EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By GSJP
#1447949
Nie ma planów wprowadzenia zharmonizowanej akcyzy na e-papierosy – poinformowało DGP biuro prasowe Komisji Europejskiej. Zastrzegło, że poszczególne kraje mogą to czynić na własną rękę. Polska nie zamierza.

źródło Gazeta Prawna
Ze względu na prawa autorskie nie przeklejam a linkuję - cały tekst:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/888102,fiskus-moze-opodatkowac-papierosy-elektroniczne-ale-nie-chce.html
By xerkop
#1447961
Witam

W kraju tak egzotycznym, jak Polska, gdzie konglomeraty rodzinne, szemrani pośrednicy czyli układy , układziki i lobbowanie jest codziennością nigdy nie można być pewnym przyszłości.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1447968
xerkop pisze:Witam

W kraju tak egzotycznym, jak Polska, gdzie konglomeraty rodzinne, szemrani pośrednicy czyli układy , układziki i lobbowanie jest codziennością nigdy nie można być pewnym przyszłości.

Pozdrawiam


Jesteś w stanie wskazać cywilizowany kraj w którym tego wszystkiego nie ma? Szczególnie część dotycząca lobbingu mnie rozbawiła.
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1447970
@Sulkov - ale już chyba lepiej, żeby lobbing odbywał się tak jak w USA - legalnie, ale w pełni transparentnie. Tzn. wiesz, że politycy biorą kasę od lobbystów, ale wiesz dokładnie który polityk wziął od jakiej firmy - muszą to podawać, bo inaczej grożą srogie kary. Znasz wtedy lepiej ich motywację ;)
By xerkop
#1447984
Całkowicie pomijam zdegenerowaną i zgnitą do szpiku kości Polskę i Europę .Przykładem może być chociażby Australia czy USA.
Człowiek jest traktowany właściwie. Instytucje państwowe są tam po to by pomagać,a nie prześladować.
Obserwując kierunek w którym mierza Europa mam wrażenie, że ziemia jest płaska i podparta na siedmiu krokodylach.

Pozdrawiam *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 12 sie 2015, 11:26 przez xerkop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1447985
xerkop pisze:Całkowicie pomijam zdegenerowaną i zgnitą do szpiku kości Polskę i Europę .Przykładem może być chociażby Australia czy USA.
Człowiek jest traktowany właściwie. Instytucje państwowe są tam po to by pomagać,a nie prześladować.

Pozdrawiam


Australii nie znam to się nie wypowiem. A USA? Podpowiem Ci - lobbing w Europie to mały pikuś przy tym, co tam się dzieje. Instytucje państwowe są po to by pomagać mówisz? Obyś nie miał dobry człowieku nigdy do czynienia z tamtejszym urzędem skarbowym :)

No ale zapytam tak z ciekawości - jak długo żyłeś albo jak bardzo miałeś do czynienia z USA i Australią, że z taką stanowczością wypowiadasz się na ten temat?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1447987
xerkop pisze:Podróżuje się trochę ...

Jakiej pomocy doczekałeś się od instytucji państwowych w wymienionych krajach?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1447988
xerkop pisze:Całkowicie pomijam zdegenerowaną i zgnitą do szpiku kości Polskę i Europę .Przykładem może być chociażby Australia czy USA.
Człowiek jest traktowany właściwie. Instytucje państwowe są tam po to by pomagać,a nie prześladować.

I to właśnie dlatego w Australii e-papieros jest zdelegalizowany, a za posiadanie można trafić do pierdla?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1447994
Mutango pisze:I to właśnie dlatego w Australii e-papieros jest zdelegalizowany, a za posiadanie można trafić do pierdla?

Jesteś pewien?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1447996
Riccardo pisze:
Mutango pisze:I to właśnie dlatego w Australii e-papieros jest zdelegalizowany, a za posiadanie można trafić do pierdla?

Jesteś pewien?

Nie jestem pewien. Opieram się na informacjach z tego forum, może coś pokiełbasiłem... w każdym bądź razie są tam jakieś restrykcje w stosunku do e-p znacznie ostrzejsze niż w Polsce...
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1447998
Riccardo pisze:
Mutango pisze:I to właśnie dlatego w Australii e-papieros jest zdelegalizowany, a za posiadanie można trafić do pierdla?

Jesteś pewien?

Kod: Zaznacz całyThe sale and personal possession or use (among other things) of nicotine
electronic cigarettes is currently unlawful in every jurisdiction in Australia unless
specifically approved/authorised/ licenced/etc) (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9).
This is due to controls on nicotine that apply in each state and territory by reason
of it being classified as a ‘Schedule 7- Dangerous Poison’ under the
Commonwealth Poisons Standard (10). This position could change in the future
should an electronic cigarette product be registered by the Therapeutic Goods
Administration (‘TGA’)


Nie wiem jak z pierdlem. Ale jak widać posiadanie i sprzedaż jest nielegalna. Chyba, że mówimy o użytku w terapii. Ale wtedy też jest to baaaardzo mocno uregulowane prawnie i dostępne tylko na receptę.

Kod: Zaznacz całyImportation for commercial purposes and retail sale of non-nicotine electronic
cigarettes that are marketed with therapeutic claims is unlawful across Australia
unless the product is registered by the TGA (9). There are currently no TGA
registered electronic cigarettes (11).
Ostatnio zmieniony 12 sie 2015, 11:47 przez Sulkov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1448000
Mutango pisze:Nie jestem pewien. Opieram się na informacjach z tego forum, może coś pokiełbasiłem... w każdym bądź razie są tam jakieś restrykcje w stosunku do e-p znacznie ostrzejsze niż w Polsce...

Jest ostrzejsze, niemniej jednak, kupić można i legalnie używać.
https://www.tga.gov.au/community-qa/ele ... cigarettes

O, to ciekawe :mrgreen:
http://www.veppocig.com/electronic-ciga ... australia/
Awatar użytkownika
By Mutango
#1448007
Nie chodzi mi o to żeby teraz, w tym wątku, omawiać szczegóły na temat uregulowań prawnych. Tylko o zaprzeczenie mitu na temat nieograniczonych swobód. Jak widać, Australia nie za bardzo może być dla nas "przykładem", bo chyba nie chcemy takich uregulowań jak tam. No chyba że chcemy?
By xerkop
#1448010
To jest moje, być może bardzo subiektywne zdanie o podejściu do obywatela w Polsce i może się ono komuś podobać lub nie.
Proszę kolegę Gregbard i Mutango o nie łapanie za słówka. Moja dyskusja z Sulkovem miała charakter poglądowy i nie związana była z tematem e-papierosów.
To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1448017
xerkop pisze:Proszę kolegę Gregbard i Mutango o nie łapanie za słówka. Moja dyskusja z Sulkovem miała charakter poglądowy i nie związana była z tematem e-papierosów.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego mamy tego nie wiązać z tematem e-papierosów?
To jest forum o e-papierosach. I z tego punktu widzenia oceniamy działania poszczególnych krajów. Nie jest to łapanie za słówka, tylko fakt, że rząd Australii w praktyce upieprzył rynek e-p, i znacznie w tym wyprzedził "zdegenerowaną i zgnitą do szpiku kości Polskę i Europę"...
Awatar użytkownika
By basika
#1448095
Czy można wierzyć w te zapewnienia ?
Kilka dni temu trafiłam na ten materiał. Trochę długi, ale warto go obejrzeć, a dla niecierpliwych podpowiem, że pierwsze 30 minut to statystyki dot. spadku przychodów ze sprzedaży analogów. Najciekawszy materiał zaczyna się po 33 minucie. Warto podkreślić fakt, że Krajowa Izba Gospodarcza rekomenduje wprowadzenie akcyzy na e-papierosy. Jest też ciekawa wypowiedź prof. Andrzeja Sobczaka. No ale nie będę opowiadać. Sami zobaczcie.
https://www.youtube.com/watch?v=s-6h6xelDcc
By Kajarka
#1448108
Trudno się dziwić. Polacy piją mniej wódki, papierosów też mniej palą, to trzeba poszukać nowego dochodu...
Awatar użytkownika
By e_sat
#1448131
Kajarka pisze:Trudno się dziwić. Polacy piją mniej wódki, papierosów też mniej palą, to trzeba poszukać nowego dochodu...


Mało jeżdżą samochodami, przesiadają się na rowerki i spacery, brawo Kajarka :lol:
Awatar użytkownika
By Tomy
#1448170
GSJP pisze:źródło Gazeta Prawna
Ze względu na prawa autorskie nie przeklejam a linkuję - cały tekst:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/888102,fiskus-moze-opodatkowac-papierosy-elektroniczne-ale-nie-chce.html


Cytować możesz, ale musisz wskazać autora(ów) i źródło. Wówczas nie łamiesz praw autorskich.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.