EPF
Co z czym i jak mieszać.
By izka
#2521
Pytanie jak w temacie. Mam liquid marlboro high i jest dla mnie za mocny. Zanim dotrze do mnie słabszy, chyba się całkiem "przenikotynuję", bo lubię sobie popykać (nawet kartridż no, ale mi się zużył).
Stąd pytanie - czy mogę pomieszać liguid z gliceryną 86% ? Czy to czymś grozi?
By admin
#2522
Pomieszaj, sproboj i daj znac na forum czy jeszcze zyjesz. Musisz zrobic za krolika doswiadczalnego bo nikt tak jeszcze nie mieszal.
By zzz3
#2523
Niektórzy mieszają kupny ale z glikol 1,2 propylenowy dla osłabienia mocy i jest dobrze.Ja używam "smoróbki" i dodaję ok. 10%-15% gliceryny (podobno można więcej) co nie ma ujemnego wpływu na działanie e-papierosa.Jak masz podany skład kupnego - zobacz ile jest gliceryny.Podobno zbyt dużo może(ale nie musi) zniszczyć atomizer(osobiście nie sprawdzałem)
By izka
#2524
Ha ha ha... mogę robić za królika... tylko czy nie zepsuję atomizera? Na razie nie mam żadnych zapasowych części, więc jak ten mi padnie to kicha. Trzeci dzień nie palę analogów (paliłam nawet więcej niż paczkę dziennie) i wolałabym, żeby tak zostało.
By izka
#2525
zzz3 pisze:Niektórzy mieszają kupny ale z glikol 1,2 propylenowy dla osłabienia mocy i jest dobrze.Ja używam "smoróbki" i dodaję ok. 10%-15% gliceryny (podobno można więcej) co nie ma ujemnego wpływu na działanie e-papierosa.Jak masz podany skład kupnego - zobacz ile jest gliceryny.Podobno zbyt dużo może(ale nie musi) zniszczyć atomizer(osobiście nie sprawdzałem)



Niestety nie ma podanego składu liquidu, ale wygląd ma taki (przynajmniej buteleczka) jak te, które oferuje e-cigar. Glicerynę już mam w domu i ciągle zastanawiam się czy to pomieszać.
By izka
#2526
A gdzie można kupić ten glikol? Jestem jeszcze całkiem zielona w temacie.
By izka
#2528
Dzięki. Widzę, że przy okazji mogę jakieś domowe kosmetyki sporządzić ha ha ha... będzie 2 w 1 :D
A nie wiesz przypadkiem jak długi idzie stamtąd paczka?
By izka
#2530
W Bytomiu jest ten sklep? Mam Bytom "za miedzą". Muszę sprawdzić czy możliwy jest odbiór osobisty.
Możesz napisać co tam kupujesz do samoróbki? Może też spróbuję się pobawić (tylko dokupię dodatkowe atomizery na wszelki wypadek :D)
Awatar użytkownika
By lesmie
#2535
Gliceryny lepiej za dużo nie dodawać ponieważ jest dość lepka i może szkodzić atomizerowi, sądzę że 15% to maksymalna ilość jaką można jeszcze bezpiecznie dodać, poza tym zrobi się słodkawe, co nie każdy lubi. Znacznie lepiej dodać PG z www.mazidla.com można nim rozcieńczać w dowolnej proporcji, można nawet "palić" sam PG.
Piszesz Izka że masz to laboratorium za miedzą. Jeśli będziesz tam osobiście, to powiedz im żeby postarali się o PG w klasie czystości cz.d.a.(czysty do analizy) a będą mieli duży zbyt na roztwór PG cz.d.a. z nikotyną na lata.
By izka
#2540
Lesmie czy ten 1,2-glikol propylenowy cz. nadaje się do naszych celów?
Awatar użytkownika
By lesmie
#2542
Doskonale się nadaje, ale w klasie czystości cz.d.a. a w tym laboratorium w Bytomiu od pewnego czasu nie mają PG w klasie czystości cz.d.a. i trzeba jakoś na nich wpłynąć żeby mieli go w swojej ofercie, wtedy można u nich zamawiać gotowy już roztwór PG cz.d.a. z nikotyną oraz sam PG cz.d.a. który będzie potrzebny do rozcieńczania tego roztworu do dowolnej, ulubionej mocy. Do tego kupujemy glicerynę w aptece, aromat na bazie PG z allegro i mamy już tanio wszystko co jest potrzebne do sporządzenia we własnym zakresie dobrego e liquidu.

Mają tam PG cz. (czysty) który nie jest tak dobrze oczyszczony jak cz.d.a. i nie wiem czy nie będzie szkodził zdrowiu, niektórzy ryzykują, ale lepiej było by ich w tym laboratorium przekonać że opłaciło by się im mieć w swojej ofercie PG cz.d.a. bo mieli by na to duży zbyt i na długo, jako roztwór z nikotyną i bez.
By izka
#2543
Spróbuję tam jutro zadzwonić. Ciekawe czy będzie z kim rozmawiać. Gdyby telefoniczna rozmowa nic nie dała, w przyszłym tygodniu tam podjadę i spróbuję coś załatwić "na piękne oczy" :lol: - czasem działa.
Awatar użytkownika
By Friend
#2545
zzz3 pisze:Strona "mazidła"
http://mazidla.com/index.php?page=shop. ... &Itemid=27
podobno czysty do analizy

Nie podobno a lepszy.
Lepszy od tego z "chemika", subiektywnie wyczuwam różnicę.
Awatar użytkownika
By lesmie
#2547
Super, jakby udać się tam osobiście to na pewno się uda, zwłaszcza jak im się wyjaśni po co to nam jest potrzebne i że będą mieli na to duży i ciągły zbyt.
Awatar użytkownika
By lesmie
#2548
Friend pisze:
zzz3 pisze:Strona "mazidła"
http://mazidla.com/index.php?page=shop. ... &Itemid=27
podobno czysty do analizy

Nie podobno a lepszy.
Lepszy od tego z "chemika", subiektywnie wyczuwam różnicę.


Na pewno lepszy bo czystszy, ale może wkrótce to się zmieni, Izka nam to załatwi.
By izka
#2549
Powiedziałam, że spróbuję, ale nie wiem czy się uda...
Awatar użytkownika
By lesmie
#2550
Uda się, uda, mieli już cz.d.a. to co im szkodzi wrócić do niego. Mogą go sprowadzać do sprzedaży z POCH (Polskie Odczynniki Chemiczne) skąd pewnie sprowadzają inne odczynniki, a maja tam PG cz.d.a. hektolitry.
By izka
#2551
A dlaczego Ty nie sprowadzasz z POCH?
By izka
#2552
W POCH nie ma 1,2-glikolu propylenowego. Sprawdzałam.
By izka
#2553
Przepraszam, jest pod inną nazwą, ale też cz.

Skopiowałam co było:

Numer kat. 448900426: 1,2-PROPANODIOL /GLIKOL PROPYLENOWY/ (ODPOW.ACS) cz, odp. ACS

Opis wymagań Naważki i ceny (netto)
Wygląd zewnętrzny bezbarwna, klarowna, oleista ciecz 250 cm3 -10.92 zł
1 dm3 -25.03 zł
10 dm3 -81.50 zł
50 dm3 -350.50 zł
1 dm3x6 -138.19 zł
210 kg -1323.00 zł
Zawartość min. 99,5 %
Barwa max. 10 j.Hz
Gęstość (20°C) min. 1,035 max. 1,04 g/ml
Woda max. 0,2 %
Kwasowość max. 0,0005 meq/g
Pozostałość po prażeniu max. 0,005 %
Chlorki (Cl) max. 0,0001 %

Uwaga: podane ceny dotyczą zamówień detalicznych.
Awatar użytkownika
By lesmie
#2554
Dlatego że:

1. Jest tam sprzedaż wyłącznie hurtowa i najmniejsza ilość jaką można tam kupić to chyba beczka 5 litrowa.

2. Potrzebny jest roztwór PG cz.d.a. z nikotyną, a nie tylko sam PG cz.d.a. a tam nie mają nikotyny.

3. Małą ilość PG cz.d.a. która potrzebna jest do rozcieńczania kupuję z www.mazidla.com bo tylko tam konfekcjonują ją w małych buteleczkach.
Awatar użytkownika
By lesmie
#2556
Faktycznie, teraz nawet w POCH nie mają PG czda i może dlatego w www.chemik.aip.pl też go nie mają bo go z tamtąd sprowadzają, ale to nie znaczy że nigdzie nie ma PG czda, jest np. tutaj:

http://www.chmes.poznan.pl/szukaj_glikol.html
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 19:55 przez lesmie, łącznie zmieniany 6 razy.
By izka
#2558
A ten cz. nie nadaje się? Dlaczego? Wyczytałam, że ma zaw. min. 99,5%. Zresztą skopiowałam wszystkie dane wyżej.
By zzz3
#2559
Ja używam cz. innego nie było - będzie cz.d.a. to zmienię.Myślę że jak przez ponad 30 lat paliłem analogi dość ostro to do chwili pokazania się cz.d.a. jakoś wytrzymam na cz. :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#2560
Może cz. też się nadaje, ja tego nie wiem, ale skoro jest cz.d.a. a wprowadzamy to do organizmu to jest bezpieczniej. PG cz zawiera 95.5% PG, nie wiadomo co to jest pozostałe 0.5%, może tylko woda ? Może na temat tej różnicy miedzy PG cz a PG czda będą coś wiedzieli w www.chemik.aip.pl

A oto specyfikacja PG czda z mazideł, jest tam Propylene Glikol 100%


TECHNICZNA SPECYFIKACJA PRODUKTU

Produkt: GLIKOL PROPYLENOWY

Nazwa wg INCI: Propylene Glycol

Nr CAS: 57-55-6

Sugerowane % stężenie: 1-20

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna oleista ciecz

Kolor bezbarwny

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,04 g/ml

Rozpuszczalność rozpuszczalny w wodzie

PH (10% roztwór) 6-8

Woda max. 0,2%

Chlorki (Cl) max. 0,0001%.

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Propylene Glycol 100%

Wskazówki dotyczące użycia:

Może powodować słabe podrażnienie błon śluzowych oczu.

Przechowywanie:

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w pokojowej temperaturze.
By izka
#2566
W mazidłach pisza, że 100% i jednocześnie podaja w składzie m.in. Chlorki i wodę. Porównaj Twoje dane z moimi z postu wyżej. Wydaje mi się, że to to samo (nawet ciężar właściwy taki sam), tylko z chemii dokładniej opisane, niż z mazideł.
Awatar użytkownika
By lesmie
#2567
Sam już nie wiem co o tym sądzić, jeśli nie ma różnicy to zamawiajmy ten roztwór PG i nikotyny z www.chemik.aip.pl choć Friend pisał że czuje różnicę w smaku na korzyść tego PG z mazideł, sądziłem że to za przyczyną większej czystości PG z mazideł. Może na temat różnicy w czystości PG cz. a PG cz.d.a. dowiesz się coś w tym laboratorium ? Dobrze byłoby jednak upewnić się, chodzi o nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
By Friend
#2568
Lesmiu, napisałem subiektywnie.
Być może, oby to było to samo.
Odpowiedz sobie na pytanie: jak czyste PG jest w kroplach do oczu aby nie powodowało podrażnień?
A może jest to tak słaby efekt że... po prostu nie powoduje podrażnień ;)
By izka
#2577
Rozmawiałam z pracownikiem B&K z Bytomia. Powiedziałam o co chodzi. Pan stwierdził, że nie będą sprowadzać PG cz.d.a. celowo, bo są przeciwni wprowadzaniu do organizmu substancji, które nie mają atestu PZH.
Dowiedziałam się też, że w tym 0,5% zanieczyszczeń większość stanowi woda. Może mi przesłać pełną specyfikację na maila, ale to będzie to samo, co wczoraj skopiowałam ze strony POCh, ponieważ to jest skład wg państwowej normy.

No i teraz zastanawiam się. Skoro w Bytomiu i mazidłach mają właściwie to samo (już wczoraj porównywałam skład chem. obu), może faktycznie zamówić PG z nikotyną od razu w Bytomiu?
Co palimy w oryginalnych wkładach, albo kupionych liquidach na 100% przecież i tak nie wiadomo. Chyba, że któreś mają podany na buteleczce skład - mój liquid nie ma.

I co Wy na to?

Kto pali liquid na PG cz. i jak długo? Są widoczne jakieś skutki uboczne?
By izka
#2579
PORÓWNANIE - pozwoliłam sobie cyferkami w nawiasach zaznaczyć podobne substancje w składzie.

MAZIDŁA


SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna oleista ciecz

Kolor bezbarwny

Zapach charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC 1,04 g/ml (1)

Rozpuszczalność rozpuszczalny w wodzie

PH (10% roztwór) 6-8

Woda max. 0,2% (2)

Chlorki (Cl) max. 0,0001%. (3)

Skład wg INCI (Łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami): (mój przypis – jakie 100%, jeżeli to wszystko jest?)

Propylene Glycol 100%



BYTOM



Zawartość min. 99,5 %

Barwa max. 10 j.Hz

Gęstość (20°C) min. 1,035 max. 1,04 g/ml (1)

Woda max. 0,2 % (2)

Kwasowość max. 0,0005 meq/g

Pozostałość po prażeniu max. 0,005 %

Chlorki (Cl) max. 0,0001 % (3)
Awatar użytkownika
By lesmie
#2588
Jest jeszcze inne wyjście z sytuacji. Można kupić czystą nikotynę tu:

http://www.hornik.org/Default6.aspx?Id=9903248

Bionek1 na moją prośbę dowiedział się tam:

cyt.

"W firmie Hornik prowadzą sprzedaż odczynników chemicznych m.in.
Nikotyna i PG. Jednakże zakupu może dokonać tylko na firmę po uprzednim złożeniu zamówienia, może być internetowo. Na zamówienie trzeba czekać minimum trzy tygodnie. Nikotyna nie jest w żaden sposób ograniczona w sprzedazy nie wymagają żadnych koncesji ani licencji. Oczywiście wystawiają fakturę Vat. Firma składająca zamówienie nie musi być z branży chemicznej ani labolatoryjnej. Przynajmniej tak zostałem poinformowany przez panią w biurze."

Jest tam też PG czda . Szkoda tylko że sprzedają tam też tylko w dużych ilościach, ale wystarczy raz kupić tam tą nikotynę i do tego odpowiednią ilość PG czda i starczy na 10 lat. Trzeba tylko uważać z tą nikotyną, bo w czystej formie to bardzo silna trucizna.
1 litr PG czda kosztuje tam 93.60zł. To buteleczka 10ml. wychodzi 93 grosze, prawie jak darmo. Z nikotyną i aromatem nie wyjdzie więcej jak 1.20zł.
jest tam też PG spożywczy, który może być najwyższej jakości i najczystszy i najlepiej nadawać się do naszych celów, może mieć nawet atest PZH, ale trzeba się dowiedzieć czy nie jest to jakiś roztwór np. z wodą.
By izka
#2696
Na razie mam 3 kupne liquidy i czekam na PG z mazideł. O samoróbce pomyslę chyba dopiero po świętach, bo teraz cierpię na totalny brak czasu. :lol: Ale na pewno wrócę do tematu.
Awatar użytkownika
By Friend
#2708
Izka, rozcieńcz kapkę liquidu samą gliceryną, śmiało ;)
Daj 1 krople na dwie liquidu i zobacz, przy uzupełnianiu wkładu to dwa razy tak zmieszasz 1/2/1/2/itd.
Awatar użytkownika
By Zdzichu
#83300
Przepraszam za wykopanie tego "mamuta",ale nie wiedziałem,gdzie zapytać... *SRY*
Otóż kupiłem przed chwilą dokładnie tę gliceryne w aptece http://www.avena.com.pl/katalog.php?id=gliceryna i po powrocie do domu przeczytałem na opakowaniu,ze jest "do użytku zewnętrznego". Można to lać do liquidów,czy nie za bardzo,bo nie chce mi się znów wychodzić z domu do apteki na ten mróz?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#84234
w sumie ja też cały czas mieszam normalne liquidy pół na pół z gliceryną czasami z ECOMixem i jak dotąd żyje ;)
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#87243
Gawronnek pisze:w sumie ja też cały czas mieszam normalne liquidy pół na pół z gliceryną czasami z ECOMixem i jak dotąd żyje ;)


I znów wyglądasz świetnie ,ja oczywiście też mieszam.
Popatrz na datę pierwszego posta :!: :!:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#87311
oczywiście widziałem - grudzień 2008 a izka nadal się udziela na forum, więc gdzie mi do niej ze stażem :oops:
Awatar użytkownika
By erais
#88528
Właśnie wysyłam żonę do apteki, bo mi ten muj liquid płuca wyrwie- pytania laika: doleję glicerynę do butelki i od razu mogę użyć, czy też musi odstać? Ew. mogę na wĸład raz to, raz to, zmiesza się- była już tu wzmianka o laniu na wkład, ale jaki efekt?
Awatar użytkownika
By lesmie
#88530
Lepiej żeby się odstało kilka godzin po zmieszaniu, ale jak użyjesz odrazu, to nic bardzo złego się nie stanie, je też nie zawsze mam cierpliwość czekać, po odstaniu jest nieco lepszy smak. Dodawanie bezpośrednio do wkładu, nie jest najlepszym pomysłem, bo uzyskasz jakieś przypadkowe proporcje PG do VG i przypadkową moc, a i nie zmiesza się dobrze.
By user
#88551
Stary Chemik pisał, że (o ile dobrze pamiętam) po wymieszaniu liquidu dobrze jest dać mu 24h na "przegryzienie" się z gliceryną.
Potwierdzam ten fakt, kardridże zalane liquidem który poleżakował 2 dni smakują lepiej :)
Awatar użytkownika
By erais
#88568
Ważne, żeby tak nie waliło (parę machów i ręce mi latają) Druga rzecz, to na razie piję liquid jak koń wodę- zakraplam i zakraplam i zakraplam.... ale to nie w tym temacie- to już umiejętność palenia raczej się kłania; mam nadzieję że za dzień dwa będę palił lepiej :)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.