EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By tomaszwojciechlach
#1325327
Witam .
Przedstawiam mój mieszalnik zrobiony z wentylatora biurkowego .
Dorwałem nówke w sklepie za 30 zł . Cena taka z racji sezonu, wiadomo pózniej ich cena poszybuje w górę .
No to zaczynamy :
1. kup wentylator biurkowy badz wykorzystaj swoj stary z połamanymi śmigłami !
Obrazek
2. Rozkręć górną częsc zeby mieć dostęp do silnika i przekładni ( przekładnia to jest ten przycisk który naciskamy zeby wentylator obracał się na boki )
Obrazek
3.Wytnij koszyk na butelki . Tutaj wasza dowolność , u mnie był to spód butelki plastikowej .w koszyczku zrób dziurę na środku i przymocuj do dzwigni którą uruchamia się obracanie na boki .
(Poprostu przykreć śróbką jest tam już gwint gotowy)
Obrazek
4. Odkręc tą blaszke która łączy przekładnie z korpusem ( chyba ze chcesz zeby dodatkowo butelki się huśtały , czasem moc jest za słaba i trzeba to odkrecic )
Obrazek

I GOTOWE !
Tak to działa w praktyce :



testuje od tygodnia , wymieszałem ponad 700ml liquidu tym i póki co działa idealnie !
Raz jak zostawiłem na noc to silnik byl gorący , ale moglem na nim utrzymac reke powiedzmy przez 3 sekundy .
By tomaszwojciechlach
#1325358
Skinner pisze:Ja swego czasu butelki wrzucałem w kilka torebek strunowych (na wypadek wycieku) zawijałem w koc - i do pralki na wirowanie :D


To chyba było bardziej odwirowanie niz mieszanie ;p
Były dobrze wymieszane ?
Jak próbowałem na większych prędkościach to mi bardziej odwirowywało niz mieszało :P
By tomaszwojciechlach
#1325426
slavo22 pisze:A cena prądu warta tego mieszania?


Dla jednych tak dla drugich nie .
40 wat , załóżmy ze mieszamy codziennie przez 5h
30 dni 5h dziennie to jest 150 h a to kosztuje nas w zaleznosci od stawki (u mnie 52 gr) 3,12miesięcznie
Kiedy płacę rachunki za prąd w granicach 250-300zł to dla mnie jest to super rozwiazanie .
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1325432
Ja czasem używam chińskiej myjki ultradźwiękowej. Sesja 1.5 h na mocy 50 w znacznie przyspiesza proces dojrzewania płynów.

Tapatalk
By tomaszwojciechlach
#1325500
TRNCzarny pisze:Ja rozumiem wykorzystać sprzęty bez ich destrukcji (czytaj delfin wibrator) ale chyba taniej i estetyczniej zbudować coś samemu zamiast rozbebeszać wiatrator ?


A czy widzisz tam jakąkolwiek destrukcje ?
kilka śrubek odkręcone które można wkręcić !
By tomaszwojciechlach
#1325551
TRNCzarny pisze:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1994505.html

Też wychodzi 30 PLN :)


Dwa rózne projekty.
Moj projekt zabierze ci 15 minut i odrazu mieszasz w butelkach a nie w szklance .
Tam masz części które są narażone na uszkodzenia np wentylator z krzywo przyklejonym magnesem .
A u mnie wentylator pracuje na optymalnych obrotach bo jest tam taka przekladnia ze on praktycznie wcale nie zwalnia :)
Osobiście uwazam ze projekt z wentylatorem jest lepszy .
Awatar użytkownika
By selol
#1326024
Nie powiem, zainspirowałeś mnie i w 15 minut powstało na biegu i amatorce mieszadło :D
Wykorzystałem:
-stary przewód usb
-stary ale dobry wentylator do komputera 120mm
-przecięte na pół opakowanie po magnezie
-kropelka

Koszt wykoniania : 0 zł , jak dla mnie :D
Plusy :
-mobilne
-ekonomiczne ( nie je prądu dużo, to tylko wentylator do komputera) myślę, że nawet nie 3W
- działa naprawdę szybko i elegancko :D

Oczywiście można zrobić miejsca na dużo więcej liquidów, jest pole do popisu

Obrazek

oraz działanie : https://www.youtube.com/watch?v=lUVCo2HcgRo

Wiem, amatorka, ale to tak na biegu. Kręci się dobrze :D
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1326072
tomaszwojciechlach pisze:
TRNCzarny pisze:Ja rozumiem wykorzystać sprzęty bez ich destrukcji (czytaj delfin wibrator) ale chyba taniej i estetyczniej zbudować coś samemu zamiast rozbebeszać wiatrator ?


A czy widzisz tam jakąkolwiek destrukcje ?
kilka śrubek odkręcone które można wkręcić !


Większość naczelnych można nauczyć posługiwania się śrubokrętem.
Zrób mieszalnik z programowanym sterownikiem, włączający/wyłączający silnik o zadanych porach czy zmieniający prędkość obrotową silnika. To będzie coś :!:

Jak byłem mały to też rozkręcałem różne sprzęty. Może dla tego, że jestem naczelnym :mrgreen:
Ale wtedy nie było netu i nie można było się pochwalić całemu światu :-(
By tomaszwojciechlach
#1326702
pawel_aa pisze:
tomaszwojciechlach pisze:
TRNCzarny pisze:Ja rozumiem wykorzystać sprzęty bez ich destrukcji (czytaj delfin wibrator) ale chyba taniej i estetyczniej zbudować coś samemu zamiast rozbebeszać wiatrator ?


A czy widzisz tam jakąkolwiek destrukcje ?
kilka śrubek odkręcone które można wkręcić !


Większość naczelnych można nauczyć posługiwania się śrubokrętem.
Zrób mieszalnik z programowanym sterownikiem, włączający/wyłączający silnik o zadanych porach czy zmieniający prędkość obrotową silnika. To będzie coś :!:

Jak byłem mały to też rozkręcałem różne sprzęty. Może dla tego, że jestem naczelnym :mrgreen:
Ale wtedy nie było netu i nie można było się pochwalić całemu światu :-(


Dlatego powstał ten temat . nie kazdy poradzi sobie z programowaniem czy innymi rzeczami , chodziło o najprostszy , najtańszy mieszalnik .
chcesz zeby sie włączał/wyłączał o danej porze kup programator w elektrycznym i gotowe , tylko ze koszty rosną .

Gdybym miał wolne arduino to bym sie pobawił w coś konkretniejszego, ale pytanie po co ?
Awatar użytkownika
By SqrK
#1327036
moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...
Awatar użytkownika
By Peter007
#1327066
PawelSqrK pisze:moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...

A potrafisz godnie go zastąpić? :wink:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1327069
tomaszwojciechlach pisze:(...)

Gdybym miał wolne arduino to bym sie pobawił w coś konkretniejszego, ale pytanie po co ?

Dlatego poziom polskiego DIY leży na poziomie rozkręconych śmieci wyciągniętych z piwnicy.
Awatar użytkownika
By SqrK
#1327210
TRNCzarny pisze:
PawelSqrK pisze:moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...



Nie bo kobita Cię z domu wyrzuci ...


Chyba nie :D

Peter007 pisze:
PawelSqrK pisze:moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...

A potrafisz godnie go zastąpić? :wink:


Daje rade =D

a tak na serio to po prostu widzialem np. mieszalniki do farb na podstawie drgań i mysle że to działało by podobnie chociażby sam mechanizm.
By jaro19591
#1327350
Umieszczam w tym dziale, bo może się to okazać użyteczne. Przywlokłem inhalator do domu i właśnie robię próby. Oryginalnie, po wlaniu do zbiornika niewielkiej ilości płynu, ultradźwięki rozbijają go na mgiełkę, a wbudowany wentylator, za pośrednictwem karbowanych węży doprowadza aerozol do pacjenta. Po wlaniu większej ilości płynu, zawartość jest intensywnie mieszana i dodatkowo "rozbijana" ultradźwiękami. Na drugim zdjęciu widoczne jest mocne zawirowanie płynu. Obecnie bełta się ćwierć litra mieszanki na RY4. Zostawiłem dla porównania trochę mieszanki aby mieć porównanie po tym zabiegu. Co by nie było, zdam relację jaki będzie efekt po ok. 2 godzinach.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By se55ba
#1327368
Żyjesz? :D
Czekamy ;)

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem.
By jaro19591
#1327486
No i żyję! :mrgreen: Na moje odczucia jest różnica, liquid zrobił się bardziej miękki w smaku (klon Tribecca). Pojawiła się nuta tytoniowa, której za bardzo wcześniej nie moglem się doszukać.
By jaro19591
#1327596
Zastanawiam się, na Allegro jest dużo tanich myjek ultradźwiękowych, większość ma pojemniki z nierdzewki. A gdyby wlewać liquid bezpośrednio do niego?
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1329538
Ten twój inhalator to jednak antyk. Jak pisałeś, że posiadasz taki sprzęt to myślałem, że masz na myśli coś w tym stylu



Co do myjek to posiadam coś takiego

Awatar użytkownika
By matatiti
#1329546
Czasami korzystam z takiego:




Posiada dość pojemną kieszeń, gdzie można śmiało umieścić butelkę 100ml lub kilka mniejszych. Ma tylko jedną wadę - jest strasznie głośny, jak mini traktor :)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1329550
jaro19591 pisze:Inhalator, który zamieściłeś, to urządzenie pracujące na zasadzie sprężarki.

Czyli co, mgiełka z płynu rozbijana jest jedynie sprężonym powietrzem? Czy jest to mix sprężone powietrze + ultradźwięki?
Awatar użytkownika
By zakk87
#1329573
Też się zastanawiałem nad użyciem nebulizatora pneumatycznego, ale jest na nim ostrzeżenie, że używanie gęstych liquidów może go uszkodzić.
By jaro19591
#1329578
jsakic19 pisze:
jaro19591 pisze:Inhalator, który zamieściłeś, to urządzenie pracujące na zasadzie sprężarki.

Czyli co, mgiełka z płynu rozbijana jest jedynie sprężonym powietrzem? Czy jest to mix sprężone powietrze + ultradźwięki?

To jest tylko sprężone powietrze (w środku jest silniczek z małym tłokowym kompresorem), to co kolega@matatiti zamieścił, to również nebulizator tłokowy.
Wczoraj widziałem w Lidlu inhalatory po 140 zł, na 95% ultradźwiękowe (nie miałem czasu dokładnie obejrzeć).
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1329585
Nie znam się na zjawiskach jakie zachodzą w "przyrodzie" podczas inhalacji (nebulizacji) ale przy użyciu inhalatora tłokowego lub nawilżacza powietrza (ultradźwiękowego) "coś" wisi w powietrzu co zmienia kolor płomienia z niebieskiego na pomarańczowy w mojej kuchence gazowej. To już zagadka dla Starego Chemika. Ten przykład podałem tylko dlatego bo wątpię aby inhalator tłokowy tylko poprzez sprężone powietrze zmieniał kolor płomienia w kuchence. Pewnie wytwarzają się jakieś jony czy coś takiego. Powtarzam ja się nie znam.
By jaro19591
#1329606
Inhalator tłokowy, tzw. nebulizator, rozbija na drobiny ciecz umieszczona w pojemniczku. Jako sama sprężarka, podaje tylko czyste powietrze. Tłok jest zazwyczaj metalowy z teflonowym pierścieniem uszczelniającym, i żadna substancja, poza powietrzem, nie ma prawa się z niego wydostawać.
W inhalatorze ultradźwiękowym, ultradźwięki rozbijają płyn zawarty w pojemniku, a wentylatorek powoduje rozpylenie tych cząsteczek w stronę ustnika.
By tomaszwojciechlach
#1334530
bdzwmx pisze:Szybka akcja wczoraj w biurze, z kolegą mieszaczem zrobiliśmy to:



Dobre !
ależ to wibruje , w sumie to silnik pracuje na swoich nieoptymalnych obrotach wiec niewiadomo kiedy sie zepsuje ale w sumie potem doczytalem " w biurze" wiec wnioskuje ze firmowy wentylator :D
Awatar użytkownika
By SqrK
#1349444
a ja mam pytanko, czy liquid mimo wszystko musi odstać, czy jeśli się go wytrzęsie, wybełta itp w mieszalniku to może być gotowy juz w kilka godzin po zrobieniu?
Awatar użytkownika
By prymus140
#1349449
[quote="PawelSqrK"]a ja mam pytanko, czy liquid mimo wszystko musi odstać, czy jeśli się go wytrz

Musi swoje odstać.
By Qński
#1349453
Teoretycznie musi odstać :P
Jak ja bełtam 600ml w butli 1L, to mieszam aż płyn będzie "mleczny". Powtarzam tą czynność kilka razy w ciągu dnia i od razu korzystam.
I nie czuję różnicy w tym co używam od razy a końcówką z 600ml butli, która stoi miesiąc :P
By jq0o
#1349568
PawelSqrK pisze:a ja mam pytanko, czy liquid mimo wszystko musi odstać, czy jeśli się go wytrzęsie, wybełta itp w mieszalniku to może być gotowy juz w kilka godzin po zrobieniu?

Po dobrym wymieszaniu kilka dni liquid musi jednak odstać.
Aby płyn był "przegryziony" muszą zostać utworzone wiązania wodorowe,które bardzo szybko powstają . By cząsteczki zaczęły tworzyć te wiązania potrzebne jest bardzo dokładne wymieszanie składników substancji.
Właśnie ten pierwszy etap można przyspieszyć wykorzystując pralkę,wentylator,myjkę ultradźwiękową,szlifierkę oscylacyjną bądź ruch obrotowy Ziemi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By prymus140
#1349579
Qński pisze:Teoretycznie musi odstać :P
Jak ja bełtam 600ml w butli 1L, to mieszam aż płyn będzie "mleczny". Powtarzam tą czynność kilka razy w ciągu dnia i od razu korzystam.
I nie czuję różnicy w tym co używam od razy a końcówką z 600ml butli, która stoi miesiąc :P

Masz qniowate kubki smakowe. :lol:
Awatar użytkownika
By higrometr
#1379819
To ja też dodam swój pomysł :D
Sprawdza się na butelkach do 30ml.
Przyklejam butelki na taśmę do szprych, jeżdżę sobie przy okazji się miesza :)
Awatar użytkownika
By Q-dłaty
#1379821
higrometr pisze:To ja też dodam swój pomysł :D
Sprawdza się na butelkach do 30ml.
Przyklejam butelki na taśmę do szprych, jeżdżę sobie przy okazji się miesza :)

I oprócz mieszania masz wyrabianie kondychy, i +10 do fajnego roweru.
Aż się przypominają te groszki na szprychy :D
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1387827
Ja używam wiertarki z wiertłem. Najprościej w świecie - gdy do buteleczki wleję już własną bazę i aromat, mieszam to pół minuty wiertarką na bardzo wysokich obrotach. Trochę hałasu, ale liquid jest porządnie wymieszany. Po tym do mikrofalówki na 10 sekund najniższej mocy, zakręcam, wstrząsam jeszcze raz porządnie, i do szuflady. I działa, truskawka od tpa zaczęła nabierać koloru po 3 dniach zamiast po tygodniu, więc różnica jest.
By homer21
#1503552
Wybaczcie ze troche odkopuje temat ale chce sie podzielic moim patentem.
Do mieszania uzywam spieniacza do mleka dokladnie takiego jak w linku http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50301166/ , koncowka tego spieniacza ma ok.22 mm srednicy wiec nie wejdzie do kazdej butelki, zaleta tego rozwiazania jest niska cena, za 10 pln komplet z bateriami, mozliwosc wygotowania koncowki, duza predkosc mieszania, duzo lzejsze od wiertarki czy wkretarki.
Moze sie komus przyda takie rozwiazanie.
By BEHEMOTH
#1530882
Widzę Panom też się nie chce potrząsać buteleczkami :) , niestety człowiek leniwe zwierzę . Dzisiaj mam zamiar w pracy zrobić sobie mieszadło magnetyczne . Jak już zrobię, wrzucę jakiś filmik. Czuję że będzie moc i ubaw po pachy :)


Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
By rasell
#1845657
selol pisze:Nie powiem, zainspirowałeś mnie i w 15 minut powstało na biegu i amatorce mieszadło :D
Wykorzystałem:
-stary przewód usb
-stary ale dobry wentylator do komputera 120mm
-przecięte na pół opakowanie po magnezie
-kropelka

Koszt wykoniania : 0 zł , jak dla mnie :D
Plusy :
-mobilne
-ekonomiczne ( nie je prądu dużo, to tylko wentylator do komputera) myślę, że nawet nie 3W
- działa naprawdę szybko i elegancko :D

Oczywiście można zrobić miejsca na dużo więcej liquidów, jest pole do popisu



oraz działanie : https://www.youtube.com/watch?v=lUVCo2HcgRo" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiem, amatorka, ale to tak na biegu. Kręci się dobrze :D


Kolego mozesz wstawic jeszcze raz foto bo juz nie aktywne?
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.