EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1712881
Witam
Kupiłem ostatnio ładowarkę jednokanałową Ładowarka NITECORE UM10 USB LCD mikroprocesorową i chciałem się zapytać czy mogę ją podłączyć do adaptera od ładowarki telefonicznej.Jej parametry to Output 9.0 V,1,67A i 5.0 V i 2,0A.
A moje 2 pytanie to podczas ładowania co jakiś czas na ładowarce na ekranie wyświetla się napis EE i miga a bateria się nie ładuje,muszę ją wyciągnąć i włączyć i znowu się ładuje .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1712884
Ładowarka pewnie ustawiona jest na prąd wejściowy 5V, to i taki powinieneś ustawić w zasilaczu.
A komunikat EE - to powinieneś mieć opisane w instrukcji ;)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712893
W instrukcji obsługi jest napisane:
Input voltage: DC 5V Micro USB
Z tego wynika, że Twoim zadaniem jest podłączyć źródło prądu stałego (DC), o napięciu 5V, przez gniazdo Micro USB. A źródło prądu to zasilacz, o którym raczył napomknąć @Szaddam, nieważne: zasilacz w komputerze, zasilacz do podłączenia do smartfonu, tabletu, wibratora.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1712895
Mendoza pisze:... czy mogę ją podłączyć do adaptera od ładowarki telefonicznej.Jej parametry to Output 9.0 V,1,67A i 5.0 V i 2,0A..

Nawiązywałem do powyższego. Sam napisałeś, że Twój zasilacz ma parę nastaw, to i wskazałem poprawną.
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1712900
Znaczy to jest adapter od samsunga .Ja spisałem tylko to co na nim jest napisane ,nie da się nic zmienić .
Czyli rozumiem że mogę go podłączyć do wszystkiego.A wydaje mi się że 9V jest podczas szybkiego ładowania więc 2 opcja to ta prawidłowa 5V czyli wszystko powinno być ok
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 18:49 przez Mendoza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712902
Mendoza pisze:co na nim pisze

Co na nim jest napisane.

Pokaż fotę tego urządzenia, albo link do opisu/zdjęć w internecie.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1712905
Możesz podpinać.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712907
Ja bym go nie podłączał. NITECORE UM10 na 100% nie obsługuje Quick Charge i czort wie, jakie napięcie na nią pójdzie
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1712908
Aha no to teraz nie wiem czy mogę czy nie ;D
Dodam jeszcze nawiązując do telefonu że szybkie ładowanie działa tylko w czasie używania oryginalnego kabla.
Więc podczas używania innego nie powinno być problemu .
Co sądzicie?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 19:04 przez Mendoza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1712910
Jak nie wiadomo, to po co ryzykować?
Podepnij ładowarkę albo pod kompa (ale tu powolna będzie) albo jakiś inny zasilacz od smartfona (bylebyś miał pewność, że wypuszcza on 5V).
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1712911
Pójdzie tyle ile trzeba.... Ten cały quick siedzi w smartfonie. Adapter, bo o nim mowa nadal ma domyślne parametry. 5V - 2A. Z czego Nitecore weźmie 5V i góra 1A.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712915
Tymon78 pisze:Ten cały quick siedzi w smartfonie. Adapter, bo o nim mowa nadal ma domyślne parametry.

No właśnie tego nie jestem pewny, bo nie sprawdzałem empirycznie, dlatego mam wątpliwości :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1712917
Nie ma co się cykać.... Dwie zebane rzeczy w jednym dniu to z mojego doświadczenia - teoria.
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1713127
A skorzystam jeszcze z okazji czy ta ładowarka jest odpowiednia do ładowania baterii samsung Vtc5 i nie chodzi mi o to czy mieści się w ładowarce.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1713151
Albo "Samsung", albo "Vtc5" - zdecyduj się!
(a tak nawiasem - oczywiście, że się nada. To dobry sprzęt.)
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1713187
Aa doczytałem ze to Sony vtc 5 no i wszystko jasne .Przepraszam za kłopot ,temat do zamknięcia .

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.