EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Bliq
#22727
Witam,
Od pewnego czasu popalam sobie wspaniałe EVO z liquidem Farsee Menthol medium. Otóż po paru dniach takiego wdychania sięgnąłem po mentola analogowego. I co? Odurzenie jak gdybym nie palił od miesiąca. Zastanawiam się z czego to wynika, w końcu paląc elektronicznie dostarczam organizmowi nikotyny, dlaczego więc reaguje na normalnego papierosa w taki sposób? Może to kwestia chwilowego niedotlenienia mózgu ze względu na dym? Ma ktoś podobne odczucia, ew. jakieś informacje na ten temat? :)
Awatar użytkownika
By E-JACK
#22728
Góral pisze:Witam,
Od pewnego czasu popalam sobie wspaniałe EVO z liquidem Farsee Menthol medium. Otóż po paru dniach takiego wdychania sięgnąłem po mentola analogowego. I co? Odurzenie jak gdybym nie palił od miesiąca. Zastanawiam się z czego to wynika, w końcu paląc elektronicznie dostarczam organizmowi nikotyny, dlaczego więc reaguje na normalnego papierosa w taki sposób? Może to kwestia chwilowego niedotlenienia mózgu ze względu na dym? Ma ktoś podobne odczucia, ew. jakieś informacje na ten temat? :)


to wynik wdychania CO2, który w EP nie występuje.
Awatar użytkownika
By Bliq
#22729
Tak właśnie myślałem. Dobrze że przed dzisiejszą, dość mocno zakrapianą imprezą kupiłem paczkę analogów, bo gdybym pewnie sięgnął po nie, bez wcześniejszego przygotowania, w stanie mocnego upojenia alkoholowego skończyłoby się lądowaniem w toalecie :D
Awatar użytkownika
By E-JACK
#22731
Góral pisze:Tak właśnie myślałem. Dobrze że przed dzisiejszą, dość mocno zakrapianą imprezą kupiłem paczkę analogów, bo gdybym pewnie sięgnął po nie, bez wcześniejszego przygotowania, w stanie mocnego upojenia alkoholowego skończyłoby się lądowaniem w toalecie :D


W przypadku mocnego upojenia alkoholowego lądowanie w toalecie jest bardzo prawdopodobne nawet bez analogów. W razie czego mocno trzymaj się podłogi - najgorsze są helikoptery ;) :D
Awatar użytkownika
By fenek
#22732
I zdecydowanie nie próbuj płynów typu "XX High" 36 mg...no chyba, że na alkoholu chcesz zaoszczędzić (sprawdzone empirycznie) :oops:
Awatar użytkownika
By Bliq
#22733
Tak właśnie wyglądało moje rzucanie palenia, gdy po dwóch miesiącach niepalenia ktoś na imprezie poczęstował mnie czerwonym Viceroyem a ja, będąc dość wstawionym, naturalnie nie mogłem odmówić. Utrata świadomości na chyba pół godziny :lol:

I zdecydowanie nie próbuj płynów typu "XX High" 36 mg...no chyba, że na alkoholu chcesz zaoszczędzić (sprawdzone empirycznie) :oops:

Niestety z EVO nie pójdę na imprezę gdyż prawdopodobnie go zgubię a jeśli nawet nie to i tak jakieś sto osób będzie chciało spróbować co to jest a kolejnym stu będę musiał tłumaczyć jak to działa bo większość w życiu o tym nie słyszała... :)
Awatar użytkownika
By fenek
#22739
Góral pisze:Niestety z EVO nie pójdę na imprezę gdyż prawdopodobnie go zgubię a jeśli nawet nie to i tak jakieś sto osób będzie chciało spróbować co to jest a kolejnym stu będę musiał tłumaczyć jak to działa bo większość w życiu o tym nie słyszała..

Dokładnie tak będzie - też sprawdzone empirycznie. Ale imprezę w życiu niejedną pewnie będziesz miał i kiedyś i tak będziesz musiał się ujawnić, a analogi warto byłoby w końcu pożegnać.
Zresztą...każdy zainteresowany imprezowicz to potencjalny klient, to rozrastające się grono e-palaczy, to wreszcie większy rynek e-papierosów, większa konkurencja i niższe ceny - skorzystasz na tym przynajmniej podwójnie.
Awatar użytkownika
By Bliq
#22781
fenek pisze: Ale imprezę w życiu niejedną pewnie będziesz miał i kiedyś i tak będziesz musiał się ujawnić, a analogi warto byłoby w końcu pożegnać.
Zresztą...każdy zainteresowany imprezowicz to potencjalny klient, to rozrastające się grono e-palaczy, to wreszcie większy rynek e-papierosów, większa konkurencja i niższe ceny - skorzystasz na tym przynajmniej podwójnie.


Owszem, ale ja traktuje analogi i e-papierosa zamiennie. W sumie to zwisa mi czy to czy tamto, na imprezę mogę kupić tą paczkę fajek i zasilić budżet państwa :) Paczkę się wypali a EVO leży i czeka :) Niestety z bateriami Atom to za dużo tego palenia na imprezie bym nie miał, licząc tych wszystkich palaczy, którzy chcieliby spróbować elektronicznego wymiaru przyjemności. A co do rozwoju e-papierosów to jeszcze długa droga - ojciec pracuje w branży tytoniowej i opowiadał jak do jednego sklepu (w wawie chyba) dostarczyli e-papierosy, raptem jeden się sprzedał. Miejmy nadzieję, że z czasem się to przyjmie :P
Awatar użytkownika
By lesmie
#22788
Trzeba nauczyć się imprezować z e papierosem, po imprezie rano znacznie lepsze jest samopoczucie.
Awatar użytkownika
By Bliq
#22796
Poza tym mam jeszcze jedną sprawę. Nieraz zdarza mi się napić liquidu. Nie przeszkadzało mi to dopóki nie zacząłem czytać różnych wątków na forum, gdzie niektórzy piszą o płukaniu ust po napiciu się liquidu. Ja osobiście zwyczajnie połykam to co EVO wypluje, w smaku nawet dobre :) Teraz rozumiem że to nie najlepszy pomysł, jaki wpływ na zdrowie może mieć spożywanie liquidu w czystej postaci?
By dr.flower
#22797
Taki sam jak inhalowanie , przy połykaniu "głębsze doznania smakowe" i bez hita w gardło.
A na imprezie przeważnie znajdzie się kawałek gniazdka do ładowarki więc to też nie problem:).
By aka
#22798
Ja też piłem liquid ale tylko przy RN4081 (okrągły ustnik) - miałem ciągle zgagę. Powiedziałem sobie, że nigdy nie kupię e-papierosa z okrągłym ustnikiem. Przy papierosach z płaskim ustnikiem nie udało mi się napić liquidu no i bardziej mi odpowiada wkładać do ust taki kształt wkładu.
Awatar użytkownika
By lesmie
#22813
Rzadko zdarza napić mi się e liquidu, ponad rok e palenia daje wprawę jak palić żeby nie pić płynu, a jeśli się już zdarzy to nie robi na mnie wrażenia, oprócz dostarczenia do organizmu dodatkowej porcji nikotyny nie sądzę aby to miało negatywne skutki.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#22845
A ja do imprez mam liquid NO! Tak się składa, że papierosy mnie "mulą", a że lubię palić przy piciu, do knajpy zabieram beznikotynowe. I co? I mogę więcej wypić a rano tylko trochę suszy mimo że praktycznie nie wypuszczam peta z gęby. :)
Awatar użytkownika
By Bliq
#22886
Riccardo pisze:A ja do imprez mam liquid NO! Tak się składa, że papierosy mnie "mulą", a że lubię palić przy piciu, do knajpy zabieram beznikotynowe. I co? I mogę więcej wypić a rano tylko trochę suszy mimo że praktycznie nie wypuszczam peta z gęby. :)


Zazdroszczę bo ja się teraz czuje jakby mnie tabor kolejowy rozjechał. Dosłownie. Nie wiem czy to przez fajki czy mieszanke (wódka + piwo) ale takiego kaca nie miałem chyba od roku.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.