EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Moreno
#762116
:bry
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, jakiś patent na "korek" do zatkania otworu wlewowego do aga-t?
Do tej pory zatykam go zrolowanym kawałkiem mesh'a, ale powoli to zaczyna mnie irytować.
Czy jest jakiś korek do kupienia? ...wie ktoś? :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#762125
Butelczyna z igłą ma taki kapturek sylikonowy. Ten kapturek idealnie spełnia zadanie zaślepki w mym przypadku.

@Eisenheim prościej jest zdejmować zaślepkę niż latać po plaży czy parku w poszukiwaniu kto ma śrubokręt.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#762129
Ktoś, kiedyś wspominał, że koreczek z mesha można zrobić - sam tego jeszcze nie testowałem.
Awatar użytkownika
By Eisenheim
#762130
PucH2 pisze:@Eisenheim prościej jest zdejmować zaślepkę niż latać po plaży czy parku w poszukiwaniu kto ma śrubokręt.


Owszem, zgadzam się z Tobą w 100 procentach :-)
Sam stosuję wybitą z ustnika po cs3 taką zaślepkę.

Ze zrolowanym meshem miałem o tyle problem - że dwa razy mi wpadł do baniaka - więc rada ze śrubką była bezpieczniejsza.
Awatar użytkownika
By Moreno
#762195
Nie wiem po co piszecie o robieniu zatyczki z mesha. ..toż pisałem, że mam rulonik z mesha.
Sposób jest całkiem ok, ale gdy się położy agatę i ten rulonik będzie tak jakby pod knotem, to wyciek liquidu murowany.

PucH2 pisze:Butelczyna z igłą ma taki kapturek sylikonowy. Ten kapturek idealnie spełnia zadanie zaślepki w mym przypadku.

Zgadza się. Pasuje w sam raz.
Dałem plusika :)
By tt81
#762505
Pany, ale wy kombinujecie. Kawałek pręta fi 3 (KO lub mosiądz), kilka ruchów narzynką M3 i korek gotowy. Gwintu starczy 3-4mm, część wystająca - uchwyt maksymalnie 1cm. Dla pewniejszego trzymania można uchwyt skrobnąć jakimś grubym pilnikiem dookoła, albo naciąć jakieś rowki (i tak tego nie widać pod kominem).
Super wygodna obsługa przy dolewaniu, nie przecieka, nie wpadnie do baniaka. To tylko 5 min. roboty.
Awatar użytkownika
By PucH2
#762514
Ostatni patent jest OK . Tyle że ja jak i wielu innych nie mamy gwintowanego otworu. I nawet nie mam zamiaru by był tam gwint.
Awatar użytkownika
By Moreno
#762540
O tuż to - nie ma gwintu w otworze.
Co prawda jest druga śrubka, ale u mnie otwór wlewowy stanowi otwór po wyciągnięciu tego małego masztu do mocowania ewentualnego sznurka.

Dla mnie pomysł PucH2 jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę, bo tak się składa, że mam buteleczkę z igłą (a nawet dwie), której już nie używam i która wala się gdzieś tam w moich szpargałach. A "zrobienie" takiego korka to nie 5 min, a 5 sekund. :D

..a jeszcze tak gwoli ślisłości, to nie my kombinujemy, a Ty. Kombinujesz z kawałkiem drutu, gwintowaniem, szlifowaniem itd., a my bierzemy "głupią" buteleczkę z igłą, odcinamy silikonowy kapturek i gotowe - można zakorkowywać ;)
By cichy55
#762547
Moreno pisze::bry
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, jakiś patent na "korek" do zatkania otworu wlewowego do aga-t?
Do tej pory zatykam go zrolowanym kawałkiem mesh'a, ale powoli to zaczyna mnie irytować.
Czy jest jakiś korek do kupienia? ...wie ktoś? :)


Nie zrolowany kawałeczek mesha a porządnie zrobiony drugi knot.
- dobrze zatka i odpowietrzy, po co wyważać otwarte drzwi?
Awatar użytkownika
By azbee
#762602
Napiszcie jeszcze jak ją napełniać, niby pusta, a LQ wypływa knotem, albo dziurką którą wlewam. Używam buteleczki z igłą albo strzykawki. W obu przypadkach podobny efekt.
Awatar użytkownika
By Moreno
#762681
Ja wcześniej używałem strzykawki z igłą. ...mam ich całą kolekcję jak jakiś narkoman :lol:
Teraz przykładam "dziubek" butelki do otworu wlewowego, przekręcam odrobinę całego epetka pod kąt mniej więcej 45 stopni (tak żeby otwór z knotem był powyżej otworu wlewowego) i ściskając buteleczkę wtłaczam liquid do baniaka.
Czasami w pierwszej chwili wypychana jest knotem jedna bądź dwie krople liquidu, ale zaraz potem wychodzą pęcherzyki powietrza. A po chwili "agata" jest już zatankowana :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#762801
cichy55 pisze:
Moreno pisze::bry
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, jakiś patent na "korek" do zatkania otworu wlewowego do aga-t?
Do tej pory zatykam go zrolowanym kawałkiem mesh'a, ale powoli to zaczyna mnie irytować.
Czy jest jakiś korek do kupienia? ...wie ktoś? :)


Nie zrolowany kawałeczek mesha a porządnie zrobiony drugi knot.
- dobrze zatka i odpowietrzy, po co wyważać otwarte drzwi?

Nam niepotrzebne już dodatkowe odpowietrzenie. Te zadanie spełnia sam knot i to idealnie. Miejsce jak najbardziej masz rację że jest na knot. Tylko w innej konfiguracji.

azbee pisze:Napiszcie jeszcze jak ją napełniać, niby pusta, a LQ wypływa knotem, albo dziurką którą wlewam. Używam buteleczki z igłą albo strzykawki. W obu przypadkach podobny efekt.

Są dwie szkoły. Napełnianie długą igłą strzykawkową przez knot a powietrze ucieka przez otwarty otwór wlewowy. I drugi do większych modów, to bezpośrednie napełnianie z butli z igłą przez otwór wlewowy. Z tym że należy pamiętać żeby igła znalazła się poniżej otworu wewnątrz i dotykała ścianki tego otworu. Wtedy uchodzące powietrze nie wydostaje się przez knot a otworem wlewowym.
Awatar użytkownika
By Habi
#762864
Do napełniania używam butelki z igłą od e-dyma. Musiałem tylko wymienić igłę na dłuższą. Zaślepka wlewu to kawałek wystruganego teflonu.
Awatar użytkownika
By zibija66
#786801
Patent do zatykania otworu wlewowego miałem zrobiony z dłuższej śrubki(gwint zniszczony na odpowiedniej wysokości aby się wkręcała na odpowiednią głębokość i przycięta na wysokość) ale niestety zgubiłem i teraz używam końcówki bambusowego patyka do szaszłyków odpowiednio zmodyfikowanego :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Górnik KWK
#786804
Napełnianie przez knot to dla wprawionych a mój patent do zatyczki to taki że ze stoperów silikonowych wyjmuje plastikowe kołeczki pasują jak ulał plastik poddaje się żeby zrobił się gwint albo na wcisk
Awatar użytkownika
By xacax
#787267
Ja sobie poradziłem ucinając 0,5cm rurki pustego wkladu od długopisu i w ten kawałek wbiłem mały gwoździk bez główki. część wystającą zagiąłem w krzywe małe kółko więc jest za co złapać i z wyjęciem tej zatyczki się męczyć nie trzeba.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.