EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By Draxson
#1610584
Witam.

Posiadam Mild'a EM.
Parownik to Volish Dual BDC, dolnogrzałkowy, 1,8 ohma

Zawsze paliłem liquid vivo. Głównie arbuza. Z zawartością 0 - 6 mg
Ale w ostatnim czasie postanowiłem kupić bazę i aromat.

Kupiłem BM optimum 50 ml 0mg.
Aromat Inawera Winogrono.

Bazę zalałem i zostawiłem na kilka dni. Ale skusiło mnie aby spróbował. Ponieważ akurat skończył mi się liquid vivo.
Zalałem parownik samą bazą. Smak oczywiścię nie dobry bo sama baza. Ale ona jest strasznie gęsta mam wrażenie że mój parownik nie daje sobie rady i go męczę
Baza ma 60% gliceryny
Ile maja liquidy z vivo ????

I tu pojawia się pytanie. Czy mogę palić tak gęsta bazę. Chmura jest duża ale wydaje mi się że strasznie męcze parownik. Strasznie szybko się nagrzewa. I tak dziwnie piszczy jak ciągnę.
Kiedy dmuchnę w ustnik jak by się przetykał. Kiedy przykładam do ucha i sprawdzam czy smaży to łądnie słychac itp. Ale po kilku buchach jak przyłożę do ucha to ledwo słychać że grzała smaży. Czysciłem 3 x komin więc nie jest zalany. pomaga dopiero dmuchanie w ustnik.

Więc mam za gęstą bazę ???? I musze kupić na z 40% gliceryny ????
By japkomieta
#1610594
Grzałki tego typu średnio dają sobie radę z transportem gęstszego liquid'u (z Liqueen'ami z serii High Voltage już ledwo wyrabiają, pomimo, że są one minimalnie gęstsze od reszty "wysepkowych" liquid'ów), co skutkuje też szybszym spaleniem grzałki, bo zanim zdąży ona dobrze nasiąknąć, to jest już podgrzewana, prawie że "na sucho".
Lepiej zainwestować w rzadszą bazę.
By Draxson
#1610613
Bardzo dziękuje za odp. A jeśli wypaliłem takowej bazy z 2 - 3 mil to coś się stało mojej grzałce. Bo kupiłem tydzień temu nową. Bo kupiłęm sobie parownik od kolegi za okazyjną cene bez grzałki.

A jak przepalić taka grzałkę ??? Bo to jest dolnogrzałkowa bez knotów chyba ???
taka : http://allegro.pl/zespol-grzewczy-grzal ... 60270.html

Trzeba jakoś rozkęcac grzałkę wyjmować ten kawałek silikonu ??? Czy nie aby przepalić

Pozdrawiam
By dzejmsblond007
#1610693
Takich grzałek nie przepalasz (nie ma to ani sensu, ani efektów). Nic z taką grzałką nie zrobisz, jeżeli nie masz bobra to możesz jej używać dalej, ale przepłukać wodą (tylko musi się potem wysuszyć). Te grzałki mają duży problem z bazami glicerynowymi. Na takich grzałkach dobrze radzi sobie np. power smoke z inawery. Poza tym taka grzałka kosztuje 9 zł i wystarcza na prawie miesiąc bez pogorszenia jakości smaku to czy nie lepiej wydać te 9 złotych? I pamiętaj żeby te grzałki zakraplać przed użyciem, chociaż w tych akurat jest z tym problem przez zbyt małe otwory. I tak ta grzałka nie ma knotów, w środku jako nośnik jest bodajże wata. I jak będziesz w przyszłości coś zmieniał, kupował sprzęt to poczytaj forum najpierw. Albo jak jesteś przywiązany do firmy (tutaj nikt o nich dobrego słowa nie powie, słusznie zresztą), to zapytaj na wysepce po prostu, jak trafi się sprzedawca któremu nie chodzi tylko o to żeby sprzedać towaru którego mają dużo to udzieli Ci dobrej rady (a wbrew pozorom niektóre rzeczy mają dobre, ale to naprawdę nieliczne).
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1610717
@Draxson - po pierwsze nie pal baz i liquidów. Tego nie pali się, to się wapuje. Po drugie, kupne gotowe grzałki to chińska loteria, niektóre wystarczają na tydzień, niektóre na pół godziny.
Tych zespołów grzewczych nie przepala się, trudno też zrobić własną przebudowę.
No i kwestia transportu - powinno to działać dla gęstych liquidów z przewagą VG. Nie działa, bo pewnie grzałka trafiła się "pechowa".
By Draxson
#1610774
Ok. Mam pytanie. A jaki skład mają liquidy vivo. bo ja zawsze takie paliłem i były idealne.

I czy baza 50/50 tez ni będzie za gęsta ??? Może lepiej. 30/70 albo 40/60
Są takie bazy z takimi proporcjami ????/
Ogólnie nie pale zbyt często. Jedno zapełnienie parownika starcza mi na cały dzień. A ja mam malutki. Liquid 10 mil. Starczył mi na 5 dni
Zależy mina smaku. Na dymie tez.
Może za kilak mieś. Pomyślę o zakupie na ijust 2
By Jurand
#1611056
Pomylka. Post do usuniecia.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.