EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By kurnalkamil
#1792284
Witam, jako że mój rx odmówił posłuszeństwa wygrzebałem z szuflady klona smpl'a (zapewne każdemu znana konstrukcja, 10 niedługo kupi się nowy sprzęt) oraz do niego dwa akumulatory vtc4. Niestety okazało się że w niektórych miejscach są już poprzecierane. Postanowiłem nie ryzykować i z wysłużonego już rx'a wyciągnąłem akumulatory lg hg2. Na rurkę wkręciłem atomizer od ijusta2 (doszedłem do wniosku ze czerwony limitless będzie słabo wyglądał. ( :monkey: )

Dzisiaj w pracy miałem przykrą, a dokładniej dwie przykre sytuacje.
Gdy zwyczajnie chciałem ściągnąć buszka zamiast grzałki zgrzał mi się mocno przycisk (wersja klona ze sprężyną w przycisku zamiast magnesów) na tyle że natychmiast go puściłem. Oczywiście rozkręciłem całą konstrukcje dałem jej odpocząć. Lecz po ponownym włożeniu akumulatora do zasilania zero reakcji. Wymieniłem akumulator na następny. Wszystko śmiga. (Doszedłem do wniosku że może coś nie tak z akumulatorem, i że zaniosę go do sklepu gdzie kupowałem) Niestety problem powtórzył się na drugim akumulatorze. Pełny obaw zapakowałem 3 akumulator.. Który przynajmniej do tej pory działa. Po dokładnym obejrzeniu ogniw, na plusowych pinach wypatrzyłem dwa jakby odbite półkola. Akumulatory nie daja znaków życia w ładowarce, ani w innym zasilaniu. Tak samo pod innym atomizerem.
Ktoś może wyjaśni co się z nimi stało?
Próbowałem szukać podobnych sytuacji na forum, lecz niestety z marnym skutkiem. Z góry dziękuje za pomoc. :shock:
By kurnalkamil
#1792286
0.3ohm

@edit

Myślisz że sprężyna może mieć niższą? Wtedy domyślam się czemu by zgrzało przycisk. Ale że na ogniwach się nie znam, działanie w drugą stronę mogło by je uszkodzić?

@edit2

Zauważyłem że w miejscu gdzie pin baterii + ma się stykać z pinem atomizera jest jakby.. Samo body się rozchodziło.. Nie wiem jak to wytlumaczyć, może mój telefon zdoła złapać na tyle duży fokus żeby zrobić zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 00:18 przez kurnalkamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792288
Dziwna sprawa. Powinno Ci to banglać. Ogniwa mocno wysłużone?
Przycisk zgrzało - tzn. mocno zagrzało czy sczepiło z ogniwem?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 00:21 przez McGrinn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1792289
Też tak niekiedy miewałem na słabym klonie. Działo się to, kiedy wciskałem przycisk przy krawędzi. Ale u mnie nie zabijało ogniw. :|
By kurnalkamil
#1792290
Ogniwa nówki sztuki, mają może.. 2 tygodnie?
Ale.. postaram się podesłać zdjęcie jak to wygląda, ale mam wrażenie jakby była taka możliwość że + na ogniwie zetknął się jednocześnie z plusem i minusem atomizera..
By kurnalkamil
#1792293
Obrazek

Lepszego zdjęcia nie udało mi się zrobić, wcześniej to mocniej wystawało ale dobiłem to o parapet.
Mam wrażenie że bateria dotykała atomizera pod kątem, przez co zetknęło plus i minus jednocześnie. (Dla pewności wkręciłem atomizer z regulowanym plusowym pinem żeby nie uśmiercić 3 baterii.

@edit
Co do zgrzania przycisku - prostuje, po prostu osiągnął dużą temperaturę. Wydaje mi się że właśnie rozgrzało sprężynę w środku.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792294
Może być tak jak mówisz, ewentualnie wada leży w przycisku. Sprawdź moda pod kątem niedoskonałości i ewentualnie z rozwagą wapuj. Szkoda ogniw, dziwne że tak szybko poszły.
By kurnalkamil
#1792295
No nic, niech spoczywają. (Zaniosę i tak do sklepu, może wymienią)
Jeszcze jutro napiszę temat odnośnie rx'a.. Bo to co on robi to już w ogóle jest chore.
Chyba pora zainwestować w jakieś porządne zasilanie.
Jeszcze jakby ktoś podrzucił jak tutaj rozdać jakieś plusiki, piwka etc. Bo chyba nie umiem szukać.
Dzięki za pomoc tak czy inaczej.
By Krasnal45
#1792321
Żadna wina rurki. żadna wina przycisku, żadna wina akumulatora. Problem w atomizerze. Zbyt mało wystający pin plusowy i normalnie zrobiłeś zwarcie w hybrydzie. Jeżeli akusy nie chcą się podnieść w ładowarce, a napięcie wynosi 0V, to po prostu je wykończyłeś i nie licz na żadną reklamację. Wina niestety leży po Twojej stronie. Ciesz się, że masz całe paluchy.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792345
Krasnal45 pisze:Żadna wina rurki. żadna wina przycisku, żadna wina akumulatora. Problem w atomizerze. Zbyt mało wystający pin plusowy i normalnie zrobiłeś zwarcie w hybrydzie. Jeżeli akusy nie chcą się podnieść w ładowarce, a napięcie wynosi 0V, to po prostu je wykończyłeś i nie licz na żadną reklamację. Wina niestety leży po Twojej stronie. Ciesz się, że masz całe paluchy.


Poniekąd to napisał:

kurnalkamil pisze:Mam wrażenie że bateria dotykała atomizera pod kątem, przez co zetknęło plus i minus jednocześnie.


Zdaje się, że atomizer do iJusta ma dość sporo wystający pin plusowy? Czy się mylę? :wink:
By kurnalkamil
#1792358
Obrazek

Niestety, ale właśnie pin jest.. No zresztą widać wszystko. Wkręciłem mutka, wykręciłem mu pin i śmiga teraz jak szalona.
Dziś zobaczę jak mi się będzie dripper spisywał w pracy, jak będzie bardzo uciążliwy z zalewaniu to jutro wezmę limitlessa, najwyżej mi się nie będzie podobało połączenie. :lol:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792371
@kurnalkamil
Więc jednak. Po przeczytaniu o Twoim problemie obejrzałem parownik na Youtubie - z filmiku wynikało, że pin dość mocno wystaje - więc wykluczyłem możliwość zbyt krótkiego pinu:

Obrazek

Mój błąd. @Krasnal45 :beer: .
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1792391
kurnalkamil pisze:Obrazek

Niestety, ale właśnie pin jest.. No zresztą widać wszystko. Wkręciłem mutka, wykręciłem mu pin i śmiga teraz jak szalona.
Dziś zobaczę jak mi się będzie dripper spisywał w pracy, jak będzie bardzo uciążliwy z zalewaniu to jutro wezmę limitlessa, najwyżej mi się nie będzie podobało połączenie. :lol:


Po pracy jeszcze zajdź do proboszcza dać na mszę, że nie stałeś się atrakcją lokalnych i krajowych mediów, jako kolejna ofiara EIN :lol:
I nie przejmuj się, wszyscy się uczymy na błędach :)
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.