EPF
Awatar użytkownika
By _Monter_
#410718
A tym razem takie cudo wystrugałem. Tak, tak...widziałem to u Puch2 i chwała mu za ten pomysł, cholernie wygodne rozwiązanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



A jako ciekawostka to tak wygląda kartek ST po 4 tygodniach działania w liquinatorze. Ja robię dwa nacięcia po dwóch stronach. Wapuję MJMB stary joye od Kinga.
Obrazek
Awatar użytkownika
By PucH2
#410732
Pełna kultura. Użytkując nie narzekam. Pełne poparcie za odgrzanie pomysłu, bo wart grzechu. A modów na 18350 i mniejsze batki 16340 wciąż przybywa. Z mej strony taka mała uwaga. Często trzeba wymieniać kabelek USB. Więc jak ktoś posiada zbrojony to warto go wykorzystać. Te Chińskie są naprawdę kiepskiej jakości kabelki USB, i ledwo mobilne w plecaku wytrzymują miesiąc.
Awatar użytkownika
By ssnowak
#410754
Trzy grosze czysto techniczne, dotyczące ładowania do modów na dwa ogniwa ;) . Zasilając dwie ładowarki z jednego portu USB nie osiągniemy ładowania każdego z ogniw maksymalnym prądem ładowarek. W przybliżeniu ten sam czas ładowania można osiągnąć używając jednej ładowarki i lądując dwa ogniwa (tego samego producenta i typu) połączone równolegle. Skutek uboczny (pozytywny) to zbalansowanie ogniw. Taniej (jedna ładowarka) i prościej.
Awatar użytkownika
By ssnowak
#410767
Napisałem, że "ja tylko czysto technicznie" (ale nie tylko teoretycznie) ;) .

Podłączenie płytki ładowarki można dać na przewodach (gniazdo-wtyk) i wymienić w "sekund pięć" na zapasową "z kieszeni", albo zrobić dwie osobne ładowarki i mieć zapas. Ale tak to możemy się przekomarzać do końca świata, a nie o to mi chodziło.

Chciałem jedynie pokazać, że nie zawsze trzeba mieć dwie ładowarki (płytki) aby ładować dwa ogniwa.

P.S.
Wielu nie docenia ładowarek z zestawów - a są całkiem niezłe. I chwała Tobie, że przypomniałeś o tym :beer:
Awatar użytkownika
By _Monter_
#410792
Oczywiście, że sobie gdybamy co by było.
Masz rację co do możliwości jednej ładowarki i wydolności gniazda usb a cała chwała należy się Puchowi bo ja tylko przedstawiłem swoje wykonanie a pomysł był jego.
Awatar użytkownika
By kedar
#410845
mam dwa pytanka techniczne:

1. co to za płyteczki sa i gdzie je można dostać.
2. czy gdyby upchać taką płytkę do boxa i dać jakieś gniazdo zewnętrzne pod ładowarkę to otrzymamy kibelek, który w czasie palenia na kabelku będzie nam dodatkowo ładował aku?
Awatar użytkownika
By _Monter_
#410848
1.Płytki wyjęte są z ładowarek ego usb.
2. Teoretycznie tak jednak nie wiem czy w fabrycznym rozwiązaniu zasilanie z usb nie jest jakoś zabezpieczone przed przeciążeniem podczas wapowania.
Awatar użytkownika
By ciopik
#410869
kedar pisze:2. czy gdyby upchać taką płytkę do boxa i dać jakieś gniazdo zewnętrzne pod ładowarkę to otrzymamy kibelek, który w czasie palenia na kabelku będzie nam dodatkowo ładował aku?

ładowarki USB daja 200-400mA (zależy od modelu) jeżeli taki prąd przy 4,2V by cie zadowolił to tak ale przy DC to wątpię czy zadowoli
Awatar użytkownika
By _Monter_
#410914
ciopik pisze:
kedar pisze:2. czy gdyby upchać taką płytkę do boxa i dać jakieś gniazdo zewnętrzne pod ładowarkę to otrzymamy kibelek, który w czasie palenia na kabelku będzie nam dodatkowo ładował aku?

ładowarki USB daja 200-400mA (zależy od modelu) jeżeli taki prąd przy 4,2V by cie zadowolił to tak ale przy DC to wątpię czy zadowoli

Ale on będzie miał aku w środku więc zasoby energetyczne będą tylko problem w tym rozwiązaniu czy elektronika ładowarki lub gniazdo USB sie nie podda.
Awatar użytkownika
By Goldi
#410929
_Monter_ pisze:
ciopik pisze:
kedar pisze:2. czy gdyby upchać taką płytkę do boxa i dać jakieś gniazdo zewnętrzne pod ładowarkę to otrzymamy kibelek, który w czasie palenia na kabelku będzie nam dodatkowo ładował aku?

ładowarki USB daja 200-400mA (zależy od modelu) jeżeli taki prąd przy 4,2V by cie zadowolił to tak ale przy DC to wątpię czy zadowoli

Ale on będzie miał aku w środku więc zasoby energetyczne będą tylko problem w tym rozwiązaniu czy elektronika ładowarki lub gniazdo USB sie nie podda.

USB się nie podda bo zabezpieczy je elektronika. Elektronika też się nie podda bo jest w stanie pracować bez uszkodzenia przy zwartym wyjściu.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.