EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Bulba
#32156
Witam.
Pytanie kieruje do tych, ktorzy sa w posiadaniu miernikow.
Jakie napiecia daja bateryjki Waszych papieroskow ?
W PENie ColinsS`a jest to 3.25V
Awatar użytkownika
By szczuro
#32265
co do napiecia - na podstawie w/w info mozna stwierdzic ze przyslowiowy KOP i DYM nie zalezy tylko od podawanego pradu
mowie o DSE901 vs DURA

chociaz 4,2 to wynik super
ale niestety takiego sprzetu nie uswiadczymy za kazdym razem
chociaz technologia idzie na przod wiec moze jakas kontrole parametrow wprowadza
By TheL
#32267
Wydaje mi się że napięcia zależą od zastosowanych ogniw i nie wszystkie są takiej samej jakości. Nie od napięcia wg mnie zależy "siła" papierosa.
Awatar użytkownika
By szczuro
#32269
TheL pisze:Wydaje mi się że napięcia zależą od zastosowanych ogniw i nie wszystkie są takiej samej jakości. .

no wlasnie mogli by osiagnac jakis pulap sensowny i tego sie trzymac a nie ladowac do e-p to co maja pod reka

TheL pisze:Nie od napięcia wg mnie zależy "siła" papierosa.

no dokladnie to mialem na mysli :-)
By otto
#32284
A te napięcia mierzyliście pod obciążeniem czy bez bo to bardzo istotne. Trzeba zmierzyć te baterie jednakowym obciązeniem i to będzie wiarygodny pomiar. Niektóre mierniki miały opcję pomiaru ogniw 1,5 i 9 V.
By Dexter
#34678
Bulba pisze:Witam.
Pytanie kieruje do tych, ktorzy sa w posiadaniu miernikow.
Jakie napiecia daja bateryjki Waszych papieroskow ?
W PENie ColinsS`a jest to 3.25V

Tyle ile mogą dać - w bateriach litowych nie ma szans na inny zakres niż 2,5 - 4,1 (4,2 to już ryzyko) ;)
jedyne co możesz od tego odjąć to balast elektroniki ale (jako że można ją porównac do ogniw LiIon protected) powiedzmy że klasyczne 3,7V ;)
By TheL
#34709
aż normalnie sprawdziłem proponowane 4 aku AAA zadymiło ładnie, no to TheLu dawaj kolejny akumulatorek i też zadymiło, aż się zaksztusiłem dymem, ale 6 nie sprawdzam :D (bo tyle nie znalazłem w domu:P) widać atomizery jednak są wytrzymałe :D
i co ciekawe, na zasilaczu 4,5V 500 mA nie da się zapalić, dioda w zasilaczu przygasa i nici z palenia.
Awatar użytkownika
By Bulba
#35017
Nie ma sie co dziwic, teoretycznie 2.25W (nie liczac spadku napiecia) to troche malo.
W moim PEN`ie podczas palenia w atomizer leci 1,3A przy 3V, wiec prawie 4W.
Awatar użytkownika
By lesmie
#35078
TheL pisze:aż normalnie sprawdziłem proponowane 4 aku AAA zadymiło ładnie, no to TheLu dawaj kolejny akumulatorek i też zadymiło, aż się zaksztusiłem dymem, ale 6 nie sprawdzam :D (bo tyle nie znalazłem w domu:P) widać atomizery jednak są wytrzymałe :D
i co ciekawe, na zasilaczu 4,5V 500 mA nie da się zapalić, dioda w zasilaczu przygasa i nici z palenia.


Ja stosuję 4 aku AA 2400mA, daje to 4,8V bez obciążenia, atomizery od DSE901 dymią na tym jak lokomotywa, ale jest to już trochę za wysokie napięcie i atomizery wytrzymują nie dłużej jak miesiąc, ale lubię ten dym jak z lokomotywy. Większe napięcie da jeszcze większy dym, ale grzałka przepali się wtedy już bardzo szybko, poza tym wyrażnie czuć już wtedy smak spalenizny, bo e liquid przegrzewa się już od zbyt wysokiej temperatury grzałki.
Zasilacz 500mA jest za małej mocy i pod obciążeniem rezystancją grzałki, za duży jest już spadek napięcia z 4,5 volta, jeśli zasilacz jest regulowany, to ustaw na 6V, a nawet do 9V, napięcie z zasilacza o tak małej mocy i tak spadnie na tyle że grzałka nie przepali się. Sam zasilacz jeszcze to wytrzyma, bo obciążenie nie jest ciągłe, tylko wtedy jak się zaciągasz . Najlepiej mieć regulowany zasilacz o mocy 1000mA i zwiększać napięcie tak, żeby pod obciążeniem grzałką uzyskać około 4,2V a może to wypadać na zakresie nawet 9V, ale jest to napięcie jałowe, czyli takie jakby je zmierzyć bez obciążenia. Ważne jest tylko to napięcie mierzone pod obciążeniem grzałką i lepiej żeby nie było ono wyższe od 4,2V bo będzie już czuć smak spalenizny a i grzałka szybko się przepali.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.