EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Złowrogi_boncur
#1784911
Witam posiadam orchida v2 klon, mam go od roku i nie narzekam ale ostatnio mam problem taki że grzałki szybko się przypalają, teraz tak baterie mam domowej roboty 2x18650 równolegle podłączone czysty mechanik, grzałki nawijam z drutu 0.4 po 5,6 lub 7 zwoi średnicy 3mm. Waty wsadzam różnie paski ok 3mm lub mniej, zalewam grzałki składam całość czekam aż nawilgną. Kopci ładnie itd. Ale już po jednym dniu palenia widze że liquid zaczyna czernieć w okolicy kanałow grzałek po paru dniach są grzałki zwęglone i musze je przepalić, nie wiem w czym jest problem wcześniej kolo 2 tygodni wytrzymywały kombinuje z różną ilością waty i zwojów i cały czas to samo poradźcie swoje opinie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1784913
Zień liquid lub aromat, i znów będziesz szczęśliwy. Za rok napiszesz znowu coś.
Awatar użytkownika
By bofh
#1784918
Możliwe czynniki:
1. ilość nośnika
2. moc
3. siła zaciągania
4. wysokość grzałki nad AH
Stawiam na nr 1 i moooooże na nr 4 ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1784920
bofh pisze:Możliwe czynniki:
1. ilość nośnika
2. moc
3. siła zaciągania
4. wysokość grzałki nad AH
Stawiam na nr 1 i moooooże na nr 4 ;)

Myślisz że po roku używania tego parownika by tego nie zauważył?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1785115
Złowrogi_boncur pisze:Ilość nośnika to nie wiem dokładnie o co chodzi


Może o to, że za dużo?
Bo jakby chodziło o to że za mało, to tytuł byłby raczej: Orchid v2 mi przecieka.
Awatar użytkownika
By bofh
#1785116
Spróbuj może grzałkę umieścić na takiej wysokości, by strumień powietrza z dyszy miała szansę ją schłodzić na całej długości. Może zewnętrzne zwoje nie są chłodzone? Jedna fotka setupu załatwiła by sprawę ;)
By Złowrogi_boncur
#1785470
Witam ponownie puki co jest lepiej wiecej waty po bokach jest i grzałka możliwie nisko tym razem i zaglądałem jak grzałka wygląda to narazie wygląda dobrze także te nastepne dni pokażą co sie dzieje, a ile w tym parowniku powinny wytrzymywać?
By Złowrogi_boncur
#1785888
Witam ponownie 3 dzień i kopci jak fix powodem przypalania była wata jakoś zbyt ekonomicznie jej dawałem, po bokach nie przylegała do komina i powietrze zamiast chłodzić grzałkę to uciekało bokiem także temat uważam za rozwiązany :D
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.