EPF
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143143
http://evun.net/wp-content/uploads/2014 ... s-chan.pdf

Bardzo przyda się Naszej Wspólnej sprawie Twój WŁĄSNY komentarz (tutaj: http://evun.net/?p=205 ) do tego listu- o tym co dla ciebie znacza e-papierosy. Oni po prostu nie wierzą... i nie wiedzą ilu ludzi mogą skrzywdzić..
A tu tłumaczenie. (nie jestem tłumaczem ale się staram :) ) https://www.facebook.com/ajax/messaging ... zOAvZAowIf

Droga Pani Margaret Chan,

Piszemy do Pani w imieniu oraz jako reprezentanci Waperów i użytkowników elektronicznych papierosów w Europie. Nie jesteśmy opłacani, nie pobieramy żadnych funduszy ani nie jesteśmy związani z jakimkolwiek przemysłem. Sami jesteśmy Waperami a zatem niniejszy list jest uczciwym wyrażeniem naszych osobistych doświadczeń i naszego punktu widzenia.

Prosimy Panią o rozpatrzenie aktualnie mocno napiętej atmosfery jaka otacza e-papierosy z perspektywy milionów Europejczyków, którzy ich używają. Niezakłócony dostęp, jakim cieszyliśmy się do tej pory był fundamentalny dla ich sukcesu. Umożliwił nam całkowite, lub choćby częściowe zastąpienie palenia tradycyjnych papierosów przez nieskończenie mniej szkodliwy sposób używania nikotyny.
Niektórzy z nas zdecydowali już o zaprzestaniu używania również e-papierosów. Inni kontynuują ich używanie, lecz już całkowicie bez nikotyny. Jeszcze inni, całkowicie zastąpiwszy przy ich pomocy palenie tytoniu wybrali używanie nikotyny bez niebezpieczeństw z tym związanych. Niektórzy z kolei zredukowali palenie tytoniu przy pomocy e-papierosa, który to wypełnia im próżnię pozostałą po nie wypalonych papierosach konwencjonalnych.

Palenie tytoniu jest złożonym problemem i nie ma jednej prostej recepty by pomóc palaczom zmienić swoje zachowania. Do niedawna mieliśmy niewielki wybór. Jak wielu palaczy stwierdziliśmy, że opcje medyczne, gumy, plastry i substancje psychotropowe tak samo jak wsparcie behawioralne były często mało przyjemne ale również nieskuteczne.
Wapowanie pozwoliło nam doświadczalnie dostosować e-papierosa do naszych indywidualnych potrzeb i smaków. Gdyby ktoś postanowił ograniczyć jego dostępność do tylko jednego formatu o jedynym, przepisanym sposobie używania to szybko okazałoby się, że e-papieros jest tak samo nieskuteczny jak każda inna opcja medyczna dostępna w ciągu ostatnich 30 lat.

Osobiste waporyzery, e-papsy, elektroniczne papierosy czy jakkolwiek by ich nie nazywać dały milionom palaczy szansę i okazję do samokontroli, jakiej nigdy dotąd nie mieli. Dały im możliwość wyboru! Dla nas to właśnie stanowi zasadnicza różnicę. Możliwość swobodnego wyboru sprzętu i rozwinięcia preferencji smakowych. Za wszystko to płacimy z własnej kieszeni.
Zajmijmy się być może najbardziej ostatnio kontrowersyjną sprawą: smakami.

Ciągle słyszymy, że smaki istnieją wyłącznie po to by przyciągnąć nowych użytkowników a zwłaszcza młodzież do nałogu palenia. Smaki wzbudzają tak wiele obaw wśród Pani doradców! Wysłuchajcie jednak naszego doświadczenia- tego, co wiemy i rozumiemy o tej, tak ważnej dla nas, dojrzałych Waperów palecie smaków.
To smaki pozwoliły nam stworzyć dystans między śmiertelnym nałogiem a dalece mniej szkodliwą alternatywą, jaką teraz mamy, lub próbujemy mieć. To właśnie istnienie smaków, jak waniliowy czy smak gumy do żucia sprawia, że ryzyko powrotu do palenia tytoniu dla tych, którzy całkiem adoptowali ten produkt jest bardzo niskie. Jest tak, ponieważ smak palonego tytoniu stał się dla większości z nas wysoce nieatrakcyjny.

W interesie zdrowia publicznego jest usunięcie palenia tytoniu ze społeczeństwa a Waperzy są przykładem sposobu na osiągnięcie tego. Ilość Waperów rośnie w tempie, którego nikt nie przewidział. Powodem jest to, że oferta rynkowa jest bogata i ekscytująca, zachęcająca do rozwoju produktów coraz bardziej efektywnych. Najbardziej zawansowane urządzenia nie są jednak obiektem zainteresowania firm z przemysłu tytoniowego. Ich zainteresowania prawie całkowicie ograniczają się do sprzętu, który wygląda jak tradycyjne papierosy, produktu, który raczej nie dostarcza nikotyny efektywnie, jest drogi w użytkowaniu i ma dość ograniczoną atrakcyjność. Co więcej, jako, że są z reguły jednorazowe powodują niszczenie środowiska, bo produkują tony elektronicznych śmieci.

Stajemy przed przyszłością, w której jedynie ta przestarzała część rynku, relatywnie nieefektywnych i drogich produktów byłaby dla nas dostępna. Byłoby to jak nakłanianie użytkowników smartfonów, aby wrócili do używania budek telefonicznych. Taką samą analogię, znajdziemy w lansowanym szeroko poglądzie, że Waperzy powrócą kiedyś do palenia tytoniu.

Trudno nam dobrze wyrazić jak ważna jest ta rewolucja. To, co może zostać zaproponowane podczas sesji COP6 w październiku mogłoby stać się jej końcem. Końcem rewolucji, której nikt nie przewidział w ciągu poprzednich dekad kontroli nad tytoniem. Rewolucji, której nikt nie oczekiwał, ale której ograniczać nie wolno za żadną cenę.

Niniejszy list przychodzi do Pani od palaczy, byłych palaczy i ich rodzin. Jesteśmy matkami, ojcami, synami i córkami. Mamy dzieci i wnuki. Nie mamy żadnych zakulisowych interesów, nikt nas nie opłaca ani nie przymusza. Piszemy do pani z sercem na dłoni, niczego nie ukrywając.
Jesteśmy Waperam z Europy i pragniemy zostać przez Panią wysłuchani, bo to my stanowimy sposób na osiągnięcie pani celu. Bez drogiego zaangażowania różnych instytucji udaje się nam zmieniać oblicze palenia tytoniu w Europie.
Prosimy pozwolić nam nadal to robić. Poprzez krótkie rozmowy w barze czy kawiarni, wymiany zdań na ulicy z zaciekawionymi palaczami, którzy nas zatrzymują i pytają o nasze urządzenia. Wraz ze wsparciem naszych rodzin i przyjaciół wdzięcznie witających nasze korzyści zdrowotne i brak biernego palenia. Prosimy pozwolić nam oraz palaczom, którzy zechcą spróbować e-papierosa, na odzyskanie kontroli nad własnym życiem bez zbędnych interwencji i kosztów społecznych.

Nauka i tak w końcu odpowie na wiele pozostałych pytań, lecz jedynym prawdziwym i znaczącym pytaniem jest:

Czy elektroniczne papierosy pomagają milionom palaczy tytoniu przejść na praktykę zdecydowanie mniej niebezpieczną ?
Odpowiedź może brzmieć tylko:

TAK!
Prosimy, aby nie kierowały Panią niepotwierdzone obawy, w przeciwnym razie, poprzez zniszczenie tej wspaniałej szansy na redukcję ryzyka tytoniu WHO może skazać na przedwczesną śmierć miliony ludzi

Z uszanowaniem,
Hazel Mabe
European Vapers United Network
Germany@evun.org

Za i w imieniu Niezależnych Stowarzyszeń i Organizacji Waperskich z Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Danii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Norwegii, Finlandii, Polski, Republiki Czeskiej i Węgier.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 23:55 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143179
Rob_cig
Fajnie napisane, fajny pomysł, choć mam swoje zdanie na temat WHO. Nawet je tu kiedyś wyartykułowałem...nieważne!
Ale powiedz jak mamy to podpisać?
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143184
Ja TAKŻE mam OKROPNE zdanie nt. WHO.
Ale to ONI niestety rozdaja karty... i są na krótkim pasku Big Pharmy.
Muszą się dowiedzieć jak wielu ludzi moga skrzywdzić wprowadzając w życie swoje niecne plany.
Chodzi o to, że jak na razie trzeba być członkiem zamkniętej :( grupy EVUN na Fb. Właśnie próbuję to ZMIENIĆ... jeszcze troszkę cierpliwości ... Tekst będzie mógł być po polsku, bo im więcej języków tym lepiej.

EDIT: Wystarczy kliknąć tutaj: http://evun.net/?p=205

Każdy może wejść tutaj i zostawić swój (oby przemyślany) komentarz dla WHO do Listu od Europejskich Organizacji Waperkich lużno zrzeszonych w EVUN.

I ... Nie- ja nie wiem czy to coś da. Wiem, że może.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 01:34 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143190
No własnie, bo już tam byłem...ale...właśnie napisaleś... :wink:
Może napisz to w pierwszym, głównym poście ( edycja - możesz przecież), bo ludzie gotowi się zniechęcić...
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143206
Tak na szybko skrobnąłem, poprosze też znajomych !

Tommy Black August 3, 2014 at 9:53 pm Your comment is awaiting moderation.
Mieszkam w Polsce, w starym Krakowie. Od niedawna używam e-papierosów. Ale nie wyobrażam sobie powrotu do starego nałogu.
Jestem zachwycony możliwością chmurzenia, czuję się lepiej, nikomu nie przeszkadzam.
Likwidacja e-papierosów, czy też drastyczne ograniczenia ich dostępności nie są dobrą drogą.
WHO powinna działać w interesie Obywateli, dbać o ich zdrowie ,
a nie wspierać Koncerny tytoniowe. Bo do tego sprowadzają się wszelkie ograniczenia w dziedzinie e-p!
Awatar użytkownika
By matatiti
#1143207
Każdy gest i inicjatywa może pomóc, dlatego dobrze, że powstają takie listy.
Rob_cig od dawien dawna wrzuca nam tu na forum bardzo ciekawe rzeczy, związane z walką o swobodę e-palenia w Europie, o których mało kto słyszał, a są bardzo istotne, za co ze swojej strony jestem mu bardzo wdzięczny.
Co do EVUN, to wysłałem już prośbę o dołączenie, więc może będę miał okazję ten list podpisać.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143213
Tym razem idzie o jeszcze większą stawkę niż tylko Europa.
COP6 to szóste zebranie Konwencji Antynikotynowej FCTC/WHO http://www.who.int/fctc/cop/en/ , którą podpisało 178 krajów (w ciągu kilku lat- (taką siłę ma Big Pharma!).
W pażdzierniku się zbierają i właśnie kończa szykować coś , co może NA DŁUGO (bo nie na zawsze...chyba) spowodować regres w tej branży.
Awatar użytkownika
By speed
#1143244
moje czeka u moderatorów
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143277
Jest Twój krótki i celny komentarz Speed. Dzięki.
Potrzeba nas znacznie więcej.
Wystarczy nawet dwa słowa. Pokażmy WHO ilu nas jest...

-- [scalono] 04 sie 2014, 11:09 --

Dzięki Matatiti!
Awatar użytkownika
By matatiti
#1143476
Warto się dopisać pod tym listem jak największą ilością osób. W końcu nadarza się okazja by pokazać, że temat nie jest nam obojętny. Niech nas zobaczą.
Kto jeszcze nie podpisał, to gorąco zachęcam do wpisu. Trwa, to zaledwie kilka minut.
By user
#1143502
matatiti pisze:
reed pisze:Jak długo to wisi, zanim moderator upubliczni, lub skasuje?


Jeśli masz na myśli własny wpis, to ja na upublicznienie swojego czekałem jakieś 40 minut.


Tak, własny miałem na myśli.
Obawiam się, że trudność im sprawia to że po polsku napisałem :?
Translator głupoty z tego pewnie zrobił i może skasowali?
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143510
Nie skasowali i Oni tego nie tłumaczą reed!
Tam ludzie pisują w różnych językach.
To dziwne może, ale pisalem zaraz po info roba i pojawiło się niemal natychmiast.
Nie trzeba wcale pisać po angielsku, czy arabsku, chodzi o to aby podpisy i opinie były
wlaśnie po polsku. :)
Awatar użytkownika
By matatiti
#1143520
reed pisze:
matatiti pisze:
reed pisze:Jak długo to wisi, zanim moderator upubliczni, lub skasuje?


Jeśli masz na myśli własny wpis, to ja na upublicznienie swojego czekałem jakieś 40 minut.


Tak, własny miałem na myśli.
Obawiam się, że trudność im sprawia to że po polsku napisałem :?
Translator głupoty z tego pewnie zrobił i może skasowali?


Twój wpis już jest :)
By user
#1143527
matatiti pisze:
Twój wpis już jest :)


Czyli jednak nie skasowali :D
Może czytają nasze forum? Bo to ciekawy zbieg okoliczności, że po wpisie tutaj, pojawił się wpis tam ;)
By Kankro
#1143603
Nie podobają mi się zapisy "Nie jesteśmy opłacani, nie pobieramy żadnych funduszy ani nie jesteśmy związani z jakimkolwiek przemysłem. Sami jesteśmy Waperami a zatem niniejszy list jest uczciwym wyrażeniem naszych osobistych doświadczeń i naszego punktu widzenia." W sumie popiramy - twórców bateri, klonów, parowników, "bimbrowników:\".. czyli i tak ktoś na nas zarobi. A zdrowie? - Nie ma autorytatywnych wyników badań nad szkodliwością e-papierosa.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143608
Kankro pisze:Nie podobają mi się zapisy "Nie jesteśmy opłacani, nie pobieramy żadnych funduszy ani nie jesteśmy związani z jakimkolwiek przemysłem. Sami jesteśmy Waperami a zatem niniejszy list jest uczciwym wyrażeniem naszych osobistych doświadczeń i naszego punktu widzenia." W sumie popiramy - twórców bateri, klonów, parowników, "bimbrowników:\".. czyli i tak ktoś na nas zarobi. A zdrowie? - Nie ma autorytatywnych wyników badań nad szkodliwością e-papierosa.


Dzięki za odpowiedź. Oczywiście szanuję Twój punkt widzenia .Nie rozumiem go jednak.
Co nie wyklucza pierwszego. :wink:
Obawiam się jednak że pomieszałeś pojęcia.
:wink:
By Kankro
#1143612
TommyBlack pisze:
Kankro pisze:Nie podobają mi się zapisy "Nie jesteśmy opłacani, nie pobieramy żadnych funduszy ani nie jesteśmy związani z jakimkolwiek przemysłem. Sami jesteśmy Waperami a zatem niniejszy list jest uczciwym wyrażeniem naszych osobistych doświadczeń i naszego punktu widzenia." W sumie popiramy - twórców bateri, klonów, parowników, "bimbrowników:\".. czyli i tak ktoś na nas zarobi. A zdrowie? - Nie ma autorytatywnych wyników badań nad szkodliwością e-papierosa.


Dzięki za odpowiedź. Oczywiście szanuję Twój punkt widzenia .Nie rozumiem go jednak.
Co nie wyklucza pierwszego. :wink:
Obawiam się jednak że pomieszałeś pojęcia.
:wink:





Ja tam jestem prosty człowiek - zdania wielokrotnie złożone nie przemawiają do mnie - zdecydowanie łatwiej czyta mi się instrukcję obsługi pralki niż Ulissesa.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143614
Kankro, wszyscy jesteśmy prości ludzie, dopóki życie nas nie pokręci! :wink:
Co do pralki i Ulissesa?
Ulisses uchodził za powieść, której porządny człowiek nie powinien nawet brać do ręki.
Dziś, prawie sto lat później, jest powszechnie uważany za arcydzieło, którego nie wypada nie znać.
Tak samo jak z instrukcją do pralki. Tylko ona jeszcze nie jest arcydziełem.
Zapewniam Cię jednak że za 100 lat będzie!
Kto wtedy będzie wiedział co to pralka?
Podpisz ten list Kankro!
:-P
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143617
Jestem autorem tego tłumaczenia. Mogłem oczywiście rozbić te 2 zdania na pojedyncze, czyli postawić kropki tam gdzie są przecinki. Byłoby wystarczająco prosto i nie zmieniłoby sensu...
Kolegę, który zarejestrował się tu dziś odsyłam tutaj:
podsumowanie-badan-nad-bezpieczenstwem-e-papierosow-t64410.html
Jeden cytat z ww. posta:
"Zacytowano i porównano 114 badań w latach 2009-2014 w kategoriach:
-badania Chemiczne,
-badania toksykologiczne
-badania kliniczne.
W każdej kategorii są porównania do najpopularniejszych marek papierosów tytoniowych.
Angielski tekst ma 21 stron.
http://taw.sagepub.com/content/early/20 ... 8614524430 " koniec cytatu.
By Kankro
#1143632
@Rob_cig
Nie bierz do siebie mojego stanowiska - tłumaczenie jest super.
Co do stwierdzenia "Kolegę, który zarejestrował się tu dziś" - znam ten wpis i kilka innych - fakt rejestracji nie świadczy o okresie obecności na tym szacownym forum.
Wybacz jednak - ale zbyt krótki czas e-paieros jest na rynku, by badania nad jego ewidentną szkodliwością, lub jej brakiem mogły być wiarygodne.
A w moim mniemaniu wszelkie tego typu akcje służą zwłaszcza producentom alernatywnych środków zniewolenia umysłów. - Dlatego też nie podpiszę.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143638
@ Kankro
O czym jest Ulisses?
Można odpowiedzieć na dwa sposoby: o zwyczajnym dniu Stefana Dedalusa i Leopolda Blooma w Dublinie na początku XX wieku,
albo: o wszystkim. Okazuje się bowiem, że zwykły dzień zwykłego człowieka - który chodzi, je, rozmawia czy załatwia różne sprawy,
ale tez myśli, czuje, wspomina i marzy - to miniatura całego ludzkiego doświadczenia.
Jesteśmy teraz w tym samym miejscu co Stefan i Leopold!

Czym jest Ulisses?
Jak napisał w posłowiu tłumacz, Maciej Słomczyński, jest to „zapoczątkowanie nowego rodzaju sztuki i doprowadzenie go do doskonałości
na przestrzeni jednego dzieła”.
Robiąc te akcje , pisząc te listy, walcząc o e-p idziemy tą samą drogą!Tylko cel jest inny, ale czy na pewno?

Nie obrazisz się?
Twój nick to nazwa ostrego środka do czyszczenia rur kanalizacyjnych.W Polsce chyba niedostępny?
Mając taki potencjał, i wątpiąc, paradoksalnie możesz pomóc! :wink:
Podpisz ten list! :)
Awatar użytkownika
By pok14
#1143642
Kankro pisze:@Rob_cig
...ale zbyt krótki czas e-paieros jest na rynku, by badania nad jego ewidentną szkodliwością, lub jej brakiem mogły być wiarygodne.

Zwykłe papierosy są wystarczająco na rynku i zostały konkretnie przebadane. Wykryto kilka tysięcy szkodliwych związków chemicznych wydzielających się w trakcie palenia tytoniu. Powiązano te związki z dolegliwościami, chorobami, zgonami.
Nawet jeśli e-palenie jest szkodliwe to bardzo wątpię aby było w gorsze niż zwykłe papierosy.
Dlatego podpisałem.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1143648
Twoje prawo Kankro.
Prawo wyboru powinien mieć każdy i w tym liście chodzi właśnie o to prawo. Czy chcę nadal używać dokładnie przebadanych tytoniowych papierosów czy wolę się z tego nałogu wyrwać.
To ja chcę o tym móc decydować a nie WHO.

Co do wspierania...Juz dosyć się nawspierałem koncernów tytoniowych. Przez 40 lal przepaliłem razem z żoną wartość pięknego mieszkania w Warszawie.
Dla odmiany powspieram sobie koncern Inawera, Koncern E-dym z Sosnowca i kilku innych, których już nie wymienię...
By Kankro
#1143653
@TommyBlack
Mój nick w języku stworzonym przez Ludwika Zamenhofa - znaczy dokładnie tyle co mój avatar.
A co do tłumaczenia Słomczyńskiego (tytanowa praca - 11 lat) - nie podoba mi się ono. Ale nie o tym przecież jest ten wątek. Zaraz dostanę ostrzeżenie...
Więc odpowiem prosto - NIE bo NIE.
Awatar użytkownika
By pol
#1143655
Kankro pisze:Przykro mi - nie podpiszę.

@ Kankro,
Nie daj się.
Nikt nie ma prawa wymuszać na Tobie zmiany swobodnego prawa wyboru.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143658
Kankro pisze:@TommyBlack
Mój nick w języku stworzonym przez Ludwika Zamenhofa - znaczy dokładnie tyle co mój avatar.
A co do tłumaczenia Słomczyńskiego (tytanowa praca - 11 lat) - nie podoba mi się ono. Ale nie o tym przecież jest ten wątek. Zaraz dostanę ostrzeżenie...
Więc odpowiem prosto - NIE bo NIE.


Wybacz skojarzenie nicka... :wink:
Tłumaczenie Słomczyńskiego też mi się nie podoba.Przez 11 lat , można było zrobić coś lepszego!
A tak, to jest tylko nieco lepsze od instrukcji pralki. :-P
NIE bo NIE - to jest argument , który mnie ostatecznie przekonał.
Nie podpisuj! :wink:
Awatar użytkownika
By czaka33
#1143659
Tak sobie myślę, że jak pies stoi przy budzie na łańcuchu to też za niego decydują co ma jeść i o której godzinie, dadzą miske mleka czy wody. Nie chcę być jak ten pies, i dlatego podpisałem.
Awatar użytkownika
By Hunka
#1143667
Kankro, masz rację z tym Ulissesem. W niektórych miejscach zdecydowanie za mało w nim przecinków i kropek.
Ale "Psy wojny" pewnie znasz. Pamiętasz jak zginął twardziel Shannon, najlepszy z wojowników?
Papierosy go zabiły.
Podpisz ten list żeby książki nie musiały się tak głupio kończyć.


edit. "Nie bo nie" to mój ulubiony argument.
Ale nawet ja czasem potrafię odblokować to "nie".
Spróbuj, Tobie też się uda :wink:
By Kankro
#1143674
@Hunka
Ja tam twardzielem nie jestem i wychodzę z założenia, że życie jest taką zbrodnią, za którą ustanowiono karę śmierci. E-papierosa używam 14 miesięcy - czy mi z tym zdrowiej? - niech się fachowcy wypowiedzą - ja jedyną korzyścią jaką odczułem namacalnie jest wymiar finansowy.
Argument nie bo nie - miał zamknąć dyskusję wokół mojego stanowiska - i niech tak już zostanie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1143752
@ Kankro - głupoty pierdzielisz.
A dlaczego? Bo pierdzielisz.
I nie przyjmuję twoich argumentów (a dlaczego? - bo pierdzielisz) i niech tak już zostanie.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1143770
Rob, to że wszyscy umiemy pisać, nie znaczy że każdy z nas napisze książkę! :)
Nie udało się przekonać Kankro, a szkoda, bo mądry to i inteligentny człowiek.
Nie ciągnijmy zatem jego wątku, wszak sam o to prosił, przed nami wielka praca.
Nie przekonujmy jednak już więcej, może wystarczy tylko informować? :wink:
By Kankro
#1143772
@Rob_cig
Starasz się mnie obrazić? Trudno będzie - widać u Ciebie pewne trudności w czytaniu ze zrozumieniem - napisałem wszak "ja jedyną korzyścią jaką odczułem namacalnie jest wymiar finansowy".
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1143797
Taka prawda, nie wiadomo do konca co drzemie w e-papierosach. Wiadomo, że - w przeciwieństwie do zwykłych papierosów - nie ma rakotwórczych substancji ani czadu, ale nikt nie udowodnił (jeszcze), że nie powodują zbierania się wody w płucach. Nikt nie udowodnił, że po 20 latach użytkowania nie wyrośnie używającemu 3 ręka. Nie ma dowodów, że zła energia zawarta w liqudzie psuje karmę i sprowadza duszę na manowce.
Jedna wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1143818
Kankro pisze:@Rob_cig
Nie bierz do siebie mojego stanowiska - tłumaczenie jest super.
Co do stwierdzenia "Kolegę, który zarejestrował się tu dziś" - znam ten wpis i kilka innych - fakt rejestracji nie świadczy o okresie obecności na tym szacownym forum.
Wybacz jednak - ale zbyt krótki czas e-paieros jest na rynku, by badania nad jego ewidentną szkodliwością, lub jej brakiem mogły być wiarygodne.
A w moim mniemaniu wszelkie tego typu akcje służą zwłaszcza producentom alernatywnych środków zniewolenia umysłów. - Dlatego też nie podpiszę.

Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać, ale niestety muszę skomentować logikę Twojego wywodu, a w zasadzie jej brak.
Decyzje WHO mogą zamknąć w ogóle drogę do jakichkolwiek badań e-papierosów. Czy o to właśnie chodzi?
A co do argumentu finansowego - rozumiem, że nie popierasz niczego, co przynosi dochód komukolwiek. Nawet gdyby chodziło o zdrową żywność czy coś podobnego?
Poza tym - zawsze mnie fascynują ludzie, którzy kochają, jak im ograniczają wolność. No ale ja przeżyłem nieco, gdy władza mówiła nam jak należy myśleć i co robić. I nie chcę już tego - ani lokalnie ani globalnie.
Niech WHO zajmie się walką z malarią, AIDS, gruźlicą i wirusem Ebola. A od e-fajek niech się odpimpają.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1143836
StaryChemik pisze:Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać, ale niestety muszę skomentować logikę Twojego wywodu, a w zasadzie jej brak.

@
Obrazek

Daj se spokój. To pewniakiem jakiś zbanowany user, który się nudzi. Szkoda Twojego czasu :wink:
By Kankro
#1143842
Szacowny StaryChemiku pozwolisz zatem, że teraz ja ustosunkuję się Twego wywodu.
Jak zapewne wiesz jeszcze żadne narzucone regulacje prawne nie ograniczyły nauki, czy też jak to nazywasz zamknęły w ogóle drogi do jakichkolwiek badań. Wielu już próbowało…
Argument finansowy. Uważam, że proponowane tutaj działania przyczynią się do nabijania kabzy producentom alternatywnych metod dostarczania dla organizmu nikotyny. Zdecydowanie zakazałbym popierania (choćby w sposób ukryty) wszelkich form zniewalania umysłu (tu w znaczeniu nałóg). A co do przytoczonej przez Ciebie tzw. zdrowej żywności – chyba sam w takową nie wierzysz – nie w obecnych czasach. Pośrednio lub bezpośrednio zatruwamy tą tzw zdrową żywność środkami ochrony roślin, nawozami (nawet te naturalne zawierają w sobie nie określane przez nikogo ilości chemii z karmy którą były karmione zwierzęta), wyziewami z maszyn którymi uprawiamy rolę, itd.
Ograniczanie wolności – chyba sam nie wierzysz w to co piszesz (albo nie zastanowiłeś się nad tym stwierdzeniem). Wolność wszak to jak mawiają jedni – stan umysłu, albo jak mawiają inni – uświadomienie sobie konieczności. Chcesz być wolny – to przestań stosować normy prawne (ograniczają Ci one twoje niezbywalne prawo wolności) i moralne. Zgadzamy się na monitoring – ba bardzo często wręcz się go domagamy (bo jak go nie ma, a ktoś na parkingu porysuje nam samochód to podnosimy larum – a gdzie ochrona, gzie policja). Przykłady możemy wręcz mnożyć.
Po to społeczność powołała takie organizacje jak WHO by dbała o naszą cywilizację. Możesz się z tym nie zgadzać – Twoje prawo. Ale nie narzucaj swojego punktu widzenia innym podpierając swoje wywody niewątpliwym autorytetem jaki zdobyłeś na polu informowania społeczeństwa o e-papierosach.

Tomba - jasne ktoś myśli inaczej niż Ty - to już nie ma prawa przedstawiać i bronić swoich racji.

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.