EPF
Awatar użytkownika
By aszer
Smokey69 pisze:
kuuubicki pisze:minut paczka najdroższych fajek (czerowne lucky striki ) 15 zł 10 paczek to 150 , 20 paczek to 300 a taifun kosztuje ponad 500 :D

Miesiąc przeciętnie intensywnego palenia analogów (1 paczka dziennie) :)

Myśle że te przeliczenia i tak nic nie zmienią ponieważ jak widać cześć osób woli kupić trzy parownik od ephro niż jeden orygiał.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
;/ sam tak robiłem , i na razie z zasilan został mi jeden klon z parownikow 4 ale powoli bede je wymieniał na oryginały;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By aszer
kuuubicki pisze:;/ sam tak robiłem , i na razie z zasilan został mi jeden klon z parownikow 4 ale powoli bede je wymieniał na oryginały;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak robiłem i teraz tylko dużo gratów zostało.To chyba choroba wieku dziecięcego czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
ja tam moje sprzedam/rozdam :)
By minut
kuuubicki pisze:minut paczka najdroższych fajek (czerowne lucky striki ) 15 zł 10 paczek to 150 , 20 paczek to 300 a taifun kosztuje ponad 500 :D

Bardzij chodziło o kraje za naszą zachodnią granicą
Awatar użytkownika
By slavo22
minut pisze:

Bardzij chodziło o kraje za naszą zachodnią granicą

Ale my żyjemy i zarabiamy w Polsce... Niestety...
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
minut pisze:Koszt dwudziestu kilku paczek papierosów

Dajcie spokój z przeliczaniem wszystkiego na paczki fajek. 500zł to 500zł niezależnie od tego ile ktoś palił przed e-p. Po pierwsze: wiele osób paliło analogi w zupełnie innej cenie niż teraz. Ja za swoją ostatnią paczkę fajek zapłaciłem coś koło dychy. Po drugie: nawet jak ktoś palił dwie paczki dziennie i puszczał z dymem kilkaset złotych miesięcznie, to nie znaczy, że teraz ma zamiar wydać te całe pieniądze na e-papierosy.
Poza tym podchodźmy do cen parowników obiektywnie. 400 czy 500 złotych za metalowy gwizdek to jest dużo. Niezależnie od tego ile kto zarabia. Człowiek majętny nie odczuje bardzo w portfelu takiego zakupu - ale to nie czyni parownika tańszym.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
Ja również nie przeliczam na paczki papierosów, jednak chciałem źwrócić uwagę na realia w PL i europie. Ale to zaczyna odbiegać od tematu, więc dyskusja na ten temat nie powinna podlegać dyskusji w tym miejscu.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By daras25
Pojawił się trzeci gracz w grze :)
Paypal po prawie rocznej obsłudze jednego ze sklepów sprzedającego klony odmówił pośrednictwa w przelewach pieniężnych .
Pretekst :

Under the Acceptable Use Policy, PayPal may not be used to send or receive
payments for items that infringe or violate any copyright, trademark, right
of publicity or privacy, or any other proprietary right under the laws of
any jurisdiction. This includes transactions for counterfeit items or
unauthorized replicas or copies of items.

http://www.m-vapes.co.uk/blog-news-and-updates

Oczywiście świat się nie zawali od tego ale jeżeli paypal pójdzie dalej tym torem to może utrudnić sporej części waperów robienie zakupów .
Hmm... kto by pomyślał że jest jednak instytucja która ma na to swój paragraf .
By Mastertext
daras25 pisze:Pojawił się trzeci gracz w grze :)
Paypal po prawie rocznej obsłudze jednego ze sklepów sprzedającego klony odmówił pośrednictwa w przelewach pieniężnych .
Pretekst :

Oczywiście świat się nie zawali od tego ale jeżeli paypal pójdzie dalej tym torem to może utrudnić sporej części waperów robienie zakupów .

"Dyplom sryplom" jak raczył onegdaj zauważyć nasz były ...
Awatar użytkownika
By _Monter_
daras25 pisze:Pojawił się trzeci gracz w grze :)
Pretekst :

Bardzo ciekawa sytuacja.
Postanowili zrezygnować z dość sporego zysku na poczet fair play.
Teraz należy poczekać na klona pay pal :mrgreen:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
Starzy waperzy pamietają jak paypal wypinał się na płatności za e-p wogóle.
Trzeba było ściemniać w opisach płatności tak, żeby nie było mowy o e-p. Teraz chyba już tak nie cisną.
Jestem za. Podróbki trzeba tępić.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By Tomba
A ja nie narzekam :wink:
Paypal chodził dzisiaj jak złoto i wydałem ponad 100 baksów na podróbki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ile to rzeczy można nabyć za 100 baksów. Kto by pomyślał :lol: :lol: :lol:
By nicus101
Reg.I/7 juz maja Alipay wiec jak paypal nie chce zarobic to ich strata :P a co do podrobek powiem tak czesto ceny sa nawet nie z kosmosu ale z innej galaktyki dla przecietnego zjadacza chleba wiec gdyby nie klony to dalej wielu wlacznie ze mna palilo by z CE5++++++ itp pasci

Edytowano.H
By minut
nicus101 pisze:Reg.I/7 juz maja Alipay wiec jak paypal nie chce zarobic to ich strata :P a co do podrobek powiem tak czesto ceny sa nawet nie z kosmosu ale z innej galaktyki dla przecietnego zjadacza chleba wiec gdyby nie klony to dalej wielu wlacznie ze mna palilo by z CE5++++++ itp pasci

Albo śmierdziele
By user
To już nie są chiny z lat 80 co wyprane podkoszulki w cypisku lub ixi robily sie w rozmiarze dla lalek . i jak by produkt x bylby zrobiony w Pl czy tez gdzie kolwiek indziej w tej smej cenie czy byłby lepszy nie sadze.
Awatar użytkownika
By maksioo
Tak czytam i czytam i różne myśli mi do głowy przychodzą na ten temat. Wielu z was najezdza na klony. Rozumiem że jednych stać to kupują innych nie stać to kupują z china. Ciekawe ilu z was anty klonów kupuję w aptece tańsze polskie bądź zagraniczne zamienniki leków?? Albo lepiej ilu kupuje części do samochodów w serwisie bo to przecież oryginały a w sklepie tylko klony! GDYBY taki tgt w Polsce kosztował 150 zł sam bym odzalowal i kupił ori ale niestety kosztuje ponad 500 co stanowczo wykracza poza moje możliwości. Powiecie że więcej przepalalem ok, idąc za ciosem ilu z was rzetelnie odkłada te 12-15 zł dziennie do skarbonki?? Wielu zaoszczedza na ep ale w polskich realiach zaraz znajdą się dziury w które cza upchnąć to co się zaoszczędzilo. Prawda o klonowaniu jest taka - ten kto wymyślił coś fajnego i prawnie nie zabezpieczyl tego odpowiednio ma poprostu pecha. Podobnie jest z tekstami typu "kupię klona jak mi się spodoba to kupię ori" ale jednak tego klona posiada albo posiadał. Panowie tak z ręką na sercu ilu z was którzy tak naskakuja na klonowanie nie miało w życiu ani jednego klona??
Awatar użytkownika
By amisiek1969
W kwestii klonowania problemem nie jest wykonana kopia, ale nielegalne znakowanie produktów obcymi znakami firmowymi (czytaj, kradzionymi). Wg ustawy o ochronie praw autorskich, nie ważne czy projekt jest zastrzeżony, czy nie, to jest czyjaś praca autorska i za nielegalne wykorzystanie takiej twórczości, autor może domagać się odszkodowania, a złodziej podlega karze.

[edit]
Np. produkt niezastrzastrzeżony jest ogólnie dostępny i każdy może legalnie wykonać kopię jego kształtów. Jednak znak towarowy jest produktem autorskim i podlega pod odpowiednie przepisy prawa.
--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By Smokey69
maksioo - dokładnie o jedną stronę wcześniej było i o lekach, i o samochodach :)

Unikam klonów - produktów znakowanych cudzym logo lub imitujących produkty brandowane poprzez łamanie praw patentowych. Leki generyczne, części samochodowe tzw "zamienniki" (bez logo producenta samochodów) nie wypełniają tej definicji.

Czasy noszenia dresów z 4 paskami albo podrabianych Addidasów bezpowrotnie minęły - dziś to raczej obciach dać się złapać na noszeniu czy używaniu podróbek. Inaczej jest w wypadku produktów inspirowanych znanymi brandami, ale sprzedawanych pod własnym logo "zainspirowanego" producenta. Kopii słynnych gitar Fender Stratocaster i Gibson Les Paul są setki - lepszych i gorszych. Każda szanująca się w czymś różni się od oryginału i nosi inną nazwę i inne logo. Miałem kilka kopii Fendera, ale żadna nie nosiła logo Fendera. I tyle. To w sumie proste rozróżnienie - każdy rozsądza w swoim sumieniu.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 45

Witam, Aktualnie używam digiflavor helix box mod z[…]

Grzałka do volish alpha

Witam jaka grzałkę wybrać do volisha alphy 0.3om 0[…]

Witam wszystkich, Używam TFV8 Big Baby od jakichś […]

SX mini X Class