EPF
Co z czym i jak mieszać.
By kolen25
#1911104
Cześć!
Używam e papieros'a od 2 lat od sticków po mody etc i od zawsze miałem problem ze smakiem własnej roboty liquidu jeśli macie czas postaram się to opowiedzieć i mam nadzieje, że ktoś doradzi mi, aby móc przyoszczędzić przy strasznie intensywnym paleniu :D

Więc tak uwielbiam smaki miętowe tylko one dają mi orzeźwienie nie ma mięty liquid strasznie szybko mnie nudzi/męczy/mdli.
Jako, że kombinacji jest sporo próbowałem każdego, ale moje top4 premixy już zbrzydły.
Lubię mentol który jest w takiej ilości, że nie zamraża płynu bądź przełyku i da się wziąć w miarę długie zaciągniecie.

Lecz w sklepach zaczęło mi brakować innych wariacji z mentolem i postanowiłem sam je zrobić nie mieszam VG i PG sam po prostu kupuje 100ml gotowe bazy 70/30 50/50 i dolewam aromatu problem w tym, że za każdym razem akurat tutaj kupowałem przeważnie aromaty of 4Fun 10ml Gdy dodawałem bazy nikotynowej załóżmy miałem 120ml bazy 6mg bądź 4mg i dolewałem aromatu przeważnie cały 4fun np Cytryna i 5/8ml mentol każdy mówił, że za dużo, lecz przeważnie nie czekałem z leżakowaniem kilku dni tylko rano próbowałem i co? I rano był cud miód lecz z każdym dniem nie tyle, że smak się znudził bądź przyzwyczaiłem się, po prostu robi się nie jaki troche tak jakbyś zaciągnął się porannym kapciem w buzi... nawet gdy liquid odstawiłem takie same proporcje były podobne i stąd moje pytanie

[P] Jakiej marki aromaty polecacie/Jakie macie sprawdzone stężenie/Gdzie kupujecie VCP czy może przez e-dym? Nie wiem co zrobić gdyż chciałbym swoje smaki a naprawdę za każdym razem a podejść było kilka i nie wazne nowa grzałka stara inny pet czy nawet dripper wszędzie smakuje tak samo średnio.

Jakieś porady gdzie robię błąd? szczerze powiem, że nie bawiłem się przy tych liquidach w chemika po prostu baza+shot+aromat pomieszałem i następnego dnia bingo lub po tygodniu gdy inny zapas się skończył niestety zawsze się rozczarowując od tej pory cały czas kupuje premixy, ale tak jak wspomniałem wydaje na to za dużo pieniędzy i chce to ograniczyć co już mi się udało, ale jednak gdyby ktoś z was doradził mi jak stworzyć prawidłowo dobry liquid byłbym wdzięczny i podziele się relacją! :D
By Baryua
#1911171
kolen25 pisze:Jakiej marki aromaty polecacie/Jakie macie sprawdzone stężenie

Jeśli chodzi o mentole to u mnie numerem jeden jest aromat TPA Menthol Liquid (PG). Dawkowanie to teoretycznie 2-5%, ale wg mnie bardzo dobre jest już 0,5-2%. IMO 2% to górna granica - solo potrafi zrobić "przymrozek" w gardle przy dłuższym zaciągnięciu DL. Aromat można też zrobić samemu z glikolu i kryształków mentolu - przepis producenta:
For 1000 grams
660 grams menthol crystals
340 grams PG

Czyli ok. 2/3 kryształków i ok. 1/3 PG, wagowo.
Bardzo dobry jest też Inawera Menthol. Jest mniej skoncentrowanym aromatem niż TPA, ale przy nieco większym stężeniu, jest prawie tak samo dobry. Dawkowania niestety nie pamiętam, ale jest ono po prostu nieco wyższe od TPA.
Słyszałem, że MaiArt ma dobre mięty, ale nie używałem ich, więc możesz poszukać jakichś opinii na forum.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.