EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By petereks
#1168681
Hej :)
Nie wiem, czy to dobry dział, ale mam problem, może ktoś już to przerabiał i podzieli się wiedzą.
Temat zaczął się tu:
http://www.e-papierosy-forum.pl/aga-t3-niekompletna-uszkodzona-lub-sam-baniaczek-t72034.html

Czyli, mam pęknięty baniak do Agi, kolega se55ba podarował mi baniaki ale trochę wyższe.
Problem jest z dopasowaniem, skróceniem baniaka.
Szkło, może to i pyrex, nie mam wiedzy.
Jakieś pomysły ?
Najlepiej sprawdzone :)

Piotr *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By petereks
#1168687
Dzięki Reed. :)
To zapewne działa. ale ja mam do obcięcia około 5mm, jakoś nie bardzo to widzę tą metodą.
Odciski i zakwasy po 5 dniach szlifowania ... taką mam wizję ;)

Jakieś inne pomysły ?

Piotr.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1168700
petereks pisze:Dzięki Reed. :)
To zapewne działa. ale ja mam do obcięcia około 5mm, jakoś nie bardzo to widzę tą metodą.
Odciski i zakwasy po 5 dniach szlifowania ... taką mam wizję ;)

Jakieś inne pomysły ?

Piotr.


Reed Ci dobrze poradził, innej drogi nie ma. Dasz radę. Tylko pamiętaj by robić to z dostateczną ilością wody, najlepiej pod kranem. U mnie sprawdziła się tarcza szlifierska.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By petereks
#1168714
Hmmm, toć to męka straszna, tak ręcznie ...
Potem zapewne *NOSZE*

Znajomy mi poradził, żeby naciąć diamentem, potem zamoczać w gorącej wodzie na przemian z zimną.
Ponoć natura tej zmiany temperatury sama zrobi swoje, szkło samo się natnie głębiej i w rezultacie pęknie wzdłuż nacięcia.

Samo nacięcie może mocują w wiertarce w jakimś uchwycie, włączyć i przytknąć diamentowe ostrze.
Powinno równo naciąć po obwodzie.

Piotr.


EDIT

@d1roman
To pewnie taniej wyszło by kupić nową Agę :lol:
By user
#1168721
Nie, raczej nie. Może się udać, ale ........... Twoje ryzyko.
Ja mam taka mini stołową szlifiereczkę z tarczami o średnicy prawie 10 cm Tnę więc rurkę inaczej niż tarczką dremela.
Ale jeżeli masz ich kilka, możesz spróbować, może i się uda prosto uciąć.
Tyle, że pyrex lubi odpryskiwać, nie raz spieprzyłem ciętą rurkę, bo końcówkę minimlanie za szybko chciałem :|
Awatar użytkownika
By bullet
#1168727
Podam stary i sprawdzony sposob. Zaznacz (zarysuj) tylko lekko pilnikiem (iglak) dookoła w miejscu gdzie ma być przecięta, rozgrzej drucik (szprycha) ukształtowany tak, aby objął ok 60% rurki, rozgrzej go nad świeczką(ew.kuchenka zapalniczka..) i przytul do zaznaczonego równocześnie obracając rurkę. Powinna odskoczyć od razu.

Starszym sposobem jest tez (to sposob na dwie osoby i wiem ze tak robili winiarze :D) owinac sznurek wokol rurki i ciagnac z dwoch stron jak pilke do drzewa.Gdy miejsce w ktorym wystepuje tarcie stanie sie bardzo cieple polewa sie je zimna woda lub przyklada jakis zimny przedmiot (kamien, noz) i szkielko ladnie odskakuje ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By petereks
#1168733
@Reed
Nie mam takiej szlifierki, a dremela może bym pożyczył, tarczkę diamentową kupił w Obi.
Mam dwie rurki, tylko, albo aż.
Teoretycznie jedna może być testowa.

@bullet
O, to, to ...
To mogła by być dobra droga do sukcesu.
Baniaczek ma średnicę 20mm i grubość ścianki 1.8
Ale grubość chyba nie jest aż tak istotna, czy się mylę ?

@Goldi
Mam dostęp do frezów z końcówką diamentową, takich grawerskich, to jest dość malutki i precyzyjny sprzęt

Piotr :)
Awatar użytkownika
By bullet
#1168744
Wiesz co kolego to są sposoby winiarzy którzy rozcinali butelki , więc na pewno nie ma ;) co do noża to jest wporzadaku, ale Pyrex lubi odpryskiwac i nożyk ponoć nie jest za ciekawy ,choć znam osobę która przecinala nie raz i sobie chwali (szklarz) ;)

O widzę,że kolega z 3city polecam szklarza w oliwie jak sie jedzie w kierunku spacerowej prawie na samym końcu pawilonow po lewej stronie , wpadnij spytaj może Ci podetnie ;)
Awatar użytkownika
By petereks
#1168749
@ Bullet
Chyba będę próbował coś przez weekend, muszę jeszcze sobie przemyśleć sprawę.
Owszem, jestem z 3city, z Gdyni.

Dzięki za namiary, może wpierw postaram się do tego szklarza dodzwonić jak by mi test nie wyszedł z pierwszym baniakiem.

Niestety u mojego szklarza w Gdyni na Świętojańskiej jak pytałem powiedział, że się da obciąć.
Jak już poszedłem z baniaczkiem to się chyba przestraszył i zrezygnował :?

Wielkie dzięki za podpowiedzi :)

Jak by ktoś coś jeszcze wiedział, proszę śmiało, na pewno temat komuś jeszcze się przyda w przyszłości, bo szkło lubi pękać :D

Piotr.
Awatar użytkownika
By petereks
#1168814
@ Reed
Zdaję sobie sprawę, że może być ciężko, ale staram się uruchomić mój parowniczek, który jest całkiem fajny :)
Będę próbował, tylko jeszcze nie wiem którą metodą :zakrecony

@ TRNCzarny
Wielkie dzięki za linka, czym więcej informacji, tym lepiej i może łatwiej będzie dobrać odpowiednią metodę, sposób.

@ Mutango
Link już widziałem wcześniej, bo nim napisałem na forum kilka dni szukałem po internecie tego baniaczka.
Niestety do mojej nie pasuje, ja posiadam AGA T3.
Jest krótszy, niższy od tych z linku.
Ale bardzo dziękuję za namiary :)


Dalsze pomysły, sugestie mile widziane ...
Na razie zbieram informacje, a na działania jest czas, na spokojnie.
Tyle już Aga czeka, to jeszcze może poczekać.
:mrgreen:

Piotr

EDIT -------------

Ale za mnie gapion :shock:
@ Mutango
Nie zauważyłam, ze tam jest wybór wielkości :roll:
Wieeeelki plusik dla Ciebie, to lecę na zakupy :cygaro:
Ale temat może się komuś przydać, więc można dyskusję pociągnąć.
Mimo wszystko spróbuję z tymi moimi baniakami coś ten teges ...:P
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2014, 15:13 przez petereks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miron52
#1168817
Tam stoi tak
Zapasowa tulejka Pyrex
16mm Pyrex tulejka do AGA-TD, AGA-T3, AGA-T4, AGA-T5, AGA-T7
23mm Pyrex tulejka do AGA-T2
23mm Pyrex tulejka do AGR+ (510 D Soft Tip cartomizer)
33mm Pyrex tulejka do AGR+ (510 D Soft Tip XXL cartomizer)

więc powinna pasować
Awatar użytkownika
By bullet
#1168824
Nie wiem jak w t3 ale raczej nie ... Ale w aga-td i t2 zamiast zamawiac wpakowalem tubki od kajtka i pasowaly :mrgreen:
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1168827
bullet pisze:(...)
Starszym sposobem jest tez (to sposob na dwie osoby i wiem ze tak robili winiarze :D) owinac sznurek wokol rurki i ciagnac z dwoch stron jak pilke do drzewa.Gdy miejsce w ktorym wystepuje tarcie stanie sie bardzo cieple polewa sie je zimna woda lub przyklada jakis zimny przedmiot (kamien, noz) i szkielko ladnie odskakuje ;)
Pozdrawiam


Sprawdzone ;) można ów sznurek wymoczyć w nafcie/benzynie i poddpalić. Działa jeśli butelkę chcemy upitolić, pyrex może pójść po całości. Kanthal 0.3 dla szkła tej średnicy mógłby być lepszy.

--------
przedtem równo diamencikiem po obwodzie.
Awatar użytkownika
By petereks
#1168846
Szkiełka zamówione :)

Jednak pobawię się tym co mam aktualnie, tak dla wprawy.
Myślę, ze na początek spróbuję tego szlifowania na mokro, ręcznie.
Zobaczę jak w ogóle pójdzie.
Nie ma osełki, ale mam papier wodny i kawał prostej płyty.
Ale to już jutro, bo dziś zdechły jestem po pracy :roll:

Potem zobaczymy inne metody, testowo niejako.

Piotr :)
Awatar użytkownika
By breyger
#1171144
a widzisz i szkoda, bo na osełce dziadek mnie uczył i idzie bardzo ładnie i szybko :)
Awatar użytkownika
By Bakshee
#1211055
I jak, pociągnąłeś dalej zabawę z baniaczkami?
Ja mam kilka baniaczków do skrócenia i na jednym spróbowałem sposobu z kamieniem szlifierskim. Dał się co prawda oszlifować, ale od wewnętrznej strony poodpryskiwało szkło na całym obwodzie. Ciekawi mnie, czy komuś wyszło to czysto.
By user
#1211068
Gruboziarnisty to "zabójstwo" Obszczypi na bank. Im gładszy, tym gładszy rant będzie, ale czas się wydłuży.
Pod bieracą wodą niekoniecznie. Wystarczy nawilżać na tyle, aby było mokre. IMO to nawet lepiej, jak ciągle spłukiwać.
Awatar użytkownika
By Tianski
#1211097
Kiedyś szlifowałem baniaki do UD AGI - szyba papier wodny 1200 woda, na finisz 2500 i woda.Trzeba uważać, bo po takim szlifowaniu ranty baniaka są ostre i można pokaleczyć. Ranty tępiłem zakładając baniak na wcześniej przewiercony korek (z korka) od wina który był wkęcony na większe wiertło zamocowane w wiertarce. papier 2500 woda i wolne obroty. cała zabawę polecam wykonywać w rękawiczkach gumowych czy nitrylowych.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.