EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Basuek
#1773382
Witam, jestem tu nowa, postanowiłam przejść na e papierosy. Wszystko zakupiłam, zakupiłam też liquid r1 the one świeża mięta 6mg ale nigdzie nie widzę jaki ma skład, zależy mi na tej wiedzy ponieważ lekarz polecił wybierać liquidy na glicerynie a nie glikolu, a pani w sklepie przekonywała że tak jest, ale miałam wrażenie że mnie zbywa. Na opakowaniu nic nie piszę a i w internecie nic nie mogę znaleźć, przyznam szczerze że to wszystko dla mnie jest jeszcze czarną magią. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By miblah
#1773386
Raczej jest tam glikol propylenowy. Nie wiem czy, i gdzie można kupić w pl bez tego składnika, bo od dawna mieszam sobie sam. Jednak zastanawia mnie, z jakiego powodu tak zalecił lekarz? Masz stwierdzone uczulenie na glikol propylenowy, czy on uważa, że to zło wcielone, bo słyszał, że jest żrący (tylko pomylił substancje)?

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1773387
Ten liquid nie zawiera więcej niż 30% gliceryny. Mogę się mylić, ale nie sądzę, bo to zazwyczaj były rzadkie popłuczyny.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1773388
Te liquidy mają w składzie również glikol. jest to mieszanka gliceryny i glikolu. Z kupnych liquidów raczej nie znajdziesz nic tylko na glicerynie. Z reguły są to mieszanki z większą zawartością glikolu niż gliceryny.
By Basuek
#1773391
Rozumiem i dziękuję za odpowiedzi, zalecił mi to lekarz ze względu na to że planuje w przyszłości kolejne dziecko:-) niestety ciężko mi żucić bez wspomagania, mój brat pali w papierosy, spróbowałam i przyznam szczerze że zakręciło mi się przyjemnie w głowie:-)
By Basuek
#1773395
Miało być e papierosa.
Czyli mam nie wierzyć w szkodliwość glikolu?
Jeszcze jedno pytanie, otóż babka w sklepie poleciła mi liquid 6mg, normalnych palę 15-20 L&M czy ten liquid nie będzie zbyt słaby jednak? Jestem zielona tak naprawdę.
Przepraszam że tak przed świętami zawracam głowę, dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By miblah
#1773405
Skoro nie masz powodów medycznych, by unikać konkretnie tego akurat glikolu propylenowego (a bywają tacy u których jest nietolerancja), to masz nieuka-lekarza - nie ma się czym przejmować.
6mg będzie odpowiednie, choć to trochę zależy od sprzętu.

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By Timi
#1773414
6 mg może być nawet za mocne. Musisz poeksperymentować.
By Basuek
#1774050
Dziękuję za odpowiedzi, właśnie zakupiłam liquid mild miętowy, tamten jednak nie koniecznie mi odpowiada, pan poradził na początek 12mg/ml i dorzucił mi drugi 0mg polecił sobie mieszać by dobrać do własnych potrzeb. O 6 rano zapaliłan ostatniego l&ma i o dziwo narazie daje radę choć miałam przez moment ochotę zakupić "ostatnią" paczkę. Przepraszam że tak się rozpisuję ale do rzeczy. Mam dwa pytania. Mam dwa epapierosy aspire eGo pan chciał mi dziś sprzedać colinssa powiedział że te moje to dziadostwo (brat mi je sprezentował) tak tu pytanie czy pan sprzedawca ma rację? I drugie pytanie jak długo przyzwyczajaliście się do epalenia? Boję się że nie wytrwam, a mam szczerze dość śmierdzących papierosów:-(
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1774058
Collinssa? Przecież to jakiś staroć może nawet z przed 4 lat. Ta firma jeszcze w ogóle istnieje?
Awatar użytkownika
By miblah
#1774059
To co Pan proponował, wcale nie jest lepsze - sprzęt sprzedawany na wysepkach ESW jest większym badziewiem, dodatkowo z kosmicznymi marżami.
Te, które masz, na razie Ci wystarczą - jest to poprzednia generacja, ale większość forum miała podobne i dała na nich radę.

Rzucenie na inhalatorach jest dosyć proste, i dosyć bezbolesne. Za każdym razem jak chcesz fajkę, użyj eGo i jutro już będzie to naturalne ;)
By Basuek
#1774073
Dziękuję, cieszę się jak głupia tymi moimi e papierosami. Mam nadzieję że uda mi się przekonać męża:-) na razie skupił się na zrobieniu zamku na klucz w szafce na liquidy:-) ( mamy dzieci) mąż to bhpowiec więc bez szkolenia się nie obyło:-)
Awatar użytkownika
By miblah
#1774074
Bezpieczeństwo - ważna sprawa. Już ktoś na świecie podał dziecku liquid zamiast syropu. Dobrze się to nie skończyło niestety.
By Basuek
#1774133
Już ostatnie pytanie:-) palę sobie tego e papierosa i wszystko fajnie ale zastanawiam się ile go można jednorazowo palić. Bo mi tak z 5 minut schodzi zanim się napalę i sięgam po niego mnie więcej co godzinę. Normalnie to papierosa paliłam szybko max 2 minuty i tak myślę czy nie za dużo tej nikotyny wdycham? Przez ile minut palicie?
Awatar użytkownika
By miblah
#1774135
Wszystko gra - nie masz się co zamartwiać ;)

by Tapatalk.
By Krasnal45
#1774153
Nie róbcie dziewczynie zamieszania w głowie, ile, jakich i jak często buchy ma brać.
@Basuek Z czasem samo Ci się to unormuje. Sięgaj po EIN wtedy kiedy potrzebujesz, jakichś rygorystycznych przerw też nie musisz stosować. Pamiętaj, że EIN niewiele ma wspólnego z analogami. Tutaj jest tylko czysta nikotyna, którą organizm przyjmuje zupełnie inaczej niż z analoga. Nie towarzyszy jej cała ta analogowa otoczka z kilku tysięcy naprawdę szkodliwych substancji. Zwracaj tylko ewentualnie uwagę na symptomy przedawkowania. Nudność, ból głowy. Normalnie organizm bardzo szybko pozbywa się nikotyny.
Jeszcze jedna uwaga. Bardzo Cię proszę, nie pal. Wapuj, chmurz, ale nie pal. W EIN, w przeciwieństwie do analoga nic się nie pali. Nazewnictwo, wbrew pozorom jest tutaj ważne. Podobnie ma się nazywanie płynu. To liquid. Nie olejek, nie soczek, nie syrop, a liquid. Ktoś nazywał to syrop i @miblah wyżej napisał co się stało. Ktoś to nazywał olejek, to się tym olejkiem wysmarował na słońce, albo co gorsza usmażył na tym schabowego.
Powodzenia życzę i trzymaj się trawnika, to z nami nie zginiesz.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1774162
@Krasnal45 spoko, masz rację. Ja tak napisałem ponieważ niektórzy moi znajomi jak przeszli na EIN to prawie tych egonów nie wyciągali z ust, ( tym bardziej że smakowało im to bardzo ale to nie kompot żeby pić go cały czas ) i prawie każdy z nich miał bóle głowy, nudności i czasem sraczkę. Już chcieli to rzucić prawie na rzecz śmierdzieli. Ale ja im powiedziałem żeby traktowali swoje egony jak dawniej analogi, żeby nie zmieniali swoich nawyków. Jeżeli co godzinę zapalał papierosa i mniej więcej brał 10 machów, to niech tak robi również z EIN. Później mi dziękowali bo dzięki tej metodzie wapują już teraz ze 4 lata i są szczęśliwi. :D :beer:
By Basuek
#1774164
Dziękuję, nie będę używać słowa palić:-) zastosuje się do porad. Kochani jesteście! Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
By Krasnal45
#1774167
@Gabriel
Zgadza się, ale w egonach jechało się z reguły na "18", a nawet "24". O przedawkowanie nie było trudno. Organizm to jednak sprytna bestia i zawczasu alarmuje nas o niebezpieczeństwie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1774168
Sam teraz wapuję tak zwane 3-ki ( sprzęt też już inny ) ale nawyk sięgania nie prędzej jak co godzinę mi pozostał i biorę maksymalnie 7 spokojnych buszków. *SMOKEKING*
By Basuek
#1776648
Witam, do dziś nie wypaliłam żadnego analogia, ale kusi mnie nie powiem, najgorsze że mąż wciąż mówi"choć zapalimy, poczęstuję Cię" cóż założyliśmy się że jesli dwa tygodnie nie zapale to on też spróbuję e papierosa. A wytrzymam napewno!
Mam pytanie, chciałabym mu sprezętować jakiegoś e papierosa, który da mu kopa. Mąż pali od 15roku życia paczkę czasem więcej a ma 35lat. Czy mogłabym prosić o radę, nie ukrywam że nie mogę przeznaczyć na ten cel więcej niż 250zł.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.