EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903741
Witam forumowiczów "e-papierosy-forum.pl"
Osiem miesięcy temu zakupiłem aromat inawery o smaku kawy ale zamiast do mieszania użyć proporcji 2% użyłem 10% bo mieszkam we Francji i Francuski sklep takie proporcje mi podał.
Miesiąc potem po spróbowaniu smak wydał mi się bardzo nieprzyjemny i liquid odłożyłem na półkę.
Ostatnio postanowiłem naprawić mój błąd i dolałem odpowiednia ilość bazy do liquidu który stał 8 miesięcy i teraz moje pytanie ile powinienem czekać na zmieszanie tej bazy z tym liquidem.
Dodam że do mieszania posiłkuje się mieszadłem magnetycznym.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
P.S. Przed napisaniem tego posta użyłem opcji *SZUKAJ2* *GOOGLE* ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903743
Mieszadło nie przyspiesza czasu leżakowania.
Ja dla spokoju ducha bym przeczekał tyle, ile przy standardowym mieszaniu. Jeżeli będziesz kosztował wcześniej, też nie umrzesz. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903763
https://link.do/2OCq9


SuwMar pisze:Mieszadło nie przyspiesza czasu leżakowania.
Ja dla spokoju ducha bym przeczekał tyle, ile przy standardowym mieszaniu. Jeżeli będziesz kosztował wcześniej, też nie umrzesz. :mrgreen:

Nie chodzi mi o spokój ducha tylko konkretną odpowiedz.
Czekanie dwa tygodnie a dwa dni to chyba różnica, na dodatek jak się liquidy skończyły i potrzebne są na wczoraj.
Kiedyś dosyć dawno temu pamiętam że gdzieś czytałem że mieszanie bazy z gotowym liquidem odbywa się całkiem inaczej niż aromatu z bazą ale nie pamiętam jakie były różnice w leżakowaniu więc wolałem zadać to pytanie tutaj ekspertom.
Dawkując Wasze dwie odpowiedzi mam rozumieć że około czterech dni.
Bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie czterech liter. :zakrecony



SuwMar pisze:Mieszadło nie przyspiesza czasu leżakowania.:mrgreen:

A co przyśpiesza mieszadło ?
Powtórzę że ten liquid już leżakował 8 miesięcy i chcę tylko domieszać trochę bazy.


Połączyłam trzy posty.
D.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903768
soulfly777kris pisze:A co przyśpiesza mieszadło ?

Mieszadło jak sama nazwa wskazuje miesza. Zacytuję tu kolegę, bo pewnie nie trafiłeś np. na to:
lelek6 pisze:Każde mieszanie mechaniczne jest wygodniejsze od ręcznego napierdzielania góra-dół (jakkolwiek dziwnie miałoby to nie zabrzmieć :D ). Jako że mieszam zazwyczaj ilości 0,5l oraz 1l, chyba by mnie coś trafiło gdybym miał to wstrząsać ręcznie. Mniejsze ilości mieszam blenderem, większe po prostu wlewam do miksera. Minuta wystarczy aby wymieszać wszystko dokładnie, aż roztwór zrobi się biały jak mleko od zawartych w nim pęcherzyków powietrza.
Ale nawet najlepsze mieszanie nie zastąpi leżakowania - wiązania wodorowe nie tworzą się od mieszania, ale podczas długotrwałych procesów. Jeżeli twierdzisz, że mieszanie drastycznie skraca ten czas, to przepraszam Cię, ale nie wiesz o czym piszesz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903769
soulfly777kris pisze:
SuwMar pisze:Mieszadło nie przyspiesza czasu leżakowania.:mrgreen:

A co przyśpiesza mieszadło ?
Powtórzę że ten liquid już leżakował 8 miesięcy i chcę tylko domieszać trochę bazy.

Mieszadło przyśpiesza mieszanie. Po takim zabiegu można już używać. Leżakowanie to inna historia i bardziej dla koneserów tego czegoś co przychodzi z czasem. Skrzętnie wykorzystuje to handel umywając ręce od wstrętnych płynów, a takie dziady jak Ja i inni podtrzymują ten stan. Dla Kowalskiego nie ma to znaczenia. Teraz zastanów się czego oczekujesz i to czyń :lol:
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903805
kangaroo pisze:A regulaminu nie znamy? Nie wiemy że nie piszemy posta pod postem?

Chwilę zajęło zanim mniej więcej zrozumiałem o co chodzi z tym postem pod postem.
Jeżeli dobrze rozumiem to jeśli chce komuś odpowiedzieć to mam kliknąć "Szybka odpowiedz" albo "Odpowiedz z cytatem" ale nie "+Napisz odpowiedz" bo to powoduje otwarcie następnego posta.
Bardzo bym prosił o odpowiedz bo nie chciał bym popełnić tego błędu ponownie.
Rozumiem że odpowiedz bym otrzymał też po przeczytaniu całego regulaminu ale chyba na to obecnie niestety nie mam czasu.

Łączę posty.
D.


"Mieszadło jak sama nazwa wskazuje miesza. Zacytuję tu kolegę, bo pewnie nie trafiłeś np. na to:"

O tym to wiem że leżakowanie to proces chemiczny który łączy wiązania wodorowe i nawet pod koniec leżakowania nie jest wskazane mieszanie żeby tych wiązań nie rozrywać, ale mieszanie jest tak samo ważne jak leżakowanie a to mieszanie można przyśpieszyć mechanicznie żeby szybciej przejść do wiązań wodorowych.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc i ciekawy opis kolegi "lelek6"
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903809
soulfly777kris pisze:Chwilę zajęło zanim mniej więcej zrozumiałem o co chodzi z tym postem pod postem.

Poważnie? Bo dalej to robisz.
Dopóki masz możliwość edycji swojego posta, nie możesz pisać nowego (kłania się Regulamin).
Awatar użytkownika
By venom_666
#1903811
Przecież widzisz że ma kłopoty z obsługą forum ??
Po prawej stronie na górze masz kółeczko zębate ze strzałką. klikasz na tym i z rozwijanej listy wybierasz " zmień treść posta" . Póki funkcja działa możesz edytować, dodawać treści itp., zamiast pisać kolejnego posta pod swoim własnym
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903815
PucH2 pisze:
soulfly777kris pisze:
SuwMar pisze:Mieszadło nie przyspiesza czasu leżakowania.:mrgreen:

A co przyśpiesza mieszadło ?
Powtórzę że ten liquid już leżakował 8 miesięcy i chcę tylko domieszać trochę bazy.

Mieszadło przyśpiesza mieszanie. Po takim zabiegu można już używać. Leżakowanie to inna historia i bardziej dla koneserów tego czegoś co przychodzi z czasem. Skrzętnie wykorzystuje to handel umywając ręce od wstrętnych płynów, a takie dziady jak Ja i inni podtrzymują ten stan. Dla Kowalskiego nie ma to znaczenia. Teraz zastanów się czego oczekujesz i to czyń :lol:


Dzięki za ciekawy opis mojego tematu.
Przyznam że nie było mnie w Polsce już 20 lat i mimo kilku krotnego przeczytania Twojej wiadomości dale mam problem z jej zrozumieniem. Przyznam że bardzo mnie ona zainteresowała i naprawdę chciał bym ją w pełni zrozumieć.
Chcesz powiedzieć że my waperzy co mieszamy sami liquidy często nie czekamy do końca leżakowania.
I co chciałeś powiedzieć w zdaniu że handel umywa ręce od wstrętnych płynów ? Bo tego już kompletnie nie rozumiem.
Jeśli chodzi o mnie to raczej próbuje trzymać się w miarę okresów leżakowania.
Zazwyczaj kupuję aromaty inawery i mieszam według wskazań podanych na forum.
Zawsze mnie nurtowało jedno pytanie związane z mieszaniem bo wiadomo że mieszanie i leżakowanie to dwie ważne i istotne rzeczy w produkcji liquidu tylko ile mieszać a ile leżakować.
Powiedzmy że liquid minimum powinien odczekać dwa tygodnie zanim się go zacznie smakować (jakiś owocowy) więc czy powinienem go mieszać magnesem tydzień czasu i na tydzień odstawić na półkę codziennie odkręcając zakrętkę na pół godziny.
Chciał bym poznać jak Wy to robicie I czy są osoby które twierdza że mieszadło magnetycznie nie jest potrzebne.
Na pewno wiem że do mieszania nie jest potrzebna myjka ultradźwiękowa bo moim zdaniem zmienia smak liquidu.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903818
soulfly777kris pisze:I czy są osoby które twierdza że mieszadło magnetycznie nie jest potrzebne.
Na pewno wiem że do mieszania nie jest potrzebna myjka ultradźwiękowa bo moim zdaniem zmienia smak liquidu.

Ja uważam, że mieszadło magnetyczne nie jest potrzebne. Mieszadło można zastąpić ogólnodostępnym w domu blenderem, mikserem, spieniaczem do mleka. Zawsze można też stosować metodę napierdzielania ręcznie góra-dół. :mrgreen:
soulfly777kris pisze:Powiedzmy że liquid minimum powinien odczekać dwa tygodnie zanim się go zacznie smakować (jakiś owocowy) więc czy powinienem go mieszać magnesem tydzień czasu i na tydzień odstawić na półkę codziennie odkręcając zakrętkę na pół godziny.

Powinieneś go dobrze wymieszać, schować i zapomnieć na dwa tygodnie(o ile uważasz, że ten czas leżakowania jest wystarczający)
By joloass
#1903819
Mnie przychodzi na mysl tylko jeden wniosek; wszystko jak sie chce mozna sobie skomplikowac do granic prawie absurdu :roll:
Dodam tylko, ze wbrew ogolnie panujacej opinii twierdzacej ze liquidy musza wrecz lezakowac, moim zdaniem niektorym aromatom takie podejscie niezbyt sluzy. Inne z kolei owszem, nabieraja w efekcie tego procesu rumiencow.
Chyba najwazniejszym elementem byla i wciaz jest dla mnie obecnosc przyciemnionej, szklanej butelki/ pojemnika do ktorego aplikuje i mieszam zawczasu przygotowana baze z aromatem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 19:37 przez joloass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903821
venom_666 pisze:Przecież widzisz że ma kłopoty z obsługą forum ??
Po prawej stronie na górze masz kółeczko zębate ze strzałką. klikasz na tym i z rozwijanej listy wybierasz " zmień treść posta" . Póki funkcja działa możesz edytować, dodawać treści itp., zamiast pisać kolejnego posta pod swoim własnym

Chcesz powiedzieć że wszystko co piszę ma być pod tym samym numerkiem czyli "#1903741" ?
Czyli pod moją pierwszą wypowiedzią ?
Obrazek
Wszystkie co pisałem było odpowiedzią innym osobom czyli nie uzupełnianiem mojego pytania tylko odpowiedzią z cytatem.
Więc jak mam odpowiedzieć z cytatem używając opcji "Zmień treść posta" ?
Więc nie wolno używać opcji "+Napisz odpowiedz" "Szybka odpowiedz" ani "Odpowiedz z cytatem"
Czyli mam odpowiadać pod moim pytaniem ?
Awatar użytkownika
By venom_666
#1903825
Pisząc odpowiedzi do kilku osób, nie musisz cytować ich wypowiedzi i tworzyć kilku postów jeden pod drugim - wystarczy jesli odpowiadając zwrócisz sie personalnie nickiem.
czyli np:
@abcd - treść odpowiedzi

@defg - treść odpowiedzi drugiemu człowiekowi

@1234 - treść odpowiedzi trzeciemu

Masz odpowiedzi dla trzech osób w jednym poscie.

Edycja - joloass - da się ale trzeba użyć kopiuj/wklej i bbcode do zaznaczenia ;)
Awatar użytkownika
By refurbished
#1903828
Ad rem.
Tak w sumie to wyprodukowałeś sobie premiks.
Z powodzeniem możesz spróbować od razu. Gwarancji nie dam, nie próbowałem tego jeszcze, ale spróbowałbym.
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903829
SuwMar pisze:
soulfly777kris pisze:I czy są osoby które twierdza że mieszadło magnetycznie nie jest potrzebne.
Na pewno wiem że do mieszania nie jest potrzebna myjka ultradźwiękowa bo moim zdaniem zmienia smak liquidu.

Ja uważam, że mieszadło magnetyczne nie jest potrzebne. Mieszadło można zastąpić ogólnodostępnym w domu blenderem, mikserem, spieniaczem do mleka. Zawsze można też stosować metodę napierdzielania ręcznie góra-dół. :mrgreen:
soulfly777kris pisze:Powiedzmy że liquid minimum powinien odczekać dwa tygodnie zanim się go zacznie smakować (jakiś owocowy) więc czy powinienem go mieszać magnesem tydzień czasu i na tydzień odstawić na półkę codziennie odkręcając zakrętkę na pół godziny.

Powinieneś go dobrze wymieszać, schować i zapomnieć na dwa tygodnie(o ile uważasz, że ten czas leżakowania jest wystarczający)

Dzięki za odpowiedz.
Co do mieszadła magnetycznego w moim pytaniu miało być czy mieszanie mechaniczne jest potrzebne a nie mieszanie magnetyczne , sorry za tą pomyłkę.
Czyli mieszać jeden dzień mechanicznie i resztę leżakowanie.
Ja mieszam magnesem bo robię mniejsze ilości czyli partie po około 50ml.
Posiadam w domu taki mały blender ale on nadal jest za duży.
Obrazek
Do takich małych porcji po 50ml dla mnie najwygodniejszy jest magnes bo go włączam i o nim zapominam na kilka godzin.
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903830
venom_666 pisze:Pisząc odpowiedzi do kilku osób, nie musisz cytować ich wypowiedzi i tworzyć kilku postów jeden pod drugim - wystarczy jesli odpowiadając zwrócisz sie personalnie nickiem.
czyli np:
@abcd - treść odpowiedzi

@defg - treść odpowiedzi drugiemu człowiekowi

@1234 - treść odpowiedzi trzeciemu

Masz odpowiedzi dla trzech osób w jednym poscie.

Edycja - joloass - da się ale trzeba użyć kopiuj/wklej i bbcode do zaznaczenia ;)

Czyli jeśli komuś odpowiadam to np. piszę jego nick "@abcd" + treść odpowiedzi i wklejam to tam gdzie zadałem pytanie czyli tutaj pod numerek : #1903741"
Czy tak to ma wyglądać ?
I oczywiście spytam się jeśli możną, dlaczego nie używać opcji "Odpowiedz z cytatem" albo "Szybka odpowiedz", czy to robi jakieś zamieszanie na forum ?
By mattoid1973
#1903832
Nie wklejaj odpowiedzi do pierwszego posta, tylko do ostatniego. O ile oczywiście masz możliwość jego edycji.

Edit: oczywiście robisz to tylko wtedy, gdy Twój post jest ciągle ostatnim w wątku. Jeśli ktoś już zdążył odpisać, to tworzysz kolejnego posta.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903833
@soulfly777kris z choinki się urwałeś, czy co :lol:

Zobacz, odpowiadam różnym użytkownikom, z różnych postów.
joloass pisze:Chyba najwazniejszym elementem byla i wciaz jest dla mnie obecnosc przyciemnionej, szklanej butelki/ pojemnika do ktorego aplikuje i mieszam zawczasu przygotowana baze z aromatem

Ble, ble, ble

venom_666 pisze: Póki funkcja działa możesz edytować, dodawać treści itp., zamiast pisać kolejnego posta pod swoim własnym

Ble, ble, ble

SuwMar pisze:Ja dla spokoju ducha bym przeczekał tyle, ile przy standardowym mieszaniu. Jeżeli będziesz kosztował wcześniej, też nie umrzesz.

Ble, ble ble
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903834
mattoid1973 pisze:Nie wklejaj odpowiedzi do pierwszego posta, tylko do ostatniego. O ile oczywiście masz możliwość jego edycji.

Edit: oczywiście robisz to tylko wtedy, gdy Twój post jest ciągle ostatnim w wątku. Jeśli ktoś już zdążył odpisać, to tworzysz kolejnego posta.

Nie chodzi mi teraz tylko ogólnie.
Jeśli w przyszłości założę kolejny temat to mam wszystko czyli wszystkie odpowiedzi wklejać tam gdzie zadałem pytanie ?
Awatar użytkownika
By soulfly777kris
#1903836
bulit73 pisze:@soulfly777kris z choinki się urwałeś, czy co :lol:

Zobacz, odpowiadam różnym użytkownikom, z różnych postów.
joloass pisze:Chyba najwazniejszym elementem byla i wciaz jest dla mnie obecnosc przyciemnionej, szklanej butelki/ pojemnika do ktorego aplikuje i mieszam zawczasu przygotowana baze z aromatem

Ble, ble, ble

venom_666 pisze: Póki funkcja działa możesz edytować, dodawać treści itp., zamiast pisać kolejnego posta pod swoim własnym

Ble, ble, ble

SuwMar pisze:Ja dla spokoju ducha bym przeczekał tyle, ile przy standardowym mieszaniu. Jeżeli będziesz kosztował wcześniej, też nie umrzesz.

Ble, ble ble

Czyli używać opcji "Odpowiedz z cytatem" ale po kliknięciu w nią ja skopiować ale nie wysyłać tylko edytować ostatnią swoją wypowiedz i tam wklejać ?
Czy tak to ma wyglądać ?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903838
soulfly777kris pisze:Czyli używać opcji "Odpowiedz z cytatem" ale po kliknięciu w nią ja skopiować ale nie wysyłać tylko edytować ostatnią swoją wypowiedz i tam wklejać ?
Czy tak to ma wyglądać ?

Nie. Do swojej odpowiedzi wklejasz wypowiedź, na którą chcesz odpowiedzieć. Zaznaczasz wybrany fragment i klikasz chmurkę, która jest u góry posta, po prawej stronie.
By joloass
#1903841
@soulfly777kris

To jest niesamowite ... ale dodatkowo w kreatorze odpowiedzi jest obok opcji wyslij okienko podglad, ktore umozliwia kontrolna edycje posta przed jego umieszczeniem na forum. Mozna z jego pomoca redefiniowac i ogladac potencjalna tresc oraz forme wiadomosci do skutku ... zeby nie rzec inaczej *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1903843
soulfly777kris , wejdź w opcję : Odpowiedz,
zjedź na sam dół strony którą będziesz widział na monitorze,
na dole masz Przegląd tematu, czyli podgląd postów zamieszczonych przed Twoim.
Odpowiadasz na nie w tym jednym, poście który aktualnie tworzysz. Możesz używać cytatu, możesz odpowiadać korzystając z Nicków osób do których się kierujesz.

Kiedy skończysz pisać swój post, dopiero wtedy klikasz: wyślij.
Zawsze też tuż przed wysłaniem możesz skorzystać z opcji Podgląd, by zobaczyć jak po wysłaniu będzie wyglądał Twój post.
Kiedy chcesz jednak jeszcze coś dopisać a post już wysłałeś, wtedy korzystasz z opcji: Edytuj i uzupełniasz swój wpis o zapomniane.

Spróbuj, wymaluj na próbę jeden post, może składać się nawet z samych cytatów zamiast konkretnych odpowiedzi, sprzątnę go stąd potem. Po prostu spróbuj.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903846
joloass pisze:Tylko sie nie poddawaj, najwyzej zajmie ci to od paru dni do tygodni ...
Dla podniesienia animuszu mozesz sobie zawsze puscic w tle nutke Andrzeja Rybinskiego; Nie liczę godzin i lat :mrgreen:

Lub lat :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903871
erbis pisze:
kangaroo pisze:A regulaminu nie znamy? Nie wiemy że nie piszemy posta pod postem?

Który punkt regulaminu o tym mówi?

W sumie, w nowym Regulaminie, już żaden. Można założyć wątek i prowadzić dyskusję z samym sobą :lol:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.