EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By MarkoRoys
#1895473
Witam serdecznie członków forum.
Mam nietypowe pytanie związane z liquidami a mianowicie, choruje i nie mogę absolutnie cukru pod żadną postacią ze względu że z osłabienia organizmu w czasie choroby mam przerost grzybów Candida które naturalnie zasiedlają naszą flore bakteryjną jelit i są niebezpieczne ale podczas gdy organizm traci nad tym ustrojstwem kontrolę trzeba z tym walczyć a więc dieta i 0 cukru. Chciałbym zapytać czy paląc e-papierosa dostarczam z preemixów jakąś ilość cukru w na przykład takim składzie : Gliceryna (propane - 1,2,3 - triol), glikol propylenowy (propane - 1,2 - diol), aromaty smakowe. Akurat ja mam grzybice układu pokarmowego więc też występuje na języku. I czy paląc taki liquid dostarczam Candidzie jakąś pożywkę cukru do życia? Albo czy inny może liquid ktory zakupiłem na którym producent napisał "100 % sugar free" z tym oto składem byłby bardziej odpowiedni skład : Gliceryna roślinna, glikol propylenowy, aromaty. Może ten byłby odpowiedni dla takich jak Ja? Pozdrawiam i przepraszam za wyczerpujący temat...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1895477
Gliceryna i glikol to cukrole i stanowią doskonałą pożywkę w wszelkiego rodzaju laboratoriach hodujących potwory bakteryjne.
Awatar użytkownika
By Timi
#1895478
mattoid1973 pisze:To chyba pytanie bardziej do lekarza niż forumowiczów.

Już widzę lekarza znającego szczegółowo wapowanie i jego wpływ na organizm człowieka szczególnie przy niecodziennych chorobach. :palm2
By MarkoRoys
#1895480
Jeżeli glikol i gliceryna nie dostarczają żadnego cukru tak jak zachodzi to w procesie pożywienia to nie ma raczej przeciwwskazań aczkolwiek zapytam lekarza. Dziękuję za poświęcony mi czas
By Krasnal45
#1895481
PucH2 pisze:Gliceryna i glikol to cukrole i stanowią doskonałą pożywkę w wszelkiego rodzaju laboratoriach hodujących potwory bakteryjne.

To racja, ale czy są dobrą pożywką dla tych konkretnych bakterii czy grzybów, lekarz powinien wiedzieć.
By MarkoRoys
#1895482
Czyli jak to wygląda jednak dostarczają cukry takie substancje jak gliceryna i glikol ale czy jest to duża ilość? I czy gliceryna roślinna byłaby ok tak jak napisałem o tym liquidzie 100% sugar free
Awatar użytkownika
By PucH2
#1895483
@Krasnal45 I to na pewno wie, lub wiedzieć powinien.
Awatar użytkownika
By Timi
#1895484
Cukrole są alkoholami tzw. poliolami.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1895489
MarkoRoys pisze:Lekarz na pewno nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie, gdyby tak było nie założyłbym tego tematu

Zastanów się może nad zmianą lekarza.
Awatar użytkownika
By Timi
#1895491
Spróbuj odezwać się do Starego Chemika https://starychemik.wordpress.com
Łepski facet, forumowicz i pomocny człowiek.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.