EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By muzior
#1792197
Cześć! Jako że minęło mi już ponad 6 lat od przejścia na e-fajki zastanawiam się co by nie zacząć rozstawać się powoli z nikotyną. I tu pytanie do tych którzy przeszli ten etap. Czy jest możliwe zrobienie własnego liquidu bez nikotyny który da jednak tradycyjnego "kopa" w gardziel i pozwoli uwolnić się od trucizny, zachowując jednocześnie przyjemność dotychczasowego wapowania ? Przy obecnych modach z wszelkimi regulacjami mocy chmury wydaje się to możliwe. Ja jednak nigdy tego nie próbowałem, a chciałbym :) Ktoś coś ?
By Krasnal45
#1792199
Wszelkiego rodzaju mięty i menthole. Jeżeli Ci mięta nie pasuje, jest opcja w postaci...... kapsaicyny. Tu jednak trzeba ostrożnie i poeksperymentować z dodatkiem.
Awatar użytkownika
By muzior
#1792209
Eilchner pisze:Jak chcesz "kopa" w gardle, to pomyśl o przewadze PG w liquidzie

Czyli jaką proporcję byś proponował. Jak na razie palę liquid zrobiony na bazie 70/30 ale z 18 nikotyny
By Krasnal45
#1792214
Uuuuu, jeżeli ty jeszcze ciągle walisz osiemnastki, to naprawdę ciężko Ci będzie zastąpić nikosię czymkolwiek. Postaraj sie najpierw ograniczyć. Szóstki, może nawet trójki. Porządny parownik, porządne zasilanie i dasz radę.
Awatar użytkownika
By marki51
#1792217
muzior pisze:
Eilchner pisze:Jak chcesz "kopa" w gardle, to pomyśl o przewadze PG w liquidzie

Czyli jaką proporcję byś proponował. Jak na razie palę liquid zrobiony na bazie 70/30 ale z 18 nikotyny

Z 18 mg na zerówkę? Może być ciężko. Ja z 18 dojechałem w ciągu roku do 1,5mg. Moim zdaniem lepiej "ujmować" po trochu nikotynę. Ostatnio znalazłem liquid 9mg i nie jestem w stanie takiej mocy wapować.
Nie wiem jaki masz sprzęt, ale zmiana zasilania/parownika/sposobu wapowania może pozwolić Ci zejść z mocą - ale do zera lekko nie będzie.
Awatar użytkownika
By muzior
#1792220
marki51 pisze:Nie wiem jaki masz sprzęt, ale zmiana zasilania/parownika/sposobu wapowania może pozwolić Ci zejść z mocą - ale do zera lekko nie będzie.
Od wczoraj jadę na iStick Pico 75W TC Kit więc możliwości pokręcenia spore
Awatar użytkownika
By marki51
#1792221
Ja przy przejściu z dopaszczowego nautilusa na dopłucnego subtanka mini zszedłem od razu do 9mg i w krótkim czasie na 6mg. Potem pomału, po trochu do 1,5mg(pewnie następne mieszanie będzie 1mg.
Próbowałem zerówek, ale niestety nie ten etap.
Awatar użytkownika
By ubs
#1792303
Witam!

Dymam cos takiego ostatnio ze mnie zatyka a ma zero nikotyny :lol:
Ci co mnie znaja wiedza a nawet kiedys probowali w boxie kolegi R.I.P." Lennina" ze gustuje w mieto-podobnych bez nikotynowych liquidach.
Obecnie mimo ze mam zapas baz z UK "diabelka" [poczytalem i wiem ze nie mozna linkowac :( ] z nikotyna jestem zmuszony zdrowotnie wciagac beznikotynowe.
W tym "diabelku" kupuje koncentraty: "Spearmint", "Salemint", "Ice Menthol" i "Menthol" do nich baza 70%PG/30%VG z innego sklepu, mieszam jak mi pasuje, na poczatek tak jak wymienione ale w trakcie popalania zaleje na przemian miksujac smaki zeby sie nie znudzily :D

Ogolnie mowiac mozna mietowkami zastapic nikotyne, a w doplucnych jeszcze nie dawno bo z poltorej miesiaca temu uzywalem 18mg.
Bazy mam i jak skoncza sie moje problemy zdrowotne zaczynam sie zastanawiac czy wracac do nikotyny skoro z tydzien temu zachcialo mi sie jakiejs zmiany i kupilem zerowke jakiegos Gold Tobacco a u gory pisze Grim Reaper napuscilem pare kropli do parownika i wyszedl jakis mix mietowo-maggowaty :D co nawet mi zasmakowal :)
Awatar użytkownika
By wojtez
#1792415
Dlaczego wszyscy piszą żeby schodzić z ilością nikotyny powoli? Jakie są skutki nagłego zejścia? Więcej wapujecie, czy bardziej chodzi o sprawy psychiczne - poddenerwowanie czy tym podobne?
Ja z 18 zszedłem na 3ki nagle na tym samym sprzęcie. Ot tak chciałem się sprawdzić i wyszło. Nie wciągam ani więcej ani częściej. Schodzi mi tyle samo lq co wcześniej. Przez cały dzień od 6ml do 10 zależy od dnia i czasu wolnego. Samopoczucie też bez zmian. Jak mi się skończy zapas somogonu 3mg to znowu się sprawdzę. Tym razem na zerówce i na nowych smakach, tylko że trochę tego namieszałem... :(
Awatar użytkownika
By marki51
#1792449
McGrinn pisze:@wojtez

Dla komfortu psychicznego :wink: .

Dokładnie tak *GOOD*
Awatar użytkownika
By muzior
#1792701
Widzę że dużo palicie. Ja na dzień zużywam ok 2 ml liquidu, czasem 3 ale to max. Zaczynając ten temat chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakiś smak dający "kopa", co by dawał namiastkę nikotyny. Sprawy dot. psychicznego samopoczucia na razie pomijam. Myślę że skoro nagle (w przeciągu godziny) i nieodwracalnie po przeszło 25 latach palenia przeszło się na e-fajki to i może organizm zniesie nagły brak nikotyny ? :) No nic, trzeba będzie to sprawdzić organoleptycznie i kupić na próbę 10ml bazy beznikotynowej dolać dużo mentholu i spróbować *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By wojtez
#1792702
U mnie nagłe zmniejszenie nikotyny przeszło bezproblemowo tak więc spróbuj, najwyżej stracisz 10ml lq :P Jeżeli chodzi o smak to jakoś specjalnie nie lubię mentoli i tym podobnych. Największego kopa czuję przy buchaniu bazy fresh z aromatem cytrynowym - trochę nawet przypomina tymbarka mięta cytryna :) ew cool mint - takie niby cukierki lodowe. Mocniejszych mięt nie mam bo nie lubię.
Awatar użytkownika
By muzior
#1794970
Koledzy, kupował ktoś z tych aukcji ? https://allegro.pl/listing?string=Liqui ... u-1-5-0511 Jakieś opinie ? Warto ? Dobra jakość składników ?

A wracając do tematu od dziś rana raczę się soczkiem beznikotynowym. Gotowca 10ml dla sprawdzenia kupiłem w Kingu. Mocny menthol daje radę i nawet jako takiego kopniaka w gardziołko :) Może w końcu znalazłem sposób na uwolnienie się od nikotyny :)
By Baryua
#1794984
Mnie oprócz mentoli fajnie drapią aromaty earl grey i cubano cigar z TPA (moje podstawowe smaki :P).
Awatar użytkownika
By e_sat
#1794994
A może ktoś zna jakieś inne aromaty oprócz tych tutaj wymienionych...mentol, cytryna odpada jak dla mnie, herbaty mogą być dobre....Co jeszcze? Acetylpyrazina nie ma żadnego kopa, mimo że kiedyś wyczytałem, że wzmaga to uczucie palenia analogów, popiołków....;) A co sądzicie o Mary Jane, która praktycznie na tym forum nie zdobyła sobie sympatyków. Osobiście zamawiam ją regularnie od czasu jak zacząłem wertować temat tego aromatu. Dla mnie super aromat, który ucieka od słodkości. Osobiście komponuję go z Pistachio z TPA
Awatar użytkownika
By zarthos
#1795003
Informacja z tego wątku:
post1697819.html?hilit=porady mistrza#p1697819

Dodanie „kopa w gardło”:
Większość z nas, jest w pogoni za dobrym „kopem w gardło” ;)
Aromaty znane z dodania tej cechy mieszance:
1.Horchata z Capella
2.Większość aromatów cynamonowych
3.Ecto Cooler z Flavor West
4.Aromaty zawierające kapsaicynę (powodującą uczucie ostrości przy jedzeniu papryczek chilli)
5.Menthol
6.Niektórzy mówią że odrobina wódki w mieszance zwiększa kopa w gardziołko

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.