EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Perez
#1758101
Witam !

Wlasnie po chyba przeszlo 2 latach intensywnego używania legendarny juz boxik Kamry 20 https://www.google.pl/search?q=mod+kamr ... 5TceFIDWCM: własnie "wyzionął ducha" ( umarł ).
Objaw jest taki ze po wkreceniu roznych parownikow ktore dzialaja na innym zasilaniu mam komunikat "No Atomizer"
Tyle ile mozna bylo sprawdzilem ;
1. Boxik normalnie sie laduje i pokazuje etapy i koniec naladowania.
2. Po rozkreceniu pokrywki i sprawdzenia zamontowanego aku pokazuje na mierniku około 4.2 V
3. Pin w Kamry , przewody sa tam gdzie mają być , nic nie jest urwane ,
4. Glowica w Kamry gdzie sie wkreca parownik wyczyszczona , odtluszczona.

Pytanie ?
Jest jakas szansa to ogarnąć czy trzeba sie pogodzic i Kamry ląduje do utylizacji ?
By Perez
#1758110
e_sat pisze:Jeśli tak ci zależy na tym Kamry, to trzeba ( prawdopodobnie ) zakupić nowy konektor ( który się wysłużył przez te dwa latka ) i wmontować go :) ( samemu lub dać fachowcom od elektroniki )

Atomizery ktore mam na innym zasilaniu dzialają.
Natomiast znalazlem taka przejsciowke od E-go gdzie Clearomizer typu CE5 sie wkreca i mozna zamontowac wtedy do boxa.
Zrobilem taki myk ze Taifuna nakrecilem na tą przejsciowke i calosc wkrecilem do Kamry i klapa tez nie działa.

P.s A taki konektor mozna zakupic ? Jezeli tak to gdzie takie cos szukać ?
By Perez
#1758130
e_sat pisze:Jeśli tak ci zależy na tym Kamry, to trzeba ( prawdopodobnie ) zakupić nowy konektor ( który się wysłużył przez te dwa latka ) i wmontować go :) ( samemu lub dać fachowcom od elektroniki )

Dzieki za naprowadzenie.
Na 1000% uszkodzony jest ten konektor czy glowica jak to sie może też nazywa.
Wycisnałem pin + z przewodem na zewnatrz Kamry , odlutowalem ten srodkowy element z przewodu i zostal goły przewod. Goły przewód przytknąłem do pina + w Taifunie nastepnie Taifun dotknalem do obudowy.
Efekt Kamry DZIAŁA :bry
Dzieki za trafną sugestię.
By orient
#1758138
Pewnie, ie tyle konektor się wysłużył, co izolator pinu się wygniótł i teraz nie ma styku. Wymień go (podobne możesz znaleźć w starych kartkach albo w pewnym chińskim sklepie). Jak masz tTaifuna, to masz przecież pin + regulowany. Wykręć ile trzeba i powinno działać. Ale gumkę lepiej wymienić (jak masz na co).
By Perez
#1758146
orient pisze:Pewnie, ie tyle konektor się wysłużył, co izolator pinu się wygniótł i teraz nie ma styku. Wymień go (podobne możesz znaleźć w starych kartkach albo w pewnym chińskim sklepie). Jak masz tTaifuna, to masz przecież pin + regulowany. Wykręć ile trzeba i powinno działać. Ale gumkę lepiej wymienić (jak masz na co).

Tak w Taifunie mam ten pin wkrecany i moge iles tam wykrecic ale pomimo ze mialem pin dosc wykrecony to nawet jak wkrecilem na Kamry i majac zdjeta obudowe Kamry jeszcze od srodka probowalem dociskac nic nie dawalo.
Dopiero jak zostaly gołe kable i recznie jeden do + parownika i drugi do obudowy parownika wtedy Kamry odżył.
Teraz jestem na etapie zdemontowania tego konektora z Kamry ale nie jest to takie proste , probuje odkrecic i kreci sie wszystko , miejsca tez nie za duzo a trzeba uwazac na elektronikę
Jedynie co nachodzi mnie pomysł to mały drimerek jakas tarczka i od srodka Kamry przeciąć nakrętke , rozszerzyc przecietą i po klopocie
Wtedy powinno pójść juz łatwo.
Konektor zakupie w chinskim sklepie wszystko za 1 zl :wink:
By Perez
#1758210
orient pisze:
Perez pisze:probuje odkrecic i kreci sie wszystko , miejsca tez nie za duzo a trzeba uwazac na elektronikę


Konektor w firmowych boksach jest na ogół wciskany. Zdemontuj elektronikę i puknij konektor od wewnątrz.

Nie jest wciskany tylko w wewnatrz boxa jest skrecony nakrętką !!!
Zreszta elektroniki za bardzo nie idzie zdemontowac bo jest zatopiona w czyms na podobe silikonu tylko twardsze nie elastyczne.
Poprzednio pisalem ze nie idzie odkrecic nakretki konektora ale to juz nieaktualne.
Potraktowalem WD40 i po 30 min bezproblemowo nakretka sie odkreciła i caly konektor zdemontowany.
Konektor zakupiony w Fascie teraz tylko przylutowac do konektora przewody pinowe i po sprawie.
Kamry 20 pewnie bedzie słuzył nastepne min 2 lata.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.