EPF
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135562
Nie każdy pamięta ale kiedyś kupując moda, człowiek starał się radzić sobie samemu i BYŁ TEGO ŚWIADOM , jedynie gdy po próbach naprawy/WYSZUKANIA czy ktoś nie miał wcześniej takiego problemu zakładało się temat (czasami wystarczyło napisać PW, do twórcy moda i wszelkie wątpliwości były wyjaśniane). Teraz ludziki pozamieniali się z szympansami na głowy i zamiast postarać się dojść do rozwiązania samemu, zdają się na innych.
Kupując moda, człowiek powinien zdawać sobię sprawę że : ma tam styk z + i - , w środku akumulator, izolacja, sprężynka/magnesik i to wszystko !
Jeśli z tym sobie nie radzisz to używaj egona.
Co tam jest skomplikowanego ? Jak przycisk się zatnie to : imadło + kombinerki ewentualnie 2 pary kombinerek i do dzieła, można spróbować innych bardziej humanitarnych metod, wg. własnego uznania.

Kolejnym wysypem jest "o boże ! nie mogę zrobić grzałki do mojego parownika!"
1. wypada poczytać ten wątek : microcoils-mikrogrzalki-temat-ogolny-t49934.html?hilit=microcoil
2. Nie wiem stosować sznurek/watkę/szmatkę/mesha ? To sie dowiedz, sprawdź z czego Ci najbardziej smakuje, jakiś topic ?
Oczywiście : sznurek-watka-a-moze-siatka-t69148.html

"Mój parownik cieknie, ratujcie"
Nosz kurczaczki... Daj więcej waty/szmaty/sznura (ale nie za dużo bo będzie " Jaaaaki bóbr!" i pewnie kolejny temat który nic nie wniesie na forum bo to też już było przerabiane ! )
Ewentualnie sprawdź czy masz wszystkie uszczelki, czy nie masz rozszczelnień, czy coś nie jest pęknięte itp. itd. ! Propo Kayfuna z którym jest od groma problemów bo użyszkodnicy sobie z nim nie radzą na forum gdzieś jest prawdopodobnie w tips and tricks "setup awaryjny", może to coś pomoże !

I polecam przeczytać i postarać się zrozumieć regulamin forum !
Jest tam wyraźnie zaznaczone najpierw użyj *SZUKAJ2* , a jeśli nic nie znajdziesz to zakładasz temat.

Rozumiem jeśli ktoś ma problem z elektroniką, nie jest z tym aż tak pojedynczo jak z mechanikami, jednakże wtedy także polecam *SZUKAJ2* bo na 75% ktoś poruszył temat waszego problemu wcześniej.
By user
#1135566
Ale ........... co ma na celu ten temat?
Pytam z ciekawości, no offence.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135568
Mam cichą nadzieję, że to w jakiś sposób przemówi do leniwych userów...
Awatar użytkownika
By saradonin
#1135574
slawol8 pisze:Mam cichą nadzieję, że to w jakiś sposób przemówi do leniwych userów...
Ja Cię nawet w tej kwestii rozumiem, tylko pominąłeś jeden drobny szczegół: ci, o których mowa mają problem z czytaniem czegokolwiek, więc i tak tego nie przeczytają :lol: taki paragraf 22
By user
#1135575
slawol8 pisze:Mam cichą nadzieję, że to w jakiś sposób przemówi do leniwych userów...

Obawiam się, że to syzyfowa praca.
Zauważ ile razy zwróciłem uwagę na brak własnej inwencji, to narażam się tylko na ataki i posądzanie o chamstwo i buractwo.
Teraz są czasy roszczeniowców i leserów, zapomnij, że wielu zrozumie Twoje przesłanie (choć mam identyczne zdanie w tej kwestii)
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135576
Kurcze, może jakiś moderator powinien napisać instrukcje obsługi moda dla początkujących, przykleić, zaktualizować regulamin i BANOWAĆ ;].

"Nie przeczytają", "Walka z wiatrakami"... Na 99% macie racje, ale jak uda się nawrócić jednego to i tak będzie sukces...
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 13:41 przez slawol8, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#1135578
Myślisz, że takowych nie było?
Próżne nadzieje. Prościej takiemu leserowi napisać, niż wyszukać i przeczytać.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135580
reed pisze:Myślisz, że takowych nie było?
Próżne nadzieje. Prościej takiemu leserowi napisać, niż wyszukać i przeczytać.


Były. Stacho coś chyba tam naskrobał...
Awatar użytkownika
By pok14
#1135581
Skoro temat brzmi "O modach" to od dłuższego czasu taka moda zapanowała na chroniczną niechęć do czytania, szukania, myślenia wśród młodych stażem użytkowników.
Moda na zadawanie pierdyliarda upierdliwych pytań, na które odpowiedzi zostały już dawno udzielone w X tematach.
Moda na wyważanie otwartych drzwi.
Moda na histeryczne tytuły nowych tematów "HELP"
Moda na zawracanie :dupa problemami, które można rozwiązać jeśli ma się czym myśleć
Taka teraz moda ciągle pytać o moda, parownik, zestaw. Byle nie poszukać samemu bo to czasu szkoda, prędzej dadzą gotowe rozwiązanie inni.
Najtrafniejszą odpowiedzią na wszelkie płacze, lamenty i wycie o pomoc, powinna być odpowiedź typu wojskowego:
masz łeb i uj - to kombinuj.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1135584
Pitolicie obywatele. Wystarczy nagrać co napisano na Yutube i pozamiatane :) . Koledze dać plusa że się starał bez wizji i dźwięku dotrzeć do tych co nic do nich nie dociera.
By user
#1135588
PucH2 pisze:Pitolicie obywatele. Wystarczy nagrać co napisano na Yutube i pozamiatane :) . Koledze dać plusa że się starał bez wizji i dźwięku dotrzeć do tych co nic do nich nie dociera.


Do nich i wizja i dźwięk raczej nie dotrą. No chyba, że wizja spadającego na łeb bejzbola i dźwięk gdy już spotka się z pustą czaszką :palm2
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135590
PucH2 pisze:Pitolicie obywatele. Wystarczy nagrać co napisano na Yutube i pozamiatane :) . Koledze dać plusa że się starał bez wizji i dźwięku dotrzeć do tych co nic do nich nie dociera.


No kurcze, jakiś pomysł to jest, gdybym chociaż miał "wyjściową" twarz i nienaganną dykcję to bym spróbował, łatwiej obejrzeć filmik niż przeczytać temat. Cofamy się do pisma obrazkowego. :cry:

reed pisze:Do nich i wizja i dźwięk raczej nie dotrą. No chyba, że wizja spadającego na łeb bejzbola i dźwięk gdy już spotka się z pustą czaszką :palm2


To jest czasochłonne zajęcie i to baaardzo :twisted:
Awatar użytkownika
By daras25
#1135593
Powtarzałem już to kilka razy - nie dyskutować tylko podać link do odpowiedniego tematu i po sprawie . Na prawdę szkoda czasu i nerwów .

Tapa
Awatar użytkownika
By Hunka
#1135595
slawol8 pisze:Kurcze, może jakiś moderator powinien [......] BANOWAĆ ;].


YES SIR :mrgreen:
By user
#1135596
Hunka pisze:
slawol8 pisze:Kurcze, może jakiś moderator powinien [......] BANOWAĆ ;].


YES SIR :mrgreen:


A Tobie, to tylko przyjemności w głowie, a czarna robota na nas spada :kulam
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135599
daras25 pisze:Powtarzałem już to kilka razy - nie dyskutować tylko podać link do odpowiedniego tematu i po sprawie . Na prawdę szkoda czasu i nerwów .

Tapa


Nie uważasz, że to taka niedźwiedzia przysługa ?
Pomożesz, a z kolejnym problemem wyskoczy za 40 sekund, który był już poruszany, ewentulanie napisze do Ciebie na PW i będzie molestował problemami, bo okazałeś się dobroduszny i użyłeś "szukajki" za jegomościa...
Awatar użytkownika
By Hunka
#1135601
reed pisze:
Hunka pisze:
slawol8 pisze:Kurcze, może jakiś moderator powinien [......] BANOWAĆ ;].


YES SIR :mrgreen:


A Tobie, to tylko przyjemności w głowie, a czarna robota na nas spada :kulam
:lol:
Trzeba się umieć w życiu ustawić 8)
By user
#1135602
slawol8 pisze:
daras25 pisze:Powtarzałem już to kilka razy - nie dyskutować tylko podać link do odpowiedniego tematu i po sprawie . Na prawdę szkoda czasu i nerwów .

Tapa


Nie uważasz, że to taka niedźwiedzia przysługa ?
Pomożesz, a z kolejnym problemem wyskoczy za 40 sekund, który był już poruszany, ewentulanie napisze do Ciebie na PW i będzie molestował problemami, bo okazałeś się dobroduszny i użyłeś "szukajki" za jegomościa...


I to jest dokładnie sprawdzony i działający czarny scenariusz.
Przerabiałem wielokrotnie. Nie odpisuję już zazwyczaj na takie PW, bo nie mam czasu robić tego za kogoś :palm
Awatar użytkownika
By pol
#1135605
Czym się różni mod mechaniczny od elektryka?
"Wszyscy" polecają nemka z kajtkiem, czemu ma być problem?
Awatar użytkownika
By slawol8
#1135606
pol pisze:Czym się różni mod mechaniczny od elektryka?
"Wszyscy" polecają nemka z kajtkiem, czemu ma być problem?

Tym że : w elektryku jest płytka drukowana z różnymi pierdołkami na niej, które pozwalają na regulacje V/W, z dość dużymi ograniczeniami jesli chodzi o wytwarzany prąd, podobno bezpieczniejsze niż mechaniki, ale moim zdaniem jak coś ma nam wybuchnąć w pysku to i tak wybuchnie.
(tak bardzo ogólnie)

Spory problem, bo te sprzęty dla wielu osób początkujących (co widać po forum) okazują się czymś na styl szyfru enigmy... A w rzeczywistości są skomplikowane jak konstrukcja gwoździa....
Awatar użytkownika
By makrst
#1135630
slawol8 pisze:... A w rzeczywistości są skomplikowane jak konstrukcja gwoździa....

Czy mówimy np. o tym:
http://www.mmgeo.pl/wsparcie/pomoc/gwozdzie/analiza-nosnosci-gwozdzi/

Dla każdego mogą być mniej zrozumiałe zupełnie inne sprawy.
Ale oczywiście zgoda z tym że lenistwo osiąga zastraszające rozmiary. Jednak pewnie wystarczy nie odpowiadać na głupie (w naszym rozumieniu) pytania i po sprawie.
Moderator usunie bezsensowne wpisy zgodnie z regulaminem. A tutaj na forum po każdym głupim pytaniu bywa jeszcze z 10 niewiele mądrzejszych pouczeń.
Awatar użytkownika
By daras25
#1135631
slawol8 pisze:
daras25 pisze:Powtarzałem już to kilka razy - nie dyskutować tylko podać link do odpowiedniego tematu i po sprawie . Na prawdę szkoda czasu i nerwów .

Tapa


Nie uważasz, że to taka niedźwiedzia przysługa ?
Pomożesz, a z kolejnym problemem wyskoczy za 40 sekund, który był już poruszany, ewentulanie napisze do Ciebie na PW i będzie molestował problemami, bo okazałeś się dobroduszny i użyłeś "szukajki" za jegomościa...

Trzeba być konsekwentnym i każda odpowiedź powinna zawierać wyłącznie link na PW również .
Nie musisz szukać za kogoś , wiesz gdzie jest dany temat podajesz link jeżeli nie to odpisujesz - przykro mi ale nie potrafię Ci pomóc .

Tapa
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.