EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1176633
"Palenie e-papierosów stwarza błędne wrażenie, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe, i może zahamować obserwowany w Polsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki spadek liczby palaczy

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... z3EExG3xRj "

Zobaczcie jaka manipulacja danymi: to właśnie e-papierosy spowodowały, że od kilku lat spada liczba palaczy tradycyjnych fajek. Oni dodali do tego ideologie, że e-palenie może zahamować ten spadek. :palm
By user
#1176638
Kszywho pisze:"Palenie e-papierosów stwarza błędne wrażenie, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe, i może zahamować obserwowany w Polsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki spadek liczby palaczy

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... z3EExG3xRj "

Zobaczcie jaka manipulacja danymi: to właśnie e-papierosy spowodowały, że od kilku lat spada liczba palaczy tradycyjnych fajek. Oni dodali do tego ideologie, że e-palenie może zahamować ten spadek. :palm


No właśnie. Widać ewidentnie, jak nawet pozytywne dla nas dane, można tak zmanipulować, że większość niee-placzy zrozumie je tak jak chce tego hipokryta zakłamany. Nosz trak człowieka szlafia :palm
Szkoda, że nie ma nas tyle i tak zaangażowanych, jak wtedy gdy chodziło o ACTA. Może podobne działania dałyby łosiom rządzącym, trochę do myślenia.
By user
#1176641
Riccardo pisze:
reed pisze:Może podobne działania dałyby łosiom rządzącym, trochę do myślenia.

Musieliby mieć czym myśleć…


Musiałeś dobić :|
Ale fakt, oni chyba zamiast myśleć, liczą.
Liczą kasę oczywiście. Z jednej strony umykającą wraz z rzucającymi anale, a z drugiej liczą pewnie tą którą dostają pod stołem od farmacji i tytoniowców :?
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1176644
Nie wiem jak Wy, ale ja po przeczytaniu tego artykułu zrozumiałem (między innymi), że nie będzie można dymić w szkołach, autobusach, ośrodkach zdrowia, placach zabaw, etc...
Jednym słowem tam, gdzie większość z nas (mam nadzieję) nie wapuje. I dobrze.
Co do reszty artykułu, no cóż poniosło.


--------------
MShR przed knajpą zapalisz, spoczko ;)
By user
#1176660
Jak w końcu znajdą sposób żeby dobrać się do tortu ,czyli akcyza i tym podobne haracze dla państwa to i skończą się głupkowate pomysły gdzie można a gdzie nie .Rynek e- papierosów coraz większy a do kasy państwa wpływa z tego nie wiele no i lobby koncernów tytoniowych ile oni na tym stracili bo my nie kupujemy śmierdziuchów. I wiadomo o co chodzi kasa tylko kasa.
Awatar użytkownika
By ep-poznan
#1176679
Kolejny artykuł z wyniosłym tytułem. Nic nowego w nim nie napisali. Zakaz sprzedaży dzieciom i zakaz palenia w miejscach publicznych. Już nawet nie chce mi się tego wszystkiego czytać...
Awatar użytkownika
By apache
#1176804
Palenie e-papierosów stwarza błędne wrażenie, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe, i może zahamować obserwowany w Polsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki spadek liczby palaczy.


A dlaczego liczba palaczy tak spada przez kilka ostatnich lat? Tego już nie napisali. Cóż grono bezrobotnych z wysepek, znów się powiększy :P
Awatar użytkownika
By Goldi
#1176815
apache pisze:
Palenie e-papierosów stwarza błędne wrażenie, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe, i może zahamować obserwowany w Polsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki spadek liczby palaczy.


A dlaczego liczba palaczy tak spada przez kilka ostatnich lat? Tego już nie napisali. Cóż grono bezrobotnych z wysepek, znów się powiększy :P

Oni tam piszą o ostatnich dziesięcioleciach czyli raczej o kilkudziesięciu latach a nie kilku.
By Vapujacypolak
#1177387
W Polsce to mozna cpac/chlac publicznie jarac tobacco na przystankach wokol mlodziezy zmierzajacych do szkoly,a e papierosy to najgorsze zlo do wytepienia bo zabija biernych w 20 minut.Ja nie wiem o co chodzi tym manistrom.Nie wierze ze oni sami bez powodu sie ta sprawa zajmuja.Koncerny tytoniowe daja chyba w lapke na boku.
Awatar użytkownika
By Haze
#1177399
Kszywho pisze:"Palenie e-papierosów stwarza błędne wrażenie, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe, i może zahamować obserwowany w Polsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki spadek liczby palaczy"

Zobaczcie jaka manipulacja danymi: to właśnie e-papierosy spowodowały, że od kilku lat spada liczba palaczy tradycyjnych fajek. Oni dodali do tego ideologie, że e-palenie może zahamować ten spadek. :palm


To zdanie w ogóle jest genialne: "szybki spadek" w ciągu "dziesięcioleci". To tak jakby powiedzieć np. w przyszłym stuleciu szybko osiągniemy poziom Zachodu.


prof. Jessem pisze:Myślę jednak, że to nie jest problem, by godzinę czy dwie, kiedy jesteśmy w miejscu publicznym, powstrzymać się od palenia.

No i git, a ja na ten przykład jak już ruszę się "na miasto" to 5h to impreza z tych krótszych :mrgreen: I co?


A tak w ogóle to widząc jak w ostatnich latach działało Ministerstwo Zdrowia nie obawiałbym się specjalnie takich zapowiedzi. Prędzej Finanse nam przypie...dolą jakimiś akcyzami.
By Galadorn
#1178050
Spokojnie, ten przepis będzie tak samo martwy jak i palenie papierosów w miejscach publicznych. O ile ludzie już na ogół nie odpalają fajki w kawiarniach, barach itd bo jakby nie patrzeć idąc drogą czy stojąc na przystanku ludzie ćmią aż miło. Z e będzie to samo, w dodatku e można w każdej chwili schować i wmówić " przecież nie palę" odpowiednio wcześniej wyczając strażników miejskich :D

A jak już jesteśmy przy zakazach to jest chore, grupa ludzi którzy liczą tylko kasę i mają w tyłku społeczeństwo byle by się nachapać przepchną nawet najgorszą ustawę. Każdy projekt ustawy wg mnie powinien być poddawany referendum a wynik owego wyznacznikiem Za/Przeciw ustawie. Ludzie powinni mieć realny wpływ na to co się dzieje w państwie a POsłowie jedynie wdrażać w życie przegłosowane przez naród ustawy a w razie jakiś afer,głupstw albo szlagierów naród takiego pOsła odwołać. I nie mówcie mi, że naród może przez referendum - spór o 6 latki pokazał gdzie rząd ma wole ludu
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1178778
Galadorn
A jak już jesteśmy przy zakazach to jest chore, grupa ludzi którzy liczą tylko kasę i mają w tyłku społeczeństwo byle by się nachapać przepchną nawet najgorszą ustawę. Każdy projekt ustawy wg mnie powinien być poddawany referendum a wynik owego wyznacznikiem Za/Przeciw ustawie. Ludzie powinni mieć realny wpływ na to co się dzieje w państwie a POsłowie jedynie wdrażać w życie przegłosowane przez naród ustawy a w razie jakiś afer,głupstw albo szlagierów naród takiego pOsła odwołać. I nie mówcie mi, że naród może przez referendum - spór o 6 latki pokazał gdzie rząd ma wole ludu


Co Ty się czepiasz rządu?
Znasz jakieś 6 latki dobrowolnie idące do szkoły?
Rząd tu akurat stanął po stronie 6 letniego ludu!
:wink: :-P
Awatar użytkownika
By Mutango
#1178803
Nie ma sensu żeby waperzy wchodzili między sobą w jakiekolwiek spory polityczne. Wiadomo że każdy tam jakieś poglądy ma. Ale akurat w sprawie e-palenia zmiana polityków, za przeproszeniem gó..no nam da. Przypominam że były minister zdrowia (i zarazem główny kandydat opozycji na przyszłego ministra) jest gorącym zwolennikiem "ochrony młodzieży" poprzez wprowadzenie odpowiednio wysokiej akcyzy na e-p. Tak więc przynajmniej w tej jednej sprawie, waperzy powinni zachować neutralność i trzymać się razem, niezależnie kto akurat na górze dorwie się do koryta.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.