EPF
Co z czym i jak mieszać.
By sadija
#1913682
Witam, czy ktoś z Was posiada mieszadło magnetyczne SMP lub SMP-ECO. Są dostępne w granicach 200zl na Alle...o. Proszę o Wasze opinie, czy warto je kupić i są wystarczające na własne potrzeby.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, 13:02 przez sadija, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1913683
Nie posiadam i nie zamierzam posiadać.Dla mnie to przerost formy nad treścią.Jaki problem wlać aromat do bazy i kilka razy dziennie przez powiedzmy 2-3 dni wstrząsać,a potem odstawić na jakiś czas dla efektu przegryzienia.
By sadija
#1913684
Zapewne nie jest to wielki problem kilka razy potrząsnąć ale... zadałem pytanie do osób które być może ów mieszadło posiadają i mogą się podzielić opinią.
By sadija
#1913691
Ok, dziękuję za Twoją opinię. W takim razie czy możesz bardziej rozwinąć swoją opinię dlaczego nie, oczywiście pomijając już kwestie tego że można kilka razy dziennie "pomachać ręką". Chodzi mi bardziej o to czy są za "słabe", nie grzeją wystarczająco itp...
Awatar użytkownika
By pol
#1913693
O wiązaniach wodorowych, dyfuzji i przegryzaniu się…

W komentarzach
StaryChemik pisze:Bardzo słuszna uwaga. Tak, oczywiście wytrząsanie mechaniczne przyspieszy proces „przegryzania”. Jest to kwestia czysto fizyczna, więc tu nie ma problemów.
Jednakże trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną sprawę – po zmieszaniu wszystkich składników dość często zachodzą w roztworze tzw. wtórne reakcje chemiczne. Dlatego też czasami dopiero po kilku dniach liquid nabiera odpowiedniego smaku, pomimo że dyfuzja już się dawno (po ok. 24h) skończyła.
Tak czy inaczej – wytrząsarka pomoże w wielu przypadkach.
Jeśli mieszanie dotyczy związków, które nie reagują (np. spirytus/woda), wówczas wytrząsarka załatwia sprawę w ciągu kilku minut. To zostało sprawdzone doświadczalnie



Mieszadła magnetyczne SMP
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.