EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By tox_PL
#960257
Witam

Mam pewne pytanko.. po opinii innych użytkowników zalałem przed chwilą ep liquidem firmy Liqueen o smaku Pineapple (próbka z zestawu testowego). Większość opinii to soczysty smak ananasa, bardzo dobrze wyczuwalny etc. pojawiały się również takie że słaby smak ledwo wyczuwalny etc. Czy jest to możliwe że liquidy tej samej firmy czasem smakują inaczej, bo osobiście ananasa w ogóle tam nie wyczuwam. Jeśli tak to od czego to zależy?

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie i spostrzeżenia ;)
By amsaw
#960264
Zdarza się.
Ale częściej się zdarza, że każdemu smakuje co innego. Każdy smak odczuwa zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#960269
Zależy też od sprzętu. Mnie voodoo od halo zupełnie inaczej smakuje na każdym parowniku, którego używam.

Intensywność smaku może zależeć od poziomu zdegenerowania kubków smakowych.

Może być też coś zupełnie dziwnego. Ja np. W ogóle nie czuję niektórych aromatów bananowych.
Awatar użytkownika
By Mutango
#960277
Nawet u tego samego człowieka, odczuwanie smaków może się zmieniać w czasie.
Robiąc samogony, musiałem pewnego aromatu (mniejsza o to którego) dawać 30 kropel na buteleczkę, żeby cokolwiek poczuć. Po upływie blisko roku, tego samego aromatu daję 10 kropel na buteleczkę i odczuwam go nadal intensywnie. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z dawnym, wieloletnim nałogiem palenia. Po rzuceniu analogów, człowiekowi z miesiąca na miesiąc poprawia się zmysł smaku, w związku z czym potrzebuje coraz mniej aromatu. Mało tego, czasami zmieniają się też preferencje. To co kiedyś nie smakowało, zaczyna smakować, a czasami vice versa...
Awatar użytkownika
By okrzemek
#960286
Mutango pisze:Nawet u tego samego człowieka, odczuwanie smaków może się zmieniać w czasie.
Robiąc samogony, musiałem pewnego aromatu (mniejsza o to którego) dawać 30 kropel na buteleczkę, żeby cokolwiek poczuć. Po upływie blisko roku, tego samego aromatu daję 10 kropel na buteleczkę i odczuwam go nadal intensywnie. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z dawnym, wieloletnim nałogiem palenia. Po rzuceniu analogów, człowiekowi z miesiąca na miesiąc poprawia się zmysł smaku, w związku z czym potrzebuje coraz mniej aromatu. Mało tego, czasami zmieniają się też preferencje. To co kiedyś nie smakowało, zaczyna smakować, a czasami vice versa...


100% racji. Palenie śmierdziuchów silnie upośledza odczuwanie smaku. Po przejściu na e-p pierwsze co mnie uderzyło po jakimś czasie to, że przestałem być uzależniony od "maggi w zupie" i nie tylko w zupie, bo polewałem nim nawet ziemniaki ;) . Na szczęście smak wraz z węchem szybko wraca.
Awatar użytkownika
By TheCrush
#960461
Z tym co już jest napisane się zgodzę, ale juz 2 lata nie palę analogów a mimo to kiedyś miałem aromat inawery ''Green Tea'' i smakowała mi tak, że wypaliłem bardzo szybko samoróbki, kupiłem nie dawno ten sam aromat, ale w nowej buteleczce i niestety nie czuję w ogóle tego smaku co kiedyś :/ Natomiast Brzoskwinia mi zasmakowała teraz :D
Awatar użytkownika
By Altes
#960473
Ja mam tak że po paru godzinach już smaku nie czuję. Czuję jedynie jakbym wdychał samą parę wodną.
By gourmet
#960480
Normalne, nawet gdybyście codziennie obżerali się kawiorem, pewnego dnia zatęsknicie za pasztetową. Nie ma jednego smaku na całe życie.
Awatar użytkownika
By Altes
#960484
gourmet pisze:Normalne, nawet gdybyście codziennie obżerali się kawiorem, pewnego dnia zatęsknicie za pasztetową. Nie ma jednego smaku na całe życie.

Dlatego ja co parę godzin muszę zmienić smak :)
By user
#960485
gourmet pisze:Normalne, nawet gdybyście codziennie obżerali się kawiorem, pewnego dnia zatęsknicie za pasztetową. Nie ma jednego smaku na całe życie.


Swięte słowa.
Na co dzień mam przynajmniej 2 smaki zalane w fajkach, w porywach do 3 czy 4
Dymane na przemian i ciągle czuć smak każdego z nich.
Próba całodziennego fajczenia jednego smaku kończy się jego zanikiem :)
Awatar użytkownika
By markorb
#960488
Ja też dwa , trzy razy dziennie zmieniam smak . Lubię czuć odmianę , inaczej nie czuję smaku i mocy . *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Altes
#960492
Dlatego palenie przez dłuższy czas tego samego smaku jest nieefektywne a co najgorsze może zniechęcić do e-palenia w szczególności tych początkujących. Pozdrawiam
By Lex
#960540
Przyłączam się do tematu z pytaniem o liquid Liqeen PinaColada. Obecnie posiada całkiem inny smak jak wcześniejsze. Ponadto zmienił się kolor. Czy mogło dojść do takiej pomyłki, czy to zmiana receptury?
By user
#960607
Liqueen od jakiegoś czasu zmienił coś w liquidach. Na pewno wiele smaków ma inną recepturę.
W dodatku te smaki się pogorszyły :palm2
Szkoda, bo np Cherry mieli zajefajne, a teraz to chemiczny syf udający landrynki z lat '70 :palm
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.