EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1451753
Mi nazwa bardzo się podoba. Butelki i design również. Wreszcie coś innego. Pytanie tylko co w środku siedzi. Niestety w najblizszym czasie raczej nie sprawdzę, bo dostępny jest chyba tylko w sklepach stacjonarnych. I stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
By Mayday
#1469705
Jestem w trakcie testowania liquidów Pana Chmurki i puki co 2 bardzo mi podeszły i jakością i smakiem. Z testowanych 4 smaków najbardziej podszedł mi King Kong oraz Czerwony Kapturek. Pierwszy Przypomina mi Beramude z 13TH Floor Elevapors, która dostałem w zamplu a drugi jest bardzo zbliżony do tych owalnych biało czerwonych cukierków truskawkowo-śmietankowych których nazwy nie pamiętam. Pozostałe 2 które nabyłem to Jadzia i DR SOK i nie do końca trafiają w moje kubki smakowe, ale dam im jeszcze szanse.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1469737
Podobno ostateczny projekt graficzny etykiety został wyłoniony na drodze konkursu. Zatem producent nie jest do końca odpowiedzialny za szatę graficzną, choć jest d... , bo wybrał piękną zrzynkę, klona można by powiedzieć.
Wśród prac była też ładna kopia 1:1 etykiet "cosmic fog'a".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Razo
#1469799
Prace konkursowe można łatwo w google wyszukać.
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1469833
Powiem tak - w ten sposób kończy się próba wykonania kompletnego projektu graficznego za przysłowiową paczkę cukierków.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1469867
Projekt graficzny etykiety na flaszkę nie musi kosztować "tysięcy", zwłaszcza jeśli projektują go amatorzy lub małe firemki. Jednak warto by było zwrócić uwagę czy projekt czegoś "nie przypomina". Producent pewnie nieświadomy, wyszła lipa, a z tego co rozumiem z zasad konkursu, "pomysłodawca" zgarnął 600zł za skopiowanie 1:1 czyjegoś projektu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Sackhorn
#1474318
Spróbowałem Jadzi (agrest + aronia + jagoda) i Kustard (krem waniliowy). Obydwu w wersji 3mg. Strasznie napalony na pierwszą taką markę w Polsce jak tylko dostałem paczkę to zalałem mojego Subtanka. I lekkie zdziwienie bo Jadzia mi nie podeszła. Faktycznie momentami posmak był fajnie kwaskowaty i nawet nawet,ale poza tym zalatywało trochę chemią. Ponieważ zalałem deck RDA, to stwierdziłem że spróbuje na zwykłej grzałce OCC i przegotuje tanka. Tak też zrobiłem. Smak może odrobinę się poprawił ,ale nic poza tym. Przyszło kolej na Kustard. Nigdy wcześniej podobnego liquidu nie miałem okazji testować , i też nigdy nie jadłem prawdziwego custard. Natomiast jak dla moich kubków smakowych jest to aromat w ogóle nieakceptowalny i paskudny. Zalałem raz i wylałem po kwadransie czego nigdy nie robię. Natomiast spróbuje jeszcze kilku aromatów bo o ile Jadzia mi nie podeszła,może też spodziewałem się czegoś bardziej kwaskowatego, o tyle myślę że inne liquidy o bardziej konwencjonalnych smakach mogą być gitaśne.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1474330
Bo wszelkie custardy są obrzydliwe :) Amerykanie i Anglicy się w tym lubują, bo to ich narodowe "przysmaki". Skrzyżowanie budyniu z dżemem i kilogramową torebką cukru.
Liquidy spróbuj odstawić na około 10-14 dni. Niech się przegryzą, bo podejrzewam, że jeśli są robione w Polsce, to do sklepów trafiają świeże partie. Podobnie jest z ostatnimi dostawami badziewnego Pink Fury, który schodzi na pniu i muszą puszczać towar jak leci i niektórymi Bill's, które są ogólnie całkiem niezłe.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By MGK
#1474641
Przyszło kolej na Kustard. Nigdy wcześniej podobnego liquidu nie miałem okazji testować , i też nigdy nie jadłem prawdziwego custard.


@Sackhorn ten cały kustard to z ang. custard a to znaczy po prostu budyń, nie jadłeś nigdy budyniu ?! O.O Nie wierzę :lol:

Bo wszelkie custardy są obrzydliwe :) Amerykanie i Anglicy się w tym lubują, bo to ich narodowe "przysmaki". Skrzyżowanie budyniu z dżemem i kilogramową torebką cukru.


Panie nie wypisuj głupot, custard to po prostu budyń, a budyni jest tyle rodzai ile pudelków na Ziemi. Jak ktoś nie lubi budyniu to dziwne żeby mu taki liquid smakował :mrgreen:
Ja lubię budyniowe liqudy, ale dorwać dobry budyniowy liquid to nie lada sztuka jak na razie znalazłem tylko parę godnych tego miana - Grant's z UK, Yellow Custard V2 by TheLizardKing, Vape Storm Ol' Dirty Custard (ten jest mega), Big Willie, Cureall od Dr Wrenders, Mothers milk i OB.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1474694
@MGK
Custard ciężko nazwać budyniem, więc wstrzymałbym się od stwierdzenia, że wypisuję głupoty. Polecam poznać skład i sposób jego przyrządzenia. Do próbowania szczerze nie namawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1474700
Etam. Custardy są naprawdę spoko. Od jakiegoś czasu nie zalewam właściwie nic innego jak różne samogonowe wariacje na ich temat. Faktem jest, że poza zbliżoną konsystencją i kolorem niewiele łączy custard z budyniem.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1474710
Custard, to sos deserowy na bazie jajek, mleka i tony cukru. Prędzej mu do kogla mogla niż do budyniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By persivaldarcy
#1505824
Pude!lek pisze:Custard, to sos deserowy na bazie jajek, mleka i tony cukru. Prędzej mu do kogla mogla niż do budyniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


W tej kwestii moge sie wypowiedziec:)
Custard -w PL odpowiednikiem bedzie budyn waniliowy doslownie. Czasami sa one tutaj z domieszka carmelu-i nie sa one tak geste jak budyn, maja konsystencje gestego sosu-przypominaja rozrzedzony budyn.

Nie ma custardu malinowego czy porzeczkowego, tudziez innych smakow. Custard autentyczny to wanilia:) i jej wariacje:)

Pozdrawiam z Wysp:)






Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By MGK
#1505864
W sumie to kogo interesuje konsystencja, przecież tu chodzi o smak xD do cholery, to czy to jest bardziej gęste czy rzadsze w odniesieniu do liquidu nie ma żadnego znaczenia no chyba że mówimy o proporcjach VG do PG. ;P Jedno jest pewne w "Custardzie" musi być wanilia z czym z pełni zgodzę się z @persivaldarcy. Jest masa dobrych Custardów, najlepsze jakie maiłem okazję próbować pochodzą zza oceanu, dobrego polskiego liquidu o smaku Custarda nie dostaniemy niestety, a szkoda bo jestem ich wielkim fanem.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1505918
persivaldarcy pisze:
Pude!lek pisze:Custard, to sos deserowy na bazie jajek, mleka i tony cukru. Prędzej mu do kogla mogla niż do budyniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


W tej kwestii moge sie wypowiedziec:)
Custard -w PL odpowiednikiem bedzie budyn waniliowy doslownie. Czasami sa one tutaj z domieszka carmelu-i nie sa one tak geste jak budyn, maja konsystencje gestego sosu-przypominaja rozrzedzony budyn.

Nie ma custardu malinowego czy porzeczkowego, tudziez innych smakow. Custard autentyczny to wanilia:) i jej wariacje:)

Pozdrawiam z Wysp:)






Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeszcze tylko zależy gdzie ten custard kupisz. W Polsce też masz dżem i coś co koło dżemu nawet nie leżało, a pod tą nazwą jest sprzedawane i składa się z żelatyny, soku z koncentratu i torby cukru.
Skoro mieszkasz w GB, to kup custard w Waitrose firmowany ich nazwą. To jest prawdziwy custard. Kup też custard Heinza albo Danone i będzie faktycznie jak budyń, a w składzie nawet jajek nie ma, tylko mleko i cukier.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By persivaldarcy
#1507518
[/quote]
Jeszcze tylko zależy gdzie ten custard kupisz. W Polsce też masz dżem i coś co koło dżemu nawet nie leżało, a pod tą nazwą jest sprzedawane i składa się z żelatyny, soku z koncentratu i torby cukru.
Skoro mieszkasz w GB, to kup custard w Waitrose firmowany ich nazwą. To jest prawdziwy custard. Kup też custard Heinza albo Danone i będzie faktycznie jak budyń, a w składzie nawet jajek nie ma, tylko mleko i cukier.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/quote]



Zgadza sie w 100%-zalezy gdzie i jaki custard sie kupuje, ale jedno jest pewne ze musi byc vanilia:) tak jak wspomnial MGK, tazke jestem wielkim fanem custardow-obecnie upajam sie od tygodnia custardowym: mother's milk :) pewnie wszyscy probowali tego liquidu.

Wczesniej probowalem milkman od one hit wonder i przyznam ze jest na maxa za slodki i zbyt uwydatnili w nim truskawke. Kupilem 180ml i teraz stoi i czeka az dostane czysta baze bez nikotyny. Mam zamiar domieszac do milkmana czysta gliceryne aby zejsc w dol z tej intensywnosci aromatu.



Pozdrowienia z IRL dla vapujacych!




Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1520182
Ja miałem nadzieje na jakieś opisy smaków jakieś małe recki, a tutaj offtop się poleciał o jakimś budyniu xd z takimi tematami to do hydeparku :P
Awatar użytkownika
By MGK
#1520241
Ostatnio próbowałem szarlotki, no jest całkiem spoko, czuć głównie jabłko, gdzieś w tle wyczywam lekki posmak ciasteczkowy, ogólnie mogłoby to być bardziej aromatyczne, ale jest ok, w porównaniu do liquidów wysepkowych, na pewno lepszy produkt. Miałem też okazję testować tego Curstarda i jak dla mnie to jest on nie wapowalny, jakiś dziwny posmak, strasznie męczy, nie da się go używać jako ADV, nie smakował mi.
By Sabaton95
#1540557
tunajerzy pisze:Mieliście z tym jakieś doświadczenia?

https://www.facebook.com/smookelublin/photos/pcb.940881792643496/940881445976864/?type=1&theater

Gorąco polecam te liquidy naprawdę są megaaaa! Liquidy są bardziej gęste (35 PG/ 65 VG) Wszystkie smaki pięknie pachną. Chmura ogromna! Na razie spróbowałem kilka smaków.. Jadzia, King Kong, Mnich i Sok z palmy. Jeszcze nigdy w Polsce nie znalazłem tak dobrych liquidów. Naprawdę warto je kupić.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540574
@Sabaton95, brzmisz jak żywa reklama marki albo przynajmniej dystrybutor :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Sabaton95
#1540706
Pude!lek pisze:@Sabaton95, brzmisz jak żywa reklama marki albo przynajmniej dystrybutor :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hahaha :D Niestety nie. Nie mam z nimi nic wspólnego poza jednym że lubię ich smaki i tyle ;)
Awatar użytkownika
By ninetales
#1551107
LIQUID PAN CHMURKA

JADZIA 3 MG

ZAPACH: 10/10
Bardzo "fajny" i przyjemny zapach owoców leśnych. Bardzo naturalny, mocny, ale nie przesadzony. W całym pokoju pachnie bardzo przyjemnie, mimo ze buteleczka stoi zamknieta na biurku.

SMAK: 9/10
Niebo w gębie. Brak obcych posmaków, smak intensywny, dokładnie tak samo jak zapach.

CHMURA: 10/10
Obfitszej chmury w zyciu nie widziałem, mimo, ze wapowałem już liquidy o podobnym skladnie. Byłem w szoku jak gęste kłeby "dymu" unosza się w pokoju :O


Póki co mój numer 1 jeśli chodzi o firmowe liquidy.
Awatar użytkownika
By EdekWładcaKredek
#1557367
Dosyć często vapuję, nie wszystkie mi podchodzą (jestem fanem owocówek), aczkolwiek polecam dr. Soka, smakuje identycznie jak napój z Tymbarku. Kapturek też jest dobry, ciekawa truskawka została tam użyta, King Kong niezły. Prócz swoich bimbrów nie widziałem na rynku czegoś podobnego ze sklepówek.
Awatar użytkownika
By apache
#1567762
Kupiłem i powiem że nic powalającego. Liquid jak liquid - może dlatego że sam mieszam i dodaję więcej aromatu. Te wydają mi się "płaskie w smaku" <lol>
By Sabaton95
#1567884
apache pisze:Kupiłem i powiem że nic powalającego. Liquid jak liquid - może dlatego że sam mieszam i dodaję więcej aromatu. Te wydają mi się "płaskie w smaku" <lol>

Zależy na jakim sprzęcie się vapuje. Wcześniej vapowałem na ijust 2 (wstyd się przyznać) a teraz na suboxie mini z bazą rba i doznania smakowe są o wiele lepsze na tym drugim zestawieniu. Na ajdżaście jest strasznie płaski smak....
By kostner
#1572595
Próbowałem ostatnio 2 smaków z Pana Chmurki - Kermit i Jadzia, 0.6mg/ml, oba na Subtanku Mini (0,5 OCC). W obydwu chmura jest ogromna, podobną, ale nie tak dużą uzyskałem tylko na Pura Juice.

Jadzia nie przypadła mi zbyt do gustu, czuć chemiczny posmak. Sam w sobie bardzo podobny do cukierków skittles. 6/10

Za to Kermit jest świetny! Orzeźwiająca, słodko-kwaśna gruszka z naprawdę minimalnym posmakiem mięty. Dla mnie ideał, 10/10.
By icemanhi
#1574902
kostner pisze:Za to Kermit jest świetny! Orzeźwiająca, słodko-kwaśna gruszka z naprawdę minimalnym posmakiem mięty. Dla mnie ideał, 10/10.


Podpisuje się pod tym rękami i nogami! Kermit mój ulubiony liquid od Pana Chmurki! Za mentholem nie przepadam ale jest go tam malutko.

Polecam również tym co mięty nie lubią.

Obecnie robię coś podobnego na aromatach z TPA
Awatar użytkownika
By DziadZLasu
#1575346
Próbowałem "cziskejk" i "łasuch". Chmura gigantyczna (w porównaniu do innych polskich lq) jednak smak... hm ciężko znaleźć mi coś dobrego po wypracowaniu Pura Juice. Jak dlamnnie PJ nr 1.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Finero
#1575479
Po paru waszych opiniach skusiłem się na spróbowanie Pana Chmurki.

Na pierwszy ogień poszedł Sok z Palmy.

Zapach z butelki był zachęcający. Zalałem Subtanka i wielki zawód nie szło tego wapować, a zapach taki w otoczeniu, że wszyscy naokoło uciekli. Chyba najgorszy liquid jaki wapowałem. Nie polecam nikomu. Do plusów można zaliczyć gęstość oraz chmurki. Wylądował w zlewie.

Stwierdziłem, że dam szanse, więc udałem się do sklepu i kupiłem Pana Chmurkę o smaku "kermit"

Już takiej tragedii nie było, ale spodziewanych cudów również.

Generalnie nie polecam, za tą cenę są znacznie lepsze liquidy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By DziadZLasu
#1575593
Dam Panu Chmurce jeszcze jedną szansę. Odstawię co na tydzień może dwa i po tym "dojrzewaniu" odpalę raz jeszcze.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
By dfilip
#1596584
Przetestowałem kilka smaków"
nr 1 zdecydowanie KING KONG (banan, smoczy owoc, truskawka) Chmura 10/10 smak 9/10 kop 9/10 naprawdę polecam
nr 2 Czerwony kapturek (truskawka + śmietanka) również podobnie jw, smak podobny do cukierków alpenliebe

te dwa bardzo polecam

próbowałem jeszcze
Dr sok - kiepski, chemiczny taki kwasek cytrynowy
Cziskejk - mulący i również kiepski smak
Jadzia - idzie do kosza nie da rady tego vapować wali chemią strasznie

Dodam że produkt robiony w Rzeszowie jak by ktoś ciekaw był.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1638547
I ja sobie "zafundowałem" na spróbowanie 4 smaki - wszystkie o mocy 6 mg :mrgreen:
1. Czerwony Kapturek(truskawka/śmietanka)
2. King Kong(banan/smoczy owoc/truskawka)
3. Łasuch(szarlotka)
4. Kermit(sok z gruszki/kropla mentholu)
Testowane na aromamizerze V2 ;)
Ocena dla wszystkich powyższych:
Smak 8/10 - w/g mnie odzwierciedlają smaki z nazwy :D
Kop 8/10 - w sumie taki jak powinien być przy 6 mg :D
Chmura 8/10 - przy proporcji 65/35 VG jest wystarczająca,żeby 2-3 buchami siwo zrobiło się w pokoju( w aucie tym bardziej :mrgreen: )
By Kazard
#1652074
LIQUID PAN CHMURKA Dr Sok

ZAPACH: 10/10
Bardzo przyjemny, dosyć intensywny, ale naturalny. Na pierwszy ogień czuć słodką pomarańcz, a zaraz później brzoskwinie. Niestety według mnie brakuje zapachu ananasa.

SMAK: 7/10
Niestety trochę się zawiodłem smakiem. Głównie czuć intensywny i lekko chemiczny smak pomarańczy. Brzoskwinia jest ledwie wyczuwalna, nie mówiąc już o smaku ananasa, którego w ogóle nie czuć.

CHMURA: 8/10
Chmurka dosyć pokaźna. Nic dodać nic ująć, chociaż posiadałem liquidy z których chmura była nieco większa.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.