EPF
Nasze własne produkcje
By Kiss_
#1552046
Witam wiem ze był już jeden taki temat na forum ale nie było tam jasnej odpowiedzi czy jest to możliwe czy nie.Dzieki zastosowaniu mosfetu przez układ może przeplywac natężenie nawet powyżej 100A.Wiec moje pytanie brzmi jakiego potencjometra użyć ?
Przetwornice mają ograniczenia jak np.Kiss 30 W (jeżeli się nie mylę).Dzięki połączeniu mosfet + potencjometr można by było uzyskać nawet 300W (zależnie oczywiście od ogniw i mosfetu).Oczywiście potencjometr ma służyć do zmiany napięcia.Wszytsko będzie kontrolowane za pomocą voltomierza.Mam nadzieje ze nie uznacie mnie za heretyka i nie skreślicie pomysłu na starcie ;).I nie nie chce wapowac na 300W, chce zrobić możliwie najprostszy box VV.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1552052
Kiss_ pisze:nie skreślicie pomysłu na starcie ;)

Skreślimy bo nie zadziała tak jak sobie wymarzyłeś. ;) Jeżeli chcesz regulować moc za pomocą mosfetu to dorób do niego sterownik PWM na układzie NE555 opisywany już na forum i w wielu miejscach w internecie. Sam mosfet i potencjometr nie zadziała prawidłowo. Słowo klucz do poszukiwań: PWM 555.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1552088
Jak kolega Goldi napisał. Musisz ogarnąć zasadę działania PWM, czyli "dozowanie mocy" za pomocą modulacji szerokości impulsów. To dość prosta i bardzo skuteczna metoda. Bardzo prosty układ scalony NE555 (kultowy i legendarny) podoła.
By Kiss_
#1552097
Dziękuję za na prowadzenie na dobry tok myślenia.No to zabieram się do lektury może dzięki temu coś się dowiem.Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.