EPF
Awatar użytkownika
By MrJacek
#473295
Nep pisze:Też już mam ;)
Wraz z liquinatorem pojawiły się uczucia mieszane.

Z jednej strony idea i wykonanie na wysokim poziomie, z drugiej...u mnie to nie działa. Całość wyparzyłem, oringi natarłem liquidem. Nic z tego.
Mam jakąś nieszczelność między tulejką a capami - baniak nie przecieka, ale powietrze jest przez nią zasysane. Kartek nie pije liquidu i łapię bobra.
Nie chcę prorokować - winne jest najpewniej najsłabsze ogniwo, czyli użytkownik ;) Całość jest ciasno spasowana; podejrzewam, że mogłem gdzieś przyciąć oring i stąd brak szczelności.

Żeby nie było - ten sam kartek, na tym samym liquidzie w strzykawkomizerze od Montera działa bezproblemowo.
Jutro jadę po nowe oringi (Castoramo - zlituj się!) i będę próbował dalej.
Założę 14x1 i zobaczymy co z tego będzie.
Naturalnie dam znać w temacie jeśli coś się zmieni.


We wrzątku wyparzałeś ?
By Nep
#473318
Niestety, nie mam tak dokładnej suwmiarki by sprawdzić, czy tulejka zachowała okrąg. Założyłem jednak drugą tulejkę (nie ruszaną) i jest to samo.

Za to wspomniałem, że prorokować nie będę, bo się nie znam. Spróbuję z oringami 14x1; jeśli nie wyjdzie, to wtedy cichutko zapłaczę na forum.

-- [scalono] 22 cze 2012, 10:06 --

Dostałem niesamowicie ekspresowo nowy komplet oringów od JackaMr.
Wszystko złożone bez problemów.

Kończę wapować drugi baniak. Wszystko działa (i wygląda) wspaniale :)
Awatar użytkownika
By daras25
#494588
Do Jackowego liquinatora można dopasować też tulejki z KO , zmienia to wygląd i jest też dobrym rozwiązaniem na e-liquidy które rozpuszczają plexi .
Ta tulejka jest z Siam Mods i niestety wymagała odrobiny szlifowania od środka , przy użyciu Dremela zajęło to nie więcej niż 5 min.

Obrazek
By daras25 at 2012-07-25
Awatar użytkownika
By Kszywho
#495001
Baniak od JackaMr i kartek od Jacka King Er :) to mój podstawowy sprzęt. Nie ma bardziej niezawodnego sprzętu moim zdaniem biorąc pod uwagę prostotę obsługi, cenę, wydajność i odczucia. ST czasem lubią być kapryśne i "trzymają" tylko 4 dni <2 sztuki jak na razie przez ładnych kilka miesięcy> ale to dobry sprzęt.
Jakiś czas temu miałem niemiłą przygodę: zagrzałem kartka w kieszeni przez ok 9 minut. Na górnym capie mógłbym gotować jajka. Chyba mi się tulejka troszkę wykrzywiła, ale poza tym wszystko ok. Fajny sposób na ucinanie oringów to delikatne zeszlifowanie rantu przy gwincie kartomizera. Oczywiście napełniamy wtedy poprzez wciśnięcie kartka do tulejki od strony gwintu.
Awatar użytkownika
By ciopik
#495282
Zgadzam się z tobą zeszlifowuje tak od paru miesięcy.
Co do gotowania liquidu to miałem podobną przygodę tylko u mnie żonka w czasie jazdy samochodem przypadkowo wciskała przycisk w moim boksie, skutek był taki, że praktycznie cały liquid odparował w zbiorniczku była para, a dripa nie można było dotknąć przez jakieś 10 minut. Po ostygnięciu można było dalej wspierać tzn. kartek nie spalony, kis sprawny :-) aż sam się zdziwiłem

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#524547
Sprzęt już trochę odchodzący do lamusa, ale wciąż mam kilka ze względu na dużą bezobsługowość (na urlop tylko zapasowe kartki zabieram, nie muszę się martwić, ze w lesie w ciemności grzałki nie ukręcę). PMMA jest jednak kapryśne na towarzystwo niektóych aromatów, a strzykawkowych była tylko jedna seria. Okazuje się, że wewnętrzna średnica strzykawek Polfy 12ml idealnie pasuje. Do tego kilka minut na wiertarce z zebraniem zewnętrznego rantu dekla, kilka słów skreślonych do Mankosa i za niewielką opłatą mamy metalową nakładkę na ową strzykawkę. Wyszedł z tego Sturminator w wersji nieco tańszej i nieco pojemniejszej.

Obrazek
Awatar użytkownika
By Staff
#531120
Witam. Chciałbym wymienić oringi w moich liquinatorkach od Jacka. Niestety nie mam zielonego pojęcia w temacie rozmiarów. Wie ktoś jakie są zastosowane oryginalnie? Zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny? Temat przeczytałem, niestety odpowiedzi nie znalazłem :( Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
By dudi
#531137
Jakby ktoś wiedział gdzie można znaleźć takie oringi, najlepiej kolorowe to byłby wdzięczny za informację.
MODBOX NA MOSFECIE+DOROBIENIE PWM

Witam modomaniaki *SMOKEKING* *SMOKEKING* *SMOK[…]

Drag nano

Od Listopada jestem właścicielem Draga nano. Użytk[…]

Jaki atomizer?

Witam, na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem total[…]

Asmodus Reborn 168W czy Dovpo Nickel ???

Witam .. Mam pytanie? Chcę kupić dobrego boxa , my[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.