EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By galtex
#1745030
Mam zamiar zrobić słodzik do moich mieszanek.Chciałem wykorzystać liście suszonej stewii (ok 25g ).Może mieliście doświadczenie z tą rośliną i jaką ilością glikolu lub gliceryny zalać?Potem trzeba by tą mieszankę podgrzewać( chyba nie więcej jak 100-110C ?).Robiłem już aromat wanilii z ziaren madagaskarskiej i każdemu polecam,ale z liśćmi stewii mam zerowe doświadczenie.Jestem jeszcze ciekawy czy nie wnosi do mieszanek niechcianych posmaków.Jeżeli ktoś,coś to będę wdzięczny. :beer:
Awatar użytkownika
By Deletor
#1747138
Temat ciekawy :) zastanawiam się tylko czy jest sens bawić się w liście mając 'cukier' z stewii.
Jeśli chodzi o zalewanie to na pewno nie gliceryną, jak już to glikol.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By puzii76
#1747272
galtex pisze:Robiłem już aromat wanilii z ziaren madagaskarskiej i każdemu polecam...

Sorry za off. A opisales to gdzieś, bo nie mogę się doszukać fajnej vanilii i myślałem nad jakimś eksperymentem z Lasek vanilii.


Tapatalknięte z drogi
Awatar użytkownika
By galtex
#1747647
Z tym ;cukrem stewiowym; robiłem już próby,ale niestety pozostawia jakiś dziwny posmak.W tym tygodniu zrobię próbki,jedną na glikolu a drugą na glicerynie.Tą na glicerynie najwyżej wykorzystam do napojów.Na razie zrobię bez podgrzewania.Jeżeli chodzi o aromat wanilii,to wydłubałem ziarenka(1-laska),leciutko rozgniotłem wałkiem do ciasta i zalałem 30ml glikolu.To musi stać dość długo (potrząsałem jak mi się przypomniało :lol: ).Pierwsze efekty były po 3 miesiącach,ale najlepsza była po pół roku(długo,ale warto).Pozostałości z laski można drobno zmielić i do ciasta. :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.