika z tego, że sama sobie "niedźwiedzią przysługę" zrobiłam i stąd czasami mi "zabobrzy".
Zatem czeka mnie powrót do "chińskiego" pierwowzoru i kręcenie grzałki. :)


Właśnie dlatego jest część produktów z demontowalną iglicą :) można spokojnie dripować.
Awatar użytkownika
By kotoj
#525847
ogrodnik

Niedługo dostanę w swoje ręce Bully'ego A i B
Jestem laikiem w kręceniu grzałek więc proszę Was o poradę: Jaki drut i sznur najlepiej dokupić do tego sprzętu?
Z samym kręceniem myślę że sobie poradzę z pomocą tego forum.
Awatar użytkownika
By kakadu
#525851
ogrodnik pisze:Właśnie dlatego jest część produktów z demontowalną iglicą :) można spokojnie dripować.


Ha, ha, ha iglicę już wyjmowałam, ja jednak bardziej na dopisek Tank się skusiłam. Wytrwale zatem do doskonałości (dla mnie, rzecz jasna) dążyć będę :) . Za dnia prace ręczne z drutem i sznurkiem mnie czekają. Już się cieszę :wink: .
By makczo
#525859
Jedynym słusznym wzorem jest chyba tank w swojej "dziewiczej " postaci.Cała reszta to mniej lub bardziej udane "wariacje" .Twoje dążenia do osiągnięcia tej doskonałości w pracach ręcznych są kwintesencją perfekcji w uzyskaniu pełnego zadowolenia i błogości wynikającej z e-palenia.
Tak jakoś się zrymowało :)
Awatar użytkownika
By Cubezero
#527362
Zrobienie grzałki i przeciągnięcie sznurka przez iglicę to jest łatwizna. Niestety problem pojawia się gdy zaczynam wapować, a problemem jest bardzo słaby przepływ powietrza, jak i dopływ liquidu na grzałkę, co powoduje gryzienie w gardło, czyli łapie bobra, pale suchą grzałe.
By makczo
#528231
Patent był stosowany w atomizerach Evo ,nie dało się tego palić bez przeróbki.Problemem jest tu napowietrzenie wkładu.Przy sznurku jedyny znany patent to owijka z mesha a jeszcze lepiej z siatki od atomizera.
Awatar użytkownika
By bofh
#528290
Nie wytrzymałem i stwierdziłem "Ja muszę mieć!" :) Jako, że do tanków sentyment mam i chyba je poznałem dość dobrze zaryzykowałem zakup wersji B. W końcu całkiem niewielkie pieniądze ;) Udało mi się opanować ciekawość i wiedząc już o co chodzi nie rozkręciłem go na dzień dobry...
Napięcie 3,4 - mizernie. Przy grzałce "fabrycznej" 2ohm chmurzenie dość smaczne, ale jakieś takie bez jaja, którego się spodziewałem.
Podkręciłem do 4V. Nooo... lepiej! Pamiętając, że to tank i futrzak czyha za rogiem po każdym buszku puszek pusty na nasączenie sznurka. Dymi ładnie!
Jedziemy na 4,5. Lokomotywę da się wpędzić w kompleksy ;) Smak bez zastrzeżeń, dym jak się patrzy. Tylko kontrola bobra wysoce wskazana i bezwzględnie należy pamiętać o pustym przebiegu ;) Moją 6-kę czuję jakbym buchał 11-kę. Fajna zabawka, tylko z Twistem 900 prezentuje się jako model zaczepno-obronny. Ale czego się nie robi, żeby miło pochmurzyć :D
Oj korciło, że na Twiście jeszcze skali zostało. 4,8V i... przestałem widzieć monitor. Bóbr - nieobecny. Nonono, toście drogi Ogrodniku mi frajdę zrobili :beer:
Nadal 4,8V. Zapomniałem o przedbuchaniu i futrzak przemknął jak strzała. Dwa przedbuszki i jest dobrze, a co najciekawsze przy tak wysokiej mocy grzewczej (11,5W!) smak oddaje rewelacyjnie. Softtipy przy takim napięciu już mi nie smakują.

Jedyna wada - metalowa tuleja służąca za maskownicę gwintu ego jest jakaś krótka. Po przykręceniu parownika tak, żeby pewnie załapał jest grzechotka jak cholera. Pomaga pierścień do smyczy i mocniejsze dokręcenie, ale i tak jest luźno. Dobrym pomysłem byłaby tuleja nagwintowana z jednej strony pod gwint ego. Załatwiłoby to grzechotnika na amen.

Ja polecam. Póki co :D

PS. Póki co najlepiej mi się chmurzy na 4,2V. Smak i chmurka wysoce zadowalające... Załapałem rytm - chmurzyć, dwa szybkie buchy na pusto, poczekać e da capo al fine :)
By jq0o
#528297
Zastanawiało mnie dlaczego ten tank daje słabszą chmurę niż vertigo-przynajmniej w moim przypadku.
Okazało się,że problem tkwi w konstrukcji bazy,czyli części ze słupkami do mocowania grzałki.
Dopiero po rozebraniu obu baz wszystko stało się jasne.
W vertigo pin plusowy łączony jest za pomocą lutowanego kabelka,natomiast Peleon Bully Tank-atomizer nie posiada żadnych kabelków-łączenie jest na styk,czy docisk.
Jeżeli ten styk nie jest "pewny" to wpływa na jakość chmurki.
To tyle tak ogólnie.Rozebranie jest dość kłopotliwe,ale możliwe.
Jeśli ktoś zechce mogę wrzucić fotki-jak będę miał czas :) .



Obiecane zdjęcia:

Obrazek

Więcej szczegółów:

http://i46.tinypic.com/j635hy.jpg
http://i45.tinypic.com/2mpx85c.jpg

Muszę zaznaczyć,że ten problem wystąpił u mnie i nie należy pochopnie po powyższym oceniać sprzętu.
Awatar użytkownika
By bofh
#531282
Na razie z chmurką żadnych problemów. Na razie. Jeśli coś się zacznie dziać, spróbuję rozbebeszyć i polutować.

Póki co ze względu na problem z odpowietrzaniem zamieniłem patent z przewlekaniem sznurka przez iglicę na tradycyjnego knota. Knocik w meshu, po założeniu przetkany kanalik powietrzny cienką igiełką i transport śmiga! :) Po szaleństwach z napięciem zacząłem szukać smaczka i znalazłem. 3,4V :D Jakoś mnie to nie dziwi, ostatnio wszystko na grzałkach 1,8-2ohm wraz z CS3 2,5ohm najlepiej mi smaczy na 3,4V :mrgreen:

Wymieniłem jeszcze dostarczony kartridż (mleczny, paskudnie wyglądał i miał jakiś plastikowy posmak...) na czarny joytechowy typ B. Teraz to nawet wygląda jakoś lepiej. Ze stalową bateryjką Ego-T całość prezentuje się całkiem, całkiem... Będzie na hardkorowe wyjścia ;)
Awatar użytkownika
By Lutor
#531318
leda się tu pomylił phoenix troszkę się różni, czego nie rozumiesz o meshu?

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.