EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By jarosz13
#1785896
Witam wszystkich forumowiczów! Proszę o pomoc w doborze nowego akumulatora do mojego Pico na górze Melo III Mini. Przy kupnie zestawu zakupiłem ogniwo Samsung 30Q w sklepie e-dym, jednak dla mnie to dramat, że od początku użytkowania bateia jest w stanie wytrzymać 6h (wypalone ok 10-12ml) przy mocy 30-35W na grzałce 0,3 ohm . Stanowczo za mało, na Isticku 20W udawało mi się 10h uzyskać (wiem wiem, inne pólki ale nie po to kupiłem nowego boxa, żeby bać się co godzinę kiedy padnie.. )
Pojawia się więc teraz pytanie, jaki NOWY akumulator będzie LEPSZY i Żywotniejszy od tego. Znajomy stwierdził, że jakbym założył Sony C6 to 12h śmiało na takim woltarzu, prawda czy fałsz ? Proszę wypowiedzcie się na ten temat i zaproponujcie coś najlepszego :wink: :wink: Z góry dzięki !
Awatar użytkownika
By PucH2
#1785897
Mam taki. Tydzień trzyma. Powyłączaj zbędne opcje.
By jarosz13
#1785898
Tydzień ? To możliwe :D ? Zbędna opcje? Co masz na myśli ? Mam wlączone oszczędzania energii (nie pokazuje długośći zaciągnięć) bajer wyświetlania logo także wyłączone, co jeszcze mogę niby wyłączyć ?
Awatar użytkownika
By Timi
#1785900
@jarosz13
Q30 to bardzo dobre akumulatory. Po prostu wapujesz na 2 razy większej mocy.
Rozwiązania są dwa.
1. Dokupić 2 nowe aku i ładowarkę.
2. Dokupić bazę RBA i zrobić setup, który zadowoli się mocą poniżej 20W.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 12:33 przez Timi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1785904
Porównaj pojemność akumulatora Sony VTC6 z posiadanym. Różnica będzie odpowiadać mniej więcej zwiększeniu wydajności. Czyli jaka? :roll:

10-12ml z jednego akumulatora to przyzwoita norma. Cudów nie ma. Rozwiązania:
- dla oszczędnych: kupić drugi akumulator i ładowarkę
- dla wygodnych: kupić drugiego kompletnego seta
- dla leniwych: mniej wapować
- dla praktycznych: nie słuchać kolegi, ściemnia
Awatar użytkownika
By Donayo
#1785906
No niestety, tak to jest.
Dlatego ja mam ~10 aku, z czego jeden zawsze w Pico, drugi w Evic'u, dwa przy sobie jako zapas, a reszta albo grzecznie czeka na swoją kolej, albo się ładuje :D
Awatar użytkownika
By Timi
#1785907
@jarosz13
P = I x U
Q30 ma pojemność 3Ah przy napięciu 3,6V, czyli teoretycznie może oddawać moc 30W przez ok. 50 minut. Oczywiście w praktyce będzie znacznie krócej, bo elektronika przy dużym poborze prądu odcina zasilanie znacznie wcześniej.
By jarosz13
#1785911
Rozumiem. Nooo cóz większa chmura za krótsze palenie. Ja uwielbiam mega chmurę stąd Pico na grzałkach od Ijusta2. W takim razie jaki drugi akumulator polecacie dokupić?
By jarosz13
#1785920
W poprzednich tematach nie ma mowy o vtc6. Co od siebie polecacie ? Co myślicie o EFEST ? Znalazłem w e dymie 3500 mAh w dobrej cenie, ma tyle w rzeczywistości ? Czy lepiej zostać przy C6 ?
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1785921
Jezeli wapujesz na 30-35w to mozesz brac tego Efesta jezeli pod koszulka siedzi Sanyo NCR18650GA. Przy tych mocach to najdluzej dzialajace ogniwo 18650 jakie jest na rynku. Jezeli dobra cena to 50zł :D to w tej cenie mozesz miec 2 sztuki w normalnym sklepie
http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=54996
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 13:43 przez Michaelred, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1785925
jarosz13 pisze:Rozumiem. Nooo cóz większa chmura za krótsze palenie. Ja uwielbiam mega chmurę stąd Pico na grzałkach od Ijusta2. W takim razie jaki drugi akumulator polecacie dokupić?

A swoje płuca lubisz czy na razie jesteś nieśmiertelny?
Awatar użytkownika
By bofh
#1785971
@pawel_aa Nie walcz z tym, bo tylko czas stracisz. Skoro jest taki sprzęt, to kto mu zabroni? Dorosły jest. Przecież to nieszkodliwe. Nooo... tak słyszałem :roll:

Sorki za oftop, już wracam na swój bujany fotel. Zdrówka życzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Donayo
#1786074
Wszystko w nadmiarze szkodzi. Poza tym w e-paleniu nie powinno chodzić o "super-mega-hiper wielką chmurę". Wszystko co wciągasz trafia prosto do płuc, więc raczej nie są one zbyt zadowolone (nie czuję jak rymuję :D), a lepiej już wciągać mniejsze ilości.


Tapata z SE :)
By jarosz13
#1787358
Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa. Jeśli dla Pico zalecany akumulator o prądzie rozładowywania (jeśli dobrze pamiętam) 25A, to lepszy będzie 40A, czy 20A ? Jak to będzie w eksploatacji wyglądało ?
Awatar użytkownika
By Timi
#1787361
Ileż można pisać, że akumulatory 18650 o stałym prądzie rozładowania 40A nie istnieją?
To po prostu kant i pułapka marketingowa stosowana żeby sprzedać odpady nieznanego pochodzenia.
Max prąd rozładowania aku dobiera się do mocy na której się wapuje, ale to banał. Przecież fizykę w szkole miałeś i wzór na moc oraz Prawo Ohma znasz.
Mnie na przykład wystarczają z nadmiarem aku 10A, bo wapuję mocą poniżej 20W.
By jarosz13
#1787625
Aż tak dobrze nie siedzę w tym temacie, więc pytam ludzi z większą wiedzą. No dobra AWT ma niby 40A, ciekawe ile może mieć w rzeczywistości, 25-30A ? Palę z reguły na 30-40W, więc jaki prąd rozładowywania byłby najbardziej optymalny?
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1787627
jarosz13 pisze:Aż tak dobrze nie siedzę w tym temacie, więc pytam ludzi z większą wiedzą. No dobra AWT ma niby 40A, ciekawe ile może mieć w rzeczywistości, 25-30A ? Palę z reguły na 30-40W, więc jaki prąd rozładowywania byłby najbardziej optymalny?

http://www.steam-engine.org/batt.html
dostales juz nie raz chyba odpowiedz jakie kupic baterie i nikt nie polecal zadnego AWT. I tak jak juz wspominalem przy tej mocy najbardziej optymalne beda Sanyo NCR18650GA
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.