EPF
By boss
#728143
Witam Wszystkich,
Nadszedl czas aby po 3 tygodniach testow przedstawic moda MAGNETIC, ktorego zaprojektowalem i wykonalem dla siebie.
Na poczatek zdjęcia.
Opis moda na koncu wiadomosci.
Pozdrawiam i zachecam do opinii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


1 – materiał
prototypy sa z mosiadzu. mody beda z KO, mosiadzu, polaczenia KO z mosiadzem

2 – głowica
mosiadz lub KO, pin + regulowany z mosiadzu, plynna regulaja doplywu powietrza, poglebione frezowanie obok gwintu
gwint maszynowy recznie poprawiany, dziala z wszystkimi dostepnymi na polskim rynku dripami,
parownikami itp. testowane jakies 70%. Z zadnym nie bylo problemow

3 – przycisk
regulacja skoku i nacisku, pozlacane magnesy, powiekszony gwint pierscienia, ukryte otwory bezpieczenstwa,
uszczelka zapobiegajaca odkrecaniu sie glowicy od tuby, pin z mosiadzu

4 - tuba
prototypy na baterie 18650, planowane rowniez na 18500, 18350

5 - wyglad planowany
satyna, szczotkowanie, polerka,polaczenie szczotkowania z polerka, logo + grawer

6 - wymiary
prototypy 22x81 mm dla baterii 18650 (chyba najkrotszy na ta baterie z dostepnych)

7 - testy
podstawowe testy sa przeprowadzane non-stop. elektrycznie zostal przetestowany w wydziale fizyki UP
mechanicznie i elektrycznie spelnia w 100% zalozenia postawione podczas projektowania

Przycisk ze wzgledu na zaprojektowanie pod magnesy dziala w zaleznosci od regulacji plynnie.
Zastosowane pozlacane magnesy oraz duzy PIN nie stwarzaja praktycznie zadnego problemu dla przeplywajacych
pradow.
Blokada ze wzgledu na poglebiony gwint dziala plynnie bez zbednych oporow.
Uszczelka w guziku zmniejsza mozliwosc odkrecenia przycisku od tuby podczas blokowania.

Testy "pradowe" byly prowadzone na tubie z mosiadzu i spadki nie przekraczaly 1,7%.

Testy mechanizczne i uzytkowe nadal sa prowadzone.


8 - Podsumowanie
Mod "MAGNETIC" zostal przeze mnie zaprojektowany do uzytku wlasnego.
Podczas projektowania staralem sie wykorzystac najnowsze osiagniecia techniki i dostepnosci materialow NT.
Po wykonaniu i 3 tygodniach testow w 100% spelnia zadania.
W planach jest wykonanie "przeciwturlacza", uchwytu na smycz (projekt juz wykonany,
pozostaje kwestia wykonania) oraz modyfikacje wygladu.


Jezeli pojawia sie Wasze pytania i opinie
postaram sie odpowiedziec lub wyjasnic niescislosci.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 19:17 przez boss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomba
#802793
Jutro mam odebrać długo oczekiwanego magnetic'a.
Dzisiaj rozmawiałem z jego Twórcą i ponoć do każdej wersji wejdzie kick *1st*
To super info. Już się nie mogę doczekać :beer:
Awatar użytkownika
By vincek
#802829
Tomba pisze:Jutro mam odebrać długo oczekiwanego magnetic'a.
Dzisiaj rozmawiałem z jego Twórcą i ponoć do każdej wersji wejdzie kick *1st*
To super info. Już się nie mogę doczekać :beer:


Nawet do tuby 18350?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#802856
vincek pisze:
Tomba pisze:Jutro mam odebrać długo oczekiwanego magnetic'a.
Dzisiaj rozmawiałem z jego Twórcą i ponoć do każdej wersji wejdzie kick *1st*
To super info. Już się nie mogę doczekać :beer:


Nawet do tuby 18350?



A czemu nie ma wejść? Info jest tylko o tym że kick wejdzie, a to czy aku też wejdzie to już inna sprawa :lol:
Awatar użytkownika
By vincek
#802859
boogeyman pisze:
vincek pisze:
Tomba pisze:Jutro mam odebrać długo oczekiwanego magnetic'a.
Dzisiaj rozmawiałem z jego Twórcą i ponoć do każdej wersji wejdzie kick *1st*
To super info. Już się nie mogę doczekać :beer:


Nawet do tuby 18350?



A czemu nie ma wejść? Info jest tylko o tym że kick wejdzie, a to czy aku też wejdzie to już inna sprawa :lol:


Ehh.. Co racja, to racja :)
Awatar użytkownika
By vokalek
#802891
Przetestowane - kick wchodzi i działa bezproblemowo - jak tylko zostanie odblokowany temat o magneticu to wrzucę krótką reckę bo odebrałem bo kilkadziesiąt minut temu.
Awatar użytkownika
By vokalek
#802923
Zgodnie z życzeniem pierwsze wrażenia...

Odebrałem WINDROSE kilkadziesiąt minut temu i tak na szybko moje spostrzeżenia.

Parametrów nie będę podawał gdyż chwilowo nie mam czym zmierzyć i poważyć - jedno co sprawdziłem to wchodzą do niego wszystkie batki jakie mam - no i oczywiście kick. bardzo duża regulacja pina to zdecydowany plus.

Plusów oczywiście jest więcej - największym jest chyba samo wykonanie - moim zdaniem został modzik wykonany perfekcyjnie. Wszystkie gwinty spasowane idealnie, każda tuba jak i każdy parownik wchodzi bez zauważalnego oporu czyli dokładnie tak jak powinno być.
Wszystkie części dobrze spasowane ze sobą, przycisk chodzi delikatnie i skutecznie (nie zdarzyło mi się żeby nie zaskoczył), ale dzięki magnesom można postawić moda na "dupce" i nie wdusza się pod ciężarem własnym, co do pierścienia blokującego i jego pracy nie można mieć zastrzeżeń.
Wykonanie - ot "high end" mod - czyli wszystko tak jak być powinno być - oczywiście na odpowiednio wysokim poziomie - w moim egzemplarzu nie można było się do niczego przyczepić.

Grawerowanie na najwyższym poziomie - zarówno na mosiądzu jak i na stali. Mam wersję w satynie więc nawet odciski palców nie są zbyt widoczne.

Spadki napięć - Sprawdziłem na Efest 18350 IMR, oraz Dreamie z grzałką 1,6 ohm

Uwaga - sprawdzałem na modziku prosto z paczki wyjętym beż żadnych past stykowych i bez czyszczenia
Bez obciążenia - 4,08
Z obciążeniem - 3,85

Moja subiektywna opinia - modzik jest rewelacyjny zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i działanie - szczególnie podoba mi się sposób działania przycisku oraz wykończenie

Kilka fotek komórką (mod w rzeczywistości wygląda dużo lepiej)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Tomba
#802928
vokalek pisze:Przetestowane - kick wchodzi i działa bezproblemowo - jak tylko zostanie odblokowany temat o magneticu to wrzucę krótką reckę bo odebrałem bo kilkadziesiąt minut temu.

No to super, że moja informacja się potwierdziła :)
Dawaj reckę i fotki.
Awatar użytkownika
By daras25
#802939
Wie ktoś może jak nazywa się to wykończenie powierzchni :?:
Bo z całą pewnością to nie jest szczotkowanie/brushed .
Awatar użytkownika
By pol
#802942
daras25 pisze:Wie ktoś może jak nazywa się to wykończenie powierzchni :?:
Bo z całą pewnością to nie jest szczotkowanie/brushed .

Prawdopodobnie zwie się "spod noża".
Awatar użytkownika
By vokalek
#802949
Na moje oko to szczotkowanie - niestety w nocy przy kiepskim świetle w dodatku komórką nie idzie uchwycić prawdziwego efektu
Awatar użytkownika
By vokalek
#802951
tak satyna fotografowana w nocy przy zimnym świetle komórką - jutro Tomba pewnie wstawi normalne fotki
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#802953
Takie fotki po prostu. Szkiełek w telefonach też się tyczą prawa fizyki :)
Zaraz ktoś się przyczepi że to nie rurka tylko klepsydra :)
:monkey:
Awatar użytkownika
By donjohn
#802954
LukaszM. pisze:Takie fotki po prostu. Szkiełek w telefonach też się tyczą prawa fizyki :)
Zaraz ktoś się przyczepi że to nie rurka tylko klepsydra :)
:monkey:

Obyś miał rację :)
Zamówiłem satynę i jak zobaczyłem foty tuleji to się załamałem :?
Awatar użytkownika
By donjohn
#802956
pol na zdjęciach to i ja nawet dobrze wychodzę :lol:
Awatar użytkownika
By vokalek
#802957
Chce się komuś zrobić dobrze i o 1 w nocy się komórkuje moda a tu jeszcze narzekanie :D

Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda w normalnym świetle to proszę :


Awatar użytkownika
By vokalek
#802960
Ja jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Pewnie też będziesz - ale jak odbierzesz daj znać
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#802961
donjohn pisze:
LukaszM. pisze:Takie fotki po prostu. Szkiełek w telefonach też się tyczą prawa fizyki :)
Zaraz ktoś się przyczepi że to nie rurka tylko klepsydra :)
:monkey:

Obyś miał rację :)
Zamówiłem satynę i jak zobaczyłem foty tuleji to się załamałem :?


Ja tam też ścisnieniowany jestem :)
Najbardziej to boje się tutaj rozmawiać nie o pasującym kicku
*BOR*
Ważne jest, że pierwsze testy już są i powoli dochodzą egzemplarze do zamawiających.
No i najważniejsze ,że kick pasuje ;) :piwo
Ostatnio zmieniony 06 lip 2013, 02:23 przez LukaszM., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By donjohn
#802963
vokalek pisze:Ja jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Pewnie też będziesz - ale jak odbierzesz daj znać

Okej dam znać :wink:
LukaszM. pisze:
donjohn pisze:
LukaszM. pisze:Takie fotki po prostu. Szkiełek w telefonach też się tyczą prawa fizyki :)
Zaraz ktoś się przyczepi że to nie rurka tylko klepsydra :)
:monkey:

Obyś miał rację :)
Zamówiłem satynę i jak zobaczyłem foty tuleji to się załamałem :?


Ja tam też ścisnieniowany jestem :)
Najbardziej to boje się tutaj rozmawiać nie o pasującym kicku
*BOR*


Nie masz się czego bać :D
Po to forum jest żeby wymieniać swoje poglądy i spostrzeżenia :D
najwyżej się dostanie minucha od Tomby :lol: <żart :wink: >
pol pisze:
donjohn pisze:pol na zdjęciach to i ja nawet dobrze wychodzę :lol:

Na avatarze całkiem dobrze wyszedłeś :beer:

photoshop czyni cuda :lol: :beer:
Awatar użytkownika
By eser
#802971
Elito usersko-moderatorska, przecież oceniacie zdjęcia i umiejętności fotograficzne autora, a "Windros'a" nie mieliście w ręku :!:
Awatar użytkownika
By EdwartS
#803013
Część wam, nie mam moda w ręce ale z tego co widzę glowica nie ma regulacji powietrza czy jest tam regulacja. I niech mnie ktoś poprawi ale czy otwory powietrzne zagrają się np. że Speheriodem. Zamówiłem także więc rzuce fotki z wersji poler.....

-- [scalono] 06 lip 2013, 10:33 --

Glowica jest inna niż u twórcy na stronie ? :-/
Awatar użytkownika
By daras25
#803235
EdwartS pisze:Część wam, nie mam moda w ręce ale z tego co widzę glowica nie ma regulacji powietrza czy jest tam regulacja. I niech mnie ktoś poprawi ale czy otwory powietrzne zagrają się np. że Speheriodem. Zamówiłem także więc rzuce fotki z wersji poler.....

-- [scalono] 06 lip 2013, 10:33 --

Glowica jest inna niż u twórcy na stronie ? :-/

Przy głowicy ze zdjęcia otwory nie pokryją się ale można zostawić małą przerwę - w sumie nie będzie wyjścia .
Awatar użytkownika
By boogeyman
#803870
Tylko się pochwalę że już mam, na testy i opinie przyjdzie czas ;)
Powiem tylko że polerka ok, grawer świetny, gwinty chodzą tak jak powinny (gwint 0,75). Przycisk jak na razie też ok.

Obrazek
Awatar użytkownika
By Tomba
#804074
Na początku wielkie dzięki koledze Boss za osobiste dostarczenie moda :)
Na zrazie kilka fotek, a o recka nieco później, bo jeszcze coś tam kombinuję (niemniej jest dobrze albo i lepiej niż dobrze :))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do satyny, to wiele osób może mieć rację. Mnie też na początku nie powaliła, ale już się przyzwyczaiłem. Fotki nie oddają tego dobrze.
Zawsze jest możliwość wypolerowania jak psu ...

Więcej dzisiaj nie będę pisał, ale jestem pewien, że Ci co kupili nie będą żałować :), a ci co nie kupili, to mogą sobie teraz pluć w brodę i marudzić na wszystko :mrgreen: :beer:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2013, 22:46 przez Tomba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By S8 ESX
#804077
vokalek pisze:Zgodnie z życzeniem pierwsze wrażenia...

Odebrałem WINDROSE kilkadziesiąt minut temu i tak na szybko moje spostrzeżenia.

Parametrów nie będę podawał gdyż chwilowo nie mam czym zmierzyć i poważyć - jedno co sprawdziłem to wchodzą do niego wszystkie batki jakie mam - no i oczywiście kick. bardzo duża regulacja pina to zdecydowany plus.

Plusów oczywiście jest więcej - największym jest chyba samo wykonanie - moim zdaniem został modzik wykonany perfekcyjnie. Wszystkie gwinty spasowane idealnie, każda tuba jak i każdy parownik wchodzi bez zauważalnego oporu czyli dokładnie tak jak powinno być.
Wszystkie części dobrze spasowane ze sobą, przycisk chodzi delikatnie i skutecznie (nie zdarzyło mi się żeby nie zaskoczył), ale dzięki magnesom można postawić moda na "dupce" i nie wdusza się pod ciężarem własnym, co do pierścienia blokującego i jego pracy nie można mieć zastrzeżeń.
Wykonanie - ot "high end" mod - czyli wszystko tak jak być powinno być - oczywiście na odpowiednio wysokim poziomie - w moim egzemplarzu nie można było się do niczego przyczepić.

Grawerowanie na najwyższym poziomie - zarówno na mosiądzu jak i na stali. Mam wersję w satynie więc nawet odciski palców nie są zbyt widoczne.

Spadki napięć - Sprawdziłem na Efest 18350 IMR, oraz Dreamie z grzałką 1,6 ohm

Uwaga - sprawdzałem na modziku prosto z paczki wyjętym beż żadnych past stykowych i bez czyszczenia
Bez obciążenia - 4,08
Z obciążeniem - 3,85

Moja subiektywna opinia - modzik jest rewelacyjny zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i działanie - szczególnie podoba mi się sposób działania przycisku oraz wykończenie

Kilka fotek komórką (mod w rzeczywistości wygląda dużo lepiej)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


The SS one will look so nice in 18350. very nice mate
Awatar użytkownika
By jsakic19
#805593
Mam pytanie do tych co już otrzymali (ja nadal czekam), czy do Moda dołączony jest jakiś certyfikat czy coś innego, który upoważnia do tej gwarancji na 7 lat bo chyba na taki okres miała być, coś mi się tak przypomina :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#805615
jsakic19 pisze:Mam pytanie do tych co już otrzymali (ja nadal czekam), czy do Moda dołączony jest jakiś certyfikat czy coś innego, który upoważnia do tej gwarancji na 7 lat bo chyba na taki okres miała być, coś mi się tak przypomina :mrgreen:

Masz moda - masz gwarancję :)
O ile dobrze pamiętam to była akcja jednorazowa , 333 szt. i koniec :wink:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#805619
Rozumiem, zamówiłem głowicę z mosiądzu tylko ze względu na tak długą gwarancję. Jak w 2020 siądzie gwint - będę reklamował ;)
By Gepetto
#805622
ja czekam na swoja sztuke , pewno bedzie jutro , ale jak ta "satyna" bedzie wyglądac jak na fotkach kolegów którzy już mają , to odsyłam spowrotem - na fotkach wygląda jak spod tępego noża , a moze i gwoździa :?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#805634
jsakic19 pisze:Mam pytanie do tych co już otrzymali (ja nadal czekam), czy do Moda dołączony jest jakiś certyfikat czy coś innego, który upoważnia do tej gwarancji na 7 lat bo chyba na taki okres miała być, coś mi się tak przypomina :mrgreen:


Certa, rachunku czy innego paragonu nie dostałem. Ale jest zapewne tak jak daras25 pisze, odsylasz moda i tyle ;)
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#806316
hajdass dostarczył moją sztukę
jestem niemal zaszokowany jakością wykonania
modzik jest prześliczny - satyna nie wygląda zdecydowanie jak na zdjęciach, jest idealna jak dla mnie :)
gwint jest "gęściutki" co (mam nadzieję) uniemożliwia zablokowanie głowicy w tubie
grawery piękne ;)


zastanawia mnie jedynie czym jest pokryta 'dupka' przycisku...?

ps. już widzę to wygrzebywanie syfu z głowicy :D
By Gepetto
#806495
ja też dzis otrzymałem , zadowolony nie jestem , satyna bardzo średnia , dodatkowo dostałem mocno porysowaną tube , bede to reklamowal ,
pozniej postaram sie to sfotografowac :?
Awatar użytkownika
By vincek
#806502
Gepetto pisze:ja też dzis otrzymałem , zadowolony nie jestem , satyna bardzo średnia , dodatkowo dostałem mocno porysowaną tube , bede to reklamowal ,
pozniej postaram sie to sfotografowac :?


Będę wdzięczny za dobrej jakości fotki ;)


Jeśli jeszcze ktoś może strzelić fotki porównania satyny Windrose vs. GbB22... to będzie cud malina :)
By Gepetto
#806506











Jak widać satyna jest średnio zrobiona , natomiast gorsze jest to żę w jednym miejscu mam dosć głebokie rysy, dodatkowo widać szew rurki , (bo rurka jast zszywana - czyli najtańszy materiał ) :?
Awatar użytkownika
By Kszywho
#806508
Gepetto pisze:..dodatkowo widać szew rurki , (bo rurka jast zszywana - czyli najtańszy materiał ) :?


Z tego co wiem, to prawie wszystkie polskie mody są produkowane z tego "najtańszego materiału" :) Zarówno parowniki jak i zasilania. Wystarczy spojrzeć do środka rurki. Rzadko jednak widać to na zewnątrz.
By EverSin
#806521
Niestety, ale muszę zgodzić się z kolegą Gepetto.
Satyna wygląda jakby ktoś ją gwoździem robił, wszystkie tuby po całej długości rysy/wgniecenia praktycznie identyczne jak u niego :/
Guzik i ringi podobnie z rysami jak na tubach.
Grawerka wygląda jakby wykonywana była PRZED satynowaniem, częściowo "zdrapana" i miejscami ledwo czytelna.
W sumie pewnie wszystko do spolerowania, ale nie po to zamawiałem satynę żeby teraz polerować....
Guzik nie zachwyca, ani funkcjonalnością ani działaniem.

Co tu dużo pisać, jakość wykonania jest niestety żałosna :/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.