EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Hakatari
#1344916
Z góry przeraszam że założyłem nowy temat ale stary został zamknięty.
Dzisiaj byłem w sklepie z e papierosami i zakupiłem owy sznurek i drut do nawijania. Zrobiłem dokładnie tak jak było w filmiku który podesłał mi na forum jeden użytkownik drut 0.22 sznurek średnica 2 mm. oczekiwałem iż efekt będzie dobry ale niestety zadziało się to samo co przed zmianą sznurka, czyli para znowu się skropliła i strasznie pluł mi olejek do ust dodatkowo parownik diabelnie się nagrzewa. Więc moje pytanie jest co robię żle ? Czy zły drut użyłem czy o co chodzi bo już się zagubiłem :( . Z góry dziękuję za wszystkie pomocne porady :).
Awatar użytkownika
By hrb
#1344927
Dużo słów, a tak na prawdę nie napisałeś nic. Nie obraź się, ale Twoje pytanie to tak jak: zepsuł mi się samochód, naprawiłem tak jak mi kolega doradził i nie działa. Zero konkretów.
Napisz może: jaka grzałka/parownik, jaki opór rzeczywisty grzałki uzyskałeś, załącz zdjęcie tego co zrobiłeś... Podaj jakieś konkrety, bo szklana kula w serwisie.
By Hakatari
#1345123
Już wyjaśniam :). Poprzedni temat : nexx-mega-grzalka-t85050.html . Zastosowałęm się do filmiku :

Efekt był tego mniej więcej taki :
Obrazek
Reasumując mam parownik nexx mega i pluje mi po zalaniu ściągnięciu kilku chmurek w usta skroplonym olejkiem. próbowałem wymienić sznurek na grubszy więc kupiłem ten średnicy 2 mm na który nawinąłem drut o śrenicy 0.22 , po czym tak jak było pokazane to na filmiku jeszcze na górę założyłem sznurek aby olejek nie przeciekał. Moje pytanie jest proste gdzie mogłem popełnić błąd ? Tak jak już napisałem wyżej grzałka zaczęła strasznie syczeć nagrzewa się czuć spalenizną i wciąż pluje mi w usta.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1345126
Witam.
Spalenizna to zły transport liquidu. Prawdopodobnie zwoje grzałki zbyt mocno ściskają sznurek. Drut ma do sznurka przylegać nie za mocno ale też nie za lużno / nie może odstawać od sznurka /.
Pozdrawiam
By Krasnal45
#1345136
@Hakatari, pamiętaj, że trening czyni mistrza :mrgreen: Dwie, trzy, pięć spartolisz, szósta wyjdzie dobra. Kręć na sznurku przyłożonym do igły 0.7. Jak nakręcisz i włożysz w gniazdo, oprawisz uszczelką i tym cyckiem na dole, to wyjmujesz igłę i "ucisk" będzie akuratny. Celuj w okolice 1.8-2.0 omy.
By Hakatari
#1345170
Krasnal45 pisze:@Hakatari, pamiętaj, że trening czyni mistrza :mrgreen: Dwie, trzy, pięć spartolisz, szósta wyjdzie dobra. Kręć na sznurku przyłożonym do igły 0.7. Jak nakręcisz i włożysz w gniazdo, oprawisz uszczelką i tym cyckiem na dole, to wyjmujesz igłę i "ucisk" będzie akuratny. Celuj w okolice 1.8-2.0 omy.

próba 4 i kolejne niepowodzenie znowu spalenizna i zalana grzałka.
Awatar użytkownika
By hrb
#1345346
Hakatari pisze:/.../
Reasumując mam parownik nexx mega i pluje mi po zalaniu ściągnięciu kilku chmurek w usta skroplonym olejkiem. próbowałem wymienić sznurek na grubszy więc kupiłem ten średnicy 2 mm na który nawinąłem drut o śrenicy 0.22 , po czym tak jak było pokazane to na filmiku jeszcze na górę założyłem sznurek aby olejek nie przeciekał. Moje pytanie jest proste gdzie mogłem popełnić błąd ? Tak jak już napisałem wyżej grzałka zaczęła strasznie syczeć nagrzewa się czuć spalenizną i wciąż pluje mi w usta.

Spalenizna to zły transport liquidu, a plucie może być oznaką albo zalania (zbyt dobrego transportu) albo złego przylegania grzałki do knota (zbyt luźnego nawinięcia drutu).
Masz zarówno brak transportu jak i zalewanie, czyli najprawdopodobniej:
1) za mało sznurka w kubku grzałki - wyciek i zbyt mocno nawinięty drut (knot ściśnięty przez zwoje grzałki) - spalenizna
2) zbyt dużo sznurka w kubku (spalenizna) i zbyt luźna grzałka (zwoje drutu odstają od sznurka/knota) - "plucie"
3) sztywne i zbyt grube sznury - ściśnięte w kubku (zły transport) i jednocześnie po ich bokach pozostały otwory, którymi dostaje się nadmiar liquidu (możesz rozpleść dodatkowy, dołożony na wierzch sznurek, by lepiej się układał/uszczelniał, a jednocześnie nie ulegał zbytniemu ściśnięciu)
By Hakatari
#1346048
Kupiłem dzisiaj nową grzałkę, rozebrałem ją nie ściągając org drutu i sznurka wciągnąłem dodatkowy jaki był nałożony na górę o średnicy około 0,5-1 mm po czym założyłem 2 mm. Efekt był natychmiastowy olejek wciąż się skrapla ale w minimalnym stopniu, już nie pluje mi usta. Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim za pomoc.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.