EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Hell4Ge
#1381549
http://www.vaporboost.com/sweet-dreams- ... melatonin/
http://www.reddit.com/r/electronic_ciga ... specialty/

Zupełnie przez przypadek w rozmowie ze znajomym rozmawialiśmy nieco o śnie i jak organizm reaguje na jego brak, pogoglowałem trochę i rzuciło mi się hasło melatoniny, która jak wiadomo (bądź też nie) pomaga w zaśnięciu.

Bezsenność to dość spory problem w każdym kraju, który jest na dłuższą metę szkodliwy dla zdrowia, więc zastanawiałem się czy można zetknąć się z tego typu liquidem do e-papierosa. Nie wierzę, żeby było to w jakikolwiek sposób efektywne, lecz chętnie bym spróbował gdyby tylko ktoś wiedział czy można coś takiego dostać u nas w kraju (i niespecjalnie chodzi mi tu o samoróbkę bo to się różnie kończy, gdy się nie ma wiedzy). Sam mam na tyle duże problemy ze snem, że mógł bym nawet zapłacić po 40zł 10ml gdyby było to dość efektywne

Ewentualnie inny zamiennik na sen, który by można wapować? (wiem, że mogę się udać do apteki po jakieś prochy ale to nie o to tu chodzi)

Ktoś coś?

Wiem, że temat nie jest w odpowiednim dziale (trochę ciężko mi było go dopasować pomiędzy liquidami własnej roboty a szukaniem firmowych), a pula osób które mogą coś o tym wiedzieć może być bardzo mała, więc prosił bym o nie przenoszenie wątku w działy o mniejszym ruchu :|
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1381581
Hell4Ge pisze:wiem, że mogę się udać do apteki po jakieś prochy ale to nie o to tu chodzi

To powiedz, proszę, o co Ci chodzi, bo nie rozumiem. Masz kłopoty z zasypianiem, idź do lekarza. A dodawanie suplementów do liquidu, to moim zdaniem tylko bardzo brzydki chwyt marketingowy. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By saradonin
#1381583
Kawę też pijasz z melatoniną? :?
Chcesz środek nasenny mieszać z substancją pobudzającą. Obawiam się, że możesz tym sposobem tylko sobie zaszkodzić.

Rozwiązania na bezsenność szukaj gdzie indziej, niekoniecznie w formie farmakologicznej. Wpływ może mieć bardzo wiele czynników. Sam wyraźnie lepiej śpię jak... zamieniłem zwykłe poduszki na gryczane :)
Awatar użytkownika
By prymus140
#1381585
Robię samoróbki na potencję. Nawet jak user przedawkuje to najwyżej będzie ból napletka bo od nadmiaru sexu jeszcze nikt nie umarł a wprost przeciwnie najwyżej się narodził.Natomiast umieszanie na sen to jest ryzykowne bo możesz się nie obudzić i staniesz u bram św. Piotra.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1381596
Hell4Ge pisze:Ewentualnie inny zamiennik na sen, który by można wapować? (wiem, że mogę się udać do apteki po jakieś prochy ale to nie o to tu chodzi)

Jeśli nie o to - to o co?
To kolejny przypadek, w którym mami się ludzi środkami leczniczymi upychanymi do liquidów. Były już witaminy. Ba, była nawet wiagra. I zapewne cała kupa ludzi się na to nabierała.
Czy sprzedawcy gdzieś pokazują jakiekolwiek wyniki badań nad działaniem takich LQ? Nie. A przyczyna jest arcyboleśnie prosta. Bo takich badań nie ma.
A może ktoś się weźmie za takie badania? Wątpię, jeśli badacz jest choćby absolwentem liceum. Bo wtedy by wiedział, jak to wszystko wygląda.
Proponuję prosty eksperyment. Do garnka woda z solą. Przykrywamy i grzejemy. Na spodniej stronie pokrywki zbiera się ciecz. Odczekujemy, aż będzie letnia. Próbujemy. Jest słona? Nie.
Dlaczego? No i tu wracamy do LO. Miłego myślenia.
By marker
#1381616
Chcesz coś na sen przed pójściem do łóżka, to sobie zaparz melisy, działa równie dobrze, jak wszystko inne, a przynajmniej naturalna i bezpieczna jest. Mógłbym to samo powiedzieć o jeszcze jednej substancji, ale gdybym Ci ją zachwalał, to mogliby mnie za to pewnie ukarać. Wg mojego dentysty nawet na zgrzytanie zębami w nocy pomaga, a i dymek z niej idzie, tylko pewnie już nie powapujesz.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1381621
Hell4Ge pisze:http://www.vaporboost.com/sweet-dreams-e-cigarette-e-liquid-juice-sleep-melatonin/
http://www.reddit.com/r/electronic_ciga ... specialty/

Zupełnie przez przypadek w rozmowie ze znajomym rozmawialiśmy nieco o śnie i jak organizm reaguje na jego brak, pogoglowałem trochę i rzuciło mi się hasło melatoniny, która jak wiadomo (bądź też nie) pomaga w zaśnięciu.
[...]

Googlowałeś, ale czytanie ze zrozumieniem to coś innego.
Melatonina jest kierowana do osób, które maja problem z zaśnięciem po lotach międzykontynentalnych, z dużą zmianą strefy czasowej. Z rozsynchronizowanym zegarem biologicznym.

Rada? Udaj się do specjalisty ale nie po receptę, a po konkretną poradę. Bezsenność wymaga diagnostyki, również psychologicznej.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1381631
Jak chmurzysz przed snem, to używaj liquidy z zerową zawartością nikotyny.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1381688
Dla niedowiarków powiem tylko, że jak najbardziej możliwe jest zrobienie liquidów z innymi substancjami czynnymi niż nikotyna. Działać to niewątpliwie działa, ale jest zdecydowanie mniej wydajne niż inne drogi administracji. Wiem z własnego doświadczenia, ale w szczegóły się nie będę wdawał.
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1382308
StaryChemik pisze:Doprecyzujmy: mówisz o substancjach stałych, które praktycznie nie parują w temperaturach uzyskiwanych w e-p?


Mówię o substancjach stałych, które były waporyzowane zanim jeszcze powstały e-p, ale też takich, które nie słyszałem żeby ktoś inny waporyzował.
Awatar użytkownika
By Artur Finger
#1382456
chillchilla pisze:Dla niedowiarków powiem tylko, że jak najbardziej możliwe jest zrobienie liquidów z innymi substancjami czynnymi niż nikotyna. Działać to niewątpliwie działa, ale jest zdecydowanie mniej wydajne niż inne drogi administracji. Wiem z własnego doświadczenia, ale w szczegóły się nie będę wdawał.



Możesz jaśniej?
Awatar użytkownika
By dziakson
#1382464
Artur Finger pisze:
chillchilla pisze:Dla niedowiarków powiem tylko, że jak najbardziej możliwe jest zrobienie liquidów z innymi substancjami czynnymi niż nikotyna. Działać to niewątpliwie działa, ale jest zdecydowanie mniej wydajne niż inne drogi administracji. Wiem z własnego doświadczenia, ale w szczegóły się nie będę wdawał.



Możesz jaśniej?


Kolega miał pewnie na myśli samogony na bazie MJ([ciach])
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1382470
dziakson pisze:
Artur Finger pisze:Możesz jaśniej?


Kolega miał pewnie na myśli samogony na bazie MJ([ciach])


Akurat się mylisz, ale jak już powiedziałem nie będę się więcej pisał na ten temat.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1382505
chillchilla pisze:
StaryChemik pisze:Doprecyzujmy: mówisz o substancjach stałych, które praktycznie nie parują w temperaturach uzyskiwanych w e-p?


Mówię o substancjach stałych, które były waporyzowane zanim jeszcze powstały e-p, ale też takich, które nie słyszałem żeby ktoś inny waporyzował.

Albo pisz konkretnie albo odpuść, bo szkoda czasu na rozmowę z kimś, kto mówi monosylabami. Konkrety. W jaki sposób substancja stała rozpuszczona w cieczy - PG/VG/cokolwiek podobnego - miałaby przejść w stan pary?
Nie mówię tu o podgrzewaniu substancji stałych do temperatur znaczącą przekraczających temperaturę grzałki w e-p.
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1382522
StaryChemik pisze:W jaki sposób substancja stała rozpuszczona w cieczy - PG/VG/cokolwiek podobnego - miałaby przejść w stan pary?

W taki sam sposób jak nikotyna, aromaty czy wspomniane przez kolegę wyżej kanabinole.

Ok, przepraszam - niepotrzebnie w ogóle zaczynałem dyskusję. Jak kogoś temat interesuje to sam sobie znajdzie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1382534
Do diabła ciężkiego - weź się obudź i zacznij czytać ze zrozumieniem!!!
Nikotyna, aromaty i kanabinole to ciecze. Ciecze parują łatwo i w niskich temperaturach.
Melatonina to ciało stałe. Ciała stałe parują słabo.
Naprawdę Cię tego nie uczyli w szkole? Przecież to są tematy z gimnazjum, które prawdopodobnie ukończyłeś, skoro masz tyle lat ile wpisałeś w profilu.

Dyskusja jest potrzebna - ale nie można jej prowadzić mając w d*** prawa fizyki. Bo albo dyskutujemy albo opowiadamy bajki.
Awatar użytkownika
By prymus140
#1382544
StaryChemik pisze:Do diabła ciężkiego - weź się obudź i zacznij czytać ze zrozumieniem!!!
Nikotyna, aromaty i kanabinole to ciecze. Ciecze parują łatwo i w niskich temperaturach.
Melatonina to ciało stałe. Ciała stałe parują słabo.
Naprawdę Cię tego nie uczyli w szkole? Przecież to są tematy z gimnazjum, które prawdopodobnie ukończyłeś, skoro masz tyle lat ile wpisałeś w profilu.

Dyskusja jest potrzebna - ale nie można jej prowadzić mając w d*** prawa fizyki. Bo albo dyskutujemy albo opowiadamy bajki.

Mirku, nie daj się sprowokować. Niektórzy sądzą że podskoczą wyżej :dupa
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1382553
Spokojnie, spokojnie :) Ze swojej strony polecam miętę z melisą, do zaparzania i do wypicia. Z tabletów nasenno-uspokajajacych to ziołowe "tabletki uspokajające" producent Labofarm (tak dokładnie nazywają się). W składzie korzeń kozłka, szyszka chmielu, melisa, serdecznik. A jeśli to nie pomaga.. To do lekarza.
A melatonina to kiepski pomysł... Do wapowania - pokręcone pomysły :zakrecony
Awatar użytkownika
By jch-root
#1382591
prymus140 pisze:Robię samoróbki na potencję. Nawet jak user przedawkuje to najwyżej będzie ból napletka bo od nadmiaru sexu jeszcze nikt nie umarł a wprost przeciwnie najwyżej się narodził.Natomiast umieszanie na sen to jest ryzykowne bo możesz się nie obudzić i staniesz u bram św. Piotra.

Jeszcze ja, jeszcze ja - muszę nadmienić, że Czesio zajumał klucze Piotrowi, lepiej nie kombinować z areolozowaniem niektórych substancji :cygaro: ;)
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1382898
Panie Stary Chemiku - może i nie mam wykształcenia chemicznego czy fizycznego, ale potrafię wzrokowo odróżnić ciecz od ciała stałego. Nie wnikam, nie analizuję, bo niewątpliwie brakuje mi wiedzy z tego zakresu, ale za to praktycznego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi NIESTETY mam aż nadto. Nie musisz mi wierzyć, ale nie rozumiem czemu mnie obrażasz.
Na PW wysyłam linki, których publicznie nie zamieszczę i proszę o to samo, ale polecam lekturę - być może Twoja niewątpliwie ogromna wiedza teoretyczna po prostu nie pozwala Ci uwierzyć w PRAKTYCZNE doświadczenia innych osób.
By szymon1234
#1382913
Co do krytyków melatoniny, to mogę potwierdzić (kupiję firmy lek-am), że działa. To nie lek nasenny, a syntetyczny hormon. W małych dawkach nie uszkadza szyszynki, a po 10 min bierze mnie bardzo mocny sen.
Przydatne przy zmianach stref czasowych, po zarwanych nockach, czy gdy trzeba iść wcześnie spać, żeby wstać np. O 5 wypoczętym.

Dodawanie do lq imho bez sensu, bo temperatura grzałki może uszkodzić substancję, a i kontrola dawki ciężka.

Lepiej wypić tabletkę i popić wodą.

Wysłane z mojego XT1032
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1382923
Ja potwierdzę wypowiedź wyżej. Działa melatonina tak jak powinna. Niektórzy oczekują po niej kopa jak po jakimś towarze i stąd rozczarowanie.
Świetnie działa mix Melatonina + GABA + Tryptofan


Dodawanie jej do liquidu moim zdaniem jest bez sensu. Tabletkę łatwiej łyknąć...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1382938
chillchilla pisze:Panie Stary Chemiku - może i nie mam wykształcenia chemicznego czy fizycznego, ale potrafię wzrokowo odróżnić ciecz od ciała stałego. Nie wnikam, nie analizuję, bo niewątpliwie brakuje mi wiedzy z tego zakresu, ale za to praktycznego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi NIESTETY mam aż nadto. Nie musisz mi wierzyć, ale nie rozumiem czemu mnie obrażasz.
Na PW wysyłam linki, których publicznie nie zamieszczę i proszę o to samo, ale polecam lekturę - być może Twoja niewątpliwie ogromna wiedza teoretyczna po prostu nie pozwala Ci uwierzyć w PRAKTYCZNE doświadczenia innych osób.

Tu nie chodzi o żadną wiarę czy niewiarę. Tu chodzi o proste sprawy i proste prawa fizyki.
Linki chętnie przejrzę i skomentuję - jak dotrą do mnie. Jak na razie nie dotarły.
Awatar użytkownika
By Krasny
#1392276
Zepsulo pisze:...szyszka chmielu...


O to to, w zupie chmielowej pitej najczęściej na zimno.

StaryChemik pisze: Tu chodzi o proste sprawy i proste prawa fizyki.


Panie Mirku, codziennie na tym forum czytam o próbach przeskoczenia praw fizyki i jedyna rada to przeskakiwać te posty (wiem nie zawsze się udaje).
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1393372
Z tego co mi się obiło o uszy nikotyna ma działania pobudzające. Dodając melatoninę to jakby przed snem wypić kawę i łyknąć tabletkę właśnie z nią. Fuck logic...
Awatar użytkownika
By Krasny
#1396362
szpurek13 pisze:Z tego co mi się obiło o uszy nikotyna ma działania pobudzające. Dodając melatoninę to jakby przed snem wypić kawę i łyknąć tabletkę właśnie z nią. Fuck logic...


Chciałbym wierzyć w to że eksperymentują na bazach 0 nikotyny.
Chemikiem nie jestem ale chyba nie można tak sobie dodawać do liquidu co się chce na gorącej grzałce może dojść do nieprzewidywalnej (dla mnie) reakcji.
By szymon1234
#1397989
fikaf pisze:Już to widzę. melatonina, prozac, testosteron,adrenalina,canna,lsd,xtc,coco, endorfina, wszystko w epatolu.

Takie niedługo maile będziemy dostawać w związku z bazą e-dym.
Awatar użytkownika
By HaQer
#1397994
szymon1234 pisze:
fikaf pisze:Już to widzę. melatonina, prozac, testosteron,adrenalina,canna,lsd,xtc,coco, endorfina, wszystko w epatolu.

Takie niedługo maile będziemy dostawać w związku z bazą e-dym.


Wygrałeś! :beer:
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1398003
Dla tych co nie lubią farmacji, a lubią dobry sen jest jeden lek. Piwko a nawet dwa, a może i trzy(w zależności czy rano jedziemy autem i tak aby nie mieć tzw. kaca). Nic tak nie usypia jak dobra kolacja i po kolacji kochany usypiacz zwany piwem. Czy to koncernówka za 2.50, czy to jakieś Ale, lub IPA z dużym IBU z browaru rzemieślniczego, ale zawsze powieki opuści do polowy i zagoni grzecznie do łóżka :) Pewnie się pojawią komentarze, że picie piwa codziennie to alkoholizm. Ale czy branie leków codziennie tylko po to aby zasnąć to nie lekomannia? Ja się na lekach przejechałem w latach szkolnych i z dwojga złego wole piwo na różne dolegliwości. Nie wykańcza tak żołądka jak różne chemiczne wspomagacze od bólu głowy, czy od snu.
By szymon1234
#1398062
Alkohol powoduje, że nie wysypiasz się tak, jak bez niego. Nie regenerujesz się.

Bardziej to widać przy 2 butelkach. I nie chodzi tutaj o głowę, bo ta ostatnio jest mocna, tylko o to, że po takiej kuracji przed spaniem i 6-7h snu jestem dużo gorzej niewyspany, niż bez.

Na lepszy i głębszy sen polecam melatoninę. W 100% bezpieczny, syntetyczna wersja tego, co produkujemy w szyszynce. Idealna na zmiany strefowe i jak musimy wcześniej iść spać, żeby wstać np o 5.

Wysłane z mojego XT1032
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1398874
chillchilla pisze:Dla niedowiarków powiem tylko, że jak najbardziej możliwe jest zrobienie liquidów z innymi substancjami czynnymi niż nikotyna. Działać to niewątpliwie działa, ale jest zdecydowanie mniej wydajne niż inne drogi administracji. Wiem z własnego doświadczenia, ale w szczegóły się nie będę wdawał.

Mówisz o etanolu ? :lol:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.