EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By tomaszwojciechlach
Witam .
Przedstawiam mój mieszalnik zrobiony z wentylatora biurkowego .
Dorwałem nówke w sklepie za 30 zł . Cena taka z racji sezonu, wiadomo pózniej ich cena poszybuje w górę .
No to zaczynamy :
1. kup wentylator biurkowy badz wykorzystaj swoj stary z połamanymi śmigłami !
Obrazek
2. Rozkręć górną częsc zeby mieć dostęp do silnika i przekładni ( przekładnia to jest ten przycisk który naciskamy zeby wentylator obracał się na boki )
Obrazek
3.Wytnij koszyk na butelki . Tutaj wasza dowolność , u mnie był to spód butelki plastikowej .w koszyczku zrób dziurę na środku i przymocuj do dzwigni którą uruchamia się obracanie na boki .
(Poprostu przykreć śróbką jest tam już gwint gotowy)
Obrazek
4. Odkręc tą blaszke która łączy przekładnie z korpusem ( chyba ze chcesz zeby dodatkowo butelki się huśtały , czasem moc jest za słaba i trzeba to odkrecic )
Obrazek

I GOTOWE !
Tak to działa w praktyce :

testuje od tygodnia , wymieszałem ponad 700ml liquidu tym i póki co działa idealnie !
Raz jak zostawiłem na noc to silnik byl gorący , ale moglem na nim utrzymac reke powiedzmy przez 3 sekundy .
By tomaszwojciechlach
Skinner pisze:Ja swego czasu butelki wrzucałem w kilka torebek strunowych (na wypadek wycieku) zawijałem w koc - i do pralki na wirowanie :D

To chyba było bardziej odwirowanie niz mieszanie ;p
Były dobrze wymieszane ?
Jak próbowałem na większych prędkościach to mi bardziej odwirowywało niz mieszało :P
By tomaszwojciechlach
slavo22 pisze:A cena prądu warta tego mieszania?

Dla jednych tak dla drugich nie .
40 wat , załóżmy ze mieszamy codziennie przez 5h
30 dni 5h dziennie to jest 150 h a to kosztuje nas w zaleznosci od stawki (u mnie 52 gr) 3,12miesięcznie
Kiedy płacę rachunki za prąd w granicach 250-300zł to dla mnie jest to super rozwiazanie .
Awatar użytkownika
By jsakic19
Ja czasem używam chińskiej myjki ultradźwiękowej. Sesja 1.5 h na mocy 50 w znacznie przyspiesza proces dojrzewania płynów.

Tapatalk
By tomaszwojciechlach
TRNCzarny pisze:Ja rozumiem wykorzystać sprzęty bez ich destrukcji (czytaj delfin wibrator) ale chyba taniej i estetyczniej zbudować coś samemu zamiast rozbebeszać wiatrator ?

A czy widzisz tam jakąkolwiek destrukcje ?
kilka śrubek odkręcone które można wkręcić !
By tomaszwojciechlach
TRNCzarny pisze:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1994505.html

Też wychodzi 30 PLN :)

Dwa rózne projekty.
Moj projekt zabierze ci 15 minut i odrazu mieszasz w butelkach a nie w szklance .
Tam masz części które są narażone na uszkodzenia np wentylator z krzywo przyklejonym magnesem .
A u mnie wentylator pracuje na optymalnych obrotach bo jest tam taka przekladnia ze on praktycznie wcale nie zwalnia :)
Osobiście uwazam ze projekt z wentylatorem jest lepszy .
Awatar użytkownika
By selol
Nie powiem, zainspirowałeś mnie i w 15 minut powstało na biegu i amatorce mieszadło :D
Wykorzystałem:
-stary przewód usb
-stary ale dobry wentylator do komputera 120mm
-przecięte na pół opakowanie po magnezie
-kropelka

Koszt wykoniania : 0 zł , jak dla mnie :D
Plusy :
-mobilne
-ekonomiczne ( nie je prądu dużo, to tylko wentylator do komputera) myślę, że nawet nie 3W
- działa naprawdę szybko i elegancko :D

Oczywiście można zrobić miejsca na dużo więcej liquidów, jest pole do popisu

Obrazek

oraz działanie : https://www.youtube.com/watch?v=lUVCo2HcgRo

Wiem, amatorka, ale to tak na biegu. Kręci się dobrze :D
Awatar użytkownika
By pawel_aa
tomaszwojciechlach pisze:
TRNCzarny pisze:Ja rozumiem wykorzystać sprzęty bez ich destrukcji (czytaj delfin wibrator) ale chyba taniej i estetyczniej zbudować coś samemu zamiast rozbebeszać wiatrator ?

Większość naczelnych można nauczyć posługiwania się śrubokrętem.
Zrób mieszalnik z programowanym sterownikiem, włączający/wyłączający silnik o zadanych porach czy zmieniający prędkość obrotową silnika. To będzie coś :!:

Jak byłem mały to też rozkręcałem różne sprzęty. Może dla tego, że jestem naczelnym :mrgreen:
Ale wtedy nie było netu i nie można było się pochwalić całemu światu :-(
By tomaszwojciechlach
pawel_aa pisze:
tomaszwojciechlach pisze:

Większość naczelnych można nauczyć posługiwania się śrubokrętem.
Zrób mieszalnik z programowanym sterownikiem, włączający/wyłączający silnik o zadanych porach czy zmieniający prędkość obrotową silnika. To będzie coś :!:

Jak byłem mały to też rozkręcałem różne sprzęty. Może dla tego, że jestem naczelnym :mrgreen:
Ale wtedy nie było netu i nie można było się pochwalić całemu światu :-(

Dlatego powstał ten temat . nie kazdy poradzi sobie z programowaniem czy innymi rzeczami , chodziło o najprostszy , najtańszy mieszalnik .
chcesz zeby sie włączał/wyłączał o danej porze kup programator w elektrycznym i gotowe , tylko ze koszty rosną .

Gdybym miał wolne arduino to bym sie pobawił w coś konkretniejszego, ale pytanie po co ?
Awatar użytkownika
By SqrK
moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...
Awatar użytkownika
By Peter007
PawelSqrK pisze:moze to i glupie ale nie mozna by bylo zrobić mieszalnika z kobiecego wibratora z allegro? ...

A potrafisz godnie go zastąpić? :wink:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
tomaszwojciechlach pisze:(...)

Gdybym miał wolne arduino to bym sie pobawił w coś konkretniejszego, ale pytanie po co ?

Dlatego poziom polskiego DIY leży na poziomie rozkręconych śmieci wyciągniętych z piwnicy.
Atmos Lab - czyli kolejny temat rzeka...

https://image.ibb.co/dHwxip/ATMOS-LOG[…]

W tym miejscu możecie śmiało pytać o produkty, wni[…]

Witam! Mam atomizer pharaon mini rta który sprawuj[…]

Jakiej muzyki słuchacie? :D

Ja sie zarazilem hardrockiem/R'n'R od kumpla :D w […]