EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Tomba
#993995
Zakupiłem to zasilanie, gdyż mam trzy parowniki w rozmiarze 21mm.

Obrazek

Początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony, bo wkurzał mnie z lekka pierścień blokujący i włącznik na słabej sprężynie (włączał się pod ciężarem parownika).
Dzisiaj wymieniłem sprężynę i teraz chodzi jak marzenie.
Do pierścienia też się przyzwyczaiłem - chodzi lekko i jak się go wyczuje, to bezproblemowo.
Przy akusach 18500 wzrostu ma 80mm.
Wszystko się ładnie skręca - bez oporów.
Fajnie też działa regulacja skoku przycisku.
Ogólnie (jak ze tę kasiorkę) jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
By Tomba
#994213
Regulacja piny + jest trochę lipna, bo jest on nad dwóch oringach. Można go lekko przesuwać.
Moje wszystkie parowniki stykają jak jest wsadzony na maksa.
W dupce jest regulacja skoku przycisku i pin podobnie jak w nemku jest wkręcany.
By Ron
#994220
Witam
Męczę się z tym zasilankiem (FT) już 2 miesiące :)

Mod zgrabny, dobrze wykonany, eleganckie spasowanie tuleji, czuć że ma mniejszą średnicę niż np nemesis.
Włącznik działa fajnie, lekko, dopóki się samoczynnie nie rozkręci i nie rozreguluje :lol:
Pierścień blokujący jest mały, trzeba się trochę skupić by zablokować włącznik. Kręcąc tak wąskim pierścieniem kręcimy również guzikiem przycisku a to powoduje po czasie rozkręcanie i rozregulowanie całego włącznika.
W moim przypadku pomogło dopiero dodanie podkładki sprężystej pod śrubkę pinu minus. Teraz działa OK i nic się nie rozkręca.

Kto w dzisiejszych czasach projektuje moda bez regulacji długości pinu :wink:
Tak, mod jest całkowicie pozbawiony regulacji dopasowania do długości akusów!!.
Akumulator albo lata w środku (AW18490) albo pozostaje szpara (Efest18500) pomiędzy tulejką a włącznikiem.

Inaczej ma się sprawa w połączeniu hybrydowy z Agua :)
Tutaj mamy małą regulację pinu plus w atomizerze.
Widać że zasilanie zaprojektowane pod dedykowany parownik.
Razem z Aqua stanowi udaną hybrydę, osobno raczej nie polecam.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 10:56 przez Ron, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#994225
Dzięki Wam za ostrzeżenie. Jak dla mnie to już dyskwalifikacja. Po Nemesis i JGMie, zrobiłem się wybredny i za wygodny żeby się z pinami jeszcze męczyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#994228
Ja używam akusów 18500 i u nie nic nie lata, ani nie ma żadnej szparki.
@ Krasnal - za 120 zeta to zapomnij o nim.
Na FT kosztuje ok. 60zł więc wiadomo, że można przymknąć oko na pewne niedoskonałości.
Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że wymieniłem sprężynę na dużo lepszą. Dzięki niej nie rozregulowuje mi się przycisk, bo nie kręci się wraz z blokadą.
Awatar użytkownika
By STR
#994300
Przecież jest regulacja pod różne długości akumulatorów jak lata wystarczy odkręcić trochę plastikowy izolator i dopasować długość jak pozostaje nam szparka czyli akumulator jest za długi to wystarczy włożyć go biegunem plus w kierunku przycisku i wszystko ładnie pasuje

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H
By Ron
#994448
STR pisze:Przecież jest regulacja pod różne długości akumulatorów jak lata wystarczy odkręcić trochę plastikowy izolator i dopasować długość jak pozostaje nam szparka czyli akumulator jest za długi to wystarczy włożyć go biegunem plus w kierunku przycisku i wszystko ładnie pasuje


Zgodzę się, że izolatorem coś tam można "wyczarować" choć (przynajmniej u mnie) nie za wiele. Potem trzeba jeszcze od nowa wyregulować skok przycisku. Ogólnie moim zdaniem mało wygodne rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#994462
Ron pisze:Zgodzę się, że izolatorem coś tam można "wyczarować" choć (przynajmniej u mnie) nie za wiele. Potem trzeba jeszcze od nowa wyregulować skok przycisku. Ogólnie moim zdaniem mało wygodne rozwiązanie :)

Kolego, ja na prawdę nie wiem czego Ty oczekujesz od takiego sprzęt,
Jest możliwość regulacji i to fajna, a Ty piszesz, że mało wygodne.
Kompletnie nie rozumiem jakie rozwiązanie mogłoby być bardziej wygodne.
By Ron
#994480
Ok Tomba, może masz rację :)
Może zbyt często wymieniam baterię, już milknę :)
Awatar użytkownika
By Stw
#1006711
Jeśli ktoś wie z kąd podebrać lepszą sprężynę do włącznika to proszę o podpowiedź
Awatar użytkownika
By Tomba
#1006713
Nie wiem sąd jesteś, ale poszukaj producenta sprężyn w okolicy. Ja podjechałem i sam sobie dobrałem z odrzutów.
Ewentualnie zajrzyj do jakiś małych sklepików z częściami motoryzacyjnymi. Z doświadczenia wiem, że też sobie odkładają takowe, bo klienci potem szukają, a na rynku jest deficyt.
Awatar użytkownika
By Stw
#1006715
W tym właśnie problem że zanim zapytałem to obleciałem wszystkie sklepy w mieście i wszędzie na mnie wielkie oczy wystawili jak zapytałem o taką duperele :shock: Myślalem ze moze macie jakiegoś linka do sklepu z pasująca sprężyną
Awatar użytkownika
By Tomba
#1006719
Byłem tu: http://www.grabska.net/
Ale czy korespondencyjnie coś załatwisz, to nie wiem.
Osobiście przeszukiwałem skrzynię z 10kg sprężyn :lol:
Ewentualnie odwiedź warsztaty samochodowe. tam może coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
By Stw
#1008993
I znowu ja lecz ze sporym problemem *MUR* A wiec sprawa wygląda tak: Origin w polaczeniu z Kayfunem odmówił nagle współpracy(nie podaje napięcia). Origin wyczyszczony, przeglądnięty, test na CE3 działa (ale cos czuje ze kiepsko), z kayfunem niestety nie :palm. Dodam że bawilem sie z pinem w kayfunie styk powinien być na 100%, grzałka wymieniona na wszelki wypadek( wyszła ok 1.2 Ohm, kayfun przetestowany na własnej twórczości mechaniku, Kiss i na egonie działa bez problemu), sprawdzane na 3 aku i dupa... W czym może byc przyczyna tej awarii?
Awatar użytkownika
By -=MUHI=-
#1044481
Fajnie Daniel wyglada ja dzis oczekuje aquy na 22 mm bedzie zabawa na wacie :)
Awatar użytkownika
By k3lt
#1044482
O , o to chodzilo super. :mrgreen:
Jeszcze cos, ktos sie orientuje jaki rozmiar magnesow do tego Originka? Z tego co wyczytalem w internetach magnesy z wersji brass nie pasuja do SS, a te z Nemka sa za male.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1044486
W środku mój w wersji malowanej:

Obrazek

W realu jeszcze lepiej wygląda :)
Awatar użytkownika
By k3lt
#1044492
Czyli Ø 12.0 x 9.0 x 1.5 mm , to zabieram sie za szukanie. :mrgreen:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.