EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By pol
#1684561
Jeżeli takiego zakazu nie będzie, to wyobraź sobie środki masowego transportu (tramwaj, autobus, metro, pociąg, samolot). w którym równocześnie będzie chmurzyć (bo im wolno) z 20 osób i jeszcze 5 z nich np podejmie rywalizację na wielkość chmury.
Oczywiście każdy innym zapachem zionie....
Ostatnio zmieniony 15 lip 2016, 00:04 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1684563
A tak na marginesie - ludziom najbardziej przeszkadza nie chmurka - tylko brak zapytania czy im nie przeszkadza. To zauważyłem - jak zapytasz to nie rodzi w nich się postawa typu "A co mi tu będzie bezczelnie dmuchał w twarz". A jak zapytasz to nie ma sprawy.

-- 15 lip 2016, 00:05 --

pol pisze:Jeżeli takiego zakazu nie będzie, to wyobraź sobie środki masowego transportu (tramwaj, autobus, metro, pociąg, samolot). w którym równocześnie będzie chmurzyć (bo im wolno) z 20 osób i jeszcze 5 z nich np podejmie rywalizację na wielkość chmury.
Oczywiście każdy innym zapachem zionie....

Ależ takie zakazy już były wcześniej wprowadzane - bo dany rozporządzający czy miasto takie zakazy wprowadzić może. Nie potrzeba takiej ustawy do tego. Jak właściciel lokalu nie chce to wyprasza i tyle. Ale ustawowo przymuszać wszystkich(rozporządzającego i używającego) jest poronionym pomysłem.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1684567
Pol - w Poznaniu możesz dostać mandat za palenie i używanie EIN na przystanku, bo właściciel czyli MZK nie wyraził na to zgody i tyle.. Czego nie rozumiesz? - a ustawa jeszcze nie obowiązuje.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2016, 00:11 przez Deimond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1684568
Terror i ograniczenie swobód obywatelskich w Poznaniu?

Zawsze Pyry uważałem za kulturalny naród i takie zakazy im nie potrzebne.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1684569
pol pisze:Terror i ograniczenie swobód obywatelskich w Poznaniu?

Zawsze pyry uważałem za kulturalny naród i takie zakazy im nie potrzebne.

Kurcze - przecież ja na to nie narzekam - tylko oddaję to pod decyzję zarządzającego a nie odgórnie we wszystkich miejscach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1684761
A ja nadal z uporem maniaka twierdzę, że danie choremu na nikotynizm człowiekowi, chcącemu zerwać z nałogiem, czyli się wyleczyć z uzależnienia, alternatywy palarnia albo nic jest narażeniem jego zdrowia i życia.
To nieludzkie, by w trudnych chwilach walki o czyste powietrze w jego płucach zamykać go w komorze gazowej.
Przecież można pomyśleć i w ustawie umieścić listę miejsc, w których używanie EIN byłoby zabronione. Np. szkoły, urzędy, przystanki, środki komunikacji publicznej, placówki służby zdrowia, obiekty sportowe, uczelnie etc.
Idiotyzmem jest narażanie mnie na karę kiedy idę na spacer z psem i wapuję sobie w szczerych polach. Gdzie do najbliższych zabudowań mam minimum kilometr i po horyzont nie widzę żywej duszy. Chyba, że ustawodawca uważa, że moje wapowanie przeszkadza wróbelkom, ropuchom i krzaczorom, ale to chyba da się leczyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pol
#1684818
Timi pisze:.....
Przecież można pomyśleć i w ustawie umieścić listę miejsc, w których używanie EIN byłoby zabronione. Np. szkoły, urzędy, przystanki, środki komunikacji publicznej, placówki służby zdrowia, obiekty sportowe, uczelnie etc.
Idiotyzmem jest narażanie mnie na karę kiedy idę na spacer z psem i wapuję sobie w szczerych polach. Gdzie do najbliższych zabudowań mam minimum kilometr i po horyzont nie widzę żywej duszy. .....

Nie zrozumiałem Twego przesłania....
nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych dodaje EIN do wyrobów tytoniowych i art.5 wskazuje miejsca objęte zakazem palenia i chmurzenia.
Gdzie jest tam wymieniona ścieżka w szczerym polu do spacerów z psem?

Art. 5
Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Art.1 pkt 4 i 5
ustawa o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych
Awatar użytkownika
By Timi
#1684841
OK, w takim razie wychodzę sobie w szczere pole, na ulicę, do parku oraz w setki innych miejsc publicznych i bezkarnie wapuję ile chcę. Dobrze zrozumiałem?
Awatar użytkownika
By pol
#1684850
Wszędzie tam, gdzie chcesz w miejscach nie wymienionych w ustawie, objętych "Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych, i palenia papierosów elektronicznych".
Awatar użytkownika
By Timi
#1684868
Dzięki pol :beer:
Kilka razy zabierałem się za przeczytanie ustawy, ale mi ciśnienie skakało zbyt wysoko :mrgreen:
Awatar użytkownika
By smialekcz
#1685029
co Wy żuczki teraz się jaracie - durniów mamy w sejmie, senacie, radach nadzorczych, zarządach, ... - o przepraszam durniów - tam są sami złodzieje - dla tych ludzi liczy się kasa w setkach tysięcy, a nie w setkach złotych. Pewien starszy gość powiedział mi: "Wojna to jest straszny czas, ale po wojnie wszyscy mieli pracę i nie mieli czasu na głupoty i pie rd ole nie"
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
By Grzesi
#1686093
Jestem tutaj nowy ale się wypowiem. Już jakiś czas temu e-paliłem. Potem przerzuciłem się znów na analogi i teraz zacząłem wapować jak kiedyś. Nie przeczytałem tej ustawy całej, tylko jakieś wzmianki, bo nie mogę jej w sumie znaleźć (pewnie mi się nie chce dokładniej) ale wiem ogólnie o co tam chodzi. Także wapując sobie na przykład na przystanku mamy taką możliwość, że chodzimy sobie 20 metrów w jedną i 20 metrów w drugą stronę, wtedy nikt nam nic nie zrobi bo nie przebywamy w miejscu objętym zakazem palenia tylko obok niego przechodzimy. Więc nie może być tak źle. :D W większości przypadków nawet jak złapiemy sobie chmurkę na przystanku stojąc na nim to raczej nikt nic za to nam nie zrobi, trzeba mieć oczy dookoła głowy po prostu.

Mnie zastanawiają jednak ograniczenia w sprzedaży internetowej. Co ja gadam- ZAKAZ SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ. Nie wiem, może takie coś zostanie okrążone przez sprzedawanie e-papierosów jako produktów kolekcjonerskich? Może na Alledrogo będzie można kupić lq i akcesoria. Bo zauważcie moi mili, wchodzę na alle, wpisuję np. MacBaren i od razu mam tytoń który mogę sobie kupić nawet jak mam 14 lat i fałszywe konto. Nikt mnie nie sprawdzi w żaden sposób.

Nie podoba mi się ta dyrektywa tytoniowa i nie dlatego, że stara się walczyć o nasze szanowne zdrówko ale dlatego, że stara się zminimalizować dostępność e-papierosów i liquidów dla wszystkich. Chyba w dyrektywie było coś o pojemnościach jakie mogą być sprzedawane- do 10 ml, jeśli się mylę to przepraszam.

Ale przechodząc do rzeczy- myślę, że swoje nieślicznie pachnące łapki maczały w tym światowe koncerny tytoniowe. Zauważyłem właśnie kilka dni temu, że e-liquid "vype" jest produkowany przez British American Tobacco. Myślę więc, że ta ustawa- która obowiązuje nie tylko w Polsce ale i na terenie całej Unii Europejskiej jest po prostu odpowiedzią na walące na łeb, na szyję w dół zyski tych którym zależy na tym, żebyśmy wyzdychali od ich wspaniałych papierosków, do których oczywiście internetowy dostęp jest nader szeroki. Prawdopodobnie nie da się wygrać z taką mafią w żaden sposób. Oni mogą opłacić sobie każdego, kupić sobie głosy poparcia.

Jeszcze przytoczę. Kiedyś oglądałem sobie Cejrowskiego i powiedział on: "Dlaczego, skoro papierosy są tak bardzo szkodliwe, nie zakaże się ich całkowicie? Dlaczego sprzedaje się je po prostu w paczkach z napisem straszącym, że możemy dostać raka?"
Ano dlatego, że kraj zarabia na fajkach piekielnie wielkie pieniądze. Więcej niż połowa ceny paczki to podatki i opłaty nakładane przez państwo.
Trochę offtopuję ale mignęło mi przed oczami, że zmiana wyglądu paczek szlugów na jednakowe z brzydkimi obrazkami tego, co powodują, uwaga- ZWIĘKSZY POPYT NA FAJKI Z ZAGRANICY. A już ze dwa, może trzy lata temu na ruskich szlugach były już obrazki zepsutych zębów czy płodów i jak widziałem ludziom nie przeszkadzało to w ich ściąganiu zza granicy i sprzedawaniu hurtowo każdemu u nas.

Kończę tyradę, mam nadzieję że za dużo błędów nie popełniłem, pozdrawiam wszystkich i osobiście uważam, że ustawa o e-papierosach powinna zostać zniszczona. :D
Awatar użytkownika
By MolinShop
#1686094
Dodam tak od siebie: Podczas konsultacji w Warszawie, sprzedaż online, pomimo forsowania zakazu przez ESW, miała pozostać. Natomiast po opublikowaniu decyzji końcowych ku zaskoczeniu wszystkich zainteresowanych, sprzedaż na odległość została zakazana. Uwagi zapisane podczas konsultacji nie zostaly w efekcie finalnym wdrożone. Co działo sie po kosultacjach, jak lobbowano zakaz sprzedazy online, nie wiadomo. Nagrania z kosultacji Ministerstwo nie chciało udostępnić pomimo zapewnienia, że nie należy używać swoich nosników ponieważ nagranie będzie dostępne na życzenie każdego zainteresowanego.
By Grzesi
#1686097
Politycy są tak beznamiętnie głupi i tak bardzo denerwujący, że się zastanawiam dlaczego w tym naszym pięknym kraju jeszcze nie było żadnego przewrotu. Czyli @up twierdzisz, że tak sobie, po prostu zdecydowali o zakazie internetowej sprzedaży? Chciałbym zapytać od kiedy ten zakaz ma obowiązywać i czy Wy, sprzedawcy internetowi macie jakieś plany na obejście takiego zakazu? Bo to się normalnie kupy ni trzymo. :D
By Grzesi
#1686118
Przeczytałęm tekst ustawy, wysłałem post już po wysłaniu przez Ciebie posta, także w czasie się cofnąć nie mogłem. Teraz już wiem praktycznie to co chciałem.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1686179
MolinShop pisze:Dodam tak od siebie: Podczas konsultacji w Warszawie, sprzedaż online, pomimo forsowania zakazu przez ESW, miała pozostać. Natomiast po opublikowaniu decyzji końcowych ku zaskoczeniu wszystkich zainteresowanych, sprzedaż na odległość została zakazana. Uwagi zapisane podczas konsultacji nie zostaly w efekcie finalnym wdrożone. Co działo sie po kosultacjach, jak lobbowano zakaz sprzedazy online, nie wiadomo. Nagrania z kosultacji Ministerstwo nie chciało udostępnić pomimo zapewnienia, że nie należy używać swoich nosników ponieważ nagranie będzie dostępne na życzenie każdego zainteresowanego.

Chyba byliśmy na innych komisjach. Po tym jak Jurczyński zgłosił swoje "wątpliwości" ministerstwo od razu zapowiedziało przywrócenie zakazu. Dokładniej: odbyło się to zaraz po tym jak Jurczyński zgłosił drugą uwagę odnośnie sprzedaży na odległość (zakaz reklamy, a działalność sklepów online, w kontekście informacji w punktach sprzedaży), tutaj pozwolę sobie na cytat z p. sekretarz: "Wyjściem z tej sytuacji byłoby pozostawienie zakazu". Tak dla przypomnienia: w projekcie do którego zgłaszaliśmy uwagi zakaz taki już był, tyle że na komisji omawialiśmy inny projekt w którym uwzględniono wnioski strony społecznej i zakaz sprzedaży został wówczas chwilowo usunięty z projektu.
Awatar użytkownika
By MolinShop
#1686592
LogerM pisze:
MolinShop pisze:Dodam tak od siebie: Podczas konsultacji w Warszawie, sprzedaż online, pomimo forsowania zakazu przez ESW, miała pozostać. Natomiast po opublikowaniu decyzji końcowych ku zaskoczeniu wszystkich zainteresowanych, sprzedaż na odległość została zakazana. Uwagi zapisane podczas konsultacji nie zostaly w efekcie finalnym wdrożone. Co działo sie po kosultacjach, jak lobbowano zakaz sprzedazy online, nie wiadomo. Nagrania z kosultacji Ministerstwo nie chciało udostępnić pomimo zapewnienia, że nie należy używać swoich nosników ponieważ nagranie będzie dostępne na życzenie każdego zainteresowanego.

Chyba byliśmy na innych komisjach. Po tym jak Jurczyński zgłosił swoje "wątpliwości" ministerstwo od razu zapowiedziało przywrócenie zakazu. Dokładniej: odbyło się to zaraz po tym jak Jurczyński zgłosił drugą uwagę odnośnie sprzedaży na odległość (zakaz reklamy, a działalność sklepów online, w kontekście informacji w punktach sprzedaży), tutaj pozwolę sobie na cytat z p. sekretarz: "Wyjściem z tej sytuacji byłoby pozostawienie zakazu". Tak dla przypomnienia: w projekcie do którego zgłaszaliśmy uwagi zakaz taki już był, tyle że na komisji omawialiśmy inny projekt w którym uwzględniono wnioski strony społecznej i zakaz sprzedaży został wówczas chwilowo usunięty z projektu.


Z głowy nie jestem w stanie cytować, a na konsultacjach byliśmy tych samych. Z tym, że Ministerstwo zapowiedziało zakaz, nie oznaczało to jednak natychmiastowego zapisu więc szare pole na zmiany pozostało, więc finalnie wychodząc stamtąd w nocy o połnocy nie mielismy 100% pewnosci czy zakaz będzie czy też nie. W obliczu braku nagrania cięzko jest zweryfikować co dokladnie zostalo powiedziane. Zatem podziwiam tak dobrą pamięc :)

Witam. Przyjrzałem się tematom na forum i wybrałem[…]

eVic Primo Mini 80W TC VW

Nowa odsłona Evic mini dostępny będzie w kilku ko[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]

jaki atomizer z bazą RBA?

jaki z dostępnych w PL min 4 ml pojemności poza Sm[…]