EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By rekrutacja
#1766692
Cześć, jestem nowy w wapowaniu, ale... mam umysł ścisły, więc przeczytałem pół tego forum, sporo artykułów teoretycznych, i tak dalej. Wiem już jak działają grzałki, wiem z czego robi się liquidy, innymi słowy - jestem całkiem nieźle przygotowany teoretycznie.

Gorzej z praktyką.

Mój sprzęt to Aspire Pockex z grzałką 0.6 ohma. Ze standardowego płynu dym jest dla mnie za ostry, duszący, gryzący. Niedobrze. Z tego co wyczytałem źródłem problemu jest gorąca grzałka i duża zawartość glikolu propylenowego w standardowym liquidzie.

Kompatybilną grzałkę 1.5 ohma już zamówiłem, będę testował.

Natomiast z testowaniem różnych liquidów jest problem: żaden sklep w którym byłem kompletnie nie wie co sprzedaje i jaka jest zawartość liquidów, które mają w ofercie. Kiedy spytałem o procent zawartości gliceryny sprzedawcy otwierali szeroko oczy. Jeden zaczął mówić coś o płynach gęstych i rzadkich, drugi o łagodnych i "kopiących w gardło", trzeci powiedział że sami robią liquidy na zamówienie na podstawie bazy której składu... nie znają. Co więcej kupione przeze mnie liquidy na opakowaniach również nie mają składu podanego. To znaczy mają składniki, ale brak informacji ile ich jest (poza nikotyną rzecz jasna).

Więc teraz pytanie: czy jest firma która ogarnia takie rzeczy, i na prośbę o liquid 80%VG po prostu mi go sprzeda albo zamówi? Czy w ogóle jakiś producent który uczciwie podaje ile czego wlewa do kadzi? Czy to wszystko jest takie "januszowe"?
Awatar użytkownika
By matatiti
#1766707
rekrutacja pisze:
Więc teraz pytanie: czy jest firma która ogarnia takie rzeczy, i na prośbę o liquid 80%VG po prostu mi go sprzeda albo zamówi? Czy w ogóle jakiś producent który uczciwie podaje ile czego wlewa do kadzi? Czy to wszystko jest takie "januszowe"?


Jest taka firma w podwarszawskim Nieporęcie, gdzie kiedyś mieszali pod indywidualne wymagania klientów. Chcesz 80VG? Zadzwoń i zapytaj ;)
Drugie rozwiązanie, to spacer w podziemiach okolic dworca centralnego. Doszły mnie słuchy, że jest tam dobrze zaopatrzony sklep z liquidami z górnej półki. Tam raczej będziesz musiał przygotować się na znacznie większe wydatki ;)
Trzecie rozwiązanie, to zacznij mieszać sam, w oparciu o dobrej jakości aromaty, przepisy i wiedzę (do nabycia za free na naszym forum ;) ), a z czasem dojdziesz do takiej wprawy, że odejdzie Ci ochota na kupne ;)
By marti701
#1766715
Nie wiem czy będziesz zadowolony z tej grzałki 1.5 ohma. Ona ładnie chodzi na 18W, 5.2V
Pocket X to bateria pod Sub Ohmy i pewnie jej max napięcie to 4.2V, więc na tej grzałce 1.5 ohma wyjdzie ok. 11.7W


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1766738
Glikol,gliceryna,strzykawka 1ml,strzykawki 10 i 20ml.lub pojemniejsze,igly 1.6 - 2.2mm.aromat,baza nikot.kilka butelek i pomerdasz w odp.proporcjach,będziesz wiedział co wapujesz *CZAJNICZEK*
By Risto
#1766802
matatiti pisze:Na alledrogo. Jest tego od groma.


Obrazek

Zawsze przestrzegano na tym forum, przed zakupami sprzętu i innych towarów do ep. od niesprawdzonych sprzedawców, chociaż są na tym portalu i sprawdzeni dostawcy, tylko nikt tu nie podał, którzy to są (być może ktoś poinformował kolegę na PM).
Jest sprawdzony dostawca PG i VG w mieście, gdzie Kmicic vel Babinicz rozsadził szwedzkie ciężkie działo oblężnicze - tzw kolubrynę.
Dobry towar i w dobrej cenie.
Przy okazji można tam kupić niezłe aromaty, bo sklep ma status autoryzowanego sprzedawcy producenta i dlatego posiada ich bogatą ofertę. Sklep z tymi samymi aromatami jest też w Warszawie.

BTW Kupowanie dzisiaj gotowych liqiudów w buteleczkach 10 ml jest loterią i stratą pieniędzy, chyba że mamy sytuację awaryjną.
By FlashGordon
#1766803
Chyba nic się nie stanie jak napiszę, że w dobrej cenie masz na wapujemy bazy, glikol i glicerynę, sprawdzone pod kątem tworzenia własnych mieszanek.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1766805
Zgadza się @Risto. Jest wielu dobrych i lubianych przez forumowiczów sprzedawców obecnych na naszym forum. Może udzieliłem zbyt subiektywnej odpowiedzi na pytanie o PG i VG, bo przyzwyczajony jestem do zaopatrywania w ich większe ilości u sprawdzonych dostawców z poza naszej forumowej społeczności.
Awatar użytkownika
By rav64
#1766828
Jak chcesz znać skład to omijaj sklepy (wysepki) esw. Ja u nich widziałem bazę która ma w składzie napisane: z przewagą glikolu :shock: . Na liquidach też nie znalazłem składu. Odwiedź któryś ze sklepów stacjonarnych (możesz najpierw poczytać na stronach) e-dym z ich bazami lub inawery - składy są podane dokładnie.
By rekrutacja
#1766936
marti701 pisze:Nie wiem czy będziesz zadowolony z tej grzałki 1.5 ohma. Ona ładnie chodzi na 18W, 5.2V
Pocket X to bateria pod Sub Ohmy i pewnie jej max napięcie to 4.2V, więc na tej grzałce 1.5 ohma wyjdzie ok. 11.7W


Też mam tą wątpliwość, ale tak czy siak spróbuję. Niestety Aspire nie produkuje grzałek do NautilusX i PockeX w granicach 1-1.2 ohma. Jest 0.6 a potem od razu 1.5
By dawca90
#1766957
Glikol i gliceryne polecam z minerały ziemi. Aromaty to już kwestia gustu . U mnie od dawna aromaty spożywcze i jestem zadowolony

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By rekrutacja
#1767318
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Kilka uwag żeby zostało dla potomnych:

1. Sklep w podziemiach dworca centralnego (pawilon 52) faktycznie ma liquidy z oznaczeniem zawartości VG i PG. Jak się okazuje jest kilka polskich firm które prawidłowo oznaczają co wlewają do kadzi. Nie wiem jak inni, ale dla mnie te różnice w składzie są znaczące. 65%VG pali się znacznie lepiej niż 50%. Muszę zobaczyć co będzie jak użyję 75% VG.

2. Grzałka Aspire 1.5 ohma dedykowana do NautilusX faktycznie pasuje do ActiveX. Czuć że grzeje znaczniej słabiej, ale wystarczająco dużo żeby po kilku pociągnięciach wyprodukować miłą, chłodną chmurkę bardzo przyjemną w paleniu. Zużycie płynu jest znacznie mniejsze, więc teraz muszę poeksperymentować ze stężeniem nikotyny - 6mg to za mało przy takiej mocy.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.