EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
By Varazand
#1780107
Z uwagi na to, że sklepy muszą się przystosować do przepisów UE mam zamiar zakupić w większej ilości bazy( +36mg/ml). Jaki okres czasu taka baza moze stać, aby nie stracić swoich właściwości? I czy występuje różnica w okresie przydatności pomiędzy bazami 100% VG a 100% PG ?
By Krasnal45
#1780119
100% PG ma dłuższe terminy. Jakie? Takie jak jest na naklejce datą określone. Przy przechowywaniu w lodówce, bez dostępu światła, można przedłużyć.
Awatar użytkownika
By mister67
#1780136
Krasnal45 pisze:100% PG ma dłuższe terminy. Jakie? Takie jak jest na naklejce datą określone. Przy przechowywaniu w lodówce, bez dostępu światła, można przedłużyć.


Podepnę się w tym wątku ;)
O ile można bezpiecznie przedłużyć bazę 100 % PG trzymając ją w lodówce i bez dostępu światła ? Powiedzmy, mam w tej chwili bazę z terminem ważności kwiecień 2019.
By Krasnal45
#1780140
Nie chcę Cię teraz wprowadzać w błąd, ale dopóki nie zmienia zapachu, konsystencji, koloru, to okres można dość znacznie przedłużyć. Jest gdzieś wpis w blogu Starego Chemika, w którym opisał to dość precyzyjnie. Poszukaj sobie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1780141
mister67 pisze:O ile można bezpiecznie przedłużyć bazę 100 % PG trzymając ją w lodówce i bez dostępu światła ? Powiedzmy, mam w tej chwili bazę z terminem ważności kwiecień 2019.

Trzeba wrócić do momentu skąd taka a nie inna data się wzięła na opakowaniu. Odpowiedzi są na forum. Wnioski, baza jest wieczna ale nikotyna z niej się utlenia. To co zostanie dalej nadaje się do do tego samego bo nikt autorytatywnie nie stwierdził że jest inaczej. Pozamiatane.
By Varazand
#1780332
Przy moich bazach spotykam sie z +/- rocznym terminem prydatności, poszukam artykułu na blogu. Dzieki za nakierowanie, że bazy PG mają dłuższy okres przechowywania w nich nikotyny, nad taką się będę musiał zastanowić. Z ideą, że niska temperatura i brak światła wpływa na zniwelowanie "rozkladu"? się już spotkałem.

Żeby nie robić tutaj śmietniska, jak ktoś kupował bazy hiliq lub nudenicotine, bo na jednym z tych wariantów zakupu rozmyślam, czy nie przekłamują tam ze steżeniami nikotyny i bezwartościowych produktów nie sprzedają, bo ceny w porównaniu do naszych polskich sklepów są co najmniej atrakcyjne bardzo bym prosił o opinie.
Awatar użytkownika
By adwokad15
#1780366
Hiliq według moich odczuć nie przekłamuje. Rozrabiałem ich 36 i odczucia były takie same jak z hangsena 36
Awatar użytkownika
By xD_
#1780405
ja tam zrobiłem zapas hangsena 36 akurat na 2 lata ( taki maja termin waznosci ) a potem sie bede martwił dalej ;) Trzymam je zawinięte w torebce foliowej i to sobie w lodówce lezy :) Teoretycznie przez 2 lata powinna być dobra nawet bez tego trzymania w lodówce skoro termin 2 lata ale co mi szkodzi ?
Awatar użytkownika
By matatiti
#1780407
Varazand pisze:
Żeby nie robić tutaj śmietniska, jak ktoś kupował bazy hiliq lub nudenicotine, bo na jednym z tych wariantów zakupu rozmyślam, czy nie przekłamują tam ze steżeniami nikotyny i bezwartościowych produktów nie sprzedają, bo ceny w porównaniu do naszych polskich sklepów są co najmniej atrakcyjne bardzo bym prosił o opinie.


Akurat jeśli chodzi o bazę Hiliq, to pod względem jakości stoi na najwyższym poziomie. Życzę powodzenia przy próbie jej zakupu. W Polsce jest nieosiągalna i jej zakup graniczy z cudem, zwłaszcza w świetle zapisów nowej ustawy.

Co do głównego zagadnienia tego wątku, to temat wyczerpuje post kolegi @pol, a więcej szczegółów odnajdziesz w tematach wielokrotnie omawianych na forum.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.