EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Matteo
#1845116
Siema. Kupiłem niedawno dripperem OBS Cheetah 2 i podłączyłem do IJusta S. Zastosowałem się do porad z poradnika Drippowanie - jak zacząć tylko skręciłem 2x microcoil. No i nie czuć żadnego smaku, tylko w sumie nic. Nie jest to spalenizna, ani (chyba) jak niektórzy mówią "brudna skarpeta" - poprostu ten smak jest neutralny. Chmura jest bardzo dobra. Nie wiem, czy to kwestia złej ilości waty, złego jej ułożenia czy może amatorsko skręconej grzałki. Ta obecna akurat nie wygląda najlepiej, ale poprzednia wyszła mi ładniej i było to samo.
Aha, drut jaki użyłem to Kanthal D 0,4 a wata 100% bawełna że sklepu Wapujemy.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845130
BezimiennyII pisze:Według mnie grzałka jest za mała, a powietrze hula w drippperze aż miło.

Zgadzam się z tą opinią w 100%
Przy tym setupie należy zmniejszyć dopływ powietrza lub zrobić większe grzałki z tym że przy większych grzałkach Twoje zasilanie może być za słabe ( niedające odpowiedniej mocy ).
By BezimiennyII
#1845132
A poradnik dotyczący drippowania jest dobry, ale stracił trochę na aktualności. Ciężko teraz o mały, dobry dripperek oddający smaczek i moc. Większość obecnych to potwory do stawiania zasłony dymnej.
Co do setupu - załóż coś większego, tak żeby komora odparowania się zmniejszyła. Spróbuj wykombinowac coś co będzie jednocześnie duże, ale z najmniejszą możliwą bezwładnością.
By Krasnal45
#1845133
BezimiennyII pisze: Większość obecnych to potwory do stawiania zasłony dymnej.

O, to to...... trudno się w tym czymś doszukiwać jakiegokolwiek smaku. Idea drippowania ma zupełnie inną genezę.
By Matteo
#1845167
Ale większą to znaczy więcej zwojów czy większa średnica? Jakbym zrobił parallel na 6 zwojach i te otwory na powietrze trochę zamknął to mogłoby być lepiej?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845171
Matteo pisze:Jakbym zrobił parallel na 6 zwojach i te otwory na powietrze trochę zamknął to mogłoby być lepiej?

Gabriel pisze: z tym że przy większych grzałkach Twoje zasilanie może być za słabe ( niedające odpowiedniej mocy ).


Czy czytasz co jest pisane w tym temacie :?:
By Matteo
#1845176
Chciałem zrobić tą Parallel ale coś nie wyszło, jakieś dziwne rzeczy się działy bo 1 wgl się nie rozgrzewała więc wsadziłem Claptony które były w zestawie ale podobno w zestawach słabe dają więc nie chciałem ich używać. Są dużo większe niż te mc i nadal jest to samo :/
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845177
Pewnie zasilanie ( IJust ) nie daje rady uciągnąć tego, ale to już wiesz. IJust to taki cieńki Bolek wśród zasilań. :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845178
Gabriel pisze:Pewnie zasilanie ( IJust ) nie daje rady uciągnąć tego, ale to już wiesz. IJust to taki cieńki Bolek wśród zasilań. :lol:


Nie był bym tego, tak pewien :wink:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845181
@Matteo zrób zdjęcie setupu z claptonami. Tylko wrzuć jakieś większe, żeby mozna coś zobaczyć.
By BezimiennyII
#1845182
Większość claptonów dodawanych do parownikow ma owijki 0.2 albo i 0.3 wiec się nie dziw, że to nie dziala. Na taką kupę żelastwa to trzeba trochę mocy.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845184
Grzałki są w porządku, tylko nie rozumiem jak napisałeś że działają normalnie. Bo według mnie działać będą dopiero dobrze jak zapodasz na nie 50-60 watów.
By BezimiennyII
#1845186
Ewidentnie jest tak jak pisałem wcześniej. IJust to zasilanie 'pseudo' mechaniczne. Taki mechanik z zabezpieczeniami - żeby młodszym waperom nie pourywalo rąk i mieli czym pisać sprawdziany. Oczywiście piszę to w dużym uproszczeniu - ale zasady budowania grzałek do tego zasilania i do mechanika są takie same. Jeżeli chcesz żeby to dobrze działało, grzałka musi być 'lekka', musi mieć mała bezwładność. Inaczej mówiąc, musi się szybko rozgrzewać. Twój clapton to przeciwieństwo - duzo grubych drutów, które potrzebują dużo mocy. Grzałka, ktora zrobiłeś na samym początku działa dobrze bo miała mala bezwładność. W przypadku parelki podejrzewam że źle zamocowales nóżki.
Jeżeli chcesz zrobic większą grzalke, użyj drutu Ni80, ma mniejszą bezwładność niż kanthal.
By Matteo
#1845188
Ok, to poszukam tego drutu Ni80, a w takim razie jak powinienem Parelke ułożyć? Bo znajomy mi mówił że na iJust S dają radę, tylko na 4 zwojach no i on ma innego drippera.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845190
4 zwoje dla Twojego drippera to trochę za mało. Ja bym dał ze 6 zwojów na średnicy 3 mm. Dobry przepływ powietrza ( który jest w Twoim RDA ) i w tedy to będzie działać. No cóż taki dripper kupiłeś to dokup do niego odpowiednie zasilanie z regulowaną mocą albo zmień drippera na mniejsze grzałki ( takie jak robiłeś na początku ).
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1845196
Tylko jedno,nie wprowadzajcie co poniektórzy fermentu.Do baterii ijust spokojnie można podpiąć drippera i spokojnie można obsadzić w nim claptona.Z tym że musi to być szybko rozgrzewający się.Jedno do czego bym sie przyczepił to do podwójnych grzałek.Ta konfiguracja sprzętowa az się prosi o singla.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845198
Jest to oczywiste jak i do każdego zasilania mechanicznego. Jak używałem drippera na mechaniku to moim dripperem był Derringer, który na zwykłych microcoilach ( drut Kanthal 0,4 mm średnica grzałki 2 mm, 7 zwojów na stronę ) działał idealnie. Ale ja miałem Derringera a nie drippera jaki zakupił kolega ( Cheetah ) który komorę ma dużą, stworzoną na duże grzałki, a co za tym idzie też pod odpowiednie zasilanie.
By Matteo
#1845203
Właśnie zrobiłem taką Parelke 6 zwojów 3mm i działo się to co napisałem wcześniej czyli 1 grzałka nie działała. Pewnie zostanie zepsułem w konstrukcji... A podłączyłem te Claptony do boxa kolegi - Osub 80W to smak był już lepszy, ale mała chmura, ciepły dym i atomizer się nagrzewał. A właśnie chciałem innego drippera bo na filmikach które oglądałem wyglądały zupełnie inaczej ale na e dymie był tylko taki a nie mam gdzie indziej kupić.
By BezimiennyII
#1845204
@Matteo skoro jedna grzałka nie działa to musiałeś ja źle obsadzić w słupkach montażowych. Spróbuj to naprawić. Jeżeli bd miał problemy z doborem grzalek, to napisz na PW. Co prawda od dłuższego czasu sam robie różne 'plecionki', ale testowałem kiedyś gotowe druty, mam kilka sprawdzonych setupów do takich potworów do mechanika.
By Krasnal45
#1845205
@Matteo Co Ty właściwie chcesz osiągnąć? Przeczytaj swoje posty i spróbuj to przełożyć na jakiś normalny język. Ile Ty masz lat, bo mój czteroletni wnuk jaśniej wyraża swoje myśli i prościej potrafi je przekazać...
@BezimiennyII
Jeżeli bd miał problemy z doborem grzalek, ....

Proszę, pisz po polsku, nie po fejsbukowemu. Tego wymaga nasz forumowy regulamin...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1845206
Ooo, na driperze coś spedolić to trzeba mieć absolutny talent antytechniczczy. To jedyne urządzenie w tym EP będące oazą spokoju.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 20:45 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845217
Matteo pisze:Ok, to poszukam tego drutu Ni80, a w takim razie jak powinienem Parelke ułożyć? Bo znajomy mi mówił że na iJust S dają radę, tylko na 4 zwojach no i on ma innego drippera.

No cóż, ja wymiękam. Baba swoje a chłop swoje.
Kolego, nie ma tylko jednego, jedynego sklepu w tym kraju. Są też inne, gdzie można kupić dobre RDA. Jest też nasz Bazarek. Zależy Tobie na smaku czy na jebochmurze ? Jak na smaku to kup RDA z mniejsza komorą atomizacji lub najlepiej RDA pod singla np., Hadaly RDA.
Ja już pasuję bo wydaje mi się że mam do czynienia z... ( sam się domyśl ). Przepraszam i do widzenia jak dojrzejesz do RDA. Pozdrawiam.
By Matteo
#1845225
Czyli zły zakup.
Dziękuję za pomoc i zaangażowanie ;)

BezimiennyII pisze:@Gabriel , jak kupi smakowca albo coś na singla to mogę się założyć, że wrzuci posta pt. ' mała chmura na dripperze' :lol:

Az tak głupi nie jestem
Ja wolę smak, nie chmurę więc dla naprawdę dobrego smaku z chmury zrezygnuje...


Matteo, nie piszemy swoich postów jeden pod drugim, edytujemy poprzedni- Regulamin Forum.
Połączyłam.
D.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1845447
Krasnal45 pisze:
BezimiennyII pisze: Większość obecnych to potwory do stawiania zasłony dymnej.

O, to to...... trudno się w tym czymś doszukiwać jakiegokolwiek smaku. Idea drippowania ma zupełnie inną genezę.


Trochę przesadzacie Panowie :) tak jest jeżeli mówimy o Chińczykach do 120 zł później zaczyna się raj dla smakoszy :)
Hadaly/Entheon/Hadeon
Haku,narta,narca
Hussar rda, flave, m atty
O atty, tego naprawdę jest od groma i idzie kupić klony tych parowników i to w kwocie chinola a nawet taniej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By BezimiennyII
#1845450
@kuuubicki racja, są dripperki pod smak, ale zobacz ile ich wychodzi w porównaniu do wytwornic dymu. Dla większości, szczególnie młodych, dripper = chmura. A jak robię dużą chmurę to jestem fajny. Więc żeby być fajny kupię taki dripper. I tak wapowanie zaczyna stawać się lansem. Trudniej dostać smakowca ( oczywiście dla chcącego nie ma problemu ), a większość idzie na łatwiznę i bierze takiego chmuroje....
Awatar użytkownika
By bulit73
#1848591
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.