EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1628127
Od razu zaznaczę że jeśli masz zamiar pomarudzić że to nic nie da, że nikt nas nie wysłucha, że byłeś w dzieciństwie bity przez koleżanki i nawet pies nie chciał się z Tobą bawić - pomimo kiełbasy w kieszeni - to nie jest to wątek dla Ciebie. To wątek dla tych którzy mają nieco nabiału w gatkach (w przypadku pań mówimy oczywiście o nabiale 'platonicznym') i nie boją się zadawać niewygodnych pytań.

Zabawa jest prosta:

Za pomocą prostego skryptu losujemy sobie niemal gotowy tekst (wystarczy usunąć niewłaściwe zwroty) oraz nasz target. Następnie wysyłamy zapytaniem mailem i czekamy na odpowiedź. Jeśli odpowiedź przyszła to znaczy że rybka łyknęła haczyk i należny wdać się z nią w głębszą polemikę, jeśli nie wiesz co odpisać to skorzystaj z pomocy forumowiczów i wklej odpowiedź do tego wątku lub też wyślij ją do mnie na PW. Skrypt znajduje się pod adresem:

http://vnfo.eu/zapytaj-posla/

Niestety mój stan zdrowia powodował że odkładałem pracę nad naszą małą zabaweczką tyle razy, że nie jestem nawet w stanie tego policzyć. Dlatego na dzień dzisiejszy ma tylko 7 pytań i bazę adresów e-mail posłów PiS i Kukiz15. Brakuje kolejnych pytań (te będą dodawane na bieżąco) oraz adresów FB (do realnych profili, nie stron z notkami) jeśli ktoś jest chętnych aby nasze małe rybki wyłowić z FB to zapraszam na PW po szczegóły gdyż lista musi mieć ściśle określoną kolejność.

Od razu zaznaczam:
- tak wiem że było by łatwiej gdyby nie trzeba było nic poprawiać,
- tak wiem że było by lepiej gdyby już teraz skrypt podawał adresy profili FB,
- tak wiem że było by sensowniej gdyby wprowadzić integrację z FB,
- tak wiem że było by lepiej gdybym skorzystał z odpowiednio przygotowanego 'mailto',
- tak wiem że wszystkie powyższe są technicznie wykonalne i pewnie ktoś nawet ma szwagra, wujka lub brata który 'nie takie rzeczy już robił'...
I wyjaśniam:
Od dwóch miesięcy skupiam się na tym aby nie wypluć płuc, więc: nie, nie dało się lepiej.

Do dzieła, bo czasu mniej niż mało. Dopisało nam kilka razy szczęście że urzędnicze tryby mieliły wolniej niż zazwyczaj i jakimś cudem ustawa nadal nie trafiła do sejmu ale teraz musimy działać. Pilnie.
By Vapujący Białystok
#1628129
Czy uważa Pan/Pani że przygotowana przez Platformę Obywatelską, ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu która doprowadzi która przekazuje rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny w ręce zagranicznego koncernu, kosztem polskich przedsiębiorców, powinna zostać wprowadzona w jej obecnej formie?

Kwintesencja psychologi społecznej!!! A do tego szeroko pojęta perswazja z elementami NLP. Myśle, że począwszy od starożytnych Sofistów, przez Wotsona i jego behawioryzm, skończywszy na naszym rodaku p. Tymochowiczu mogą tylko się od Ciebie LogerM uczyć ! :)

Teraz to się martwię tylko jednym - Twoim zdrowiem :(
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1628132
Jestem za. W pracy wyślę :)
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1628181
3 poszły, więcej jak znajdę jeszcze trochę czasu.
Wysłano z Nokii Lumii 1520
Awatar użytkownika
By boboli
#1628184
Poszło na razie 10 sztuk , później jeszcze trochę porozsyłam :)
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1628185
Ja wybrałem 3 najlepsze moim zdaniem pytania i wszystkie 3 lecą w każdym mailu.

Szanowny Panie Pośle

Czy uważa Pan, że przygotowana przez Platformę Obywatelską, ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu, która jak wskazuje decyzja UOKiK (DKK-211/2015) doprowadzi przekazania monopolu na polskim rynku elektronicznych inhalatorów nikotyny w ręce British American Tobacco powinna zostać wprowadzona w jej obecnej formie?

Czy uważa Pan, że przygotowany przez Platformę Obywatelską, zakaz sprzedaży elektronicznych inhalatorów nikotyny na odległość jest, wbrew temu co twierdzą światowej klasy specjaliści, faktycznie wyrazem troski o zdrowie publiczne czy też jest kolejną próbą ochrony interesów międzynarodowych korporacji?

Czy uważa Pan, że przygotowana przez Platformę Obywatelską, ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu, która zmusza użytkowników elektronicznych inhalatorów nikotyny do korzystania z pełnych toksycznego dymu palarni jest faktycznym odzwierciedleniem dbałości o zdrowie Polaków?


Z poważaniem
Awatar użytkownika
By LogerM
#1628190
Przypominam że szukam kogoś kto pomoże w wyłuskaniu profili FB, gdyby zgłosiło się kilka osób byłoby szybciej :)
Awatar użytkownika
By macieq03
#1628231
Coś mało chętnych do wzięcia udziału w zabawie.Wybrałem jeden list ,w pole adresu dodałem kilku odbiorców, i poszło .Przy okazji temat do góry.
Pewnie że łatwiej spekulować jak ominąć przepisy , i złożyć zamówienie z FT ,niż wysłać jednego emaila do kilku osób... ehhh.
Awatar użytkownika
By ubek77
#1628273
Wysłałem na chwilę obecną 10 wiadomości.
Podpinam się pod akcję.

Pierwsza odpowiedz na pytanie:
"Szanowny Panie Pośle

Czy uważa Pan że przygotowany przez Platformę Obywatelską, zakaz sprzedaży elektronicznych inhalatorów nikotyny na odległość jest, wbrew temu co twierdzą światowej klasy specjaliści, faktycznie wyrazem troski o zdrowie publiczne czy też jest kolejną próbą ochrony interesów międzynarodowych korporacji?"

Brzmi :
"Pełna zgoda.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Rzymkowski
Poseł na Sejm RP"...
Awatar użytkownika
By Timi
#1628294
LogerM pisze:Przypominam że szukam kogoś kto pomoże w wyłuskaniu profili FB, gdyby zgłosiło się kilka osób byłoby szybciej :)


http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A

Tu są posłowie wraz z adresami e-mail. Wszystkie są budowane wg schematu Imię.Nazwisko@sejm.gov.pl
Awatar użytkownika
By LogerM
#1628341
Timi pisze:http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A
Tu są posłowie wraz z adresami e-mail. Wszystkie są budowane wg schematu Imię.Nazwisko@sejm.gov.pl

Wiemy, ale korzystamy z listy wyborczej, jak się dowiedziałem znacznie łatwiej tą droga uzyskać kontakt. Ponadto prośba tyczyła się profili FB, a nie adresów email.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1628349
GENIALNE!
By BG47
#1628353
Podpinam sie!

Dzis po pracy siadam do SPAM'u :)

Jednak ze względu na ograniczone zdolności oratorskie bede potrzebował pomocy z odpisywaniem :)
By BG47
#1628361
Peter007 pisze:Nie nastawiaj się na ogrom odpowiedzi


Nie nastawiam sie ale bede staral sie odpowiedzi ktore uzyskam udostepniac ile sie da. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Sammael
#1628393
Dołączyłem się do akcji! 15 maili poszło, z czego jeden nie został dostarczony. Wieczorem posiedzę jeszcze nad Tym trochę i pozostaje czekać na odpowiedzi - jak się pojawią, dam znać :wink:

pozdr.
sml
Awatar użytkownika
By ubek77
#1628399
Poszły kolejne Meile , tym razem wiadomość ta sama składająca się z kilku pytań do większego grona odbiorców.
Do tej pory jedna osoba odpisała zbywajaco ze : "Pełna zgoda".
Awatar użytkownika
By aiji
#1628404
Ja tez się przyłączam, myślałem o podpowiedzi rozwiązania sprawdzania wieku wprowadzanego w DE, ale mogłoby to pewnie przynieść odwrotny skutek do zamierzanego.

Ja piszę poprawnie , błędy robi mój Note 4
Awatar użytkownika
By LogerM
#1628405
Kszywho pisze:Pytanie- niektóre adresy e-mail to adresy prywatne. Można tak spamować na służbową sprawą na prywatnego maila?

Oczywiście że można, to są adresy podane przez samych posłów do kancelarii sejmu tuż po ich wyborze.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1628433
Sulkov pisze:Nawet pomimo blokady w miejscu pracy dla strony vnfo.eu :)

Przekaż proszę administratorowi sieci że poczułem się personalnie dotknięty tą blokadą.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1628442
LogerM pisze:
Kszywho pisze:Pytanie- niektóre adresy e-mail to adresy prywatne. Można tak spamować na służbową sprawą na prywatnego maila?

Oczywiście że można, to są adresy podane przez samych posłów do kancelarii sejmu tuż po ich wyborze.


Aaaa, to spoko. Myślałem, że będzie gnój jak wyślę maila na j.katsynsky@buziaczek.pl
Awatar użytkownika
By aiji
#1628474
Z ciekawości, co wpisujecie w tytule-ja na razie rozsyłam:Dyrektywa tytoniowa.

Ja piszę poprawnie , błędy robi mój Note 4
Awatar użytkownika
By aiji
#1628509
Sammael pisze:"Zapytanie w sprawie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu."

pozdr.
sml


Sent from my iPhone using Tapatalk

Brzmi lepiej -ciągnę dalej Dziękuję.

Ja piszę poprawnie , błędy robi mój Note 4
By skaecik
#1628569
Dzisiaj już nie dam rady ale jutro ze skrypciku skorzystam.

Wytapatalkowane
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1628732
StaryChemik pisze:Odczekajcie jakiś czas... 20 maja poszedł się paść.
Szczegóły u mnie na blogu.


Wiemy, wiemy :mrgreen: Udostępniamy gdzie się da. I cieszymy się w Wacław :mrgreen:
Mam wrażenie, że właśnie te maile spowodowały, że ktoś z p osłów zainteresował się sprawą, wyszukał kruczka prawnego i anonimowo podpierniczył kolegów :)

Ps. W tytule maila można wpisywać np. "zwrot kosztów za podróż służbową", "waloryzacja diety poselskiej", "dodatkowe środki na wakacje poselskie" itp :) Na pewno otworzą maila ;)
Awatar użytkownika
By aiji
#1628807
Wysłane ok.60 - zobaczymy jutro. Juz mnie palec boli ;)
Rano cdn-postaram się napisać do wszystkich dostępnych.

Ja piszę poprawnie , błędy robi mój Note 4
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.